Porozmawiaj z nami
Czat udostępnia Firmao.pl CRM

PARTNERZY

NEWSY / BLOG POZNAJ MITSUBISHI ELECTRIC ODDZIAŁ POLSKA

Korporacja Mitsubishi Electric, posiadająca 90 lat doświadczenia w zakresie dostarczania niezawodnych, wysokiej jakości innowacyjnych produktów w dziedzinie automatyki przemysłowej, produkcji, marketingu i sprzedaży urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Programowalne sterowniki PLC, rozwiązania napędowe, roboty przemysłowe, panele dotykowe, wycinarki laserowe i sterownie CNC firmy Mitsubishi Electric zaliczają się do produktów najwydajniejszych na rynku i gwarantują sukcesy firmy już od ponad 30 lat.

KATALOG PRODUKTÓW POZNAJ FINDER

Od 1954 Finder pracował wyłącznie w zakresie przekaźników i timerów. Nasz wysoki stopień specjalizacji zaowocował ponad 10.000 różnych produktów w jednej z najszerszych dostępnych ofert. Firma szeroko się rozwija i inwestuje w przyszłość uzupełniając gamę swojego asortymentu. Prócz przekaźników oferuje rozwiązania przemysłu elektrycznego do zastosowań domowych jak i komercyjnych poprzez przekaźniki, urządzenia przeciwprzepięciowe, termostaty panelowe, zasilacze i liczniki energii. Gama asortymentu obejmuje ponad 12 tysięcy produktów.

KATALOG ONLINE POZNAJ JOHNSON CONTROLS

Firma Johnson Controls to światowy lider w zakresie zróżnicowanych technologii i przemysłu świadczący usługi dla klientów w ponad 150 krajach. 120 000 pracowników tworzy wysokiej jakości produkty, usługi i rozwiązania umożliwiające optymalizację wydajności energetycznej oraz obsługowej budynków. Johnson Control prężnie działa również w branży motoryzacyjnej, a w ofercie firmy można odnaleźć różne rodzaje akumulatorów oraz opracowane systemy wnętrz samochodowych.

SKLEP I ZAMÓWIENIA POZNAJ EATON

Eaton Electric jest producentem najwyższej jakości automatyki przemysłowej, aparatury sygnalizacyjnej, łączeniowej, zabezpieczającej i instalacyjnej oraz systemów rozdziału energii niskiego napięcia. Międzynarodowe nagrody oraz certyfikaty są dowodem, iż produkty Eaton Electric odpowiadają najnowszym standardom bezpieczeństwa i wymaganiom jakości. Wszystkie nasze wyroby gwarantują długoletnie działanie.

BLOG WAGO POZNAJ WAGO

WAGO jest producentem urządzeń automatyki przemysłowej i budynkowej oraz systemów połączeń dla elektrotechniki i elektroniki. Powstanie w 1951 roku firmy WAGO było wyrazem przekonania o słuszności obranego kierunku i stworzyło podwaliny pod dalszy rozwój technologii. Z czasem stała się ona standardem na całym świecie i teraz nie sposób wyobrazić sobie nowoczesnej instalacji elektrycznej czy systemu automatycznego sterowania bez wyrobów WAGO.

PRODUKTY PANASONIC POZNAJ PANASONIC

Panasonic Electric Work Europe AG zajmuje się produkcją oraz dystrybucją komponentów automatyki, takich jak: czujniki przemysłowe, sterowniki programowalne, napędy przemysłowe i systemy znakowania laserowego. W ścisłej kooperacji z europejskimi klientami, oferują rozwiązania dla różnych obszarów biznesu, takich jak przemysł motoryzacyjny, pojazdy elektryczne, automatyzacja procesów technologicznych oraz budynków, odnawialnych źródeł energii czy zarządzania środowiskowego.

MENU PROFIL

WYRÓŻNIONE FIRMY

SmartCamera Balluff BVS. Kamera zbudowana z myślą o Przemyśle 4.0

278 wyświetleń, autor: Balluff.

