PARTNERZY

www.sick.pl
tel: +48 22 539 41 00
oferty@sick.pl
PRODUKTY I SKLEP POZNAJ SICK

Od automatyzacji produkcji i logistyki, aż po automatyzację procesów technologicznych — SICK należy do ścisłej czołówki wśród producentów czujników. Jako lider rynku w dziedzinie technologii, firma SICK ze swoimi czujnikami i rozwiązaniami aplikacyjnymi tworzy doskonałe podstawy dla bezpiecznego i efektywnego sterowania procesami, ochrony ludzi przed wypadkami oraz ochrony środowiska naturalnego.

pl.mitsubishielectric.com
tel: +48 12 347 65 00
mpl@mpl.mee.com
NEWSY / BLOG POZNAJ MITSUBISHI ELECTRIC ODDZIAŁ POLSKA

Korporacja Mitsubishi Electric, posiadająca 90 lat doświadczenia w zakresie dostarczania niezawodnych, wysokiej jakości innowacyjnych produktów w dziedzinie automatyki przemysłowej, produkcji, marketingu i sprzedaży urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Programowalne sterowniki PLC, rozwiązania napędowe, roboty przemysłowe, panele dotykowe, wycinarki laserowe i sterownie CNC firmy Mitsubishi Electric zaliczają się do produktów najwydajniejszych na rynku i gwarantują sukcesy firmy już od ponad 30 lat.

www.findernet.com
tel: +48 61 865 94 07
finder.pl@findernet.com
KATALOG PRODUKTÓW POZNAJ FINDER

Od 1954 Finder pracował wyłącznie w zakresie przekaźników i timerów. Nasz wysoki stopień specjalizacji zaowocował ponad 10.000 różnych produktów w jednej z najszerszych dostępnych ofert. Firma szeroko się rozwija i inwestuje w przyszłość uzupełniając gamę swojego asortymentu. Prócz przekaźników oferuje rozwiązania przemysłu elektrycznego do zastosowań domowych jak i komercyjnych poprzez przekaźniki, urządzenia przeciwprzepięciowe, termostaty panelowe, zasilacze i liczniki energii. Gama asortymentu obejmuje ponad 12 tysięcy produktów.

www.wago.pl
tel: +48 71 360 29 70
wago.elwag@wago.com
BLOG WAGO POZNAJ WAGO

Rozwiązania dostarczane przez WAGO. już od wielu lat wspierają naszych klientów w dążeniu do sukcesu. Poczynając od prostych instalacji elektrycznych, a kończąc na skomplikowanej infrastrukturze zarządzającej procesami przemysłowymi czy automatyką budynkową. Sprawdźcie jak rozwiązania WAGO, mogą wesprzeć Was w drodze do Waszego sukcesu.

panasonic-electric-works.com
tel: +48 42 230 96 33
info.pewpl@eu.panasonic.com
KATALOG ONLINE POZNAJ PANASONIC

Panasonic Electric Works Europe zajmuje się produkcją oraz dystrybucją komponentów automatyki, takich jak: czujniki przemysłowe, sterowniki programowalne, napędy przemysłowe i systemy znakowania laserowego. W ścisłej kooperacji z europejskimi klientami, oferują rozwiązania dla różnych obszarów biznesu, takich jak przemysł motoryzacyjny, pojazdy elektryczne, automatyzacja procesów technologicznych oraz budynków, odnawialnych źródeł energii czy zarządzania środowiskowego.

www.eaton.com
tel: +48 58 554 79 00
oferty@staport.pl
Poznaj easyE4 POZNAJ EATON

Eaton Electric jest producentem najwyższej jakości automatyki przemysłowej, aparatury sygnalizacyjnej, łączeniowej, zabezpieczającej i instalacyjnej oraz systemów rozdziału energii niskiego napięcia. Międzynarodowe nagrody oraz certyfikaty są dowodem, iż produkty Eaton Electric odpowiadają najnowszym standardom bezpieczeństwa i wymaganiom jakości. Wszystkie nasze wyroby gwarantują długoletnie działanie.

pepperl-fuchs.com
tel: +48 22 256 97 70
info@pl.pepperl-fuchs.com
PRODUKTY POZNAJ PEPPERL+FUCHS

Automatyzacja to nasz świat. Perfekcyjne rozwiązania - nasz cel.

Obecnie firma Pepperl+Fuchs jest znana klientom na całym świecie jako przedsiębiorstwo pionierskie i innowacyjne w dziedzinach takich, jak ochrona przeciwwybuchowa instalacji elektrycznych czy technologie czujników. Zawsze koncentrujemy się na wymaganiach klientów. Pasja, z jaką poświęcamy się automatyce, oraz przełomowe technologie, jakimi dysponujemy, pozwalają nam owocnie współpracować z klientami — tak dziś, jak i w przyszłości.

