PARTNERZY

PRODUKTY I SKLEP SERWIS I WSPARCIE

Od automatyzacji produkcji i logistyki, aż po automatyzację procesów technologicznych — SICK należy do ścisłej czołówki wśród producentów czujników. Jako lider rynku w dziedzinie technologii, firma SICK ze swoimi czujnikami i rozwiązaniami aplikacyjnymi tworzy doskonałe podstawy dla bezpiecznego i efektywnego sterowania procesami, ochrony ludzi przed wypadkami oraz ochrony środowiska naturalnego.

NEWSY / BLOG POZNAJ MITSUBISHI ELECTRIC ODDZIAŁ POLSKA

Korporacja Mitsubishi Electric, posiadająca 90 lat doświadczenia w zakresie dostarczania niezawodnych, wysokiej jakości innowacyjnych produktów w dziedzinie automatyki przemysłowej, produkcji, marketingu i sprzedaży urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Programowalne sterowniki PLC, rozwiązania napędowe, roboty przemysłowe, panele dotykowe, wycinarki laserowe i sterownie CNC firmy Mitsubishi Electric zaliczają się do produktów najwydajniejszych na rynku i gwarantują sukcesy firmy już od ponad 30 lat.

KATALOG PRODUKTÓW POZNAJ FINDER

Od 1954 Finder pracował wyłącznie w zakresie przekaźników i timerów. Nasz wysoki stopień specjalizacji zaowocował ponad 10.000 różnych produktów w jednej z najszerszych dostępnych ofert. Firma szeroko się rozwija i inwestuje w przyszłość uzupełniając gamę swojego asortymentu. Prócz przekaźników oferuje rozwiązania przemysłu elektrycznego do zastosowań domowych jak i komercyjnych poprzez przekaźniki, urządzenia przeciwprzepięciowe, termostaty panelowe, zasilacze i liczniki energii. Gama asortymentu obejmuje ponad 12 tysięcy produktów.

KATALOG ONLINE POZNAJ JOHNSON CONTROLS

Firma Johnson Controls to światowy lider w zakresie zróżnicowanych technologii i przemysłu świadczący usługi dla klientów w ponad 150 krajach. 120 000 pracowników tworzy wysokiej jakości produkty, usługi i rozwiązania umożliwiające optymalizację wydajności energetycznej oraz obsługowej budynków. Johnson Control prężnie działa również w branży motoryzacyjnej, a w ofercie firmy można odnaleźć różne rodzaje akumulatorów oraz opracowane systemy wnętrz samochodowych.

BLOG WAGO POZNAJ WAGO

WAGO. jest producentem urządzeń automatyki przemysłowej i budynkowej oraz systemów połączeń dla elektrotechniki i elektroniki. Powstanie w 1951 roku firmy WAGO było wyrazem przekonania o słuszności obranego kierunku i stworzyło podwaliny pod dalszy rozwój technologii. Z czasem stała się ona standardem na całym świecie i teraz nie sposób wyobrazić sobie nowoczesnej instalacji elektrycznej czy systemu automatycznego sterowania bez wyrobów WAGO.

KATALOG ONLINE POZNAJ PANASONIC

Panasonic Electric Works Europe zajmuje się produkcją oraz dystrybucją komponentów automatyki, takich jak: czujniki przemysłowe, sterowniki programowalne, napędy przemysłowe i systemy znakowania laserowego. W ścisłej kooperacji z europejskimi klientami, oferują rozwiązania dla różnych obszarów biznesu, takich jak przemysł motoryzacyjny, pojazdy elektryczne, automatyzacja procesów technologicznych oraz budynków, odnawialnych źródeł energii czy zarządzania środowiskowego.

Poznaj easyE4 POZNAJ EATON

Eaton Electric jest producentem najwyższej jakości automatyki przemysłowej, aparatury sygnalizacyjnej, łączeniowej, zabezpieczającej i instalacyjnej oraz systemów rozdziału energii niskiego napięcia. Międzynarodowe nagrody oraz certyfikaty są dowodem, iż produkty Eaton Electric odpowiadają najnowszym standardom bezpieczeństwa i wymaganiom jakości. Wszystkie nasze wyroby gwarantują długoletnie działanie.

PRODUKTY POZNAJ PEPPERL+FUCHS

Automatyzacja to nasz świat. Perfekcyjne rozwiązania - nasz cel.

