PARTNERZY

PRODUKTY I SKLEP POZNAJ SICK

Od automatyzacji produkcji i logistyki, aż po automatyzację procesów technologicznych — SICK należy do ścisłej czołówki wśród producentów czujników. Jako lider rynku w dziedzinie technologii, firma SICK ze swoimi czujnikami i rozwiązaniami aplikacyjnymi tworzy doskonałe podstawy dla bezpiecznego i efektywnego sterowania procesami, ochrony ludzi przed wypadkami oraz ochrony środowiska naturalnego.

NEWSY / BLOG POZNAJ MITSUBISHI ELECTRIC ODDZIAŁ POLSKA

Korporacja Mitsubishi Electric, posiadająca 90 lat doświadczenia w zakresie dostarczania niezawodnych, wysokiej jakości innowacyjnych produktów w dziedzinie automatyki przemysłowej, produkcji, marketingu i sprzedaży urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Programowalne sterowniki PLC, rozwiązania napędowe, roboty przemysłowe, panele dotykowe, wycinarki laserowe i sterownie CNC firmy Mitsubishi Electric zaliczają się do produktów najwydajniejszych na rynku i gwarantują sukcesy firmy już od ponad 30 lat.

KATALOG PRODUKTÓW POZNAJ FINDER

Od 1954 Finder pracował wyłącznie w zakresie przekaźników i timerów. Nasz wysoki stopień specjalizacji zaowocował ponad 10.000 różnych produktów w jednej z najszerszych dostępnych ofert. Firma szeroko się rozwija i inwestuje w przyszłość uzupełniając gamę swojego asortymentu. Prócz przekaźników oferuje rozwiązania przemysłu elektrycznego do zastosowań domowych jak i komercyjnych poprzez przekaźniki, urządzenia przeciwprzepięciowe, termostaty panelowe, zasilacze i liczniki energii. Gama asortymentu obejmuje ponad 12 tysięcy produktów.

KATALOG ONLINE POZNAJ JOHNSON CONTROLS

Firma Johnson Controls to światowy lider w zakresie zróżnicowanych technologii i przemysłu świadczący usługi dla klientów w ponad 150 krajach. 120 000 pracowników tworzy wysokiej jakości produkty, usługi i rozwiązania umożliwiające optymalizację wydajności energetycznej oraz obsługowej budynków. Johnson Control prężnie działa również w branży motoryzacyjnej, a w ofercie firmy można odnaleźć różne rodzaje akumulatorów oraz opracowane systemy wnętrz samochodowych.

BLOG WAGO POZNAJ WAGO

Rozwiązania dostarczane przez WAGO. już od wielu lat wspierają naszych klientów w dążeniu do sukcesu. Poczynając od prostych instalacji elektrycznych, a kończąc na skomplikowanej infrastrukturze zarządzającej procesami przemysłowymi czy automatyką budynkową. Sprawdźcie jak rozwiązania WAGO, mogą wesprzeć Was w drodze do Waszego sukcesu.

KATALOG ONLINE POZNAJ PANASONIC

Panasonic Electric Works Europe zajmuje się produkcją oraz dystrybucją komponentów automatyki, takich jak: czujniki przemysłowe, sterowniki programowalne, napędy przemysłowe i systemy znakowania laserowego. W ścisłej kooperacji z europejskimi klientami, oferują rozwiązania dla różnych obszarów biznesu, takich jak przemysł motoryzacyjny, pojazdy elektryczne, automatyzacja procesów technologicznych oraz budynków, odnawialnych źródeł energii czy zarządzania środowiskowego.

Poznaj easyE4 POZNAJ EATON

Eaton Electric jest producentem najwyższej jakości automatyki przemysłowej, aparatury sygnalizacyjnej, łączeniowej, zabezpieczającej i instalacyjnej oraz systemów rozdziału energii niskiego napięcia. Międzynarodowe nagrody oraz certyfikaty są dowodem, iż produkty Eaton Electric odpowiadają najnowszym standardom bezpieczeństwa i wymaganiom jakości. Wszystkie nasze wyroby gwarantują długoletnie działanie.

PRODUKTY POZNAJ PEPPERL+FUCHS

Automatyzacja to nasz świat. Perfekcyjne rozwiązania - nasz cel.

