Porozmawiaj z nami
Czat udostępnia Firmao.pl CRM

PARTNERZY

NEWSY / BLOG POZNAJ MITSUBISHI ELECTRIC ODDZIAŁ POLSKA

Korporacja Mitsubishi Electric, posiadająca 90 lat doświadczenia w zakresie dostarczania niezawodnych, wysokiej jakości innowacyjnych produktów w dziedzinie automatyki przemysłowej, produkcji, marketingu i sprzedaży urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Programowalne sterowniki PLC, rozwiązania napędowe, roboty przemysłowe, panele dotykowe, wycinarki laserowe i sterownie CNC firmy Mitsubishi Electric zaliczają się do produktów najwydajniejszych na rynku i gwarantują sukcesy firmy już od ponad 30 lat.

KATALOG PRODUKTÓW POZNAJ FINDER

Od 1954 Finder pracował wyłącznie w zakresie przekaźników i timerów. Nasz wysoki stopień specjalizacji zaowocował ponad 10.000 różnych produktów w jednej z najszerszych dostępnych ofert. Firma szeroko się rozwija i inwestuje w przyszłość uzupełniając gamę swojego asortymentu. Prócz przekaźników oferuje rozwiązania przemysłu elektrycznego do zastosowań domowych jak i komercyjnych poprzez przekaźniki, urządzenia przeciwprzepięciowe, termostaty panelowe, zasilacze i liczniki energii. Gama asortymentu obejmuje ponad 12 tysięcy produktów.

KATALOG ONLINE POZNAJ JOHNSON CONTROLS

Firma Johnson Controls to światowy lider w zakresie zróżnicowanych technologii i przemysłu świadczący usługi dla klientów w ponad 150 krajach. 120 000 pracowników tworzy wysokiej jakości produkty, usługi i rozwiązania umożliwiające optymalizację wydajności energetycznej oraz obsługowej budynków. Johnson Control prężnie działa również w branży motoryzacyjnej, a w ofercie firmy można odnaleźć różne rodzaje akumulatorów oraz opracowane systemy wnętrz samochodowych.

BLOG WAGO POZNAJ WAGO

WAGO. jest producentem urządzeń automatyki przemysłowej i budynkowej oraz systemów połączeń dla elektrotechniki i elektroniki. Powstanie w 1951 roku firmy WAGO było wyrazem przekonania o słuszności obranego kierunku i stworzyło podwaliny pod dalszy rozwój technologii. Z czasem stała się ona standardem na całym świecie i teraz nie sposób wyobrazić sobie nowoczesnej instalacji elektrycznej czy systemu automatycznego sterowania bez wyrobów WAGO.

KATALOG ONLINE POZNAJ PANASONIC

Panasonic Electric Works Europe zajmuje się produkcją oraz dystrybucją komponentów automatyki, takich jak: czujniki przemysłowe, sterowniki programowalne, napędy przemysłowe i systemy znakowania laserowego. W ścisłej kooperacji z europejskimi klientami, oferują rozwiązania dla różnych obszarów biznesu, takich jak przemysł motoryzacyjny, pojazdy elektryczne, automatyzacja procesów technologicznych oraz budynków, odnawialnych źródeł energii czy zarządzania środowiskowego.

SKLEP I ZAMÓWIENIA POZNAJ EATON

Eaton Electric jest producentem najwyższej jakości automatyki przemysłowej, aparatury sygnalizacyjnej, łączeniowej, zabezpieczającej i instalacyjnej oraz systemów rozdziału energii niskiego napięcia. Międzynarodowe nagrody oraz certyfikaty są dowodem, iż produkty Eaton Electric odpowiadają najnowszym standardom bezpieczeństwa i wymaganiom jakości. Wszystkie nasze wyroby gwarantują długoletnie działanie.

PRODUKTY POZNAJ PEPPERL+FUCHS

Automatyzacja to nasz świat. Perfekcyjne rozwiązania - nasz cel.

Obecnie firma Pepperl+Fuchs jest znana klientom na całym świecie jako przedsiębiorstwo pionierskie i innowacyjne w dziedzinach takich, jak ochrona przeciwwybuchowa instalacji elektrycznych czy technologie czujników. Zawsze koncentrujemy się na wymaganiach klientów. Pasja, z jaką poświęcamy się automatyce, oraz przełomowe technologie, jakimi dysponujemy, pozwalają nam owocnie współpracować z klientami — tak dziś, jak i w przyszłości.

