Partnerzy

Od 1954 Finder pracował wyłącznie w zakresie przekaźników i timerów. Nasz wysoki stopień specjalizacji zaowocował ponad 10.000 różnych produktów w jednej z najszerszych dostępnych ofert. Firma szeroko się rozwija i inwestuje w przyszłość uzupełniając gamę swojego asortymentu. Prócz przekaźników oferuje rozwiązania przemysłu elektrycznego do zastosowań domowych jak i komercyjnych poprzez przekaźniki, urządzenia przeciwprzepięciowe, termostaty panelowe, zasilacze i liczniki energii. Gama asortymentu obejmuje ponad 12 tysięcy produktów.

KursyAutomatyki.pl - portal z kursami online z automatyki przemysłowej. Znajdziesz tam zarówno darmowe kursy, jak i płatne, pełne z wiedzy i doświadczenia od ekspertów. Po zapisie na kurs otrzymujesz dostęp do logicznego ciągu nagrań i ćwiczeń, do których możesz wracać wielokrotnie. Na zakończenie kursu czeka Cię test sprawdzający, po którym otrzymasz dwa certyfikaty w języku polskim i angielskim. Dołącz już teraz!

Automatyzacja to nasz świat. Perfekcyjne rozwiązania - nasz cel. Obecnie firma Pepperl+Fuchs jest znana klientom na całym świecie jako przedsiębiorstwo pionierskie i innowacyjne w dziedzinach takich, jak ochrona przeciwwybuchowa instalacji elektrycznych czy technologie czujników. Zawsze koncentrujemy się na wymaganiach klientów. Pasja, z jaką poświęcamy się automatyce, oraz przełomowe technologie, jakimi dysponujemy, pozwalają nam owocnie współpracować z klientami — tak dziś, jak i w przyszłości.

Rozwiązania dostarczane przez WAGO. już od wielu lat wspierają naszych klientów w dążeniu do sukcesu. Poczynając od prostych instalacji elektrycznych, a kończąc na skomplikowanej infrastrukturze zarządzającej procesami przemysłowymi czy automatyką budynkową. Sprawdźcie jak rozwiązania WAGO, mogą wesprzeć Was w drodze do Waszego sukcesu.

Dostarczamy produkty i rozwiązania z zakresu Przemysłowej Techniki Łączeniowej. Już od ponad 160 lat Weidmüller jest synonimem kompetencji i niezawodność. Oferujemy rozwiązania dla takich branż jak przemysł maszynowy, technika procesowa, produkcja urządzeń, energetyka i transport. Wspieramy naszych Klientów i Partnerów w ponad 80 krajach, produktami, rozwiązaniami i usługami w zakresie połączeń elektrycznych oraz układów zasilania, przetwarzania sygnałów oraz transmisji danych w środowisku przemysłowym.

Oni już dołączyli do Projektu iAutomatyka

SmartCamera Balluff BVS. Kamera zbudowana z myślą o Przemyśle 4.0

Przemysł 4.0 to inteligentna, adaptacyjna fabryka z krótkimi cyklami produkcji, wysoką jakością produkcji i przekonywającą konkurencyjnością. Oznacza to jednak zawsze posiadanie wszystkich istotnych informacji w procesie zautomatyzowanym w czasie rzeczywistym. Tutaj ważną rolę odgrywają systemy przetwarzania obrazu, takie jak identyfikacja obiektów, monitorowanie jakości procesów lub wspomaganie systemów chwytakowych w ich zadaniach. Nowa kamera inteligentna BVS firmy Balluff jest właściwym wyborem, gdy wiele różnych i wymagających zadań wymaga szybkiego i elastycznego rozwiązania w automatyce przemysłowej za pomocą ukierunkowanych narzędzi. Dzięki tej nowej kamerze rozszerzamy istniejące portfolio rozwiązań wizyjnych o ciekawe narzędzie do rozwiązywania problemów.