MENU PROFIL

Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

Targi IntraLog Poland 2020 –  Czym są roboty AGV i jaka jest ich funkcjonalność?

201 wyświetleń, autor: iAutomatyka.pl.

Wózki mobilne, automatyczne wózki, roboty, samojezdne wózki transportowe, platformy jezdne, wózki magazynowe czy roboty mobilne – wszystkie te nazwy mogą być stosowane zamiennie i ogólnie określane są mianem robotów AGV (Automated Guided Vehicles). Tak zróżnicowane nazewnictwo świadczy o tym, że producenci próbują przypisać swoją własną nazwę, aby kojarzona była tylko z ich produktem.

Specyfika AGV

Roboty AGV stały się w ostatnich czasach bardzo popularne i są wykorzystywane głównie w intralogistyce, halach magazynowych lub centrach logistycznych. Najprościej można je określić mianem mobilnych, bezzałogowych robotów, które poruszają się po wyznaczonej ścieżce transportując ładunek. Gdy robot rozpozna punkt docelowy za pomocą techniki RFID (system wykorzystujący fale radiowe do przesyłania danych), wówczas zjeżdża na bocznicę. Roboty AGV są programowane zdalnie, wyposażone w wyłączniki bezpieczeństwa oraz mi.in. w laserowy skaner przestrzeni i kamery, które zapobiegają kolizji. Ładunek ulokowany jest w korpusie lub w przyczepce urządzenia, w zależności od budowy platformy. Holowniki zazwyczaj stosuje się na większe ładunki i dłuższe trasy przewozu. Cechy, które warto także wyszczególnić to min.in: elastyczność doboru tras, łatwa konfiguracja oraz duże możliwości manewrowania wózkiem. Dużym ułatwieniem dla osób pracujących z tego typu robotami jest możliwość śledzenia produkcji i zleconych zadań logistycznych. Roboty AGV często połączone są z systemami WMS (Warehouse Management   System, czyli tzw. magazynowy system informatyczny), co uelastycznia pracę w magazynie i integruje systemy. Nośność AGV waha się od kilku kilogramów do kilku ton. Roboty wykorzystywane są często w niebezpiecznych  dla człowieka warunkach pracy. Producenci także wyliczają dodatkowe parametry sprzętu jak np. możliwość skanowania kodów kreskowych w celu weryfikacji produktów, ciągły czas pracy maszyny i ich uniwersalność.

Roboty współpracujące (coboty)

Coboty czyli roboty współpracujące są liczną grupą produktów AGV, które wyróżniają się kompaktowością, lekkością i mniejszymi gabarytami. W odróżnieniu od innych produktów z kategorii AGV, coboty są dość młodym wynalazkiem. Mówi się także, że ze względu na wolniejszą pracę, są bezpieczniejsze dla otoczenia. Ich dodatkową cechą jest łatwość w zaprogramowaniu ich pracy
i zazwyczaj przeznaczone są do powtarzających się czynności typu: podnoszenie, montaż czy pakowanie. Inne zadania, które zleca się tym robotom to np.: manipulowanie elementami, obsługa maszyn i paletyzacja. Dużą zaletą robotów współpracujących jest to, że mogą pracować samodzielnie lub grupowo, w zależności od potrzeb. Można przypisać im kilka zadań jednocześnie, co jak potwierdzają producenci nie jest trudne do zaprogramowania. Główny zarzut, który stawia się cobotom, to ryzyko zastąpienia nimi w przyszłości pracowników fizycznych.  Plany odnośnie przyszłości cobotów są dość obiecujące, mogą już niedługo zastąpić tanią siłę roboczą, której zaczyna brakować w krajach wysoko rozwiniętych. Skala użytkowania robotów współpracujących w Polsce jest dość szeroka, a wykorzystywane są głównie w motoryzacji, elektronice i farmacji.

AMR  (ang. automated guided vehicles), czyli autonomiczne roboty mobilne

Kolejnym typem robotów AGV są AMR – automatyczne roboty mobilne. Ich głównym zadaniem jest także transport produktów, ale działają inaczej niż standardowe wózki mobilne. Wyróżniają się zaawansowaną technologią i są sterowane podobnie jak w przypadku samochodów przez nawigację GPS lub poruszają się po uprzednio wgranej trasie.  AMR są wyposażone w sztuczną inteligencję i mogą same dobierać trasy wykorzystując zamontowane kamery, skanery i czujniki. Krótko mówiąc, roboty mobilne mogą same zarządzać swoją pracą, należy im jedynie udostępnić mapę otoczenia, co wpływa na ułatwienie i uelastycznienie pracy  . Podobnie jak w przypadku standardowych robotów AGV, dzięki wbudowanym zabezpieczeniom, unikają wypadków i zderzeń. Wyróżniają się wielozadaniowością i mogą być zaprogramowane na kilka zadań jednocześnie bądź w określonej sekwencji poleceń. Roboty mobilne dobrze sprawdzają się w branży farmaceutycznej, gdyż można je przystosować do higienicznych warunków pracy. Wykorzystuje się je także w szpitalach i domach opieki np. do rozwożenia leków, obsługi pacjentów lub transportu sprzętu medycznego.

