Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

https://iautomatyka.pl/wp-content/uploads/2022/08/EN_Starachowice_1200x628.jpg

Skuteczna optymalizacja zużycia mediów technicznych – realne oszczędności, dowiedz się więcej!


Aby skutecznie optymalizować koszt, należy na bieżąco dokonywać analizy stanu instalacji mediów technicznych, a także kontrolować, w jaki sposób są wykorzystywane. Jak robić to najskuteczniej i najefektywniej wyjaśnią eksperci już 7 września w Starachowicach podczas Konferencji Technicznej „Optymalizacja zużycia energii i mediów technicznych”.

Podejmowanie działań zmierzających do optymalizacji zużycia energii oraz innych mediów technicznych, to szczególnie istotny temat w perspektywie najbliższej przyszłości, gdzie energia będzie coraz cenniejszym dobrem. Dlatego podczas najbliższej konferencji w Starachowicach, specjaliści z branży szczegółowo wyjaśnią, jak prawidłowo zadbać o infrastrukturę elektryczną, jak zwiększyć oszczędności, dzięki aplikacyjnym rozwiązaniom oraz jak zbierać i wykorzystywać dane, aby monitorować i z powodzeniem optymalizować zużycie energii. Sprawdzona formuła wykładowo-konsultacyjna obejmie 12 stoisk wystawienniczy, wśród których znajdą się między innymi firmy: Atlas Copco, Sullair, Promotic, Tompress, czy UE Systems. Ważnym punktem konferencji będą warsztaty techniczne, których celem jest poznanie podstaw oraz zgłębienie metod efektywnego korzystania z energii elektrycznej. Warsztaty przeprowadzone zostaną tuż po części prelekcyjnej.

Wybrane tematy prelekcji:

 • Konfiguracja systemów sprężonego powietrza, właściwy dobór urządzeń, monitoring oraz skuteczny serwis,
 • Zastosowanie oraz aktualne rozwiązania termowizyjne – kluczowy element sukcesu
 • Akwizycja danych dotyczących zużycia mediów technicznych i ich wykorzystanie w praktyce
 • Optymalizacja układów sprężonego powietrza – pomiary, analiza, energooszczędne rozwiązania
 • Różne koncepcje architektury systemu monitorowania mediów w zakładzie produkcyjnym
 • Wdrażanie programów poprawy efektywności energetycznej
 • Systemy filtracji oleju – skuteczność i oszczędności
 • Detekcja nieszczelności sprężonego powietrza metodą ultradźwiękową
 • Prawidłowy pomiar temperatury a oszczędność dla zakładu

Więcej informacji oraz rejestracja:
www.axonmedia.pl/konferencje/rejestracja/optymalizacja-zuzycia-energii-2022-starachowice

Udział jest bezpłatny dla zarejestrowanych online uczestników. Dodatkowo w ramach wydarzenia przewidziany jest odbiór Imiennych Certyfikatów Uczestnictwa, przerwy kawowe oraz materiały informacyjne.

Patroni Honorowi wydarzenia: Krajowa Izba Gospodarcza, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Urząd Dozoru Technicznego, Krajowa Izba Gospodarcza Elektroniki i Telekomunikacji, Klaster Obróbki Metali, Krajowy Klaster Kluczowy, Marszałek Województwa Mazowieckiego, Krajowa Izba Klastrów Energii, Zrzeszenie Audytorów Energetycznych.Utworzono: / Kategoria:
 • Autor: Axon Media Group
 • W Axon Media dobrze rozumiemy, że każda firma z branży przemysłowej jest inna i by sprostać jej efektywnemu zarządzaniu, potrzebna jest różnorodna wiedza, doskonała orientacja w nowościach, znajomość rynkowych trendów, ciekawe inspiracje oraz nowe relacje biznesowe. Organizując Konferencje Techniczne te wszystkie potrzeby stawiamy na pierwszym miejscu. Dzięki temu od 2015 r. nasze jednodniowe wydarzenia efektywnie wspierają procesy produkcyjne przedsiębiorstw w Polsce. Konferencje odbywają się w zarówno w dużych, jak i mniejszych ośrodkach miejskich, aby ułatwić dostęp do wiedzy oraz odbycie indywidualnych spotkań i konsultacji z najbardziej doświadczonymi firmami z zakresu: utrzymania ruchu, automatyki przemysłowej, robotyki, elektryki, pneumatyki i hydrauliki, efektywności energetycznej, energetyki i ciepłownictwa oraz intralogistyki i magazynowania. Inspirujemy, doradzamy, omawiamy ryzyka, rozwijamy wiedzę i kompetencje. To wartość, którą doceniają nasi Partnerzy i Uczestnicy.
 • Profil Autora
 • http://www.KonferencjeTechniczne.pl

Reklama

Newsletter

Zapisz się i jako pierwszy otrzymuj nowości!
.
NAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

ReklamaMOŻESZ SIĘ TYM ZAINTERESOWAĆ