SmartCameraPodczas gdy biblioteki przetwarzania obrazu stają się coraz bardziej kompleksowe i złożone, coraz więcej użytkowników szuka prostych w użyciu rozwiązań. Właśnie prostota integracji przyświecała nam przy projektowaniu tego nowego urządzenia. Grupą docelową są użytkownicy, którzy niekoniecznie są ekspertami zaznajomieni z zagadnieniami przetwarzania obrazu wyobraźni na co dzień: prosty, intuicyjny interfejs użytkownika, elastyczna adaptacja do środowiska automatyzacji oraz stosowanie standardów branżowych ułatwia pracę.

Głównymi aplikacjami są odczyt kodów kreskowych, kodów 2D lub zwykłego tekstu, a także inspekcja obiektów za pomocą narzędzi jasności i konturu lub zadań pozycjonowania za pomocą narzędzia do wykrywania obiektów. Uzupełnieniem tych podstawowych narzędzi są narzędzia pomiarowe.

SmartCamera to kompletny pakiet – wszystkie biblioteki oprogramowania, podręczniki i pomoc online są już zintegrowane w urządzeniu.

Użytkowanie jest proste i praktyczne. Użytkownik może uzyskać dostęp do interfejsu użytkownika „BVS Cockpit” przy użyciu dowolnej przeglądarki. Interfejs jest przejrzysty i wygodny dla użytkownika. Można wybrać parametry wyświetlania zgodnie z potrzebami. Zdefiniowane zarządzanie użytkownikami oznacza, że można skonfigurować lub ograniczyć poziomy dostępu dla wybranych funkcjonalności. Możliwe jest nawet przełączenie się pomiędzy różnymi urządzeniami pracującymi w tej samej sieci.

Kamera wyposażona jest w monochromatyczny chip CMOS o rozdzielczości 1,3 MP który gwarantuje, że obrazy są gotowe i dostępne do analizy w sposób szybki i niezawodny. Użytkownik może także uzyskać dostęp do innych zapisanych obrazów w dowolnym momencie. Kamera przechowuje do 100 programów inspekcji, a wszechstronne funkcje importowania i eksportowania z obrazami szkoleniowymi stanowią cenne cechy.

Aby utworzyć lub zmodyfikować programy inspekcji, użytkownik musi przełączyć się w tryb konfiguracji, aby kolejno porządkować narzędzia analizy i łączyć je ze sobą za pomocą inteligentnych parametrów. Niektóre narzędzia są również wyposażone w kreatory, które używają obiektów do automatycznego ustawiania parametrów. Wszystkie narzędzia są oparte na bibliotece HALCON firmy MVTec Software GmbH.

W tak zwanym trybie monitorowania program inspekcji pracuje ciągle. Wyniki są udostępniane przy użyciu określonych wyjść cyfrowych lub za pomocą interfejsu sieciowego Profinet do sterownika PLC. Historię można oglądać równolegle z bieżącym przebiegiem inspekcji.

W tym urządzeniu określenie kamera inteligentna odnosi się nie tylko do zwykłego przetwarzania obrazu.

Inteligentna koncepcja interfejsu zapewnia prawidłowe adresowanie i dystrybuowanie  informacji: w razie potrzeby za pomocą kliknięcia myszy sieć procesowa – serce każdej firmy automatyki – otrzymuje tylko najważniejsze informacje o wynikach procesu, podczas gdy dane i obrazy, np. zapisywanie obrazów do archiwum dla potrzeb działu jakości przesyłane są poprzez oddzielny interfejs obsługujący szybką sieć Gigabit Ethernet.

Zintegrowany master IO-Link umożliwia podłączenie dodatkowych urządzeń IO-Link, czujników i elementów wykonawczych, które można łatwo połączyć i wykorzystać ich sygnały bezpośrednio w programie inspekcji. W zależności od trybu pracy możliwe jest sterowanie wybranymi urządzeniami IO-Link takimi jak kolumna sygnalizacyjna SmartLight bezpośrednio z kamery bez udziału sterownika PLC.

SmartCamera jest dostępna w dwóch wersjach: tak zwanej wersji IO z interfejsem Ethernet i 8 programowalnymi sygnałami DI/DO oraz wersji sieciowej z sieciami LAN, Profinet, IO-Link i wyjściami cyfrowymi. Solidna obudowa, łatwe opcje montażu, standardowe złącze M12 i wykorzystanie standardowych obiektów z mocowaniem typu C podsumowują cechy tego rozwiązania.