Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

Disneyland branży elektrycznej czyli Energetab 2018 | Film+Relacja

3583 wyświetleń, autor: Piotr Gwiazdowski • iAutomatyka.pl.

Energetab to największe w Polsce targi branży elektrycznej i pokrewnych. Skupione są w znacznej mierze na energetyce, dlatego część z Was mogła o nich nie słyszeć mimo ich ogromnej renomy w Europie. Z tego powodu oraz dlatego, że na targach pojawia się coraz więcej automatyki, postanowiliśmy wybrać się do Bielsku-Białej i zdać Wam relację z tego wydarzenia  w stylu #OkiemAutomatyka.  Opiszemy jak było, trochę ponarzekamy ale też opowiemy co nas zachwycało. Na końcu porównamy te targi do innych. Ale zanim wgłębisz się w naszą relację zapraszamy Cię do obejrzenia filmu, oddającego charakter tego wydarzenia:

Szczególne podziękowania firmom Windex i Eurosprzęt za podniesienie nas na wysokość 72 metrów oraz grupie Mimello – Artyści do usług za wystąpienie przed naszymi kamerami. O!

Cel naszej wizyty na targach

Po pierwsze sami chcieliśmy zobaczyć, z czym to się je i jak wygląda Energetab. Dla każdego z nas była to pierwsza wizyta na targach w Bielsku-Białej. Oczywiście głównym celem było stworzenie relacji, którą właśnie czytasz. Ostatecznie wszystko, co robimy, robimy dla naszych czytelników. Bez Was istnienie tego portalu nie jest możliwe. Kolejnym, chociaż chyba nie mniej ważnym, punktem w notesie było odwiedzenie naszych partnerów. Na targach wystawiali się Finder, Eaton i Wago. Po raz kolejny utwierdziliśmy się w przekonaniu, że współpracujemy z odpowiednimi ludźmi. Oprócz tego, że są fachowcami w swojej dziedzinie, to dobrze rozmawia się z nimi na każdy temat. Trzecim celem było wykorzystanie faktu, że w jednym miejscu spotkać można ponad siedmiuset wystawców i zaprosić ich do Projektu iAutomatyka. Udało się nam nawiązać nowe kontakty i współpracę, a tylko kwestią czasu jest, kiedy zobaczycie na stronie jej efekty.

Zespół iAutomatyka.pl jedzie na Energetab

Na miejsce dotarliśmy już w piątek, chociaż targi zaczynały się dopiero we wtorek kolejnego tygodnia. Zorganizowaliśmy się w cztery osoby aby wykorzystać wyjazd również rekreacyjnie! W sobotę wybraliśmy się do oddalonej o około godzinę drogi czeskiej Ostrawy. Po zapakowaniu całego bagażnika czeskim piwem 😀 przejechaliśmy do Cieszyna, gdzie odnaleźliśmy taką ciekawostkę.

W niedzielę ruszyliśmy natomiast na podbój Beskidów. Na całe szczęście obyło się bez strat w ludziach. Całodzienny wysiłek i przepiękne widoki naładowały nas energią do trzydniowej walki z wystawcami. Cała okolica Bielsku-Białej jest piękna. My nocowaliśmy w Szczyrku – polecamy! 

W oczekiwaniu na targi Energetab w Bielsku-Białej, Redakcja iAutomatyka.pl zwiedza okolice. Jest pięknie! Pozdrawiamy!

Opublikowany przez iAutomatyka.pl Poniedziałek, 10 września 2018

Dość przechwałek, przejdźmy do rzeczy!

Pierwsze wrażenia z targów Energetab

W końcu nadszedł wtorek i udaliśmy się na teren targów. Po zobaczeniu z oddali obszaru tego wydarzenia byliśmy pod dużym wrażeniem jego ogromu. Byłeś kiedyś na Automaticonie i wydawało ci się, że tamte targi są duże? Energetab to ponad siedmiuset wystawców rozlokowanych w piętnastu halach wystawowych, duża hala sportowa, dziesięć dużych parkingów i hotel! WOW! Do tego tłumy ludzi ledwo pozwalające na przejście z kamerą. Z resztą, udało nam się nawet nakłonić jedną z firm by wwiozła nas dźwigiem na wysokość ponad siedemdziesięciu metrów. Wszystko po to, by ukazać Wam ogrom targów Energetab.