Obecnie firma Pepperl+Fuchs jest znana klientom na całym świecie jako przedsiębiorstwo pionierskie i innowacyjne w dziedzinach takich, jak ochrona przeciwwybuchowa instalacji elektrycznych czy technologie czujników. Zawsze koncentrujemy się na wymaganiach klientów. Pasja, z jaką poświęcamy się automatyce, oraz przełomowe technologie, jakimi dysponujemy, pozwalają nam owocnie współpracować z klientami — tak dziś, jak i w przyszłości.

MENU PROFIL

Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

Sześciodrogowy zawór do systemów klimatyzacji, wentylacji i ogrzewania

386 wyświetleń, autor: Johnson Controls.

Systemy wentylacji, ogrzewania i chłodzenia w budynkach, mające na celu zapewnienie komfortu cieplnego ich użytkownikom, są jednymi z kluczowych systemów wpływających na dogodne warunki użytkowania danych przestrzeni.

Systemy te mogą być projektowane z wykorzystaniem wielu różnych technologii, ale zawsze na ich poprawną pracę składa się wiele urządzeń i komponentów.

Jednym z niezbędnych elementów zapewniających poprawną regulację temperatury w pomieszczeniach, są zawory regulacyjne urządzeń końcowych, takich jak klimakonwektory czy belki chłodzące.

Zadaniem zespołów zaworów regulacyjnych i siłowników jest regulacja przepływu medium grzewczego/chłodzącego przez wymiennik jednostki końcowej, na podstawie sygnału sterującego z termostatu lub sterownika swobodnie programowalnego. Celem regulacji przepływu medium przez wymiennik, jest zapewnienie aby bilans cieplny pomieszczenia pozwalał osiągnąć temperaturę zadaną przez użytkownika.

Przykładem urządzenia, w którym wymiennik ciepła obsługuje równolegle dwa obiegi – ogrzewania oraz chłodzenia, są klimakonwektory 4-rurowe. W przypadku zastosowania instalacji 4-rurowych, w których wykorzystywane są zawory 2- oraz 3-drogowe, spotkać się możemy z montażem:

W zależności od typu urządzenia końcowego, takie rozwiązanie wymaga użycia kilku siłowników regulacyjnych oraz odpowiedniej liczby siłowników. Dzięki zastosowaniu nowego produktu Johnson Controls istnieje możliwość zastąpienia wszystkich zaworów jednym. Produktem tym jest nowy zawór sześciodrogowy 270° – VG1600.

Wykorzystanie zaworu sześciodrogowego i tylko jednego siłownika znacznie upraszcza oraz obniża koszt systemu doprowadzania cieczy do jednostki końcowej, jednocześnie stawiając przed zespołem zawór-siłownik nowe wyzwania.

https://virtualbranch.johnsoncontrols.com/vb/catalog/series/VG1600/41850

Wykorzystanie zaworu sześciodrogowego i tylko jednego aktuatora znacznie upraszcza system doprowadzania cieczy do klimatyzatora.

Podstawowym zadaniem zaworu regulacyjnego jest kontrola przepływu. Dzięki zastosowaniu w zaworach Johnson Controls VG1600 ciągłego kąta obrotu 270°, zapewniono zakres obrotu 90° zarówno dla obiegu grzewczego jak i chłodzącego. Dzięki temu osiągnięto zakres regulacji 60° dla każdego trybu, co umożliwia dokładniejsze i wydajniejsze sterowanie jednostkami końcowymi w instalacjach 4-ruruowych.

Jednym z podstawowych parametrów doboru zaworu jest maksymalny współczynnik przepływu KV. Z reguły wymagane natężenie przepływu dla ogrzewania jest niższe niż dla chłodzenia. Oznacza to, że w zależności od trybu pracy jednostki końcowej, zawór powinien móc zapewnić różne współczynniki przepływu w zależności od trybu pracy systemu.

Dzięki wymiennym dyskom przepływowym, w zaworach Johnson Controls VG1600 możliwa jest łatwa modyfikacja współczynnika przepływu KV. Dobór współczynnika może być przeprowadzony niezależnie dla obiegu grzewczego i chłodniczego.

Zawory Johnson Controls VG1600 DN15 fabrycznie posiadają współczynnik przepływu KV 3.3, a dodatkowe dyski przepływowe pozwalają na dopasowanie współczynnika KV: 2.5 – 1.6 – 1.0 – 0.63.

Gdy zawór jest w pozycji zamkniętej (brak wymogu ogrzewania lub chłodzenia), następuje izolacja cieczy w wymienniku jednostki końcowej od obiegu medium.

