PARTNERZY

www.sick.pl
tel: +48 22 539 41 00
oferty@sick.pl
PRODUKTY I SKLEP POZNAJ SICK

Od automatyzacji produkcji i logistyki, aż po automatyzację procesów technologicznych — SICK należy do ścisłej czołówki wśród producentów czujników. Jako lider rynku w dziedzinie technologii, firma SICK ze swoimi czujnikami i rozwiązaniami aplikacyjnymi tworzy doskonałe podstawy dla bezpiecznego i efektywnego sterowania procesami, ochrony ludzi przed wypadkami oraz ochrony środowiska naturalnego.

pl.mitsubishielectric.com
tel: +48 12 347 65 00
mpl@mpl.mee.com
NEWSY / BLOG POZNAJ MITSUBISHI ELECTRIC ODDZIAŁ POLSKA

Korporacja Mitsubishi Electric, posiadająca 90 lat doświadczenia w zakresie dostarczania niezawodnych, wysokiej jakości innowacyjnych produktów w dziedzinie automatyki przemysłowej, produkcji, marketingu i sprzedaży urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Programowalne sterowniki PLC, rozwiązania napędowe, roboty przemysłowe, panele dotykowe, wycinarki laserowe i sterownie CNC firmy Mitsubishi Electric zaliczają się do produktów najwydajniejszych na rynku i gwarantują sukcesy firmy już od ponad 30 lat.

www.findernet.com
tel: +48 61 865 94 07
finder.pl@findernet.com
KATALOG PRODUKTÓW POZNAJ FINDER

Od 1954 Finder pracował wyłącznie w zakresie przekaźników i timerów. Nasz wysoki stopień specjalizacji zaowocował ponad 10.000 różnych produktów w jednej z najszerszych dostępnych ofert. Firma szeroko się rozwija i inwestuje w przyszłość uzupełniając gamę swojego asortymentu. Prócz przekaźników oferuje rozwiązania przemysłu elektrycznego do zastosowań domowych jak i komercyjnych poprzez przekaźniki, urządzenia przeciwprzepięciowe, termostaty panelowe, zasilacze i liczniki energii. Gama asortymentu obejmuje ponad 12 tysięcy produktów.

www.johnsoncontrols.com
tel: +48 22 518 19 00
be-emea-automatyka@jci.com
KATALOG ONLINE POZNAJ JOHNSON CONTROLS

Firma Johnson Controls to światowy lider w zakresie zróżnicowanych technologii i przemysłu świadczący usługi dla klientów w ponad 150 krajach. 120 000 pracowników tworzy wysokiej jakości produkty, usługi i rozwiązania umożliwiające optymalizację wydajności energetycznej oraz obsługowej budynków. Johnson Control prężnie działa również w branży motoryzacyjnej, a w ofercie firmy można odnaleźć różne rodzaje akumulatorów oraz opracowane systemy wnętrz samochodowych.

www.wago.pl
tel: +48 71 360 29 70
wago.elwag@wago.com
BLOG WAGO POZNAJ WAGO

Rozwiązania dostarczane przez WAGO. już od wielu lat wspierają naszych klientów w dążeniu do sukcesu. Poczynając od prostych instalacji elektrycznych, a kończąc na skomplikowanej infrastrukturze zarządzającej procesami przemysłowymi czy automatyką budynkową. Sprawdźcie jak rozwiązania WAGO, mogą wesprzeć Was w drodze do Waszego sukcesu.

panasonic-electric-works.com
tel: +48 42 230 96 33
info.pewpl@eu.panasonic.com
KATALOG ONLINE POZNAJ PANASONIC

Panasonic Electric Works Europe zajmuje się produkcją oraz dystrybucją komponentów automatyki, takich jak: czujniki przemysłowe, sterowniki programowalne, napędy przemysłowe i systemy znakowania laserowego. W ścisłej kooperacji z europejskimi klientami, oferują rozwiązania dla różnych obszarów biznesu, takich jak przemysł motoryzacyjny, pojazdy elektryczne, automatyzacja procesów technologicznych oraz budynków, odnawialnych źródeł energii czy zarządzania środowiskowego.