W prawdzie już przed wyjazdem byliśmy świadomi w jaki dużym wydarzeniu weźmiemy udział. Przygotowaliśmy listę wystawców segregując ich na tych, do których warto zajść i tych nie zajmujących się automatyką. Zajęło nam to zdecydowanie więcej niż jeden dzień roboczy. I bardzo szybko okazało się, że zrealizowanie całego planu raczej nie będzie możliwe.

Ludzie targów

Jak już pisałem przez Energetab w ciągu trzech dni przewinęła się ogromna liczba osób. Niestety żadne źródła nie podają szacowanej liczby odwiedzających, a szkoda. Zapewne byłaby to liczba budząca wrażenie. Wspomniałem, że w pierwszym dniu ciężko było przejść przez tłum z kamerą? W drugim dni ludzi było jeszcze więcej. Dźwięk rozmów, krzyków i kroków brzmiał mi w głowie przez cały wieczór. Czwartek był jednak rozczarowaniem. Prawie wszyscy ludzie znikli niemal jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Gdzieniegdzie błąkali się tylko niedobitki, najczęściej w poszukiwaniu gadżetów. Te obserwacje skłoniły mnie do wyszczególnienia kilku typów ludzi odwiedzających targi.

 • Studenci – często jeszcze nieśmiali, próbujący zdobyć gadżety czy może dowiedzieć się czegoś ciekawego lub inspirującego. Niektórzy chcieli nawiązać kontakty z firmami, może znaleźć pierwszą pracę. Jednak najczęściej pozostawali dla wystawców niewidoczni, bo nie mieli ze sobą rzeczy na targach najważniejszej. Wizytówki – o czym pisał w swojej relacji z Automaticonu Marcin.
 • Zbieracze gadżetów – opis jest chyba zbędny. Wymiana wizytówek, krótka rozmowa i najważniejsze pytanie. Ma Pan/i jakieś gadżety? Nie ważne co, ważne, że za darmo! Stety czy niestety wystawcy od łowców długopisów się nie uchronią 😉
 • Turyści targowi – inżynierowie, ludzie techniczni lub ciekawscy, którzy przyjechali po prostu pooglądać nowości. Chyba najliczniejsza grupa odwiedzających targi. Wśród tych ludzi znajdziemy najwięcej pasjonatów. W końcu poświęcają swój własny czas, idą przeciskać się przez tłum, żeby nasycić swoje oczy nowościami. Warto zatrzymać się i z nimi porozmawiać. Kiedyś sam byłem jednym z nich, biegając na Automaticonie od stoiska do stoiska jak dziecko w Disneylandzie.
 • Stali klienci – to ci, których widzisz przy stolikach. Przyjechali pogadać, utrzymać kontakty i zapewnić o chęci podtrzymania współpracy. Do tego napić się, najeść i odpocząć od żon 😀 niektórzy mówią, że targi Energetab powstały głównie dlatego. Serio.
 • Nowi klienci – pożądani przez wystawców i przedstawicieli handlowych. Leady. Pracownicy wystawiających się firm są często rozliczani za to, ilu ich pozyskają, więc mogą cieszyć się szczególnymi względami.
 • Hostessy – najpiękniejsza część targów 😉 Na Energetab było ich całkiem sporo.
 • Media i prasa – w tym my. Dla nas to ogromna szansa na nawiązanie nowych kontaktów i utrzymanie obecnych. Oprócz tego zrelacjonowanie targów to szansa na pokazanie się organizatorom. Nie ukrywamy, że chętnie zrobimy podobne relacje na zlecenie ;).

Ciekawostki i nowości

Na targach wystawcy najczęściej chwalą się swoimi najnowszymi lub najciekawszymi rozwiązaniami. Co nam zapadło w pamięć?