Przemysł 4.0 to inteligentna, adaptacyjna fabryka z krótkimi cyklami produkcji, wysoką jakością produkcji i przekonywającą konkurencyjnością. Oznacza to jednak zawsze posiadanie wszystkich istotnych informacji w procesie zautomatyzowanym w czasie rzeczywistym. Tutaj ważną rolę odgrywają systemy przetwarzania obrazu, takie jak identyfikacja obiektów, monitorowanie jakości procesów lub wspomaganie systemów chwytakowych w ich zadaniach. Nowa kamera inteligentna BVS firmy Balluff jest właściwym wyborem, gdy wiele różnych i wymagających zadań wymaga szybkiego i elastycznego rozwiązania w automatyce przemysłowej za pomocą ukierunkowanych narzędzi. Dzięki tej nowej kamerze rozszerzamy istniejące portfolio rozwiązań wizyjnych o ciekawe narzędzie do rozwiązywania problemów.

SmartCameraPodczas gdy biblioteki przetwarzania obrazu stają się coraz bardziej kompleksowe i złożone, coraz więcej użytkowników szuka prostych w użyciu rozwiązań. Właśnie prostota integracji przyświecała nam przy projektowaniu tego nowego urządzenia. Grupą docelową są użytkownicy, którzy niekoniecznie są ekspertami zaznajomieni z zagadnieniami przetwarzania obrazu wyobraźni na co dzień: prosty, intuicyjny interfejs użytkownika, elastyczna adaptacja do środowiska automatyzacji oraz stosowanie standardów branżowych ułatwia pracę.

Głównymi aplikacjami są odczyt kodów kreskowych, kodów 2D lub zwykłego tekstu, a także inspekcja obiektów za pomocą narzędzi jasności i konturu lub zadań pozycjonowania za pomocą narzędzia do wykrywania obiektów. Uzupełnieniem tych podstawowych narzędzi są narzędzia pomiarowe.

SmartCamera to kompletny pakiet – wszystkie biblioteki oprogramowania, podręczniki i pomoc online są już zintegrowane w urządzeniu.

Użytkowanie jest proste i praktyczne. Użytkownik może uzyskać dostęp do interfejsu użytkownika “BVS Cockpit” przy użyciu dowolnej przeglądarki. Interfejs jest przejrzysty i wygodny dla użytkownika. Można wybrać parametry wyświetlania zgodnie z potrzebami. Zdefiniowane zarządzanie użytkownikami oznacza, że można skonfigurować lub ograniczyć poziomy dostępu dla wybranych funkcjonalności. Możliwe jest nawet przełączenie się pomiędzy różnymi urządzeniami pracującymi w tej samej sieci.

Kamera wyposażona jest w monochromatyczny chip CMOS o rozdzielczości 1,3 MP który gwarantuje, że obrazy są gotowe i dostępne do analizy w sposób szybki i niezawodny. Użytkownik może także uzyskać dostęp do innych zapisanych obrazów w dowolnym momencie. Kamera przechowuje do 100 programów inspekcji, a wszechstronne funkcje importowania i eksportowania z obrazami szkoleniowymi stanowią cenne cechy.

Aby utworzyć lub zmodyfikować programy inspekcji, użytkownik musi przełączyć się w tryb konfiguracji, aby kolejno porządkować narzędzia analizy i łączyć je ze sobą za pomocą inteligentnych parametrów. Niektóre narzędzia są również wyposażone w kreatory, które używają obiektów do automatycznego ustawiania parametrów. Wszystkie narzędzia są oparte na bibliotece HALCON firmy MVTec Software GmbH.

W tak zwanym trybie monitorowania program inspekcji pracuje ciągle. Wyniki są udostępniane przy użyciu określonych wyjść cyfrowych lub za pomocą interfejsu sieciowego Profinet do sterownika PLC. Historię można oglądać równolegle z bieżącym przebiegiem inspekcji.