Obecnie firma Pepperl+Fuchs jest znana klientom na całym świecie jako przedsiębiorstwo pionierskie i innowacyjne w dziedzinach takich, jak ochrona przeciwwybuchowa instalacji elektrycznych czy technologie czujników. Zawsze koncentrujemy się na wymaganiach klientów. Pasja, z jaką poświęcamy się automatyce, oraz przełomowe technologie, jakimi dysponujemy, pozwalają nam owocnie współpracować z klientami — tak dziś, jak i w przyszłości.

MENU PROFIL

Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

Sześciodrogowy zawór do systemów klimatyzacji, wentylacji i ogrzewania

600 wyświetleń, autor: Johnson Controls.

Systemy wentylacji, ogrzewania i chłodzenia w budynkach, mające na celu zapewnienie komfortu cieplnego ich użytkownikom, są jednymi z kluczowych systemów wpływających na dogodne warunki użytkowania danych przestrzeni.

Systemy te mogą być projektowane z wykorzystaniem wielu różnych technologii, ale zawsze na ich poprawną pracę składa się wiele urządzeń i komponentów.

Jednym z niezbędnych elementów zapewniających poprawną regulację temperatury w pomieszczeniach, są zawory regulacyjne urządzeń końcowych, takich jak klimakonwektory czy belki chłodzące.

Zadaniem zespołów zaworów regulacyjnych i siłowników jest regulacja przepływu medium grzewczego/chłodzącego przez wymiennik jednostki końcowej, na podstawie sygnału sterującego z termostatu lub sterownika swobodnie programowalnego. Celem regulacji przepływu medium przez wymiennik, jest zapewnienie aby bilans cieplny pomieszczenia pozwalał osiągnąć temperaturę zadaną przez użytkownika.

Przykładem urządzenia, w którym wymiennik ciepła obsługuje równolegle dwa obiegi – ogrzewania oraz chłodzenia, są klimakonwektory 4-rurowe. W przypadku zastosowania instalacji 4-rurowych, w których wykorzystywane są zawory 2- oraz 3-drogowe, spotkać się możemy z montażem:

W zależności od typu urządzenia końcowego, takie rozwiązanie wymaga użycia kilku siłowników regulacyjnych oraz odpowiedniej liczby siłowników. Dzięki zastosowaniu nowego produktu Johnson Controls istnieje możliwość zastąpienia wszystkich zaworów jednym. Produktem tym jest nowy zawór sześciodrogowy 270° – VG1600.

Wykorzystanie zaworu sześciodrogowego i tylko jednego siłownika znacznie upraszcza oraz obniża koszt systemu doprowadzania cieczy do jednostki końcowej, jednocześnie stawiając przed zespołem zawór-siłownik nowe wyzwania.

https://virtualbranch.johnsoncontrols.com/vb/catalog/series/VG1600/41850

Wykorzystanie zaworu sześciodrogowego i tylko jednego aktuatora znacznie upraszcza system doprowadzania cieczy do klimatyzatora.

Podstawowym zadaniem zaworu regulacyjnego jest kontrola przepływu. Dzięki zastosowaniu w zaworach Johnson Controls VG1600 ciągłego kąta obrotu 270°, zapewniono zakres obrotu 90° zarówno dla obiegu grzewczego jak i chłodzącego. Dzięki temu osiągnięto zakres regulacji 60° dla każdego trybu, co umożliwia dokładniejsze i wydajniejsze sterowanie jednostkami końcowymi w instalacjach 4-ruruowych.

Jednym z podstawowych parametrów doboru zaworu jest maksymalny współczynnik przepływu KV. Z reguły wymagane natężenie przepływu dla ogrzewania jest niższe niż dla chłodzenia. Oznacza to, że w zależności od trybu pracy jednostki końcowej, zawór powinien móc zapewnić różne współczynniki przepływu w zależności od trybu pracy systemu.

Dzięki wymiennym dyskom przepływowym, w zaworach Johnson Controls VG1600 możliwa jest łatwa modyfikacja współczynnika przepływu KV. Dobór współczynnika może być przeprowadzony niezależnie dla obiegu grzewczego i chłodniczego.

Zawory Johnson Controls VG1600 DN15 fabrycznie posiadają współczynnik przepływu KV 3.3, a dodatkowe dyski przepływowe pozwalają na dopasowanie współczynnika KV: 2.5 – 1.6 – 1.0 – 0.63.

Gdy zawór jest w pozycji zamkniętej (brak wymogu ogrzewania lub chłodzenia), następuje izolacja cieczy w wymienniku jednostki końcowej od obiegu medium.

