PARTNERZY

PRODUKTY I SKLEP SERWIS I WSPARCIE

Od automatyzacji produkcji i logistyki, aż po automatyzację procesów technologicznych — SICK należy do ścisłej czołówki wśród producentów czujników. Jako lider rynku w dziedzinie technologii, firma SICK ze swoimi czujnikami i rozwiązaniami aplikacyjnymi tworzy doskonałe podstawy dla bezpiecznego i efektywnego sterowania procesami, ochrony ludzi przed wypadkami oraz ochrony środowiska naturalnego.

NEWSY / BLOG POZNAJ MITSUBISHI ELECTRIC ODDZIAŁ POLSKA

Korporacja Mitsubishi Electric, posiadająca 90 lat doświadczenia w zakresie dostarczania niezawodnych, wysokiej jakości innowacyjnych produktów w dziedzinie automatyki przemysłowej, produkcji, marketingu i sprzedaży urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Programowalne sterowniki PLC, rozwiązania napędowe, roboty przemysłowe, panele dotykowe, wycinarki laserowe i sterownie CNC firmy Mitsubishi Electric zaliczają się do produktów najwydajniejszych na rynku i gwarantują sukcesy firmy już od ponad 30 lat.

KATALOG PRODUKTÓW POZNAJ FINDER

Od 1954 Finder pracował wyłącznie w zakresie przekaźników i timerów. Nasz wysoki stopień specjalizacji zaowocował ponad 10.000 różnych produktów w jednej z najszerszych dostępnych ofert. Firma szeroko się rozwija i inwestuje w przyszłość uzupełniając gamę swojego asortymentu. Prócz przekaźników oferuje rozwiązania przemysłu elektrycznego do zastosowań domowych jak i komercyjnych poprzez przekaźniki, urządzenia przeciwprzepięciowe, termostaty panelowe, zasilacze i liczniki energii. Gama asortymentu obejmuje ponad 12 tysięcy produktów.

KATALOG ONLINE POZNAJ JOHNSON CONTROLS

Firma Johnson Controls to światowy lider w zakresie zróżnicowanych technologii i przemysłu świadczący usługi dla klientów w ponad 150 krajach. 120 000 pracowników tworzy wysokiej jakości produkty, usługi i rozwiązania umożliwiające optymalizację wydajności energetycznej oraz obsługowej budynków. Johnson Control prężnie działa również w branży motoryzacyjnej, a w ofercie firmy można odnaleźć różne rodzaje akumulatorów oraz opracowane systemy wnętrz samochodowych.

BLOG WAGO POZNAJ WAGO

WAGO. jest producentem urządzeń automatyki przemysłowej i budynkowej oraz systemów połączeń dla elektrotechniki i elektroniki. Powstanie w 1951 roku firmy WAGO było wyrazem przekonania o słuszności obranego kierunku i stworzyło podwaliny pod dalszy rozwój technologii. Z czasem stała się ona standardem na całym świecie i teraz nie sposób wyobrazić sobie nowoczesnej instalacji elektrycznej czy systemu automatycznego sterowania bez wyrobów WAGO.

KATALOG ONLINE POZNAJ PANASONIC

Panasonic Electric Works Europe zajmuje się produkcją oraz dystrybucją komponentów automatyki, takich jak: czujniki przemysłowe, sterowniki programowalne, napędy przemysłowe i systemy znakowania laserowego. W ścisłej kooperacji z europejskimi klientami, oferują rozwiązania dla różnych obszarów biznesu, takich jak przemysł motoryzacyjny, pojazdy elektryczne, automatyzacja procesów technologicznych oraz budynków, odnawialnych źródeł energii czy zarządzania środowiskowego.

Poznaj easyE4 POZNAJ EATON

Eaton Electric jest producentem najwyższej jakości automatyki przemysłowej, aparatury sygnalizacyjnej, łączeniowej, zabezpieczającej i instalacyjnej oraz systemów rozdziału energii niskiego napięcia. Międzynarodowe nagrody oraz certyfikaty są dowodem, iż produkty Eaton Electric odpowiadają najnowszym standardom bezpieczeństwa i wymaganiom jakości. Wszystkie nasze wyroby gwarantują długoletnie działanie.

PRODUKTY POZNAJ PEPPERL+FUCHS

Automatyzacja to nasz świat. Perfekcyjne rozwiązania - nasz cel.

Obecnie firma Pepperl+Fuchs jest znana klientom na całym świecie jako przedsiębiorstwo pionierskie i innowacyjne w dziedzinach takich, jak ochrona przeciwwybuchowa instalacji elektrycznych czy technologie czujników. Zawsze koncentrujemy się na wymaganiach klientów. Pasja, z jaką poświęcamy się automatyce, oraz przełomowe technologie, jakimi dysponujemy, pozwalają nam owocnie współpracować z klientami — tak dziś, jak i w przyszłości.