www.eaton.com
tel: +48 58 554 79 00
oferty@staport.pl
Poznaj easyE4 POZNAJ EATON

Eaton Electric jest producentem najwyższej jakości automatyki przemysłowej, aparatury sygnalizacyjnej, łączeniowej, zabezpieczającej i instalacyjnej oraz systemów rozdziału energii niskiego napięcia. Międzynarodowe nagrody oraz certyfikaty są dowodem, iż produkty Eaton Electric odpowiadają najnowszym standardom bezpieczeństwa i wymaganiom jakości. Wszystkie nasze wyroby gwarantują długoletnie działanie.

pepperl-fuchs.com
tel: +48 22 256 97 70
info@pl.pepperl-fuchs.com
PRODUKTY POZNAJ PEPPERL+FUCHS

Automatyzacja to nasz świat. Perfekcyjne rozwiązania - nasz cel.

Obecnie firma Pepperl+Fuchs jest znana klientom na całym świecie jako przedsiębiorstwo pionierskie i innowacyjne w dziedzinach takich, jak ochrona przeciwwybuchowa instalacji elektrycznych czy technologie czujników. Zawsze koncentrujemy się na wymaganiach klientów. Pasja, z jaką poświęcamy się automatyce, oraz przełomowe technologie, jakimi dysponujemy, pozwalają nam owocnie współpracować z klientami — tak dziś, jak i w przyszłości.

MENU PROFIL

Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

Technologia bezpieczeństwa z pierwszej ręki

W roku 2008 firma B&R wprowadziła na rynek zintegrowaną technologię bezpieczeństwa „Smart Safe Reaction Technology”, nadając tym samym nowy kierunek bezpieczeństwu przemysłowemu. Na przestrzeni dziesięciolecia firma B&R stała się jednym z najbardziej innowacyjnych producentów programowalnej technologii bezpieczeństwa. Franz Kaufleitner, Produkt Manager zintegrowanej technologii bezpieczeństwa w B&R opowiada o korzyściach rozwiązania i kolejnych etapach jego rozwoju.

Kiedy B&R podjął decyzję o rozwoju technologii bezpieczeństwa?

B&R zawsze podchodzi kompleksowo do kwestii systemowych. Dlatego właściwym krokiem było poszerzenie portfolio automatyzacji o funkcje technologii bezpieczeństwa. Już w roku 2000 firma zrealizowała w ramach techniki napędowej ACOPOS w pełni elektroniczne bezpieczne wyłączenie momentu (STO), co było nowością w skali światowej. Rozwiązanie w międzyczasie zostało przejęta przez wiele firm. W roku 2004 B&R zdecydowała się w końcu poszerzyć zestaw produktów o zintegrowane funkcje bezpieczeństwa, bazujące na urządzeniach sterowniczych, narzędziach programowania, protokole bezpieczeństwa, bezpiecznych I/O oraz bezpiecznych funkcjach napędu. U szczytu popularności technologii Safety w roku 2008 dostarczane były już klientom kompletne i zintegrowane rozwiązania bezpieczeństwa.

Czym różni się technologia bezpieczeństwa B&R od innych systemów safety?

Technologia bezpieczeństwa musi wspierać automatyzację maszyn – nie może być ona czynnikiem obciążającym. W przypadku innych systemów bezpieczeństwa priorytetem jest zatrzymanie maszyn, B&R natomiast szuka sposobów na podtrzymanie produkcji. Nasze szerokie spektrum funkcji bezpieczeństwa pozwala użytkownikowi elastycznie reagować na zdarzenia związane z bezpieczeństwem. Różnorodność bezpiecznych opcji maszynowych umożliwia naszym klientom zabezpieczenie różnych wariantów maszyny wyłącznie jedną aplikacją bezpieczeństwa. Kładliśmy na to nacisk od samego początku i tym się dalej kierujemy. Bezpieczeństwo, to znacznie więcej niż tylko wyłączenie maszyny.

