Partnerzy

Od 1954 Finder pracował wyłącznie w zakresie przekaźników i timerów. Nasz wysoki stopień specjalizacji zaowocował ponad 10.000 różnych produktów w jednej z najszerszych dostępnych ofert. Firma szeroko się rozwija i inwestuje w przyszłość uzupełniając gamę swojego asortymentu. Prócz przekaźników oferuje rozwiązania przemysłu elektrycznego do zastosowań domowych jak i komercyjnych poprzez przekaźniki, urządzenia przeciwprzepięciowe, termostaty panelowe, zasilacze i liczniki energii. Gama asortymentu obejmuje ponad 12 tysięcy produktów.

KursyAutomatyki.pl - portal z kursami online z automatyki przemysłowej. Znajdziesz tam zarówno darmowe kursy, jak i płatne, pełne z wiedzy i doświadczenia od ekspertów. Po zapisie na kurs otrzymujesz dostęp do logicznego ciągu nagrań i ćwiczeń, do których możesz wracać wielokrotnie. Na zakończenie kursu czeka Cię test sprawdzający, po którym otrzymasz dwa certyfikaty w języku polskim i angielskim. Dołącz już teraz!

Automatyzacja to nasz świat. Perfekcyjne rozwiązania - nasz cel. Obecnie firma Pepperl+Fuchs jest znana klientom na całym świecie jako przedsiębiorstwo pionierskie i innowacyjne w dziedzinach takich, jak ochrona przeciwwybuchowa instalacji elektrycznych czy technologie czujników. Zawsze koncentrujemy się na wymaganiach klientów. Pasja, z jaką poświęcamy się automatyce, oraz przełomowe technologie, jakimi dysponujemy, pozwalają nam owocnie współpracować z klientami — tak dziś, jak i w przyszłości.

Rozwiązania dostarczane przez WAGO. już od wielu lat wspierają naszych klientów w dążeniu do sukcesu. Poczynając od prostych instalacji elektrycznych, a kończąc na skomplikowanej infrastrukturze zarządzającej procesami przemysłowymi czy automatyką budynkową. Sprawdźcie jak rozwiązania WAGO, mogą wesprzeć Was w drodze do Waszego sukcesu.

Dostarczamy produkty i rozwiązania z zakresu Przemysłowej Techniki Łączeniowej. Już od ponad 160 lat Weidmüller jest synonimem kompetencji i niezawodność. Oferujemy rozwiązania dla takich branż jak przemysł maszynowy, technika procesowa, produkcja urządzeń, energetyka i transport. Wspieramy naszych Klientów i Partnerów w ponad 80 krajach, produktami, rozwiązaniami i usługami w zakresie połączeń elektrycznych oraz układów zasilania, przetwarzania sygnałów oraz transmisji danych w środowisku przemysłowym.

Oni już dołączyli do Projektu iAutomatyka

Termoizolacja budynków- Krzysztof Kasperkiewicz

Oszczędzanie energii w dzisiejszych czasach staje się coraz większą koniecznością. wynika to przede wszystkim z faktu, że jeszcze ciągle zdecydowana większość energii zużywanej w gospodarce światowej jest wytwarzana ze źródeł nieodnawialnych, takich jak ropa naftowa, gaz i węgiel. Dlatego polityka polegająca na  stopniowym zaostrzaniu wymagań budowlanych, dotyczących przede wszystkim izolacyjności cieplnej przegród zewnętrznych wpływa głównie na poprawę efektywności energetycznej budynków nowo wznoszonych. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że nowe budynki, oddawane corocznie do użytkowania, stanowią około 2% ogółu budynków użytkowanych w Polsce, znacząca poprawa krajowego bilansu energetycznego oraz ograniczenie wydatków na eksploatację budynków możliwe jest tylko dzięki poprawie jakości energetycznej budynków wzniesionych przed i w pierwszych latach po transformacji ustrojowej, które charakteryzowały się większym zużyciem energii na ogrzewanie.

W książce znajdziemy podstawową terminologię, definicje oraz podstawowe problemy termomodernizacji budynków. Nie zabraknie wiedzy ze struktury wiekowej i charakterystyki budynków wzniesionych w Polsce według wymagań obowiązujących przed przemianami ustrojowymi. Kolejnym tematem poruszonym w publikacji jest przepływ ciepła w budynku, jego sposoby, korzyści i sprawności w jego wykorzystaniu.

Poznamy metody obliczania zapotrzebowania na energię do ogrzewania budynków oraz propozycję ich modyfikacji. Również pojawią się przykłady obliczeń energii końcowej do ogrzewania budynków przed termoizolacją.

Kolejnym działem są standardy energetyczne budynków obecnie wznoszonych. Wymagania energetyczne stawiane w odniesieniu do budynków poddawanych termomodernizacji oraz charakterystyka i uwarunkowania działań termomodernizacyjnych. Następnie działania termomodernizacyjne zostały poddane ocenie efektywności.

Kolejną do zapoznania metodą będzie obliczanie wpływu zagłębienia okna w ścianie na wielkość słonecznych zysków ciepła. Poznamy przebieg termomodernizacji w Polsce. Sposoby obliczania efektów energetycznych termomodernizacji budynku oraz przykłady obliczania efektów energetycznych działań termomodernizacyjnych.

Poddamy ocenie właściwości energetyczne budynków na podstawie zużycia surowca energetycznego bądź energii oraz sposobach występowania zagrzybienia w budynkach poddanych termomodernizacji. W końcowym rozdziale ocenimy wpływ termomodernizacji na warunki klimatyczne w budynkach w okresie letnim.