MENU PROFIL

Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

Technologia bezpieczeństwa z pierwszej ręki

244 wyświetleń, autor: B&R Automatyka Przemysłowa Sp. z o.o..

W roku 2008 firma B&R wprowadziła na rynek zintegrowaną technologię bezpieczeństwa „Smart Safe Reaction Technology”, nadając tym samym nowy kierunek bezpieczeństwu przemysłowemu. Na przestrzeni dziesięciolecia firma B&R stała się jednym z najbardziej innowacyjnych producentów programowalnej technologii bezpieczeństwa. Franz Kaufleitner, Produkt Manager zintegrowanej technologii bezpieczeństwa w B&R opowiada o korzyściach rozwiązania i kolejnych etapach jego rozwoju.

Kiedy B&R podjął decyzję o rozwoju technologii bezpieczeństwa?

B&R zawsze podchodzi kompleksowo do kwestii systemowych. Dlatego właściwym krokiem było poszerzenie portfolio automatyzacji o funkcje technologii bezpieczeństwa. Już w roku 2000 firma zrealizowała w ramach techniki napędowej ACOPOS w pełni elektroniczne bezpieczne wyłączenie momentu (STO), co było nowością w skali światowej. Rozwiązanie w międzyczasie zostało przejęta przez wiele firm. W roku 2004 B&R zdecydowała się w końcu poszerzyć zestaw produktów o zintegrowane funkcje bezpieczeństwa, bazujące na urządzeniach sterowniczych, narzędziach programowania, protokole bezpieczeństwa, bezpiecznych I/O oraz bezpiecznych funkcjach napędu. U szczytu popularności technologii Safety w roku 2008 dostarczane były już klientom kompletne i zintegrowane rozwiązania bezpieczeństwa.

Czym różni się technologia bezpieczeństwa B&R od innych systemów safety?

Technologia bezpieczeństwa musi wspierać automatyzację maszyn – nie może być ona czynnikiem obciążającym. W przypadku innych systemów bezpieczeństwa priorytetem jest zatrzymanie maszyn, B&R natomiast szuka sposobów na podtrzymanie produkcji. Nasze szerokie spektrum funkcji bezpieczeństwa pozwala użytkownikowi elastycznie reagować na zdarzenia związane z bezpieczeństwem. Różnorodność bezpiecznych opcji maszynowych umożliwia naszym klientom zabezpieczenie różnych wariantów maszyny wyłącznie jedną aplikacją bezpieczeństwa. Kładliśmy na to nacisk od samego początku i tym się dalej kierujemy. Bezpieczeństwo, to znacznie więcej niż tylko wyłączenie maszyny.

Jak rozwinęło się portfolio B&R od czasu wprowadzenia na rynek w roku 2008?

Pierwszy krok zrobiliśmy w roku 2008 wypuszczając na rynek sterownik bezpieczeństwa oraz moduły z czterema bezpiecznymi cyfrowymi wejściami oraz czterema bezpiecznymi cyfrowymi wyjściami. Od tego czasu nieprzerwanie rozwijamy system w dwóch kierunkach.

Po pierwsze umiejscowiliśmy na rynku nowe funkcje i produkty przyszłości. Przykładowo SafeROBOTICS proponuje obszerne funkcje bezpieczeństwa dla łańcuchów kinematycznych a DataToSafeDATA umożliwia umieszczenie standardowych sygnałów w funkcjach bezpieczeństwa. Obecnie portfolio bezpieczeństwa B&R obejmuje więcej niż 120 różnych produktów.

Jednocześnie nieprzerwanie poszerzamy zgodność naszych produktów z wymaganiami różnorodnych branż. Z początku skupialiśmy się na klasycznej budowie maszyn, lecz po niedługim czasie wprowadziliśmy produkty w klasie szczelności IP67, powlekane produkty dla surowych środowisk i nowe certyfikaty takie jak DNVGL dla zastosowań okrętowych i morskich. Obecnie nasze produkty znajdują zastosowanie również w turbinach wiatrowych, technice sceny, systemach dźwigowych i windowych, automatyzacji procesów i fabryk, hutach stali, aplikacjach centrów logistycznych i wielu innych.

