Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

https://iautomatyka.pl/wp-content/uploads/2021/04/softstarter-stycznik-czy-falownik.jpg

Softstarter, stycznik czy falownik, co wybrać?


W swojej 12-letniej już karierze napędowca (o ile mogę użyć takowego stwierdzenia), zawsze problematyczne były prawidłowe dobory tych urządzeń do danej aplikacji. Zawsze, ale to zawsze wszyscy mieli z tym problemy. Użytkownicy końcowi, Inżynierowie Wsparcia Technicznego, projektanci a często nawet osoby reprezentujące samego dostawcę.

Z jednej strony softstartery to proste urządzenia, lecz ich właściwy dobór prosty już nie jest. Nie wystarczy podać prąd znamionowy czy moc silnika. Pod uwagę trzeba wziąć znacznie więcej zmiennych niż przy doborze przemiennika częstotliwości. W kursie omawiamy, czym jest i jak działa softstarter. Tak, byś zrozumiał naturę jego działania i po co je tak naprawdę używamy. W kursie omawiamy zarówno te proste, sterowane w dwóch fazach, których obsługa sprowadza się do kilku ruchów śrubokrętem i dokonaniu dwóch, trzech nastaw. Jak i te skierowane dla przemysłu, których funkcjonalność może Cię mocno zdziwić.

Zobacz więcej darmowych lekcji o softstarterach w minikursiehttps://kursyautomatyki.pl/minisoft

W kursie o softstarterach znajdziesz pełen przekrój zagadnień podstawowych oraz szereg zagadnień zaawansowanych, odnoszących się do wbudowanych funkcji PLC, funkcji dedykowanych – jak, chociażby dedykowana karta do obsługi pomp, regulacji czy budowania harmonogramów. Ogromny nacisk natomiast stawiamy na poprawny dobór. Dlatego kurs jest dedykowany dla wszystkich, którzy mają styczność z softstarterami:

1. Projektanci – prawidłowy dobór oraz obsługa.
2. Operatorzy – dobór, montaż, operowanie, serwis.
3. Sprzedawcy – dobór do danej aplikacji. Podstawowa obsługa.
4. Integratorzy – zaawansowane funkcje, komunikacja, funkcje dedykowane, elastyczność.”

Zapraszam, 
Dawid Wróblewski DWI MotionUtworzono: / Kategoria: , , ,

Reklama

Newsletter

Zapisz się i jako pierwszy otrzymuj nowości!PRZECZYTAJ RÓWNIEŻNAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

ReklamaPOLECANE FIRMY I PRODUKTYKursy Automatyki