Jak rozwinęło się portfolio B&R od czasu wprowadzenia na rynek w roku 2008?

Pierwszy krok zrobiliśmy w roku 2008 wypuszczając na rynek sterownik bezpieczeństwa oraz moduły z czterema bezpiecznymi cyfrowymi wejściami oraz czterema bezpiecznymi cyfrowymi wyjściami. Od tego czasu nieprzerwanie rozwijamy system w dwóch kierunkach.

Po pierwsze umiejscowiliśmy na rynku nowe funkcje i produkty przyszłości. Przykładowo SafeROBOTICS proponuje obszerne funkcje bezpieczeństwa dla łańcuchów kinematycznych a DataToSafeDATA umożliwia umieszczenie standardowych sygnałów w funkcjach bezpieczeństwa. Obecnie portfolio bezpieczeństwa B&R obejmuje więcej niż 120 różnych produktów.

Jednocześnie nieprzerwanie poszerzamy zgodność naszych produktów z wymaganiami różnorodnych branż. Z początku skupialiśmy się na klasycznej budowie maszyn, lecz po niedługim czasie wprowadziliśmy produkty w klasie szczelności IP67, powlekane produkty dla surowych środowisk i nowe certyfikaty takie jak DNVGL dla zastosowań okrętowych i morskich. Obecnie nasze produkty znajdują zastosowanie również w turbinach wiatrowych, technice sceny, systemach dźwigowych i windowych, automatyzacji procesów i fabryk, hutach stali, aplikacjach centrów logistycznych i wielu innych.

Chcesz więcej wiedzy? Zobacz przykładowe referencje technologii bezpieczeństwa B&R:

»  Technologia bezpieczeństwa turbin wiatrowych

https://www.br-automation.com/pl/o-nas/magazyn-dla-klientow/2018/20189/bezpieczenstwo-to-znacznie-wiecej-niz-tylko-wylaczenie-maszyny/rewolucja-w-bezpieczenstwie-turbin-wiatrowych/

»  Technologia bezpieczeństwa w robotyce

https://www.br-automation.com/pl/o-nas/magazyn-dla-klientow/2018/20189/bezpieczenstwo-to-znacznie-wiecej-niz-tylko-wylaczenie-maszyny/poskromienie-robota/

Kiedy mówi Pan o technologii bezpieczeństwa B&R na myśl przychodzi openSAFETY – co nowego w tym temacie?

openSAFETY plasuje się w grupie trzech najlepszych produktów bezpieczeństwa na świecie. Jako protokół open-source ma on wiele zastosowań bez bezpośredniego związku z B&R. Na pytanie, co nowego, mogę wymienić obecnie kurtynę świetlną openSAFETY firmy Datalogic. Dysponuje ona interfejsem POWERLINK-openSAFETY i może być bezpośrednio zintegrowana do magistrali maszyny. 

Jaka jest dalsza droga rozwoju?

Będziemy kontynuować nasz dwuwymiarowy rozwój. Na przykład zintegrowana technologia bezpieczeństwa B&R stanie się częścią systemu modułowego oprogramowania mapp Technology. Dla poprzednio wymienionych, bezpiecznych opcji maszyn będą udostępnione na przykład rozwiązania Out-of-the-box. Komponenty mapp są wzajemnie połączone. Oznacza to, że zarządzanie użytkownikiem, system alarmowy, wizualizacja i wiele innych komponentów jest połączonych z funkcjami bezpieczeństwa, bez konieczności wpisywania przez użytkownika choćby linii kodu. Można to sobie wyobrazić w następujący sposób: Funkcja zarządzania użytkownikiem przesyła do wizualizacji informację, czy aktualnie zalogowany użytkownik jest uprawniony do zmiany trybu pracy i wyświetla tą opcję jedynie, kiedy posiada on odpowiednie uprawnienia.