MENU PROFIL

Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

Sześciodrogowy zawór do systemów klimatyzacji, wentylacji i ogrzewania

567 wyświetleń, autor: Johnson Controls.

Systemy wentylacji, ogrzewania i chłodzenia w budynkach, mające na celu zapewnienie komfortu cieplnego ich użytkownikom, są jednymi z kluczowych systemów wpływających na dogodne warunki użytkowania danych przestrzeni.

Systemy te mogą być projektowane z wykorzystaniem wielu różnych technologii, ale zawsze na ich poprawną pracę składa się wiele urządzeń i komponentów.

Jednym z niezbędnych elementów zapewniających poprawną regulację temperatury w pomieszczeniach, są zawory regulacyjne urządzeń końcowych, takich jak klimakonwektory czy belki chłodzące.

Zadaniem zespołów zaworów regulacyjnych i siłowników jest regulacja przepływu medium grzewczego/chłodzącego przez wymiennik jednostki końcowej, na podstawie sygnału sterującego z termostatu lub sterownika swobodnie programowalnego. Celem regulacji przepływu medium przez wymiennik, jest zapewnienie aby bilans cieplny pomieszczenia pozwalał osiągnąć temperaturę zadaną przez użytkownika.

Przykładem urządzenia, w którym wymiennik ciepła obsługuje równolegle dwa obiegi – ogrzewania oraz chłodzenia, są klimakonwektory 4-rurowe. W przypadku zastosowania instalacji 4-rurowych, w których wykorzystywane są zawory 2- oraz 3-drogowe, spotkać się możemy z montażem:

W zależności od typu urządzenia końcowego, takie rozwiązanie wymaga użycia kilku siłowników regulacyjnych oraz odpowiedniej liczby siłowników. Dzięki zastosowaniu nowego produktu Johnson Controls istnieje możliwość zastąpienia wszystkich zaworów jednym. Produktem tym jest nowy zawór sześciodrogowy 270° – VG1600.

Wykorzystanie zaworu sześciodrogowego i tylko jednego siłownika znacznie upraszcza oraz obniża koszt systemu doprowadzania cieczy do jednostki końcowej, jednocześnie stawiając przed zespołem zawór-siłownik nowe wyzwania.

https://virtualbranch.johnsoncontrols.com/vb/catalog/series/VG1600/41850

Wykorzystanie zaworu sześciodrogowego i tylko jednego aktuatora znacznie upraszcza system doprowadzania cieczy do klimatyzatora.

Podstawowym zadaniem zaworu regulacyjnego jest kontrola przepływu. Dzięki zastosowaniu w zaworach Johnson Controls VG1600 ciągłego kąta obrotu 270°, zapewniono zakres obrotu 90° zarówno dla obiegu grzewczego jak i chłodzącego. Dzięki temu osiągnięto zakres regulacji 60° dla każdego trybu, co umożliwia dokładniejsze i wydajniejsze sterowanie jednostkami końcowymi w instalacjach 4-ruruowych.

Jednym z podstawowych parametrów doboru zaworu jest maksymalny współczynnik przepływu KV. Z reguły wymagane natężenie przepływu dla ogrzewania jest niższe niż dla chłodzenia. Oznacza to, że w zależności od trybu pracy jednostki końcowej, zawór powinien móc zapewnić różne współczynniki przepływu w zależności od trybu pracy systemu.

Dzięki wymiennym dyskom przepływowym, w zaworach Johnson Controls VG1600 możliwa jest łatwa modyfikacja współczynnika przepływu KV. Dobór współczynnika może być przeprowadzony niezależnie dla obiegu grzewczego i chłodniczego.

Zawory Johnson Controls VG1600 DN15 fabrycznie posiadają współczynnik przepływu KV 3.3, a dodatkowe dyski przepływowe pozwalają na dopasowanie współczynnika KV: 2.5 – 1.6 – 1.0 – 0.63.

Gdy zawór jest w pozycji zamkniętej (brak wymogu ogrzewania lub chłodzenia), następuje izolacja cieczy w wymienniku jednostki końcowej od obiegu medium.