W tym urządzeniu określenie kamera inteligentna odnosi się nie tylko do zwykłego przetwarzania obrazu.

Inteligentna koncepcja interfejsu zapewnia prawidłowe adresowanie i dystrybuowanie  informacji: w razie potrzeby za pomocą kliknięcia myszy sieć procesowa – serce każdej firmy automatyki – otrzymuje tylko najważniejsze informacje o wynikach procesu, podczas gdy dane i obrazy, np. zapisywanie obrazów do archiwum dla potrzeb działu jakości przesyłane są poprzez oddzielny interfejs obsługujący szybką sieć Gigabit Ethernet.

Zintegrowany master IO-Link umożliwia podłączenie dodatkowych urządzeń IO-Link, czujników i elementów wykonawczych, które można łatwo połączyć i wykorzystać ich sygnały bezpośrednio w programie inspekcji. W zależności od trybu pracy możliwe jest sterowanie wybranymi urządzeniami IO-Link takimi jak kolumna sygnalizacyjna SmartLight bezpośrednio z kamery bez udziału sterownika PLC.

SmartCamera jest dostępna w dwóch wersjach: tak zwanej wersji IO z interfejsem Ethernet i 8 programowalnymi sygnałami DI/DO oraz wersji sieciowej z sieciami LAN, Profinet, IO-Link i wyjściami cyfrowymi. Solidna obudowa, łatwe opcje montażu, standardowe złącze M12 i wykorzystanie standardowych obiektów z mocowaniem typu C podsumowują cechy tego rozwiązania.

21 kwietnia 2018 / Kategoria: , ,
  • Autor: Balluff
  • Balluff jest jednym z wiodących dostawców wysokiej jakości czujników, systemów identyfikacji oraz rozwiązań sieciowych do wszystkich obszarów automatyzacji produkcji. Prowadzona od ponad 90 lat rodzina firma zatrudnia obecnie około 3600 pracowników w 37 oddziałach na całym świecie, zajmujących się dystrybucją, produkcją i rozwojem a wszystko aby wspomagać Twój sukces. Wraz z naszymi oddziałami gwarantujemy najwyższe standardy jakości na całym świecie.
  • Profil Autora
  • http://www.balluff.pl

KOMENTARZE

NAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

Recenzja IXON – zdalny dostęp do maszyn i obiektów automatyki

Dziś zdalny dostęp i połączenia VPN nikogo już nie dziwią.  Na rynku jest wiele rozwiązań pozwalających na połączenie się ze sterownikami PLC i panelami HMI z dowolnego miejsca na Ziemi, a dostępne metody zdalnego połączenia różnią się przede wszystkim ceną, prostotą konfiguracji oraz bezpieczeństwem. Ostatnio mieliśmy okazję testować kilka urządzeń zdalnego połączenia z prostą konfiguracją. Dzisiaj

Recenzja IXON – zdalny dostęp do maszyn i obiektów automatyki

Rozwiązania B&R – realizacja wizualizacji w technologii mapp

B&R prezentuje kolejny odcinek z serii Rozwiązania B&R, w którym przybliża nowoczesną wizualizację realizowaną w technologii mapp opartą o komponenty webowe i stworzoną na potrzeby automatyzacji. Nowoczesny wygląd i szybkość w realizacji – poznaj mapp View. Więcej szczegółów na stronie: https://www.br-automation.com/pl/produkty/innovations-2017/mapp-technology/mapp-view/

Rozwiązania B&R – realizacja wizualizacji w technologii mapp

Czy warto kupić multimetr Brymen?

Jakiś czas temu na portalu  Facebook w grupie o tematyce elektrycznej i automatyki wpadłem na pytanie jednego z kolegów : “Jaki multimetr kupić: Brymen serii BM23xx czy coś Sanwa”? Ponieważ jestem użytkownikiem dwóch modeli Brymen, jednego modelu już dość długo w domu (BM857a) i drugiego (BM239R) od niedawna w pracy. Ponieważ  z obu jestem zadowolony

Czy warto kupić multimetr Brymen?

