Partnerzy

Od 1954 Finder pracował wyłącznie w zakresie przekaźników i timerów. Nasz wysoki stopień specjalizacji zaowocował ponad 10.000 różnych produktów w jednej z najszerszych dostępnych ofert. Firma szeroko się rozwija i inwestuje w przyszłość uzupełniając gamę swojego asortymentu. Prócz przekaźników oferuje rozwiązania przemysłu elektrycznego do zastosowań domowych jak i komercyjnych poprzez przekaźniki, urządzenia przeciwprzepięciowe, termostaty panelowe, zasilacze i liczniki energii. Gama asortymentu obejmuje ponad 12 tysięcy produktów.

KursyAutomatyki.pl - portal z kursami online z automatyki przemysłowej. Znajdziesz tam zarówno darmowe kursy, jak i płatne, pełne z wiedzy i doświadczenia od ekspertów. Po zapisie na kurs otrzymujesz dostęp do logicznego ciągu nagrań i ćwiczeń, do których możesz wracać wielokrotnie. Na zakończenie kursu czeka Cię test sprawdzający, po którym otrzymasz dwa certyfikaty w języku polskim i angielskim. Dołącz już teraz!

Automatyzacja to nasz świat. Perfekcyjne rozwiązania - nasz cel. Obecnie firma Pepperl+Fuchs jest znana klientom na całym świecie jako przedsiębiorstwo pionierskie i innowacyjne w dziedzinach takich, jak ochrona przeciwwybuchowa instalacji elektrycznych czy technologie czujników. Zawsze koncentrujemy się na wymaganiach klientów. Pasja, z jaką poświęcamy się automatyce, oraz przełomowe technologie, jakimi dysponujemy, pozwalają nam owocnie współpracować z klientami — tak dziś, jak i w przyszłości.

Rozwiązania dostarczane przez WAGO. już od wielu lat wspierają naszych klientów w dążeniu do sukcesu. Poczynając od prostych instalacji elektrycznych, a kończąc na skomplikowanej infrastrukturze zarządzającej procesami przemysłowymi czy automatyką budynkową. Sprawdźcie jak rozwiązania WAGO, mogą wesprzeć Was w drodze do Waszego sukcesu.

Dostarczamy produkty i rozwiązania z zakresu Przemysłowej Techniki Łączeniowej. Już od ponad 160 lat Weidmüller jest synonimem kompetencji i niezawodność. Oferujemy rozwiązania dla takich branż jak przemysł maszynowy, technika procesowa, produkcja urządzeń, energetyka i transport. Wspieramy naszych Klientów i Partnerów w ponad 80 krajach, produktami, rozwiązaniami i usługami w zakresie połączeń elektrycznych oraz układów zasilania, przetwarzania sygnałów oraz transmisji danych w środowisku przemysłowym.

Oni już dołączyli do Projektu iAutomatyka

Sprawozdanie wstępne na targi Kongres Hartowniczy 2018 (16 – 18 października w Kolonii)

Przemysł 4.0: Utrzymanie ruchu za pomocą systemu monitorowania opartego na chmurze dla starych i nowych pieców hartowniczych zapobiega awariom urządzeń oraz zwiększa dyspozycyjność.

Piece przemysłowe używane w procesach hartowniczych muszą z reguły pozostać sprawne przez około 30 lat. Przez wysokie obciążenia w piecu niektóre jego komponenty jak na przykład wirniki czy pompy mogą się zużyć lub nieprzewidzianie ulec awarii, co prowadzi do niezaplanowanych przestojów tych urządzeń. Aby ich uniknąć, amerykańska firma SBS Corporation rozwinęła system monitorowania WatchDogg oparty na chmurze, który wspiera prewencyjną, prognostyczną konserwację. Do systemu bazowego może być podłączonych 12 przeróżnych czujników, które kontrolują wszystkie krytyczne parametry procesu jak temperatura, wilgotność czy ciśnienie. Wszystkie dane  dotyczące stanu pieca są zapisywane w chmurze i z każdego smartfona, tabletu czy komputera jest do nich wygodny dostęp. W ten sposób gwarantowane jest wczesne rozpoznanie problemu. Sterowniki urządzenia mogą przez to na czas zareagować, aby zmaksymalizować również dyspozycyjność starych pieców przemysłowych. Ten system monitorowania zostanie przedstawiony na tegorocznym kongresie hartowniczym oraz przeznaczony do dystrybucji przez Avion Europa GmbH na  obszarze niemieckojęzycznym.

System Watchdogg

„Kontrola najważniejszych komponentów urządzenia jest istotna, ponieważ pozwala zminimalizować jego awarie“ wyjaśnia Roland Caminades, szef firmy Avion Europa GmbH. „Jeśli przykładowo olej hartujący wykazuje zbyt wysoką wilgotność, może to prowadzić do wydłużonego czasu chłodzenia, a w przypadku opóźnionych działań konserwacyjnych również do pożarów hartowni. Wielu naszych klientów używa dlatego już teraz naszego czujnika Aqua-Sense, aby mierzyć zawartość wilgoci oleju hartującego. Jednakże jest dużo więcej parametrów mogących mieć wpływ na dyspozycyjność urządzenia“. Dlatego też WatchDogg został tak zaprojektowany, aby można było zarządzać nie tylko jednym czujnikiem a dwunastoma różnymi przyrządami pomiarowymi równolegle. Tak kompleksowy modułowy system nadzoru w adekwatnej cenie nie był do tej pory dostępny na rynku.

