Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

https://iautomatyka.pl/wp-content/uploads/2017/11/targi.jpg

Targi RENEXPO® Poland 2017 zakończone sukcesem


Duże zainteresowanie, jakim cieszyła się miniona edycja Targów RENEXPO® Poland potwierdziło, że tego typu wydarzenia są polskiej branży OZE zdecydowanie potrzebne. VII Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej i Efektywności Energetycznej odbyły się w dniach 25-27 października 2017 roku w Warszawskim Centrum EXPO XXI. Patronat Honorowy nad wydarzeniem organizowanym przez REECO Poland objęli:  Ministerstwo Energii, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Marszałek Województwa Mazowieckiego.

Bez przesady możemy powiedzieć, że Targi  RENEXPO® Poland stały się jednym z najważniejszych wydarzeń dla branży energii odnawialnej i efektywności energetycznej w Polsce. W tym roku w ciągu trzech dni targowych z ekspozycją  wystawców zapoznało się blisko 4.154 zwiedzających – mówi Małgorzata Bartkowski, Project Manager Targów RENEXPO® Poland.

Wielu wystawców podkreślało sprawną organizację targów oraz wysoką frekwencję zwiedzających, co dla wydarzeń tego typu jest wartością kluczową.W targach RENEXPO® Poland 2017 wzięło udział ponad 90 wystawców, którzy prezentowali swoją ofertę w ośmiu sektorach: bioenergia (energia z drewna, biomasa, biogaz, biopaliwa), energia wiatrowa, CHP – kogeneracja, energooszczędne budownictwo i renowacja budynków, energia wodna, pompy ciepła, energia geotermiczna oraz energia słoneczna. Zdecydowanie dominowały ogniwa fotowoltaiczne, pompy ciepła i biogaz. Nie zabrakło również stoisk, na których przedstawiane były rozwiązania z zakresu m.in. energetyki wiatrowej i geotermalnej czy związanej z branżą energetyki wodnej. Wśród wystawców znalazły się nie tylko firmy z Polski, ale – jak przystało na targi międzynarodowe – również z miedzy innymi z Niemiec, Czech, Chin, Wielkiej Brytanii ,Ukrainy..W istocie, założenie, które postawił sobie organizator targów przed kilkoma laty, stało się faktem – stworzenie międzynarodowej platformy spotkań dla przedstawicieli branży OZE. Targi  z jednej strony prezentują potencjał energii odnawialnej i jej możliwości rozwoju w Polsce, z drugiej – ułatwiają firmom z zagranicy nawiązanie cennych kontaktów biznesowych na polskim rynku. Dodatkowo, dzięki bogatemu programowi wydarzeń towarzyszących, są cennym źródłem specjalistycznej wiedzy i umożliwiają podejmowanie dyskusji na istotne dla branży tematy. Tak było również w tym roku. 

Nowości i atrakcje targowe

Na gości RENEXPO® Poland 2017 czekały ciekawe stoiska i eksponaty oraz wiele innowacji z branży OZE. Dużym zainteresowaniem zwiedzających cieszyły się jazdy testowe samochodami elektrycznymi takich marek, jak: NISSAN, BMW, Tesla, Mercedes, które były niewątpliwie dużą atrakcją tegorocznych targów.

Nowością tegorocznej edycji był konkurs na Instalatora Roku 2017, którego organizatorami było Corab, SolarEdge Technologies Inc. oraz Sharp.

 


Trzy dni wydarzeń branżowych 
Zmagania firm instalatorskich cieszyły się dużym zainteresowaniem publiczności. Instalatorem Roku 2017 została firma Ekosun. Drugie miejsce zajęła drużyna Bison Energy a trzecie SunSol. Należy również docenić firmę Ozeris – Fotowoltaika / OZE, która w obu etapach miała najmniej błędów. Gratulujemy wszystkim drużynom ogromnej wiedzy, doświadczenia i zaangażowania. Walka była bardzo wyrównana.

Każdego dnia Targom RENEXPO® Poland towarzyszyły specjalistyczne konferencje, kongresy i fora branżowe, umożliwiające wymianę wiedzy, a także zachęcające do dyskusji na aktualne tematy dla sektora OZE. W sumie w wydarzeniach branżowych towarzyszącym targom wzięło udział ponad 1.100 uczestników!

Pierwszego dnia targów przy pełnej sali odbyła się Międzynarodowa Konferencja Fotowoltaiki w Polsce, podczas której eksperci z towarzystw fotowoltaicznych, przedstawiciele przemysłu PV oraz władz państwowych i lokalnych dyskutowali m.in. na temat szans oraz barier na drodze rozwoju fotowoltaiki w naszym kraju. „Mechanizm wsparcia powinien być nieskomplikowany, stabilny i opłacalny dla inwestora” podkreślał dr Stanisław Pietruszko, Prezes Polskiego Towarzystwa Fotowoltaiki. Pierwszego dnia targów odbyło się również Forum Biogazu. „Szóste Forum Biogazu było sukcesem, omówione zostały najważniejsze problemy branży. Podkreślono role biogazowni jako stabilnego fundamentu rozproszonych rynków energii. Cieszy nas liczny udział właścicieli biogazowni i potencjalnych inwestorów, ponieważ oznacza to duże perspektywy przed branża biogazowa w Polsce” tak Forum Biogazu podsumowała Sylwia Koch-Kopyszko Prezes UPBI (Unia Producentów i Pracodawców Przemysłu Biogazowego). Wielu uczestników wzięło również udział w konferencji zamykającej projekt Geothermal4Pl.  Strefa Kariery organizowana we współpracy z portalem Teraz Środowisko była miejscem, gdzie osoby zainteresowane pracą i rozwojem kariery w OZE mogły zaczerpnąć informacji od fachowców.

