Partnerzy

Od 1954 Finder pracował wyłącznie w zakresie przekaźników i timerów. Nasz wysoki stopień specjalizacji zaowocował ponad 10.000 różnych produktów w jednej z najszerszych dostępnych ofert. Firma szeroko się rozwija i inwestuje w przyszłość uzupełniając gamę swojego asortymentu. Prócz przekaźników oferuje rozwiązania przemysłu elektrycznego do zastosowań domowych jak i komercyjnych poprzez przekaźniki, urządzenia przeciwprzepięciowe, termostaty panelowe, zasilacze i liczniki energii. Gama asortymentu obejmuje ponad 12 tysięcy produktów.

KursyAutomatyki.pl - portal z kursami online z automatyki przemysłowej. Znajdziesz tam zarówno darmowe kursy, jak i płatne, pełne z wiedzy i doświadczenia od ekspertów. Po zapisie na kurs otrzymujesz dostęp do logicznego ciągu nagrań i ćwiczeń, do których możesz wracać wielokrotnie. Na zakończenie kursu czeka Cię test sprawdzający, po którym otrzymasz dwa certyfikaty w języku polskim i angielskim. Dołącz już teraz!

Automatyzacja to nasz świat. Perfekcyjne rozwiązania - nasz cel. Obecnie firma Pepperl+Fuchs jest znana klientom na całym świecie jako przedsiębiorstwo pionierskie i innowacyjne w dziedzinach takich, jak ochrona przeciwwybuchowa instalacji elektrycznych czy technologie czujników. Zawsze koncentrujemy się na wymaganiach klientów. Pasja, z jaką poświęcamy się automatyce, oraz przełomowe technologie, jakimi dysponujemy, pozwalają nam owocnie współpracować z klientami — tak dziś, jak i w przyszłości.

Rozwiązania dostarczane przez WAGO. już od wielu lat wspierają naszych klientów w dążeniu do sukcesu. Poczynając od prostych instalacji elektrycznych, a kończąc na skomplikowanej infrastrukturze zarządzającej procesami przemysłowymi czy automatyką budynkową. Sprawdźcie jak rozwiązania WAGO, mogą wesprzeć Was w drodze do Waszego sukcesu.

Dostarczamy produkty i rozwiązania z zakresu Przemysłowej Techniki Łączeniowej. Już od ponad 160 lat Weidmüller jest synonimem kompetencji i niezawodność. Oferujemy rozwiązania dla takich branż jak przemysł maszynowy, technika procesowa, produkcja urządzeń, energetyka i transport. Wspieramy naszych Klientów i Partnerów w ponad 80 krajach, produktami, rozwiązaniami i usługami w zakresie połączeń elektrycznych oraz układów zasilania, przetwarzania sygnałów oraz transmisji danych w środowisku przemysłowym.

Oni już dołączyli do Projektu iAutomatyka

TOP 3 technologie dla branży meblarskiej i drzewnej od AUTOMATECH. Bezpieczeństwo operatorów, maszyn i środowiska.

Branża drzewna to ważny element polskiej gospodarki przynoszący ok 11% PKB, ale także ściśle związany z innym, ważnym obszarem naszego życia – ekologią.

Branża drzewno-meblarska w Polsce rozwija się dzięki nowoczesnym technologiom przemysłu 4.0 takim jak: zrobotyzowane procesy, nowoczesne, zaawansowane technologiczne systemy i rozwiązania oszczędzające zasoby (energia, surowce).

Zwiększenie efektywności procesów można uzyskać w wielu obszarach produkcji, w zależności od sklasyfikowanych potrzeb.

Prezentujemy wybrane rozwiązania AUTOMATECH dla przestrzeni produkcyjnych w branży drzewnej i meblarskiej:

 • Systemy inspekcji wizyjnej
 • Utwardzanie powierzchni UV LED
 • Klimatyzatory do szaf sterowniczych

SYSTEMY INSPEKCJI WIZYJNEJ COGNEX  / AUTOMATECH

Z roku na rok rosną oczekiwania zakładów produkcyjnych odnośnie poziomu kontroli jakości produkcji.

Jednocześnie trzeba pamiętać, że drewno jest naturalnym surowcem i, w przeciwieństwie do sztucznych materiałów, może przysparzać kłopotów w kontroli jakości. Tutaj konwencjonalna wizja maszynowa nie zawsze wystarcza i konieczne jest zastosowanie bardziej zaawansowanych rozwiązań.

Producenci systemów inspekcji wizyjnej, takich jak na przykład firma Cognex, oferują zaawansowane aplikacje identyfikujące wady produkcyjne, które do tej pory nie mogły zostać wykryte.

Zapoznaj się z wyzwaniami dla systemów wizyjnych w przemyśle meblarskim oraz rozwiązaniami od AUTOMATECH:

Przeczytaj więcej o zaawansowanych rozwiązaniach AUTOMATECH dla inspekcji wizyjnej >>>

Kup komponenty Cognex w automatechsklep.pl

UTWARDZANIE POWIERZCHNI UV LED

Od 2025 roku decyzją Unii Europejskiej rtęć zostanie wycofana z produkcji. Jest to podyktowane udowodnionym szkodliwym wpływem rtęci na środowisko naturalne.