Oznacza to, że każda zmiana temperatury cieczy (wyrównanie temperatury cieczy w zamkniętym obiegu z temperaturą otoczenia) może spowodować wzrost lub spadek ciśnienia w jednostce końcowej, co w krytycznej sytuacji może doprowadzić np. do uszkodzenia wężownicy klimakonwektora.

Konstrukcja zaworów 6-drogowych Johnson Controls VG1600 zapewnia funkcję kompensacji nadciśnienia, zabezpieczając tym samym jednostki końcowe przed opisanymi powyżej zmianami ciśnienia. Ponadto zawory VG1600 zapewniają brak przepływu krzyżowego pomiędzy obiegiem grzewczym i chłodzącym, a także posiadają wysoki współczynnik przecieku – A.

Dzięki wysokiej jakości wykonania oraz użyciu wytrzymałej stali nierdzewnej dla elementów takich jak trzpień czy kula, zawory Johnson Controls VG1600 posiadają 5 letnią gwarancję.

Użycie zaworów 6-drogowych wymaga doboru odpowiednich siłowników. Wybór siłowników VA9905 zapewnia szybką i dokładną regulację pozycji zaworów VG1600.

Siłownik obrotowy Johnson Controls VA9905 jest wyposażony w dwa wejścia analogowe 0….10 V, z których każde steruje odpowiednim trybem pracy, poprawiając precyzję sterowania zaworu. Ponadto, upraszcza to zastosowanie siłownika z istniejącymi sterownikami lub termostatami, nie wprowadzając nowych wytycznych dla instalacji elektrycznej. Dwa analogowe wejścia każdego trybu pracy można połączyć w tym samym siłowniku zamiast dwóch oddzielnych siłownikach, co umożliwia wykorzystanie siłowników VA9905 z wieloma dostępnymi na rynku termostatami i sterownikami konfigurowalnymi.

Dzięki niezawodnemu systemowi montażu, siłowniki te zapewniają intuicyjny oraz precyzyjny montaż, co gwarantuje ich długą i bezawaryjną pracę z zaworami VG1600. Ponadto siłowniki VA9905 charakteryzują się stopniem ochrony IP54, co zapewnia ich poprawną pracę w środowisku zapylonym oraz świadczy o ochronie przed bryzgami wody z dowolnego kierunku.

Więcej informacji o rozwiązaniach firmy Johnson Controls znajdziesz na Virtual Branch Johnson Controls.

Virtual Branch to baza wiedzy o produktach, usługach i technologiach Johnson Controls. Każdy może mieć dostęp do podstawowych informacji, jednak aby dostać się do Virtual Branch PRO niezbędne jest posiadanie loginu i hasła.

Aby uzyskać login i hasło, prosimy napisz wiadomość e-mail na adres: BE-EMEA-automatyka@jci.com
o treści: „Proszę o login i hasło do Virtual Branch PRO”  

23 stycznia 2019 / Kategoria: ,

NAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

>KLIKNIJ<

Nowy system odciągu e-prowadnika od igus

Nowy system odciągu e-prowadnika od igus

>KLIKNIJ<

5 porad programowania sterowników PLC

5 porad programowania sterowników PLC

>KLIKNIJ<

„Yes you CAN!” – wprowadzenie do sieci CAN, cz.1

„Yes you CAN!” – wprowadzenie do sieci CAN, cz.1

>KLIKNIJ<

Zasilacze dla Przemysłu 4.0?! Recenzja PROtop od Weidmuller

Zasilacze dla Przemysłu 4.0?! Recenzja PROtop od Weidmuller

>KLIKNIJ<

Recenzja szkolenia “Programowanie i obsługa sterownika easyE4”

Recenzja szkolenia “Programowanie i obsługa sterownika easyE4”

>KLIKNIJ<

Sterowanie roletami przy użyciu PLC

Sterowanie roletami przy użyciu PLC

>KLIKNIJ<

Sprawdź, jak inżynierowie walczą o easyE4! -wyniki 3/5 eliminacji konkursu

Sprawdź, jak inżynierowie walczą o easyE4! -wyniki 3/5 eliminacji konkursu

>KLIKNIJ<

Kurs projektanta systemów HMI/SCADA cz.3 – Jak dopasować specyfikę wizualizacji HMI/SCADA?

Kurs projektanta systemów HMI/SCADA cz.3 – Jak dopasować specyfikę wizualizacji HMI/SCADA?