YESLY – rozwiązanie do inteligentnego sterowania domem od Finder, o którym już pisaliśmy. Tym razem po raz pierwszy zetknęliśmy się z tym systemem w rzeczywistości. I musimy przyznać, że zrobił na nas na prawdę duże wrażenie. Wszystkie elementy są wykonane bardzo solidnie i do tego są wyjątkowo estetyczne. Nowocześnie wyglądające przyciski i urządzenia sterujące chowane w puszkach przyłączeniowych są świetne pod względem designu. Finder nawet otrzymał za to nagrodę Prezydenta Miasta Bielska-Białej podczas Energetab.

Eaton zaprezentował nowy system SZR typu MAX. Systemy samoczynnego załączania rezerwy (SZR) stosuje się w ważnych aplikacjach, takich, gdzie nie ma mowy o zaprzestaniu działania. Po zaniku napięcia lub jego wyraźnym obniżeniu system SZR natychmiastowo przełącza tryb zasilania w rezerwowy – najczęściej zasilanie z agregatu. Wszystko dzieje się w ułamkach sekund podtrzymując działanie urządzeń. To co wyróżnia system SZR typu MAX od konkurencji to dotykowy, kolorowy panel wizualizacji, możliwość komunikacji z BMS za pomocą protokołów MODBUS TCP i RTU, rejestracja zdarzeń, zasilanie z UPS, możliwość dowolnej rozbudowy np. o czujniki temperatury szyny zasilającej.

Złączki listwowe z dźwignią WAGO – chyba każdy z nas zna złączki WAGO przeznaczone do montażu w puszkach przyłączeniowych. Umożliwiają połączenie przewodów bez użycia jakichkolwiek narzędzi. Podnosisz dźwignię, wkładasz przewód i opuszczasz dźwignię. WAGO w tym roku na Energetabie zaprezentowało ten sam system w złączkach listwowych TOPJOB S przeznaczonych do przemysłu i montażu na szynach DIN. Istnieje wiele rozwiązań przemysłowych pomagających łączyć przewody, ale to jest chyba pierwszym w pełni beznarzędziowym. WAGO za te rozwiązanie otrzymało nagrodę podczas targów.

Firma IGUS zaprezentowała stanowisko przykuwające oko, jak zawsze zresztą (np. na Automaticon) ich stanowiska po prostu są jednym żywym technicznym organizmem. Dzieje się! IGUS tym razem skupił się na ukazaniu jako zalety dużej elastyczności produkowanych przez siebie przewodów. W tym celu wykonali sporą ilość ruszających się prowadnic, dzięki czemu ich stanowisko wyróżniało się z tłumu. Szczególnie warte uwagi były przewody Chainflex zdolne do zachowania elastyczności w temperaturze – 20 °C. To tylko jedna ciekawostka a było ich o wiele więcej.

SpeedE. Pod tą niepozorną nazwą kryje się wielofunkcyjne urządzenie – wkrętak elektryczny. Niezwykle prosta idea, ale możliwości tego urządzenia powalają. Można go rozbudować chociażby o moduł kontroli momentu dokręcania i odkręcania. Wiha zrobiła świetną robotę projektując SpeedE. Moim zdaniem to urządzenie, które powinno znaleźć się w każdej torbie z narzędziami. Tylko… trochę drogi 😉

Murrelektronik pokazali wiele nowości, ale nas najbardziej zaciekawił modułowy system Mico Pro zamontowany na standardowej dla stoiska MURR piramidzie. System ten między innymi umożliwia monitorowanie parametrów prądu i diagnostykę przez sterownik PLC. Podczas oglądania stoiska wywiązała się ciekawa rozmowa i liczymy na możliwość testowania ich urządzeń, czym z pewnością się z Wami podzielimy.

Na stoisku Lovato spotkaliśmy aktywnego użytkownika grupy Automatyk Może Więcej – Lecha Galanta. W ciekawy sposób opowiedział nam o nowościach Lovato, a naszą uwagę przykuł stycznik, który można rozebrać w sekundę aby np. wymienić cewkę.