Odnosząc się do kwestii poszerzenia naszego portfolio o nowe branże, wraz z X90-Safety udostępnimy naszą zintegrowaną technologię bezpieczeństwa dla mobilnych zastosowań takich tak rolnicze pojazdy użytkowe, pojazdy komunalne, bagrownice i dźwigi.

Nasi klienci mogą być pewni, że jesteśmy zawsze w czołówce. Jeżeli konstruktor maszyn zdecyduje się na technologię bezpieczeństwa B&R, tym samym wybierze trwały i przyszłościowy system. W ostatnich dziesięciu latach udowodniliśmy, że w technologii bezpieczeństwa jest dużo więcej możliwości niż tylko wyłączanie i będziemy konsekwentnie kroczyć tą drogą.

Tak funkcjonuje technologia bezpieczeństwa B&R

12 czerwca 2019 / Kategoria: ,
 • Autor: B&R Automatyka Przemysłowa Sp. z o.o.
 • B&R to innowacyjna firma z branży automatyzacji z siedzibą w Austrii i przedstawicielstwem na całym świecie. Dalekowzroczność i intuicyjne poczucie dynamiki rynku pozwalają firmie na wprowadzanie najbardziej nowoczesnych technologii łącząc je z inżynieryjnym kunsztem. B&R jako globalny lider oferuje klientom praktycznie z każdej branży kompleksowe rozwiązania z zakresu sterowania, techniki napędowej, wizualizacji czy bezpieczeństwa i komunikacji.
 • Profil Autora
 • http://www.br-automation.pl

NAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

>KLIKNIJ<

Zestaw startowy PNOZmulti 2 wraz z licencją w promocyjnej cenie

Zestaw startowy PNOZmulti 2 wraz z licencją w promocyjnej cenie

>KLIKNIJ<

PODSUMOWANIE – Robotech: Robotics Technology Conference

PODSUMOWANIE – Robotech: Robotics Technology Conference

>KLIKNIJ<

Produkcja masowa to już przeszłość

Produkcja masowa to już przeszłość

>KLIKNIJ<

Nowy bezsmarowy napęd z paskiem zębatym firmy igus

Nowy bezsmarowy napęd z paskiem zębatym firmy igus

>KLIKNIJ<

Liga Mistrzów Automatyki WAGO 2019 – Open & Easy! 30000 zł w puli + wyjazd na targi SPS

Liga Mistrzów Automatyki WAGO 2019 – Open & Easy! 30000 zł w puli + wyjazd na targi SPS

>KLIKNIJ<

WEBINARIUM ONLINE: SAIA PCD SUPERVISOR – SCADA JAKIEJ NIE ZNACIE!

WEBINARIUM ONLINE: SAIA PCD SUPERVISOR – SCADA JAKIEJ NIE ZNACIE!

>KLIKNIJ<

Bezpieczeństwo współpracy robota przemysłowego z człowiekiem – WYWIAD

Bezpieczeństwo współpracy robota przemysłowego z człowiekiem – WYWIAD

>KLIKNIJ<

LoRaWAN – bezprzewodowa komunikacja dla świata IoT na przykładzie urządzeń firmy Sabur

LoRaWAN – bezprzewodowa komunikacja dla świata IoT na przykładzie urządzeń firmy Sabur