Systematyczna kontrola mechanicznych elementów konstrukcyjnych

Jeśli żaden z pracowników nie znajduje się akurat w bezpośrednim pobliżu pieca, miejscowe sygnały świetlne mogą być przeoczone a dźwięki alarmu niedosłyszane. Dzięki systemowi Watchdogg jest to wykluczone, ponieważ chodzi tu o oparty na chmurze system, który gromadzi centralne dane procesu, opracowuje je i oddaje do dyspozycji poprzez ethernet lub połącznie sieci komórkowej, które jest dostępne w każdym czasie i w każdym miejscu. Dzięki temu wspierany jest prewencyjny przegląd techniczny oraz na czas wysyłane są ostrzeżenia przed zakłóceniami, przez co nieplanowane przestoje nie wchodzą w rachubę. „Wybór procedury pomiaru oraz rodzaju czujników dobierany jest zgodnie z wymaganiami klienta“ wyjaśnia Caminades. „System WatchDogg może doskonale łączyć się z przeróżnymi czujnikami, tak aby kontrolować najważniejsze parametry w piecach hartowniczych jak przykładowo: ciśnienie, temperatura, wibracja, przepływ czy wilgotność względna“. Czujniki przy tym nie muszą koniecznie być umiejscowione w piecu, lecz mogą również wykrywać wartości krytycznie niebezpośrednio. Za pomocą czujników wibracyjnych można rozpoznać, kiedy wirnik nie pracuje prawidło w łożysku, z tego względu, że zmienia się powoli  częstotliwość.  To się odnosi też np. do pomp i innych mechanicznych komponentów.

Uszkodzony wirnik pieca

Aby umożliwić ostrzeżenie na czas zanim powstanie zakłócenie, czujniki są ustawiane z wyprzedzeniem indywidualnie zgodnie z życzeniem w zakresie tolerancji. „Jak tylko parametry odbiegają od wartości ustalonej, użytkownik otrzymuje powiadomienie na powiązany z chmurą komputer i może natychmiast zastosować środki zapobiegawcze“ objaśnia Caminades. „Można w ten sposób już wcześniej zaplanować przegląd techniczny określonych komponentów, a hartownie mogą w znacznym stopniu zredukować koszty na przetrzymywanie części zamiennych“. Do zarządzania danymi w chmurze są zapisywane zebrane dane procesu jako wartości miliamperowe. Dopiero gdy sygnał jest przeniesiony do wprowadzonego odbiornika, system tłumaczy dane na czytelną wiadomość. Dzięki temu cały czas gwarantowane jest zabezpieczenie informacji.

Prosta instalacja i wyposażenie w dodatkowe elementy we wszystkich piecach przemysłowych

Oparty na chmurze system monitorowania jest skonfigurowany dla Europy i posiada certyfikat CE. Dzięki kompaktowemu wzornictwu można go zamontować na ścianie lub tez może być zintegrowany z szafą sterowniczą. „Instalacja w starych piecach może zostać w nieskomplikowany sposób przeprowadzona przez zakładowego elektryka. Otrzymuje on od nas wszystkie schematy elektryczne, aby  okablować system i podłączyć sensory“, mówi Caminades. „Oczywiście chętnie dajemy mu wsparcie lub sami podejmujemy się usługi instalacyjnej.“ W wyposażeniu podstawowym WatchDogg zawiera początkowo tylko tłumacza sygnałów. System może być zgodnie z potrzebą wyposażany krok po kroku w dodatkowe czujniki. W wersji bazowej jest to możliwe dodatkowo do 12 kanałów. Jeśli istnieje potrzeba, można zestawić ze sobą dwa systemy i uzyskać łącznie 24 kanały.

System WatchDogg będzie przedstawiony na tegorocznym kongresie hartowniczym w Kolonii. W hali 4.1, na stanowisku F-029 będą do dyspozycji Roland Camiandes, prezez firmy Avion Europa GmbH & Co. KG i jego zespół, chętni do pierwszych konsultacji.

Co:                                         HärtereiKongress 2018
Kiedy:                                     16. – 18. października 2018
Gdzie:                                     Köln, hala 4.1, stanowisko F-029
Osoba kontaktowa:                Roland Caminades, prezes firmy Avion Europa GmbH & Co. KG
Dalsze informacje:                 www.avion-europe.de

Firma Avion Europa GmbH & Co. KG została założona w  1995 w Sprockhövel. Od roku 2000 jej siedziba znajduje się  w Hagen. Firma rozpoczęła działalność jako producent oraz dostawca wysokiej jakości części zamiennych do pieców przemysłowych. W międzyczasie wyspecjalizowała się  również w zakresie usług takich jak np. zupełnie nowe wymurówki oraz renowacja komór grzejnych w piecach. Kolejne usługi takie jak przeglądy techniczne oraz naprawy należą do portfolio firmy Avion Europa. Do oferty zaliczają się rury promieniujące z węglika krzemu, szczególnie wytrzymałe podłogi pieców i części mufli, chłodnice nowej generacji oraz bardzo precyzyjne  systemy pomiarowe. Firma posiada partnerów we Francji, USA jak również dysponuje przedstawicielstwami  w Polsce i w Turcji. Avion Europa jest członkiem grupy HEAT ALLIANCE.