Oznacza to, że każda zmiana temperatury cieczy (wyrównanie temperatury cieczy w zamkniętym obiegu z temperaturą otoczenia) może spowodować wzrost lub spadek ciśnienia w jednostce końcowej, co w krytycznej sytuacji może doprowadzić np. do uszkodzenia wężownicy klimakonwektora.

Konstrukcja zaworów 6-drogowych Johnson Controls VG1600 zapewnia funkcję kompensacji nadciśnienia, zabezpieczając tym samym jednostki końcowe przed opisanymi powyżej zmianami ciśnienia. Ponadto zawory VG1600 zapewniają brak przepływu krzyżowego pomiędzy obiegiem grzewczym i chłodzącym, a także posiadają wysoki współczynnik przecieku – A.

Dzięki wysokiej jakości wykonania oraz użyciu wytrzymałej stali nierdzewnej dla elementów takich jak trzpień czy kula, zawory Johnson Controls VG1600 posiadają 5 letnią gwarancję.

Użycie zaworów 6-drogowych wymaga doboru odpowiednich siłowników. Wybór siłowników VA9905 zapewnia szybką i dokładną regulację pozycji zaworów VG1600.

Siłownik obrotowy Johnson Controls VA9905 jest wyposażony w dwa wejścia analogowe 0….10 V, z których każde steruje odpowiednim trybem pracy, poprawiając precyzję sterowania zaworu. Ponadto, upraszcza to zastosowanie siłownika z istniejącymi sterownikami lub termostatami, nie wprowadzając nowych wytycznych dla instalacji elektrycznej. Dwa analogowe wejścia każdego trybu pracy można połączyć w tym samym siłowniku zamiast dwóch oddzielnych siłownikach, co umożliwia wykorzystanie siłowników VA9905 z wieloma dostępnymi na rynku termostatami i sterownikami konfigurowalnymi.

Dzięki niezawodnemu systemowi montażu, siłowniki te zapewniają intuicyjny oraz precyzyjny montaż, co gwarantuje ich długą i bezawaryjną pracę z zaworami VG1600. Ponadto siłowniki VA9905 charakteryzują się stopniem ochrony IP54, co zapewnia ich poprawną pracę w środowisku zapylonym oraz świadczy o ochronie przed bryzgami wody z dowolnego kierunku.

Więcej informacji o rozwiązaniach firmy Johnson Controls znajdziesz na Virtual Branch Johnson Controls.

Virtual Branch to baza wiedzy o produktach, usługach i technologiach Johnson Controls. Każdy może mieć dostęp do podstawowych informacji, jednak aby dostać się do Virtual Branch PRO niezbędne jest posiadanie loginu i hasła.

Aby uzyskać login i hasło, prosimy napisz wiadomość e-mail na adres: BE-EMEA-automatyka@jci.com
o treści: „Proszę o login i hasło do Virtual Branch PRO”  

23 stycznia 2019 / Kategoria: ,

NAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

>KLIKNIJ<

Virtual commissioning przy wykorzystaniu TIA PORTAL oraz ROBOT STUDIO

Virtual commissioning przy wykorzystaniu TIA PORTAL oraz ROBOT STUDIO

>KLIKNIJ<

Laureaci Skawińskiego Turnieju Wiedzy Mechatronicznej nagrodzeni!

Laureaci Skawińskiego Turnieju Wiedzy Mechatronicznej nagrodzeni!

>KLIKNIJ<

Sympozjum CNC SINUMERIK elementem digitalizacji produkcji – Warszawa

Sympozjum CNC SINUMERIK elementem digitalizacji produkcji – Warszawa

>KLIKNIJ<

W prostych słowach o skutecznej kalibracji

W prostych słowach o skutecznej kalibracji

>KLIKNIJ<

Otwarcie centrum automatyki przemysłowej – Showroom 4.0

Otwarcie centrum automatyki przemysłowej – Showroom 4.0

>KLIKNIJ<

Darmowy webinar – Pomiary w rozdzielnicach nn zgodnie z PN-EN 61439 bez tajemnic!

Darmowy webinar – Pomiary w rozdzielnicach nn zgodnie z PN-EN 61439 bez tajemnic!

>KLIKNIJ<

Jak wyeliminować błędy popełniane przez operatorów?