Oznacza to, że każda zmiana temperatury cieczy (wyrównanie temperatury cieczy w zamkniętym obiegu z temperaturą otoczenia) może spowodować wzrost lub spadek ciśnienia w jednostce końcowej, co w krytycznej sytuacji może doprowadzić np. do uszkodzenia wężownicy klimakonwektora.

Konstrukcja zaworów 6-drogowych Johnson Controls VG1600 zapewnia funkcję kompensacji nadciśnienia, zabezpieczając tym samym jednostki końcowe przed opisanymi powyżej zmianami ciśnienia. Ponadto zawory VG1600 zapewniają brak przepływu krzyżowego pomiędzy obiegiem grzewczym i chłodzącym, a także posiadają wysoki współczynnik przecieku – A.

Dzięki wysokiej jakości wykonania oraz użyciu wytrzymałej stali nierdzewnej dla elementów takich jak trzpień czy kula, zawory Johnson Controls VG1600 posiadają 5 letnią gwarancję.

Użycie zaworów 6-drogowych wymaga doboru odpowiednich siłowników. Wybór siłowników VA9905 zapewnia szybką i dokładną regulację pozycji zaworów VG1600.

Siłownik obrotowy Johnson Controls VA9905 jest wyposażony w dwa wejścia analogowe 0….10 V, z których każde steruje odpowiednim trybem pracy, poprawiając precyzję sterowania zaworu. Ponadto, upraszcza to zastosowanie siłownika z istniejącymi sterownikami lub termostatami, nie wprowadzając nowych wytycznych dla instalacji elektrycznej. Dwa analogowe wejścia każdego trybu pracy można połączyć w tym samym siłowniku zamiast dwóch oddzielnych siłownikach, co umożliwia wykorzystanie siłowników VA9905 z wieloma dostępnymi na rynku termostatami i sterownikami konfigurowalnymi.

Dzięki niezawodnemu systemowi montażu, siłowniki te zapewniają intuicyjny oraz precyzyjny montaż, co gwarantuje ich długą i bezawaryjną pracę z zaworami VG1600. Ponadto siłowniki VA9905 charakteryzują się stopniem ochrony IP54, co zapewnia ich poprawną pracę w środowisku zapylonym oraz świadczy o ochronie przed bryzgami wody z dowolnego kierunku.

Więcej informacji o rozwiązaniach firmy Johnson Controls znajdziesz na Virtual Branch Johnson Controls.

Virtual Branch to baza wiedzy o produktach, usługach i technologiach Johnson Controls. Każdy może mieć dostęp do podstawowych informacji, jednak aby dostać się do Virtual Branch PRO niezbędne jest posiadanie loginu i hasła.

Aby uzyskać login i hasło, prosimy napisz wiadomość e-mail na adres: BE-EMEA-automatyka@jci.com
o treści: „Proszę o login i hasło do Virtual Branch PRO”  

23 stycznia 2019 / Kategoria: ,

NAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

>KLIKNIJ<

Zaawansowane ustawienia DNP3

Zaawansowane ustawienia DNP3

>KLIKNIJ<

Jak być na bieżąco z Przemysłem 4.0 i digitalizacją procesów przemysłowych?

Jak być na bieżąco z Przemysłem 4.0 i digitalizacją procesów przemysłowych?

>KLIKNIJ<

WEBINARIUM ONLINE: ZDALNY DOSTĘP Z WYKORZYSTANIEM M!DGE2

WEBINARIUM ONLINE: ZDALNY DOSTĘP Z WYKORZYSTANIEM M!DGE2

>KLIKNIJ<

Kurs projektanta systemów HMI/SCADA cz.6 – Jak przeprowadzić testy, kontrolę i utrzymanie wizualizacji

Kurs projektanta systemów HMI/SCADA cz.6 – Jak przeprowadzić testy, kontrolę i utrzymanie wizualizacji

>KLIKNIJ<

Regulator logiki rozmytej – przykład zastosowania

Regulator logiki rozmytej – przykład zastosowania

>KLIKNIJ<

Jak dobrać przekładnię z konfiguratorem SESAME

Jak dobrać przekładnię z konfiguratorem SESAME

>KLIKNIJ<

VI Mistrzostwa Polski branży automatyki przemysłowej w piłce nożnej – P+F Cup’19

VI Mistrzostwa Polski branży automatyki przemysłowej w piłce nożnej – P+F Cup’19

>KLIKNIJ<

Czym jest i jak działa sterownik bezpieczeństwa?

Czym jest i jak działa sterownik bezpieczeństwa?

