Partnerzy

Od 1954 Finder pracował wyłącznie w zakresie przekaźników i timerów. Nasz wysoki stopień specjalizacji zaowocował ponad 10.000 różnych produktów w jednej z najszerszych dostępnych ofert. Firma szeroko się rozwija i inwestuje w przyszłość uzupełniając gamę swojego asortymentu. Prócz przekaźników oferuje rozwiązania przemysłu elektrycznego do zastosowań domowych jak i komercyjnych poprzez przekaźniki, urządzenia przeciwprzepięciowe, termostaty panelowe, zasilacze i liczniki energii. Gama asortymentu obejmuje ponad 12 tysięcy produktów.

KursyAutomatyki.pl - portal z kursami online z automatyki przemysłowej. Znajdziesz tam zarówno darmowe kursy, jak i płatne, pełne z wiedzy i doświadczenia od ekspertów. Po zapisie na kurs otrzymujesz dostęp do logicznego ciągu nagrań i ćwiczeń, do których możesz wracać wielokrotnie. Na zakończenie kursu czeka Cię test sprawdzający, po którym otrzymasz dwa certyfikaty w języku polskim i angielskim. Dołącz już teraz!

Automatyzacja to nasz świat. Perfekcyjne rozwiązania - nasz cel. Obecnie firma Pepperl+Fuchs jest znana klientom na całym świecie jako przedsiębiorstwo pionierskie i innowacyjne w dziedzinach takich, jak ochrona przeciwwybuchowa instalacji elektrycznych czy technologie czujników. Zawsze koncentrujemy się na wymaganiach klientów. Pasja, z jaką poświęcamy się automatyce, oraz przełomowe technologie, jakimi dysponujemy, pozwalają nam owocnie współpracować z klientami — tak dziś, jak i w przyszłości.

Rozwiązania dostarczane przez WAGO. już od wielu lat wspierają naszych klientów w dążeniu do sukcesu. Poczynając od prostych instalacji elektrycznych, a kończąc na skomplikowanej infrastrukturze zarządzającej procesami przemysłowymi czy automatyką budynkową. Sprawdźcie jak rozwiązania WAGO, mogą wesprzeć Was w drodze do Waszego sukcesu.

Dostarczamy produkty i rozwiązania z zakresu Przemysłowej Techniki Łączeniowej. Już od ponad 160 lat Weidmüller jest synonimem kompetencji i niezawodność. Oferujemy rozwiązania dla takich branż jak przemysł maszynowy, technika procesowa, produkcja urządzeń, energetyka i transport. Wspieramy naszych Klientów i Partnerów w ponad 80 krajach, produktami, rozwiązaniami i usługami w zakresie połączeń elektrycznych oraz układów zasilania, przetwarzania sygnałów oraz transmisji danych w środowisku przemysłowym.

Oni już dołączyli do Projektu iAutomatyka

Szerokie zastosowanie liniowych prowadnic

W zakładach produkcyjnych, w których na stałe zagościły maszyny CNC liczy się precyzja i jakość, dlatego w takich miejscach prowadnice liniowe okazują się niezbędne. Nie da się ukryć, iż w dużym stopniu mają wpływ na usprawnienie całego produkcyjnego procesu. Na uwagę zasługują też elementy bezsmarowe, których stosowanie pozwala na zwiększenie wydajności podczas produkcji.

Prowadnice liniowe- co kryje się pod tym pojęciem?

Prowadnice tego typu stosowane są najczęściej w zakładach produkcyjnych. Wbrew pozorom ich budowa nie jest wcale taka skomplikowana. Składają się ze specjalnej profilowanej szyny oraz tocznego wózka. Dodatkowo posiadają kulki łożyskowe znajdujące się pomiędzy szyną a wózkiem, które umożliwiając płynny i swobodny ruch wytwarzanym elementom. Z prowadnicy liniowej bardzo łatwo można wykonać prowadnice szynową wystarczy tylko umieścić kulki łożyskowe w zamkniętym układzie. Montując prowadnicę liniową zależy pamiętać o dokładnym sprawdzeniu czy posiada ona dodatkowe uszczelki oraz zaślepki, które chronią by żadne zanieczyszczenia nie przedostały się do wózka. Ich brak może go uszkodzić.

Gdzie przydadzą się prowadnice liniowe?

Jak już zostało wspomniane okażą się niezbędne zwłaszcza w przemyśle produkcyjnym gdzie liczy się precyzja. Niezastąpione okażą się w maszynach pomiarowych, w systemach transportowych. Można wykorzystywać je w budownictwie, przy produkcji mechanizmów do przemysłowej automatyki, jak i odgrywają dużą rolę, jeśli chodzi o sprzęt medyczny i elektroniczny. Oczywiście prowadnice liniowe mają o wiele szersze zastosowanie, bo można spotkać je nawet przy drzwiach przesuwnych czy sprzęcie do ćwiczeń. Ważne jest, by dobrać ich odpowiedni rodzaj.

Wybór prowadnic nie jest łatwy

Niestety nie mając wiedzy, trudno będzie dobrać odpowiednią prowadnicę, która spełni oczekiwania. Mimo iż na rynku nie brakuje takiego asortymentu, ważna jest jakość, dlatego nie poleca się zakupu prowadnic od pierwszych lepszych sprzedawców, którzy akurat oferują atrakcyjne ceny, bo na pewno ich jakość pozostawi wiele do życzenia. Nie chcąc wydawać pieniędzy na marne, warto od razu zapoznać się z ofertą abcnc.pl, gdzie oferowany towar zawsze jest najwyższej jakości. To jakiej marki prowadnica zostanie wybrana, również będzie miało znaczący wpływ na wydajność produkcji, dlatego kupowanie od niezaufanych sprzedawców może źle się skończyć.

Zalety liniowych prowadnic

Oczywiście jedną z największych zalet, o której trzeba wspomnieć, jest znaczne usprawnienie procesu produkcyjnego. Użycie ich pozwala na uzyskanie wysokiej jakości, a w branżach przemysłowych ma ona ogromne znaczenie. Na szczególną uwagę zasługują prowadnice, które nie wymagają smarowania. Takie urządzenia wykonane są z aluminium, więc są trwałe. Inwestując w nowoczesne prowadnice, można liczyć na uzyskanie dużej prędkości, płynności, a także precyzje ruchów a co za tym idzie w krótszym czasie uda się wyprodukować więcej towaru. Prowadnice liniowe mogą być stosowane nawet w zakładach, w których panuje duże zapylenie, oczywiście muszą być wcześniej dokładnie zabezpieczone.