Porozmawiaj z nami
Czat udostępnia Firmao.pl CRM

PARTNERZY

NEWSY / BLOG POZNAJ MITSUBISHI ELECTRIC ODDZIAŁ POLSKA

Korporacja Mitsubishi Electric, posiadająca 90 lat doświadczenia w zakresie dostarczania niezawodnych, wysokiej jakości innowacyjnych produktów w dziedzinie automatyki przemysłowej, produkcji, marketingu i sprzedaży urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Programowalne sterowniki PLC, rozwiązania napędowe, roboty przemysłowe, panele dotykowe, wycinarki laserowe i sterownie CNC firmy Mitsubishi Electric zaliczają się do produktów najwydajniejszych na rynku i gwarantują sukcesy firmy już od ponad 30 lat.

KATALOG PRODUKTÓW POZNAJ FINDER

Od 1954 Finder pracował wyłącznie w zakresie przekaźników i timerów. Nasz wysoki stopień specjalizacji zaowocował ponad 10.000 różnych produktów w jednej z najszerszych dostępnych ofert. Firma szeroko się rozwija i inwestuje w przyszłość uzupełniając gamę swojego asortymentu. Prócz przekaźników oferuje rozwiązania przemysłu elektrycznego do zastosowań domowych jak i komercyjnych poprzez przekaźniki, urządzenia przeciwprzepięciowe, termostaty panelowe, zasilacze i liczniki energii. Gama asortymentu obejmuje ponad 12 tysięcy produktów.

KATALOG ONLINE POZNAJ JOHNSON CONTROLS

Firma Johnson Controls to światowy lider w zakresie zróżnicowanych technologii i przemysłu świadczący usługi dla klientów w ponad 150 krajach. 120 000 pracowników tworzy wysokiej jakości produkty, usługi i rozwiązania umożliwiające optymalizację wydajności energetycznej oraz obsługowej budynków. Johnson Control prężnie działa również w branży motoryzacyjnej, a w ofercie firmy można odnaleźć różne rodzaje akumulatorów oraz opracowane systemy wnętrz samochodowych.

BLOG WAGO POZNAJ WAGO

WAGO. jest producentem urządzeń automatyki przemysłowej i budynkowej oraz systemów połączeń dla elektrotechniki i elektroniki. Powstanie w 1951 roku firmy WAGO było wyrazem przekonania o słuszności obranego kierunku i stworzyło podwaliny pod dalszy rozwój technologii. Z czasem stała się ona standardem na całym świecie i teraz nie sposób wyobrazić sobie nowoczesnej instalacji elektrycznej czy systemu automatycznego sterowania bez wyrobów WAGO.

KATALOG ONLINE POZNAJ PANASONIC

Panasonic Electric Works Europe zajmuje się produkcją oraz dystrybucją komponentów automatyki, takich jak: czujniki przemysłowe, sterowniki programowalne, napędy przemysłowe i systemy znakowania laserowego. W ścisłej kooperacji z europejskimi klientami, oferują rozwiązania dla różnych obszarów biznesu, takich jak przemysł motoryzacyjny, pojazdy elektryczne, automatyzacja procesów technologicznych oraz budynków, odnawialnych źródeł energii czy zarządzania środowiskowego.

SKLEP I ZAMÓWIENIA POZNAJ EATON

Eaton Electric jest producentem najwyższej jakości automatyki przemysłowej, aparatury sygnalizacyjnej, łączeniowej, zabezpieczającej i instalacyjnej oraz systemów rozdziału energii niskiego napięcia. Międzynarodowe nagrody oraz certyfikaty są dowodem, iż produkty Eaton Electric odpowiadają najnowszym standardom bezpieczeństwa i wymaganiom jakości. Wszystkie nasze wyroby gwarantują długoletnie działanie.

PRODUKTY POZNAJ PEPPERL+FUCHS

Automatyzacja to nasz świat. Perfekcyjne rozwiązania - nasz cel.