>KLIKNIJ<

Mówisz konferencja… Myślisz Axon Media! Relacja z konferencji w Gdyni

Mówisz konferencja… Myślisz Axon Media! Relacja z konferencji w Gdyni

>KLIKNIJ<

Praca planisty utrzymania ruchu

Praca planisty utrzymania ruchu

>KLIKNIJ<

Czego spodziewać się na szkoleniu z “Zaawansowanego programowania robotów KUKA” w EMT-Systems?

Czego spodziewać się na szkoleniu z “Zaawansowanego programowania robotów KUKA” w EMT-Systems?

>KLIKNIJ<

Poradnik: Komunikacja modułów I/O do PLC SIEMENS po PROFINET i PROFIBUS?

Poradnik: Komunikacja modułów I/O do PLC SIEMENS po PROFINET i PROFIBUS?

>KLIKNIJ<

Bezpłatne warsztaty szkoleniowe – diagnostyka sieci PROFIBUS

Bezpłatne warsztaty szkoleniowe – diagnostyka sieci PROFIBUS

>KLIKNIJ<

Wysyłanie SMSów z poziomu PLC #1 – konfiguracja projektu i wysłanie pierwszej wiadomości

Wysyłanie SMSów z poziomu PLC #1 – konfiguracja projektu i wysłanie pierwszej wiadomości

>KLIKNIJ<

Przebudowa stacji elektroenergetycznej + film z działania odłącznika 400kV

Przebudowa stacji elektroenergetycznej + film z działania odłącznika 400kV

>KLIKNIJ<

AUTOMATYCZNY PODCAST #3: Diagnostyka PROFIBUS

AUTOMATYCZNY PODCAST #3: Diagnostyka PROFIBUS

>KLIKNIJ<

Plan filmowy na linii produkcyjnej czyli systemy wizyjne w wydaniu B&R

Plan filmowy na linii produkcyjnej czyli systemy wizyjne w wydaniu B&R

>KLIKNIJ<

EasyE4 (nie) tylko dla początkujących! Recenzja kursu Programowanie sterownika easyE4 EATON

EasyE4 (nie) tylko dla początkujących! Recenzja kursu Programowanie sterownika easyE4 EATON

>KLIKNIJ<

Mamy to! Wyniki 2/5 Eliminacji konkursu na zastosowanie sterownika easyE4

Mamy to! Wyniki 2/5 Eliminacji konkursu na zastosowanie sterownika easyE4

>KLIKNIJ<

Z czego składa się inteligentny budynek?

Z czego składa się inteligentny budynek?

MOŻESZ SIĘ TYM ZAINTERESOWAĆ

  • Pomiar odległości to jedna z podstawowych dziedzin w technologii czujników. Do określania położenia w różnorodnych zastosowaniach wykorzystywana jest szeroka gama procesów. Firma Pepperl+Fuchs już teraz – w odróżnieniu od konkurencji ...
  • Przy użyciu flexROOM® można szybko i łatwo realizować automatykę budynkową na potrzeby biur i budynków administracyjnych, zgodną z obowiązującymi normami i efektywną energetycznie. flexROOM® to szeroki wachlarz rozwiązań dla automatyki budy...
  • Szybki i bezpieczny dostęp do maszyn i fabryk Usługa u-link gwarantuje szybki i bezpieczny dostęp do maszyn i fabryk, co ułatwia zdalne utrzymanie ruchu, jednocześnie pozwalając na wydajne zarządzanie zakładami produkcyjnymi i stacjami klie...
  • Urządzenia XV300 wyposażone są w przemysłowe wyświetlacze wysokiej rozdzielczości z technologią wielodotyku. To, w połączeniu z precyzyjnym i intuicyjnym interfejsem użytkownika, umożliwia operatorom pracę od zaraz. Dodatkowo te wysoko wyda...
  • Urządzenia firmy FATEK istnieją na rynku polskim od 2004 roku i stały się alternatywą dla już istniejących rozwiązań i urządzeń. Niezawodność, korzystna cena i możliwości sterowników PLC sprawiły, że zyskały one ogromne zainteresowanie prog...
  • Seria FX-100 Czujniki z serii FX-100 to najlepsze rozwiązanie pod względem stosunku jakości do ceny. Wyposażone są w funkcje szybkiego uczenia, co pozwala użytkownikom w szybki i prosty sposób przystosować czujnik do pracy z nieskomplikowan...KATEGORIE POSTÓW
POLECANE ARTYKUŁY
KOMUNIKATY
Wydarzenia
POLECANE FIRMY I PRODUKTY

Wszystko stanie się prostsze po zalogowaniu :)

Przypomnij hasło

Nie masz konta? Zarejestruj się

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
z

Przetwarzamy pliki... jeszcze chwilka…