Drugiego dnia odbył się VI Kongres Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła, który zgromadził ponad 300 uczestników. Miejscem spotkania branży energetyki wodnej była dwudniowa Polska Konferencja Hydroenergetyczna, która zgromadziła wielu gości z Polski i nie tylko. Forum PV było w tym roku nie tylko miejscem, w którym można było zapoznać się z innowacjami wystawców. Organizatorzy zaprosili również przedstawicieli Ochotniczej i Zawodowej Straży Pożarnej, aby naświetlić im problemy związane z bezpieczeństwem pracy systemów fotowoltaicznych. Ta sesja była zorganizowana we współpracy z Szkołą Główną Służby Pożarniczej w Warszawie.

Trzeci dzień był pod znakiem Konferencji Biopaliwowej i II Kongresu Magazynowania Energii w Polsce.  Wydarzenia te zgromadziły nie tylko  najważniejszych przedstawicieli branży ale również najważniejszych decydentów oraz przedstawicieli świata polityki.

Spotkania kooperacyjne

Dobrą okazją do tworzenia sieci kontaktów biznesowych była możliwość wzięcia udziału w „Spotkaniach kooperacyjnych” zaplanowanych pierwszego i drugiego dnia targów. W spotkaniach wzięli udział  przedsiębiorcy poszukujący fachowych partnerów i dostawców z szeroko pojętego sektora energetycznego, w szczególności działających  w obszarze odnawialnych źródeł energii oraz budynków energooszczędnych. „Spotkania kooperacyjne” w szybki i łatwy sposób połączyły strony, które siebie szukały, umożliwiając nawiązanie cennych kontaktów.

 



Utworzono: / Kategoria: ,
  • Autor: iAutomatyka.pl
  • iAutomatyka.pl to innowacyjny portal branżowy skupiający praktyczną wiedzę, nowości i komunikaty oraz działalności firm w katalogu branżowym i na Mapie Automatyki. Udostępniamy firmom możliwość prostej i szybkiej promocji informacji w wielu obszarach Internetu.Kompleksowo zajmujemy się wizerunkiem Państwa Firmy, zdejmujemy cały ciężar, dzięki Naszym kompetencjom budujemy markę – nasze mechanizmy i działania pozwalają zaoszczędzić czas ponieważ to zespół iAutomatyka zajmuje się rozgłosem Waszej wiadomości.
  • Profil Autora

Reklama



PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ



NAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

Reklama



POLECANE FIRMY I PRODUKTY
  • Drukarka i aplikator owijek Wraptor A6500r™ A6500. Automatyzuje proces identyfikacji przewodów i kabli. Wraptor automatycznie drukuje i nakłada etykiety samolaminujących w pięć sekund a tym samym zwiększa wydajność produkcji i oszczę...
  • Nowoczesne dotykowe panele operatorskie HMI firmy WEINTEK Labs. – Bezpłatne oprogramowanie narzędziowe w pełnej wersji – Precyzyjne, dotykowe ekrany wyświetlające szczegółową grafikę – Obszerne biblioteki komponentów grafi...
  • Zapraszamy Cię na pełny kurs zdalnego dostępu SECOMEA. Kurs powstał z myślą o każdym, kto chce zgłębić tajniki zdalnego dostępu do maszyn i sieci przemysłowej. Zdalny dostęp rozwija się dynamiczne i zyskuje na znaczeniu zwłaszcza w sytuacji...
  • Poniższy poradnik jest zbiorem schematów połączeń elektrycznych. W poradniku zapoznamy się z podstawami wprowadzenia do systemów przekaźnikowych, sekwencji przełączeń przekaźników, porównania systemów przekaźnikowych z systemami tradycyjnym...
  • Proficy Operations Hub produkcji GE Vernova (uprzednio GE Digital) jest wszechstronnym klientem webowym, agregującym i wizualizującym dane z różnych źródeł, dzięki czemu może stanowić jedno źródło wiarygodnej wiedzy o produkcji. Umożliwia b...
  • Autor: Paweł Wiącek, Kierownik Produktu Czujniki Przemysłowe, SICK Sp. Z o.o. SLT – Smart Light Tower, czyli inteligentna optyczna kolumna sygnalizacyjna pracująca po IO-Link   SLT zapewnia elastyczność w wizualizacji przebiegu procesó...