Z pewnością ciekawe stoisko, a nawet dwa bo na zewnątrz stał TIR, miał Weidmuller. Naszą uwagę początkowo przykuły narzędzia! Można je było dotykać, testować, bawić się nimi. Ciekawe podejście, budujące dobre stosunki między wystawcą a odwiedzającymi. Oprócz narzędzi zaciekawiło nas urządzenie do zdalnego dostępu – U-Link. Chętnie je przetestujemy i porównamy z IXONem i TOSIBOXem może nawet WebHMI – do czego namawialiśmy Weidmullera ;).

Phoenix Contact zorganizowali konkurs polegający na jak najszybszym i przede wszystkim poprawnym (na czym polegliśmy) wykonaniu połączeń na listwie przyłączeniowej. Nasz czas był niezły, może nawet najlepszy, ale niestety popełniliśmy jeden błąd. Dostaliśmy za to zaproszenie na Technology Days, gdzie zapoznamy się z technologią PLCnext, o czym chętnie napiszemy Wam w relacji. A jest na co czekać! Ten Sterownik obsługuje – UWAGA – Matlaba! O zgrozo studiów AiR!

Udało nam się zajść też na stanowisko LAPP, producenta przewodów. Zaproponowaliśmy im aby wspólnie napisać duży artykuł, swego rodzaju kompendium wiedzy o przewodach stosowanych w automatyce. Myślę, że taka treść jeszcze nigdzie nie powstała. Trzymajcie kciuki za powodzenie.

Jakby mało było atrakcji w środku każdej z hali to po drodze, między nimi stały jeszcze stoiska na zewnątrz. Dla przykłady firma Pepperl-Fuchs wystawiła makietę z linią produkcyjną, na której było zamontowana ogromna ilość czujników i przetworników pomiarowych. Nawiązaliśmy z nimi dobry kontakt i trzymamy kciuki, aby dołączyli do Projektu iAutomatyka. Portfolio produktowe mają bardzo bogate i przemysłowe. Czyli to co lubimy najbardziej!

Kolejny świetny przykład stoiska na zewnątrz to truck w wykonaniu firmy Endress+Hausser. Po wejściu do środka zostaliśmy dosłownie zaatakowani przemysłowymi przetwornikami pomiarowymi. Poniższe 4 zdjęcia to tylko kilka stanowisk. Było tego na prawdę więcej i wszystko na wyciągnięcie ręki, dostępne do testowania. W środku czekali na nas również inżynierowie, którzy odpowiadali na nasze wszystkie pytania. Dosłownie, straciliśmy w środku poczucie czasu.

Podsumowanie Energetab

Targi Energetab w swoim założeniu skupiają branże elektryczne i energetyczne. Wystawcy automatyki są tam „niby” przy okazji, choć jak wynika z przeprowadzonych rozmów z wystawcami i odwiedzającymi, wystawców automatyki jest coraz więcej! Charakter targów przypadł nam do gustu, było widać, że spełniają swoje założenie w większej mierze. Przez pierwsze dwa dni niemal wszystkie stoiska były oblegane przez stałych, ale i nowych klientów. To ogromna szansa na zaciśnięcie obecnych kontaktów i nawiązania nowych. Ostatni dzień był zupełnie inny, wszystkie stoiska opustoszały, a pomiędzy namiotami było zaledwie kilka osób. Najwidoczniej dwa dni wystarczą, choć trzeci może być potrzebny, np. nam 🙂 Na spokojnie mogliśmy dokończyć naszą checklistę wystawców, których chcieliśmy odwiedzić. Na oklaski zasługuje również organizacja targów, chociażby pod względem miejsc parkingowych. Nie mieliśmy absolutnie żadnego problemu ze znalezieniem postoju. Sam zobacz, na poniższym planie sytuacyjnym targów wszystkie miejsca oznaczone literą P to parkingi. (plan pobrany ze strony http://www.energetab.pl/)