Chcesz więcej wiedzy? Zobacz przykładowe referencje technologii bezpieczeństwa B&R:

»  Technologia bezpieczeństwa turbin wiatrowych

https://www.br-automation.com/pl/o-nas/magazyn-dla-klientow/2018/20189/bezpieczenstwo-to-znacznie-wiecej-niz-tylko-wylaczenie-maszyny/rewolucja-w-bezpieczenstwie-turbin-wiatrowych/

»  Technologia bezpieczeństwa w robotyce

https://www.br-automation.com/pl/o-nas/magazyn-dla-klientow/2018/20189/bezpieczenstwo-to-znacznie-wiecej-niz-tylko-wylaczenie-maszyny/poskromienie-robota/

Kiedy mówi Pan o technologii bezpieczeństwa B&R na myśl przychodzi openSAFETY – co nowego w tym temacie?

openSAFETY plasuje się w grupie trzech najlepszych produktów bezpieczeństwa na świecie. Jako protokół open-source ma on wiele zastosowań bez bezpośredniego związku z B&R. Na pytanie, co nowego, mogę wymienić obecnie kurtynę świetlną openSAFETY firmy Datalogic. Dysponuje ona interfejsem POWERLINK-openSAFETY i może być bezpośrednio zintegrowana do magistrali maszyny. 

Jaka jest dalsza droga rozwoju?

Będziemy kontynuować nasz dwuwymiarowy rozwój. Na przykład zintegrowana technologia bezpieczeństwa B&R stanie się częścią systemu modułowego oprogramowania mapp Technology. Dla poprzednio wymienionych, bezpiecznych opcji maszyn będą udostępnione na przykład rozwiązania Out-of-the-box. Komponenty mapp są wzajemnie połączone. Oznacza to, że zarządzanie użytkownikiem, system alarmowy, wizualizacja i wiele innych komponentów jest połączonych z funkcjami bezpieczeństwa, bez konieczności wpisywania przez użytkownika choćby linii kodu. Można to sobie wyobrazić w następujący sposób: Funkcja zarządzania użytkownikiem przesyła do wizualizacji informację, czy aktualnie zalogowany użytkownik jest uprawniony do zmiany trybu pracy i wyświetla tą opcję jedynie, kiedy posiada on odpowiednie uprawnienia.

Odnosząc się do kwestii poszerzenia naszego portfolio o nowe branże, wraz z X90-Safety udostępnimy naszą zintegrowaną technologię bezpieczeństwa dla mobilnych zastosowań takich tak rolnicze pojazdy użytkowe, pojazdy komunalne, bagrownice i dźwigi.

Nasi klienci mogą być pewni, że jesteśmy zawsze w czołówce. Jeżeli konstruktor maszyn zdecyduje się na technologię bezpieczeństwa B&R, tym samym wybierze trwały i przyszłościowy system. W ostatnich dziesięciu latach udowodniliśmy, że w technologii bezpieczeństwa jest dużo więcej możliwości niż tylko wyłączanie i będziemy konsekwentnie kroczyć tą drogą.

Tak funkcjonuje technologia bezpieczeństwa B&R

12 czerwca 2019 / Kategoria: ,
 • Autor: B&R Automatyka Przemysłowa Sp. z o.o.
 • B&R to innowacyjna firma z branży automatyzacji z siedzibą w Austrii i przedstawicielstwem na całym świecie. Dalekowzroczność i intuicyjne poczucie dynamiki rynku pozwalają firmie na wprowadzanie najbardziej nowoczesnych technologii łącząc je z inżynieryjnym kunsztem. B&R jako globalny lider oferuje klientom praktycznie z każdej branży kompleksowe rozwiązania z zakresu sterowania, techniki napędowej, wizualizacji czy bezpieczeństwa i komunikacji.
 • Profil Autora
 • http://www.br-automation.pl

NAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

>KLIKNIJ<

Jeden przewód by wszystkie połączyć – videorecenzja SIRIUS ACT PROFINET

Jeden przewód by wszystkie połączyć – videorecenzja SIRIUS ACT PROFINET

>KLIKNIJ<

Jak wyświetlać wizualizację WWW na panelu operatorskim HMI? Web Panel ESA!

Jak wyświetlać wizualizację WWW na panelu operatorskim HMI? Web Panel ESA!

>KLIKNIJ<

PACSystems RSTi-EP odc.2: Pierwsze kroki w środowisku Proficy Machine Edition.

PACSystems RSTi-EP odc.2: Pierwsze kroki w środowisku Proficy Machine Edition.

>KLIKNIJ<

Jak unikać awarii w zakładach przemysłowych?

Jak unikać awarii w zakładach przemysłowych?

>KLIKNIJ<

Produkty LAPP w projektach studenckich

Produkty LAPP w projektach studenckich

>KLIKNIJ<

Czyste, bezpieczne, wykrywalne: Nowe trybopolimery igus do kontaktu z żywnością

Czyste, bezpieczne, wykrywalne: Nowe trybopolimery igus do kontaktu z żywnością

>KLIKNIJ<

Wakacyjne szkolenia ze sterowników w gorącej cenie 1350 zł!

Wakacyjne szkolenia ze sterowników w gorącej cenie 1350 zł!