Jak wyeliminować błędy popełniane przez operatorów?

>KLIKNIJ<

Sterowanie rozmyte lewitacją magnetyczną

Sterowanie rozmyte lewitacją magnetyczną

>KLIKNIJ<

System DCS – podstawowe informacje

System DCS – podstawowe informacje

>KLIKNIJ<

Jak powinna wyglądać Fabryka Przyszłości?

Jak powinna wyglądać Fabryka Przyszłości?

>KLIKNIJ<

Jak szybko wykonać backup programu z panelu HMI Siemens TP700 Comfort

Jak szybko wykonać backup programu z panelu HMI Siemens TP700 Comfort

>KLIKNIJ<

Relacja ze szkolenia “Diagnostyka sieci Profibus” w EMT-Systems

Relacja ze szkolenia “Diagnostyka sieci Profibus” w EMT-Systems

>KLIKNIJ<

3xLOGO! – komunikacja pomiędzy przekaźnikami

3xLOGO! – komunikacja pomiędzy przekaźnikami

>KLIKNIJ<

Control Engineering Polska nominowało TOSIBOX® lock 500 do nagrody produkt roku 2018

Control Engineering Polska nominowało TOSIBOX® lock 500 do nagrody produkt roku 2018

>KLIKNIJ<

Konkurs iAutomatyka Luty 2019

Konkurs iAutomatyka Luty 2019

>KLIKNIJ<

Szkolenia RENEX EEC

Szkolenia RENEX EEC

>KLIKNIJ<

[WIDEO] Automatyka w magazynie sprzedażowym

[WIDEO] Automatyka w magazynie sprzedażowym

>KLIKNIJ<

Konnichiwa! – Cześć!

Konnichiwa! – Cześć!

>KLIKNIJ<

Kiedy mostki nie pomagają…

Kiedy mostki nie pomagają…

>KLIKNIJ<

Jaka jest różnica między PLC, a DCS?

Jaka jest różnica między PLC, a DCS?

MOŻESZ SIĘ TYM ZAINTERESOWAĆ

  • Szybki i bezpieczny dostęp do maszyn i fabryk Usługa u-link gwarantuje szybki i bezpieczny dostęp do maszyn i fabryk, co ułatwia zdalne utrzymanie ruchu, jednocześnie pozwalając na wydajne zarządzanie zakładami produkcyjnymi i stacjami klie...
  • Bezpieczny, prosty w obsłudze i energooszczędny Seria serwowzmacniaczy Mitsubishi Electric MELSERVO MR-J4 wraz z kompatybilnymi modułami pozycjonującymi oraz zaawansowanymi kontrolerami motion, umożliwia konstruktorom maszyn i urządzeń oraz...
  • Nowe modułowe sterowniki programowalne PLC firmy Eaton umożliwiają producentom maszyn i systemów opracowywanie nowoczesnych koncepcji automatyki, zwłaszcza w połączeniu z systemem XN300 I/O i panelem dotykowym XV300. Modułowy sterownik zape...
  • Urządzenia firmy FATEK istnieją na rynku polskim od 2004 roku i stały się alternatywą dla już istniejących rozwiązań i urządzeń. Niezawodność, korzystna cena i możliwości sterowników PLC sprawiły, że zyskały one ogromne zainteresowanie prog...
  • System MasterIN firmy Finder składa się z przekaźnikowych modułów sprzęgających z terminalami Push-in. Technologia ta reprezentuje najnowsze osiągnięcia w bezśrubowych ‘sprężynowych’ zaciskach, oferujących szybką instalację. W porównaniu do...
  • Przeznaczony do pracy na wolnym powietrzu EMC / ekranowany Zakres zastosowania Budowa instalacji przemysłowychBudowa maszynTechnika grzewcza i klimatyzacyjnaElektrownie Dla przemiennika częstotliwości zasilającego 3 – fazowe silniki A...KATEGORIE POSTÓW
POLECANE ARTYKUŁY
KOMUNIKATY
Wydarzenia
POLECANE FIRMY I PRODUKTY

Wszystko stanie się prostsze po zalogowaniu :)

Przypomnij hasło

Nie masz konta? Zarejestruj się

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
z

Przetwarzamy pliki... jeszcze chwilka…