Mieliśmy też wrażenie, że niektóre stoiska wcale nie mają tak dużo wystawionych produktów. Mimo tego, że dana firma ma ogromne portfolio. Jak się dowiedzieliśmy z opinii wystawiających, to cel targów nie musi być wcale skierowany na prezentację produktów. Niektórzy wystawiają się po prostu dla swoich stałych klientów, aby pogadać przy szklance szlachetnego alkoholu i wykwintnym poczęstunku. O tak, na niektórych stanowiskach można posmakować małego co nieco. Przed samym zamknięciem targów w pierwszy dzień, czyli około godziny 17:00, niektóre stanowiska ani myślały w ten sposób kończyć dnia i rozpoczynała się po prostu… impreza na stoiskach. Klimat jest bezcenny, a zwą to „Happy Hours” 😀

Choć wystawców automatyki było sporo to i tak duża większość firm nie zajmowała naszego zainteresowania. Przez to mieliśmy czasami wrażenie, że Energetab to nie miejsce dla nas. Jednak po podsumowaniu tego, co udało nam się zyskać, to zmieniliśmy zdanie. Energetab to świetne wydarzenie i wielu, jak nie wszyscy, się z nami zgadzali.

W sumie to więcej kontaktów udaje nam się pozyskać na targach Automaticon. No właśnie mamy ciekawą kwestię!

Energetab VS Automaticon

W tytule tego akapitu pojawia się porównanie Energetab do targów Automaticon. Nie bez powodu, ponieważ przeprowadziliśmy małą ankietę z wystawcami automatyki co myślą o targach Automaticon (zapytaliśmy około 15 wystawców), odbywających się co roku w marcu w Warszawie. Otóż prawie wszystkie opinie (poza jedną) były zgodne i… negatywne. Kilkukrotnie nawet brzmiały identycznie: „Automaticon się kończy„.

Co? Jak? Dlaczego?

My, iAutomatyka.pl na tych targach mamy prawdziwe żniwa, tylu wystawców i ze wszystkimi możemy współpracować przy opracowaniu publikacji i filmów. Wydawałoby się, że na targach nie brakuje odwiedzających. W czym więc rzecz? Otóż okazuje się, że firmy wystawiające się na takich targach oczekują później rezultatów. Takie stanowisko i organizacja to kupa pieniędzy i jeśli feedback po takich targach jest nijaki, to oznacza, że firma przepala budżet. Tak? No w sumie tak. Pozytywnym zwrotem z inwestycji jest zainteresowanie nowych klientów, podtrzymanie obecnych kontaktów i prezentacja nowości z portfolio. Czy można zatem wysnuć wniosek, że na Automaticonie pojawiają się nieodpowiedni odwiedzający?

Być może tak, ale spróbujmy coś przeanalizować. Zauważmy, że pierwszy dzień jest praktycznie zarezerwowany dla uczelni, które organizują wycieczki autokarowe dla studentów i uczniów. Dla nas inicjatywa jest genialna, sami jako studenci odwiedzaliśmy te targi kilkukrotnie, choć w zasadzie wcale nie rozumieliśmy co tam się dzieje i co chwila zadawaliśmy pytania”hej a do czego to służy?”, a jeszcze częściej „a dostaniemy jakieś gadżety?” Były roboty, były atrakcje, a to jakaś firma daje pośmigać w symulatorze rajdówki. Z reguły dużo się dzieje… i tak kilka lat. Na Energetabie, jak pytaliśmy wystawców, to ta opinia się zgadza. Pierwszy dzień Automaticonu to inicjatywa dla studentów, takie zasadzenie ziarna w przyszłych inżynierach. Klienci już się nauczyli, że nie ma co w ten dzień przyjeżdżać, bo jest po prostu ciasno. Liczby odwiedzających się zgadzają, ale zebrane kontakty już nie.

Kolejna opinia, uzyskana na Energetabie w stosunku do Automaticon dotyczy miejsc parkingowych. Według jednego z wystawców powodem małej frekwencji na Automaticon jest mała ilość parkingów i ogólna ciasnota w okolicy. Klienci na tę myśl po prostu odpuszczają. My z kolei na Automaticonie zawsze pojawialiśmy się odpowiednio wcześniej w granicach 9:00-10:00 i jeszcze nie było tak źle. Później faktycznie mogło być gorzej.