Obecnie firma Pepperl+Fuchs jest znana klientom na całym świecie jako przedsiębiorstwo pionierskie i innowacyjne w dziedzinach takich, jak ochrona przeciwwybuchowa instalacji elektrycznych czy technologie czujników. Zawsze koncentrujemy się na wymaganiach klientów. Pasja, z jaką poświęcamy się automatyce, oraz przełomowe technologie, jakimi dysponujemy, pozwalają nam owocnie współpracować z klientami — tak dziś, jak i w przyszłości.

MENU PROFIL

Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

Sterowanie budynkami w technologii Plug and Play. Dzięki Verasys to możliwe!

582 wyświetleń, autor: Piotr Gwiazdowski • iAutomatyka.pl.

Verasys to pierwszy system przeznaczony dla niewielkich budynków komercyjnych, który integruje urządzenia grzewcze, wentylacyjne i klimatyzacyjne z urządzeniami sterującymi w technologii Plug and Play. Verasys był tworzony z myślą o zastosowaniu w budynkach komercyjnych i w budynkach użyteczności publicznej o powierzchniach od 5000 do 10000 m2, ale może być z powodzeniem stosowany również w mniejszych budynkach prywatnych. System poprzez inteligentne zarządzanie budynkiem w głównej mierze ma za zadanie prowadzić do zmniejszenia zużycia energii oraz poprawy komfortu osób przebywających w budynku.

 

 

Jednak największą zaletą tego systemu jest możliwość integrowania urządzeń sterujących i wykonawczych przy użyciu technologii Plug and Play. Dzięki temu konfiguracja i instalacja całego systemu HVACR staje się niezwykle łatwym zadaniem.

 

 

Producent systemu Verasys – Johnson Controls, dostarcza również serię inteligentnych urządzeń, korzystających z technologii Smart Equipment. Jest to grupa urządzeń domyślnie przeznaczona do wykorzystania w instalacjach współpracujących z Verasys. Główną zaletą tych urządzeń są wbudowane w nie mechanizmy sterowania. Umożliwia to bez programowania, ani specjalnego uruchamiania, po prostu podłączenie ich do systemu Verasys i korzystanie z nich.

Smart Building Hub

Sercem inteligentnego systemu Verasys jest zawsze Smart Building Hub. Jest to właściwie urządzenie kontrolne, które sprawuje pieczę nad pozostałymi urządzeniami Smart Equipment. Urządzenie jest zbudowane w ten sposób, że samoistnie konfiguruje i monitoruje podłączane do niego urządzenia. Oprócz tego jest interfejsem pomiędzy systemem a człowiekiem.

Verasys można konfigurować poprzez połączenie ze Smart Building Hub za pomocą dowolnej przeglądarki internetowej. Dzięki temu można to robić z użyciem dowolnego urządzenia: komputera PC, tableta czy smartfona. To właśnie konfiguracja, co podkreśla Johnson Controls, jest tutaj kluczowym słowem. Verasys to łatwy w obsłudze system i nie ma tutaj mowy o programowaniu czegokolwiek. Po uruchomieniu przeglądarki i zalogowaniu się na swoje konto jedynie konfigurujemy system poprzez dodanie wszystkich współpracujących urządzeń i przypisanie im ustawień np. zadanej temperatury w danym pomieszczeniu.

Kontrolery Aplikacji

Kontrolery aplikacji z serii VAC1x00 oraz VAC3000 to konfigurowalne urządzenia wspierające szeroki zakres różnych aplikacji. Są one jednocześnie modułami wejść i wyjść, wyposażone są w ekran, za pomocą którego można je konfigurować. Konfiguracji można dokonać również przez połączenie ze Smart Building Hub. Używane są głównie do obsługi aplikacji czasu rzeczywistego. Dzięki zastosowaniu w nich zegarów czasu rzeczywistego można planować różne scenariusze, wyświetlać alarmy i określać czas ich wystąpienia czy wyświetlać trendy.