Temat tabu

Swoją przygodę z automatyką zacząłem zaraz po studiach. Będąc osobą nieposiadającą doświadczenia, rozpocząłem pracę w dużej korporacji. Nie znając rynku pracy, jak i średniej wynagrodzeń w tej branży, zażądałem co najmniej dwóch tysięcy na rękę. Uznałem, że to odpowiednie wynagrodzenie dla takiego nowicjusza jak ja. W czasie trwania okresu próbnego otrzymywałem wypłatę w wysokości minimalnej

Temat tabu

Automatyzacja społeczeństwa – Czy zastąpią nas roboty?

Każdy z nas zapewne nie raz zastanawiał się jaki wpływ ma postęp technologii na życie człowieka. To, że postęp technologiczny ułatwia nasze życie jest na pewno bezsprzeczne. Autor filmu pokazuje osiągnięcia współczesnej automatyzacji oraz jaki wpływ na człowieka i społeczeństwo ma automatyzacja i robotyzacja. Zastanawia się też nad przyszłością człowieka w dobie robotyki. Czy będzie

Automatyzacja społeczeństwa – Czy zastąpią nas roboty?

Co to jest i jak działa protokół HART.

Protokół HART (ang. Highway Addressable Remote Transducer) – protokół komunikacyjny sieci przemysłowych. W 1986 roku firma Rosemount wprowadziła na rynek tzw. inteligentne przetworniki pomiarowe, które poza generowaniem prądowego sygnału pomiarowego 4-20 mA, komunikowały się przy pomocy tzw. protokołu HART. Protokół ten umożliwiał zmianę zakresu i diagnostykę urządzeń. Działa w oparciu o standard Bell 202, przetworniki

Co to jest i jak działa protokół HART.MOŻESZ SIĘ TYM ZAINTERESOWAĆ

  • SEE Electrical jest to środowisko projektowe firmy IGE+XAO Polska do rysowania schematów elektrycznych i automatyki. Program daje możliwość projektowania pneumatyki, hydrauliki oraz doskonale się spełnia przy tworzeniu schematów kart wejści...
  • Przy użyciu flexROOM® można szybko i łatwo realizować automatykę budynkową na potrzeby biur i budynków administracyjnych, zgodną z obowiązującymi normami i efektywną energetycznie. flexROOM® to szeroki wachlarz rozwiązań dla automatyki budy...
  • Nowe modułowe sterowniki programowalne PLC firmy Eaton umożliwiają producentom maszyn i systemów opracowywanie nowoczesnych koncepcji automatyki, zwłaszcza w połączeniu z systemem XN300 I/O i panelem dotykowym XV300. Modułowy sterownik zape...
  • Bezpieczny, prosty w obsłudze i energooszczędny Seria serwowzmacniaczy Mitsubishi Electric MELSERVO MR-J4 wraz z kompatybilnymi modułami pozycjonującymi oraz zaawansowanymi kontrolerami motion, umożliwia konstruktorom maszyn i urządzeń oraz...
  • Prowadzimy kursy i egzaminy państwowe w zakresie odnowienia lub uzyskania po raz pierwszy uprawnień zawodowych: G1 – uprawnienia elektryczne tzn sepowskie do 1 kV lub powyżej G2 – uprawnienia energetyczne (również dla palaczy CO...
  • System MasterIN firmy Finder składa się z przekaźnikowych modułów sprzęgających z terminalami Push-in. Technologia ta reprezentuje najnowsze osiągnięcia w bezśrubowych ‘sprężynowych’ zaciskach, oferujących szybką instalację. W porównaniu do...Wszystko stanie się prostsze po zalogowaniu :)

Przypomnij hasło

Nie masz konta? Zarejestruj się

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
z

Przetwarzamy pliki... jeszcze chwilka…