>KLIKNIJ<

Najlepszy (darmowy) sposób na poznanie IXON Cloud: Wirtualne Urządzenie Demo

Najlepszy (darmowy) sposób na poznanie IXON Cloud: Wirtualne Urządzenie Demo

>KLIKNIJ<

WYSYŁANIE SMSÓW Z POZIOMU PLC #3 – POPRAWA JAKOŚCI WIADOMOŚCI I PODSTAWOWA DIAGNOSTYKA

WYSYŁANIE SMSÓW Z POZIOMU PLC #3 – POPRAWA JAKOŚCI WIADOMOŚCI I PODSTAWOWA DIAGNOSTYKA

>KLIKNIJ<

7 porad, które ułatwią Ci programowanie robotów KUKA

7 porad, które ułatwią Ci programowanie robotów KUKA

>KLIKNIJ<

Adresowanie pośrednie w sterownikach S7 – tips and tricks

Adresowanie pośrednie w sterownikach S7 – tips and tricks

>KLIKNIJ<

Dobór komponentów szafy elektrycznej w 4 prostych krokach

Dobór komponentów szafy elektrycznej w 4 prostych krokach

>KLIKNIJ<

Poznaj rozwiązania OnRobot i zwiększ wydajność produkcji! – Dni otwarte w Warszawie

Poznaj rozwiązania OnRobot i zwiększ wydajność produkcji! – Dni otwarte w Warszawie

>KLIKNIJ<

Najszybsza szafa świata – czyli o nowym systemie doboru szaf elektrycznych VX25

Najszybsza szafa świata – czyli o nowym systemie doboru szaf elektrycznych VX25

>KLIKNIJ<

Jak odczytywać oznaczenia ATEX na przykładzie przekaźników Finder?

Jak odczytywać oznaczenia ATEX na przykładzie przekaźników Finder?

>KLIKNIJ<

KONKURS IAUTOMATYKA WRZESIEŃ 2019

KONKURS IAUTOMATYKA WRZESIEŃ 2019

>KLIKNIJ<

Czy różnicówka w twoim domu zawsze cię ochroni?

Czy różnicówka w twoim domu zawsze cię ochroni?

>KLIKNIJ<

Sposoby unikania osobliwości kiści w robotach KUKA

Sposoby unikania osobliwości kiści w robotach KUKA

>KLIKNIJ<

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty EMT TOUR: Optymalizacja czasu cyklu stanowisk zrobotyzowanych

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty EMT TOUR: Optymalizacja czasu cyklu stanowisk zrobotyzowanych

MOŻESZ SIĘ TYM ZAINTERESOWAĆ

 • Poniższy poradnik jest zbiorem schematów połączeń elektrycznych. W poradniku zapoznamy się z podstawami wprowadzenia do systemów przekaźnikowych, sekwencji przełączeń przekaźników, porównania systemów przekaźnikowych z systemami tradycyjnym...
 • Przy użyciu flexROOM® można szybko i łatwo realizować automatykę budynkową na potrzeby biur i budynków administracyjnych, zgodną z obowiązującymi normami i efektywną energetycznie. flexROOM® to szeroki wachlarz rozwiązań dla automatyki budy...
 • Bezpieczny, prosty w obsłudze i energooszczędny Seria serwowzmacniaczy Mitsubishi Electric MELSERVO MR-J4 wraz z kompatybilnymi modułami pozycjonującymi oraz zaawansowanymi kontrolerami motion, umożliwia konstruktorom maszyn i urządzeń oraz...
 • Zapraszamy do składania zapytań ofertowych o wszystkie produkty EATON w tym sterowniki easyE4 przez portal allektro.pl (Kliknij tutaj) lub przez kontakt e-mail oferty@stapor&#...
 • 0 PLN
  Szkolenie wprowadzające do nowej platformy programistycznej – PLCnext Technology. W trakcie szkolenia prezentowane są techniczne możliwości nowej platformy oraz urządzenia wykorzystujące jej właściwości. Uczestnicy szkolenia poznają w prakt...
  Link: Terminy
 • Nowe modułowe sterowniki programowalne PLC firmy Eaton umożliwiają producentom maszyn i systemów opracowywanie nowoczesnych koncepcji automatyki, zwłaszcza w połączeniu z systemem XN300 I/O i panelem dotykowym XV300. Modułowy sterownik zape...Wszystko stanie się prostsze po zalogowaniu :)

Przypomnij hasło

Nie masz konta? Zarejestruj się

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
z

Przetwarzamy pliki... jeszcze chwilka…