ATC – Zaawansowane kontrolery jednostek końcowych

ATC to również konfigurowalne kontrolery. Zawierają one szeroką bazę aplikacji, które skupiają się na zmniejszeniu kosztów inżynieryjnych i zużycia energii. Są przeznaczone do sterowania elementami końcowymi w systemach HVAC, ale można je też łączyć z czujnikami temperatury, wilgotności czy czujnikami poziomu dwutlenku węgla.

Termostaty

Do urządzeń Smart Equipment należą również termostaty z serii TEC3600. Są to proste w obsłudze urządzenia przeznaczone do montażu ściennego. Stanowią interfejs pomiędzy Verasys a osobami przebywającymi w budynku. Za ich pomocą można nastawiać temperaturę zadaną, zmieniać prędkość obrotu wiatraków, czy ustawiać tryb pracy.

Oprócz urządzeń Smart Equipment z systemem Verasys można łączyć dowolne urządzenia, które do komunikacji wykorzystują protokół BACnet.

Architektura systemu Verasys

Typowa architektura systemu wygląda jak na poniższym schemacie. Smart Building Hub pozostaje sercem systemu i komunikuje się z pozostałymi elementami. Urządzenia z serii Smart Equipment można łączyć bezpośrednio z Hubem co powoduje, że całość jest bardzo prosta.

Podsumowanie

System Verasys umożliwia tworzenie inteligentnych budynków, co oznacza wyższy komfort, produktywność i skuteczność pracy. Zapewnia on zdalny dostęp do danych z inteligentnych modułów. Verasys umożliwia obniżenie kosztów operacyjnych i uproszczenie dostępu do urządzeń inteligentnych. Jest to wszechstronny system sterowania budynkami, który pozwala na analizę stanu i wydajności urządzeń budynku prawie w czasie rzeczywistym.

Więcej o systemie Verasys na Virtual Branch Johnson Controls.

Virtual Branch to baza wiedzy o produktach, usługach i technologiach Johnson Controls. Każdy może mieć dostęp do podstawowych informacji, jednak aby dostać się do Virtual Branch PRO niezbędne jest posiadanie loginu i hasła.

Aby uzyskać login i hasło, prosimy napisz wiadomość e-mail na adres: BE-EMEA-automatyka@jci.com
o treści: „Proszę o login i hasło do Virtual Branch PRO”  

10 października 2018 / Kategoria: ,
 • Autor: Piotr Gwiazdowski • iAutomatyka.pl
 • Redaktor wicenaczelny w iAutomatyka.pl
  Inżynier automatyki i robotyki, z doświadczeniem jako technik utrzymania ruchu. Oprócz automatyki i nowych technologii pasjonuję się pisaniem, co postanowiłem połączyć podejmując pracę w zespole iAutomatyka.
 • Profil Autora

NAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

>KLIKNIJ<

Sympozjum CNC SINUMERIK elementem digitalizacji produkcji – Warszawa

Sympozjum CNC SINUMERIK elementem digitalizacji produkcji – Warszawa

>KLIKNIJ<

W prostych słowach o skutecznej kalibracji

W prostych słowach o skutecznej kalibracji

>KLIKNIJ<

Otwarcie centrum automatyki przemysłowej – Showroom 4.0

Otwarcie centrum automatyki przemysłowej – Showroom 4.0

>KLIKNIJ<

Darmowy webinar – Pomiary w rozdzielnicach nn zgodnie z PN-EN 61439 bez tajemnic!

Darmowy webinar – Pomiary w rozdzielnicach nn zgodnie z PN-EN 61439 bez tajemnic!

>KLIKNIJ<

Jak wyeliminować błędy popełniane przez operatorów?

Jak wyeliminować błędy popełniane przez operatorów?

>KLIKNIJ<

Sterowanie rozmyte lewitacją magnetyczną

Sterowanie rozmyte lewitacją magnetyczną

>KLIKNIJ<

System DCS – podstawowe informacje

System DCS – podstawowe informacje

>KLIKNIJ<

Jak powinna wyglądać Fabryka Przyszłości?

Jak powinna wyglądać Fabryka Przyszłości?