Według szacunków Konferencji Narodów Zjednoczonych ds. Handlu i Rozwoju ok 2 mln robotów jest w użytkowaniu przez firmy głównie w Niemczech, Japonii i USA. Szeroki zakres stosowanych robotów AGV ułatwia pracę w wielu przedsiębiorstwach i halach magazynowych. Dzięki nim praca staje się bezpieczniejsza, szybsza, wydajniejsza, a koszty zredukowane.

Targi IntraLog Poland 2020, które odbędą się w dniach: 3-5 marca 2020, dostarczą unikalnego obrazu wszystkich najnowszych osiągnięć w dziedzinie mechanicznej obsługi, technologii magazynowania i wyposażenia magazynów, urządzeń do pakowania i kompletacji, technologii załadunku, całych systemów do technologii transportu materiałów, systemów i oprogramowania dla intralogistyki. Oprócz najnowocześniejszych produktów, odwiedzający będą mogli również uzyskać dostęp do  wydarzeń towarzyszących, które zaoferują uczestnikom praktyczne odpowiedzi na wyzwania stojące przed użytkownikami końcowymi w branży magazynowej i logistycznej. Targi odbędą się równolegle z V Międzynarodowymi Targami Techniki Pakowania i Opakowań Warsaw Pack (wydarzenie organizowane przez Ptak Warsaw Expo). Targi Warsaw Pack jako silna pozycja na mapie imprez wystawienniczych może pochwalić się liczbą ponad 9 000 odwiedzających, 250 reprezentowanymi markami z 29 krajów oraz ponad 100 firmami przedstawiającymi swoje produkty w ostatniej edycji 2019 roku.

Wszystkie firmy działające w obszarze logistyki 4.0, oferujące sprzęty typu AGV, organizator targów IntraLog Poland 2020 zaprasza do prezentacji gamy produktowej tysiącom branżowych odwiedzających.

Więcej informacji:

Targi IntraLog Poland 2020

karol@intralogpoland.pl

+48698054193

3 października 2019 / Kategoria: ,
  • Autor: iAutomatyka.pl
  • iAutomatyka.pl to innowacyjny portal branżowy skupiający praktyczną wiedzę, nowości i komunikaty oraz działalności firm w katalogu branżowym i na Mapie Automatyki. Udostępniamy firmom możliwość prostej i szybkiej promocji informacji w wielu obszarach Internetu.Kompleksowo zajmujemy się wizerunkiem Państwa Firmy, zdejmujemy cały ciężar, dzięki Naszym kompetencjom budujemy markę – nasze mechanizmy i działania pozwalają zaoszczędzić czas ponieważ to zespół iAutomatyka zajmuje się rozgłosem Waszej wiadomości.
  • Profil Autora

NAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

>KLIKNIJ<

Poznaj możliwości sterownika SCADA WebHMI – Film recenzja

Poznaj możliwości sterownika SCADA WebHMI – Film recenzja

>KLIKNIJ<

Szkolenia z obsługi urządzeń Automatyki Przemysłowej od Mitsubishi Electric

Szkolenia z obsługi urządzeń Automatyki Przemysłowej od Mitsubishi Electric

>KLIKNIJ<

WEBINAR – System sterowania oświetleniem krok po kroku

WEBINAR – System sterowania oświetleniem krok po kroku

>KLIKNIJ<

Mocny PLC + IPC w jednym? CPL410 – kontroler PAC od Emerson cz. 1: Szybki start [FILM]

Mocny PLC + IPC w jednym? CPL410 – kontroler PAC od Emerson cz. 1: Szybki start [FILM]

>KLIKNIJ<

Webinarium online: Od piwnicy aż po dach, czyli rozwiązania automatyki budynkowej

Webinarium online: Od piwnicy aż po dach, czyli rozwiązania automatyki budynkowej

>KLIKNIJ<

Webinar Weidmuller – Przyśpiesz montaż rozdzielnic, zamawiaj gotowe listwy zaciskowe!

Webinar Weidmuller – Przyśpiesz montaż rozdzielnic, zamawiaj gotowe listwy zaciskowe!