Większość jednak po prostu sugeruje się postępowaniem innych firm. Stąd może powstać opinia właśnie ta opinia, że „Automaticon się kończy”. Z roku na rok odpuszczają coraz to większe światowe firmy, a za liderami podążają inni, mniejsi. To w zasadzie naturalne zjawisko również w przyrodzie, prawda?

Jaka jest nasza opinia? Cóż, obserwujemy targi Automaticon od bardzo dawna i faktycznie odnosimy wrażenie jakby się „kurczyły”. Z naszego punktu widzenia natomiast to świetne, pełne zaangażowania wydarzenie. Wystawcy za każdym razem próbują przechodzić samych siebie w wymyślaniu atrakcji przyciągających odwiedzających – oni spisują się na medal. Szczerze nie wyobrażamy sobie, aby miały się zakończyć i trzymamy kciuki za ich dalszy rozwój!

Pozdrawiamy i widzimy się na Energetabie oraz Automaticon w 2019!

Zespół iAutomatyka.pl
Marcin Faszczewski
Rafał Kupiński
Łukasz Gudel
Piotr Gwiazdowski

Newsletter

Zapisz się i jako pierwszy otrzymuj nowości!

Zapoznałem się i akceptuję klauzulę informacyjną.
25 września 2018 / Kategoria: , ,
 • Autor: Piotr Gwiazdowski • iAutomatyka.pl
 • Redaktor w iAutomatyka.pl
  Inżynier automatyki i robotyki, z doświadczeniem jako technik utrzymania ruchu. Oprócz automatyki i nowych technologii pasjonuję się pisaniem, co postanowiłem połączyć podejmując pracę w zespole iAutomatyka.
 • Profil Autora

Reklama

NAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

>KLIKNIJ<

MAXOLUTION® – factory automation według SEW-EURODRIVE

MAXOLUTION® – factory automation według SEW-EURODRIVE

>KLIKNIJ<

Sterowanie ogrodem – LOGO 8 z web serwerem

Sterowanie ogrodem – LOGO 8 z web serwerem

>KLIKNIJ<

Automatyczny Podcast #20: Automatyczny Podcast od kuchni, czyli kulisy powstania audycji o automatyce

Automatyczny Podcast #20: Automatyczny Podcast od kuchni, czyli kulisy powstania audycji o automatyce

>KLIKNIJ<

Pomiary z wykorzystaniem promieniowania jonizującego? Rozpad atomowy w przemyśle

Pomiary z wykorzystaniem promieniowania jonizującego? Rozpad atomowy w przemyśle

>KLIKNIJ<

WARSZTATY SZKOLENIOWE: WPROWADZENIE DO CYBERBEZPIECZEŃSTWA SYSTEMÓW AUTOMATYKI WG IEC 62443

WARSZTATY SZKOLENIOWE: WPROWADZENIE DO CYBERBEZPIECZEŃSTWA SYSTEMÓW AUTOMATYKI WG IEC 62443

>KLIKNIJ<

VII Mistrzostwa Polski Branży Automatyki Przemysłowej w Piłce Nożnej – P+F Cup ’20

VII Mistrzostwa Polski Branży Automatyki Przemysłowej w Piłce Nożnej – P+F Cup ’20

>KLIKNIJ<

Gromadzenie danych w Przemyśle 4.0. to szansa dla polskich firm

Gromadzenie danych w Przemyśle 4.0. to szansa dla polskich firm

>KLIKNIJ<

Automatyka + IT w optymalizacji produkcji. Jak wykorzystałem easyE4 w aplikacji klasy OEE

Automatyka + IT w optymalizacji produkcji. Jak wykorzystałem easyE4 w aplikacji klasy OEE

>KLIKNIJ<

Łatwo i niedrogo – integrujemy system wizyjny

Łatwo i niedrogo – integrujemy system wizyjny

>KLIKNIJ<

Zdalne programowanie sterowników Beckhoff z użyciem chmury

Zdalne programowanie sterowników Beckhoff z użyciem chmury

>KLIKNIJ<

Małe, wielozadaniowe: wyświetlacze temperatury i wartości procesowych firmy akYtec