Przez dziesięciolecia firmy meblarskie utwardzały powierzchnie przy pomocy światła UV z wykorzystaniem lamp rtęciowych, ale teraz muszą je zastąpić lampami UV LED. Nową, przełomową technologię utwardzania dzięki UV LED po raz pierwszy zastosowano w 2002 roku >>>

Lampy UV LED zapewniają niezwykle stabilną i kontrolowaną moc UV w porównaniu do tradycyjnych lamp rtęciowych. Zapewniają bardzo dobre wyniki utwardzania i osiągają żywotność kilkudziesięciu tysięcy godzin pracy, dzięki czemu lampy UV LED sprawdzają się w krytycznych zastosowaniach.

Wprowadzenie technologii utwardzania powierzchni przez UV LED znacząco redukuje koszty energii oraz obniża temperaturę powierzchni pracy. Lampy UV LED oszczędzają minimum 70% energii (w stosunku do tych zużywanych przez rozwiązania rtęciowe).

Główne zastosowanie lamp UV LED:

 • Utwardzanie powłok na dużych powierzchniach np. farb, lakierów
 • Utwardzanie powłok na krawędziach
 • Utwardzanie powłok na bokach
 • Utwardzanie nadruków cyfrowych
 • Utwardzanie kleju

W AUTOMATECH budujemy stacje do utwardzania powierzchni lampami UV LED.

 1. Nasz układ sterowania powoduje, że lampa UV LED załącza się dopiero wtedy, gdy element pojawi się na maszynie.
  Możliwe jest także rozpoczęcie procesu utwardzania w wybranych segmentach lamp.
 1. Nie ma strat energii na całej szerokości transportera, ponieważ proces utwardzania działa tylko w tym obszarze (segmentach), gdzie faktycznie jest to wymagane.
 2. Nasze stacje utwardzania UV LED wyposażamy w system bezpieczeństwa. To oznacza, że zostały zbudowane zgodnie z wymogami dyrektywy maszynowej i norm zharmonizowanych.
 3. Stacja utwardzania UV LED są dedykowane do pracy z przemysłowymi liniami lakierowania powierzchni. Dlatego AUTOMATECH możemy dodać ją do już istniejącej linii w wersji z własnym transporterem lub jako nadstawka nad transporter klienta. Nowy element nie ingeruje w zastaną linię produkcyjną.

Zalety cechy technologii UV LED:

 • Temperatura pracy do 60oC w szczególnych warunkach
 • Duża moc promieniowania do 20W/cm2
 • Głębokie utwardzanie
 • Długa żywotność > 40 000 godzin
 • Oszczędność energii minimum 70-80%
 • Zastosowanie w przypadku obiektów łatwopalnych (do sprawdzenia)
 • Regulacja mocy utwardzania
 • Równomierne promieniowanie okna lampy
 • Niezależne sterowanie każdym segmentem lampy
 • Brak czasu rozruchu
 • Bezpieczne promieniowanie w zakresie UVA bez podczerwieni i UVC
 • Chłodzenie powietrzem lub wodą
 • Brak użycia rtęci
 • Brak generowania ozonu
 • Zredukowana emisja CO2 – dzięki utwardzaniu LED możliwa redukcja emisji do 20 ton CO₂ na produkt rocznie

Przeczytaj więcej o technologii UV LED >>>

KLIMATYZATORY DO SZAF STEROWNICZYCH

Dla szaf sterowniczych branży meblarskiej warto zastosować klimatyzatory przemysłowe.

Firma Pfannenberg, producent rozwiązań chłodzenia procesowego, ma do zaproponowania szeroki wybór urządzeń klimatyzujących spełniających wymagania:

 • Montażu z częściowym wbudowaniem (DTI)
 • Montażu z boku szafy (DTS) dla każdego rozmiaru szafy
 • Montażu dachowego nawet do najbardziej ograniczonych przestrzeni

Użytkownicy mają coraz większą świadomość wpływu światowej produkcji na klimat.

Dlatego firma Pfannenberg, biorąc odpowiedzialność za środowisko, szuka rozwiązań obniżających koszty zarządzania ciepłem poprzez osiąganie najwyższej efektywności energetycznej. Takim wzorcowym rozwiązaniem jest Life Cycle Advantage w serii klimatyzatorów εCOOL.

Zalety klimatyzatorów εCOOL od Pfanneberg:

 1. Bardzo wysoka efektywność energetyczna
 2. Specjalne podzespoły w połączeniu z inteligentną elektroniką najnowszej generacji
 3. Dzięki opatentowanemu systemowi zarządzania kondensatem, seria DTT zapewnia wyjątkowy standard bezpieczeństwa dla klimatyzatorów montowanych na dachu

Kup klimatyzatory Pfannenberg w e-sklepie automatechsklep.pl

Potrzebujesz więcej informacji o naszych rozwiązaniach? Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z naszą firmą >>>>>