>KLIKNIJ<

Jak bezpiecznie współpracować z robotami? Seminaria Mitsubishi Electric i Bureau Veritas

Jak bezpiecznie współpracować z robotami? Seminaria Mitsubishi Electric i Bureau Veritas

>KLIKNIJ<

Monitoring i analiza dla większej wydajności maszyn – B&R na targach K

Monitoring i analiza dla większej wydajności maszyn – B&R na targach K

>KLIKNIJ<

Podstawowa konfiguracja skanera bezpieczeństwa Sick S3000 Profinet

Podstawowa konfiguracja skanera bezpieczeństwa Sick S3000 Profinet

>KLIKNIJ<

Jak rozwiązać problem z konwersją protokołów przemysłowych Modbus i PROFINET?

Jak rozwiązać problem z konwersją protokołów przemysłowych Modbus i PROFINET?

>KLIKNIJ<

BEZPŁATNE WARSZTATY „PROFINET ORAZ CYBERBEZPIECZEŃSTWO – KOMUNIKACJA PRZEMYSŁOWA W DOBIE INDUSTRY 4.0”

BEZPŁATNE WARSZTATY „PROFINET ORAZ CYBERBEZPIECZEŃSTWO – KOMUNIKACJA PRZEMYSŁOWA W DOBIE INDUSTRY 4.0”

>KLIKNIJ<

Podsumowanie Konferencji VIX Automation

Podsumowanie Konferencji VIX Automation

>KLIKNIJ<

Obudowy złącz dla profesjonalistów. Po co mi stopień IP?

Obudowy złącz dla profesjonalistów. Po co mi stopień IP?

>KLIKNIJ<

Sterownik easyE4 od podstaw – kurs video od EATON

Sterownik easyE4 od podstaw – kurs video od EATON

>KLIKNIJ<

Jak dobrać przemiennik częstotliwości (falownik)? Wywiad z ANIRO

Jak dobrać przemiennik częstotliwości (falownik)? Wywiad z ANIRO

>KLIKNIJ<

Danfoss – Webinar prawidłowy dobór przetwornicy częstotliwości

Danfoss – Webinar prawidłowy dobór przetwornicy częstotliwości

>KLIKNIJ<

Polska edycja IPC Day – RENEX Electronics Education Center

Polska edycja IPC Day – RENEX Electronics Education Center

>KLIKNIJ<

Rewolucja w transportowaniu czyli o nowym systemie XPlanar firmy Beckhoff

Rewolucja w transportowaniu czyli o nowym systemie XPlanar firmy Beckhoff

>KLIKNIJ<

Automatyczny Podcast #16: Błędy rekruterów, czyli jak skutecznie (NIE)pozyskać automatyka do pracy

Automatyczny Podcast #16: Błędy rekruterów, czyli jak skutecznie (NIE)pozyskać automatyka do pracy

>KLIKNIJ<

How To: Monitoring prędkości obrotowej

How To: Monitoring prędkości obrotowej

MOŻESZ SIĘ TYM ZAINTERESOWAĆ

  • Systemy RFID są ekonomiczne, uniwersalne i zapewniają niezawodność procesów, np. w intralogistyce. Zadania związane z identyfikacją stały się teraz łatwiejsze, szczególnie gdy potrzebna jest duża liczba punktów identyfikacji, dzięki  głowic...
  • Nowoczesne dotykowe panele operatorskie HMI firmy WEINTEK Labs. – Bezpłatne oprogramowanie narzędziowe w pełnej wersji – Precyzyjne, dotykowe ekrany wyświetlające szczegółową grafikę – Obszerne biblioteki komponentów grafi...
  • Monitorowanie obciążenia i rozdział potencjałów w jednym kompletnym rozwiązaniu To innowacyjny system dystrybucji napięcia 24 V DC zapewniający monitorowanie obciążenia i dystrybucję potencjałów w jednym kompletnym rozwiązaniu. Bezawaryjna ...
  • Przy użyciu flexROOM® można szybko i łatwo realizować automatykę budynkową na potrzeby biur i budynków administracyjnych, zgodną z obowiązującymi normami i efektywną energetycznie. flexROOM® to szeroki wachlarz rozwiązań dla automatyki budy...
  • Seria FX-100 Czujniki z serii FX-100 to najlepsze rozwiązanie pod względem stosunku jakości do ceny. Wyposażone są w funkcje szybkiego uczenia, co pozwala użytkownikom w szybki i prosty sposób przystosować czujnik do pracy z nieskomplikowan...
  • Technologia SmartBridge® od Pepperl+Fuchs stanowi łącznik między czujnikami, a Przemysłem 4.0: Dotychczas dane procesu generowane przez urządzenia będące częścią infrastruktury IO-Link były przetwarzane głównie w obiegu urządzenia. Wartości...KATEGORIE ARTYKUŁÓW
POLECANE ARTYKUŁY
Wydarzenia

Wszystko stanie się prostsze po zalogowaniu :)

Przypomnij hasło

Nie masz konta? Zarejestruj się

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
z

Przetwarzamy pliki... jeszcze chwilka…