>KLIKNIJ<

Jak szybko wykonać backup programu z panelu HMI Siemens TP700 Comfort

Jak szybko wykonać backup programu z panelu HMI Siemens TP700 Comfort

>KLIKNIJ<

Relacja ze szkolenia “Diagnostyka sieci Profibus” w EMT-Systems

Relacja ze szkolenia “Diagnostyka sieci Profibus” w EMT-Systems

>KLIKNIJ<

3xLOGO! – komunikacja pomiędzy przekaźnikami

3xLOGO! – komunikacja pomiędzy przekaźnikami

>KLIKNIJ<

Control Engineering Polska nominowało TOSIBOX® lock 500 do nagrody produkt roku 2018

Control Engineering Polska nominowało TOSIBOX® lock 500 do nagrody produkt roku 2018

>KLIKNIJ<

Konkurs iAutomatyka Luty 2019

Konkurs iAutomatyka Luty 2019

>KLIKNIJ<

Szkolenia RENEX EEC

Szkolenia RENEX EEC

>KLIKNIJ<

[WIDEO] Automatyka w magazynie sprzedażowym

[WIDEO] Automatyka w magazynie sprzedażowym

>KLIKNIJ<

Konnichiwa! – Cześć!

Konnichiwa! – Cześć!

>KLIKNIJ<

Kiedy mostki nie pomagają…

Kiedy mostki nie pomagają…

>KLIKNIJ<

Jaka jest różnica między PLC, a DCS?

Jaka jest różnica między PLC, a DCS?

>KLIKNIJ<

Recenzja szkolenia “Obowiązki pracodawcy związane z uruchomieniem maszyn w zakładzie”

Recenzja szkolenia “Obowiązki pracodawcy związane z uruchomieniem maszyn w zakładzie”

>KLIKNIJ<

Digital Twin – wirtualne uruchamianie systemów automatyki

Digital Twin – wirtualne uruchamianie systemów automatyki

MOŻESZ SIĘ TYM ZAINTERESOWAĆ

 • Ekonomiczne monitorowanie i sterowanie, teraz także dzięki panelom 2 generacji. Dzięki odpowiedniemu doborowi funkcji HMI, panele Basic 2 generacji stanowią doskonałe rozwiązanie przy produkcji maszyn lub w małych aplikacjach przemysłowych....
 • DL2 jest rejestratorem danych o budowie modułowej, stworzonym z myślą o jak najlepszym przystosowaniu urządzenia do indywidualnych potrzeb klienta. Każde urządzenie składa się z modułu bazowego, do którego w zależności od potrzeb metrologic...
 • Przeznaczony do pracy na wolnym powietrzu EMC / ekranowany Zakres zastosowania Budowa instalacji przemysłowychBudowa maszynTechnika grzewcza i klimatyzacyjnaElektrownie Dla przemiennika częstotliwości zasilającego 3 – fazowe silniki A...
 • Poniższy poradnik jest zbiorem schematów połączeń elektrycznych. W poradniku zapoznamy się z podstawami wprowadzenia do systemów przekaźnikowych, sekwencji przełączeń przekaźników, porównania systemów przekaźnikowych z systemami tradycyjnym...
 • Urządzenia XV300 wyposażone są w przemysłowe wyświetlacze wysokiej rozdzielczości z technologią wielodotyku. To, w połączeniu z precyzyjnym i intuicyjnym interfejsem użytkownika, umożliwia operatorom pracę od zaraz. Dodatkowo te wysoko wyda...
 • Sterowniki  z serii SIMATIC S7-1200 oferują szeroki zakres funkcjonalności i zintegrowane wejścia/wyjścia zamknięte w kompaktowej obudowie. Są doskonałym narzędziem do realizacji standardowych projektów i zadań automatyki, a jednostki S7-12...KATEGORIE POSTÓW
POLECANE ARTYKUŁY
KOMUNIKATY
Wydarzenia
POLECANE FIRMY I PRODUKTY

Wszystko stanie się prostsze po zalogowaniu :)

Przypomnij hasło

Nie masz konta? Zarejestruj się

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
z

Przetwarzamy pliki... jeszcze chwilka…