>KLIKNIJ<

Nowe termostaty z kolorowym, dotykowym wyświetlaczem – TEC3000

Nowe termostaty z kolorowym, dotykowym wyświetlaczem – TEC3000

>KLIKNIJ<

Specjalna oferta dla firm – easyE4 + licencja easySoft7 już od 396,60 zł netto

Specjalna oferta dla firm – easyE4 + licencja easySoft7 już od 396,60 zł netto

>KLIKNIJ<

Kup SEE Electrical ze Szkoleniem w cenie! [Promocja]

Kup SEE Electrical ze Szkoleniem w cenie! [Promocja]

>KLIKNIJ<

3 sposoby na wymianę danych bez przewodów w przemyśle [wywiad + plener]

3 sposoby na wymianę danych bez przewodów w przemyśle [wywiad + plener]

>KLIKNIJ<

Recenzja i konfiguracja zdalnego połączenia u-link VPN Cloud od Weidmueller

Recenzja i konfiguracja zdalnego połączenia u-link VPN Cloud od Weidmueller

>KLIKNIJ<

Szkolenie online z Siemens – “Projektowanie instalacji elektrycznych bez tajemnic”!

Szkolenie online z Siemens – “Projektowanie instalacji elektrycznych bez tajemnic”!

>KLIKNIJ<

detec4 – udoskonalenia w dziedzinie bezpieczeństwa

detec4 – udoskonalenia w dziedzinie bezpieczeństwa

>KLIKNIJ<

Zdalny dostęp, VPN, router, chmura? Szukamy złotego środka

Zdalny dostęp, VPN, router, chmura? Szukamy złotego środka

>KLIKNIJ<

Sprawdź jakie możliwości dają coboty wraz z narzędziami OnRobot

Sprawdź jakie możliwości dają coboty wraz z narzędziami OnRobot

>KLIKNIJ<

Technologia bezpieczeństwa z pierwszej ręki

Technologia bezpieczeństwa z pierwszej ręki

>KLIKNIJ<

O tym, jak zastąpiłem sterowniki przekaźnikami w oczyszczalny ścieków

O tym, jak zastąpiłem sterowniki przekaźnikami w oczyszczalny ścieków

>KLIKNIJ<

Czym są sterowniki ruchu i jaką dają nam przewagę nad zwykłym PLC?

Czym są sterowniki ruchu i jaką dają nam przewagę nad zwykłym PLC?

>KLIKNIJ<

Szkliwienie porcelitu – robot przemysłowy KUKA

Szkliwienie porcelitu – robot przemysłowy KUKA

MOŻESZ SIĘ TYM ZAINTERESOWAĆ

 • W dobie ciągłego dążenia do poprawy jakości oraz zwiększenia efektywności, automatyzacja procesów produkcji staje się często jedyną możliwością uzyskania przewagi nad konkurencją. TARRA ROBOTICS to lata naszych doświadczeń w projektowaniu i...
 • Systemy RFID są ekonomiczne, uniwersalne i zapewniają niezawodność procesów, np. w intralogistyce. Zadania związane z identyfikacją stały się teraz łatwiejsze, szczególnie gdy potrzebna jest duża liczba punktów identyfikacji, dzięki  głowic...
 • Nowoczesne dotykowe panele operatorskie HMI firmy WEINTEK Labs. – Bezpłatne oprogramowanie narzędziowe w pełnej wersji – Precyzyjne, dotykowe ekrany wyświetlające szczegółową grafikę – Obszerne biblioteki komponentów grafi...
 • 0 PLN
  Wspólnie z naszym Partnerem firmą SIEMENS serdecznie zapraszamy na bezpłatne warsztaty mające na celu przybliżenie tematyki bezpieczeństwa systemów Ethernet/PROFINET, zasad doboru urządzeń wykorzystywanych w systemach PROFINET pod kątem jeg...
  Czas trwania: 1 dzień
  Link: Terminy
 • ROUTER VPN EWON COSY 131 Zapewnia sprawny i prosty w obsłudze zdalny dostęp do dowolnego urządzenia Kompatybilność z najważniejszymi markami i protokołami sterowników PLC (m.in. Siemens, Allen-bradley, Omron…) Szybie zarządzenie roote...
 • W trybie refleksyjnym sygnał ultradźwiękowy jest nieustannie odbijany przez zamontowany na stałe element odbijający wiązkę, tzw. element odniesienia. Jako elementu odbijającego wiązkę można używać odpowiednio ustawionego panelu z plastiku l...Kategorie
POLECANE ARTYKUŁY
KOMUNIKATY
Wydarzenia
POLECANE FIRMY I PRODUKTY

Wszystko stanie się prostsze po zalogowaniu :)

Przypomnij hasło

Nie masz konta? Zarejestruj się

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
z

Przetwarzamy pliki... jeszcze chwilka…