>KLIKNIJ<

Korzystaj w pełni z funkcjonalności enkodera i nie męcz sterownika!

Korzystaj w pełni z funkcjonalności enkodera i nie męcz sterownika!

>KLIKNIJ<

BMO Automation rozwiązuje zdalnie 90% problemów

BMO Automation rozwiązuje zdalnie 90% problemów

>KLIKNIJ<

Automatyczny Podcast #15: Wszystko co musisz wiedzieć aby dostać podwyżkę

Automatyczny Podcast #15: Wszystko co musisz wiedzieć aby dostać podwyżkę

>KLIKNIJ<

Projektowanie automatyki w smartDESIGNER, cz.1

Projektowanie automatyki w smartDESIGNER, cz.1

>KLIKNIJ<

Jak się robotyzować z głową?

Jak się robotyzować z głową?

>KLIKNIJ<

Wykrywanie obecności niebezpiecznych gazów w powietrzu. Czujniki od Johnson Controls

Wykrywanie obecności niebezpiecznych gazów w powietrzu. Czujniki od Johnson Controls

>KLIKNIJ<

Podstawy komunikacji przemysłowej AS-i

Podstawy komunikacji przemysłowej AS-i

>KLIKNIJ<

KONKURS IAUTOMATYKA SIERPIEŃ 2019

KONKURS IAUTOMATYKA SIERPIEŃ 2019

>KLIKNIJ<

Skaner laserowy widzi coś czego nie ma – historia awarii

Skaner laserowy widzi coś czego nie ma – historia awarii

>KLIKNIJ<

Akumulatory kontra superkondensatory w zasilaczach awaryjnych UPS

Akumulatory kontra superkondensatory w zasilaczach awaryjnych UPS

>KLIKNIJ<

Jak zbudować Smart Metering, czyli inteligentny system pomiarowy?

Jak zbudować Smart Metering, czyli inteligentny system pomiarowy?

>KLIKNIJ<

Relacja ze szkolenia HMI w Mitsubishi Electric

Relacja ze szkolenia HMI w Mitsubishi Electric

MOŻESZ SIĘ TYM ZAINTERESOWAĆ

 • 799 PLN
  Szkolenie jest wprowadzeniem do systemu sterowania PSS4000 i środowiska programowania PAS4000. W jego trakcie omówiona zostanie zarówno struktura sprzętowa, jak i programowanie, a także diagnostyka kompletnego systemu sterowania. Poruszane ...
  Czas trwania: 8h
  Link: Terminy
 • Seria FX-100 Czujniki z serii FX-100 to najlepsze rozwiązanie pod względem stosunku jakości do ceny. Wyposażone są w funkcje szybkiego uczenia, co pozwala użytkownikom w szybki i prosty sposób przystosować czujnik do pracy z nieskomplikowan...
 • Nowoczesne dotykowe panele operatorskie HMI firmy WEINTEK Labs. – Bezpłatne oprogramowanie narzędziowe w pełnej wersji – Precyzyjne, dotykowe ekrany wyświetlające szczegółową grafikę – Obszerne biblioteki komponentów grafi...
 • 0 PLN
  Wspólnie z naszym Partnerem firmą SIEMENS serdecznie zapraszamy na bezpłatne warsztaty mające na celu przybliżenie tematyki bezpieczeństwa systemów Ethernet/PROFINET, zasad doboru urządzeń wykorzystywanych w systemach PROFINET pod kątem jeg...
  Czas trwania: 1 dzień
  Link: Terminy
 • Nowe modułowe sterowniki programowalne PLC firmy Eaton umożliwiają producentom maszyn i systemów opracowywanie nowoczesnych koncepcji automatyki, zwłaszcza w połączeniu z systemem XN300 I/O i panelem dotykowym XV300. Modułowy sterownik zape...
 • Urządzenia XV300 wyposażone są w przemysłowe wyświetlacze wysokiej rozdzielczości z technologią wielodotyku. To, w połączeniu z precyzyjnym i intuicyjnym interfejsem użytkownika, umożliwia operatorom pracę od zaraz. Dodatkowo te wysoko wyda...Kategorie
POLECANE ARTYKUŁY
KOMUNIKATY
Wydarzenia
POLECANE FIRMY I PRODUKTY

Wszystko stanie się prostsze po zalogowaniu :)

Przypomnij hasło

Nie masz konta? Zarejestruj się

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
z

Przetwarzamy pliki... jeszcze chwilka…