Małe, wielozadaniowe: wyświetlacze temperatury i wartości procesowych firmy akYtec

>KLIKNIJ<

Wykorzystaj Automaticon, żeby poszerzyć swoją wiedzę! Bezpłatne seminaria 18 marca

Wykorzystaj Automaticon, żeby poszerzyć swoją wiedzę! Bezpłatne seminaria 18 marca

>KLIKNIJ<

Co musisz wiedzieć o wykorzystaniu laserów w przemyśle? Wywiad z Panasonic Industry

Co musisz wiedzieć o wykorzystaniu laserów w przemyśle? Wywiad z Panasonic Industry

>KLIKNIJ<

Programowanie PLC od podstaw – kurs dla automatyków i elektryków odc. 5 – Jak odmierzać czas w programie sterującym i jak konfigurować timery?

Programowanie PLC od podstaw – kurs dla automatyków i elektryków odc. 5 – Jak odmierzać czas w programie sterującym i jak konfigurować timery?

>KLIKNIJ<

Mini-PLC w technologii chłodzenia

Mini-PLC w technologii chłodzenia

>KLIKNIJ<

Automatyczny Podcast #19: Silnik elektryczny

Automatyczny Podcast #19: Silnik elektryczny

>KLIKNIJ<

Odwiedź nas na targach Food Tech Expo w Nadarzynie | 3-5 marca 2020

Odwiedź nas na targach Food Tech Expo w Nadarzynie | 3-5 marca 2020

>KLIKNIJ<

„System nerwowy” Przemysłowego Internetu Rzeczy

„System nerwowy” Przemysłowego Internetu Rzeczy

>KLIKNIJ<

Systemy diagnostyki drgań silników i napędów

Systemy diagnostyki drgań silników i napędów

>KLIKNIJ<

Przekaźnik czasowy – działanie, budowa i zastosowanie

Przekaźnik czasowy – działanie, budowa i zastosowanie

MOŻESZ SIĘ TYM ZAINTERESOWAĆ

 • Bezpieczny, prosty w obsłudze i energooszczędny Seria serwowzmacniaczy Mitsubishi Electric MELSERVO MR-J4 wraz z kompatybilnymi modułami pozycjonującymi oraz zaawansowanymi kontrolerami motion, umożliwia konstruktorom maszyn i urządzeń oraz...
 • Ekonomiczne monitorowanie i sterowanie, teraz także dzięki panelom 2 generacji. Dzięki odpowiedniemu doborowi funkcji HMI, panele Basic 2 generacji stanowią doskonałe rozwiązanie przy produkcji maszyn lub w małych aplikacjach przemysłowych....
 • RPI-1ZI-U24A, to przekaźnik  instalacyjny wytrzymujący maksymalny prąd załączania 120A w czasie 20ms. Przekaźnik ten dedykowany jest do załączania obwodów o wysokim prądzie początkowym, w szczególności do obwodów oświetleniowych, potwi...
 • Przy użyciu flexROOM® można szybko i łatwo realizować automatykę budynkową na potrzeby biur i budynków administracyjnych, zgodną z obowiązującymi normami i efektywną energetycznie. flexROOM® to szeroki wachlarz rozwiązań dla automatyki budy...
 • Wysokowydajny sterownik Saia PCD3.M6893 oferuje maksymalne cyberbezpieczeństwo oraz możliwość programowania obiektowego w języku wysokiego poziomu. Ponadto jest kompatybilny z modułami I/O i komunikacyjnymi serii PCD3. Zastosowany w PCD3.M6...
 • SCADA z wbudowanym serwerem sieci Web i routerem, bez licencji, bez limitów rejestrów! Brzmi dobrze? A to dopiero początek! Jest to urządzenie umożliwiające zarządzanie zarówno w sieci lokalnej jak i przez Internet z komputera, bądź urządze...KATEGORIE ARTYKUŁÓW
POLECANE ARTYKUŁY
Wydarzenia