Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

https://iautomatyka.pl/wp-content/uploads/2021/06/sHUB-czyli-koncentrator-danych-dla-serwonapędów-1200.jpg

sHUB czyli koncentrator danych dla serwonapędów


Koncentrator danych sHUB jest kolejnym produktem z zakresu Smart Motor Sensor

Za pomocą koncentratora sHub® można wykorzystać serwonapędy jako źródło danych do monitorowania stanu i konserwacji prewencyjnej maszyny. Dane są zbierane w napędzie i przesyłane do sterownika za pomocą protokołu HIPERFACE DSL®. Monitorowanie odbywa się w czasie rzeczywistym. Dlatego specjaliści ds. konserwacji mogą w porę zareagować i zaingerować w procesy realizowane przez maszynę, np. w przypadku nierównej pracy serwonapędu, czy przegrzania układu napędowego. Rozwiązanie sHub udostępnia inteligentnym systemom serwonapędów dodatkowe dane z czujników, takie jak informacje o drganiach, wibracjach, temperatury, co zwiększa efektywność i niezawodność maszyn.

  • Koncentrator sHUB posiada dwa wejścia do podłączenia czujników zewnętrznych
  • Dane z czujników są integrowane z systemem Motion Control za pośrednictwem protokołu HIPERFACE DSL®
  • Rejestrowanie drgań, temperatury, prędkości, pozycji i histogramu czasu użytkowania serwomotorów (w połączeniu z systemem EDS/EDM35)

Za pomocą sHub® możliwe jest wczesne wykrywanie uszkodzeń serwonapędu. Koncentrator danych zajmuje niewiele miejsca montażowego. Rozszerza system sprzężenia zwrotnego o dodatkowe czujniki do pomiaru drgań i temperatury. Czujniki dostarczają istotnych danych do wykrywania wczesnych uszkodzeń. Na przykład jeśli łożysko kulkowe jest wadliwe lub występuje niestabilna praca serwonapędu. Zsynchronizowane czasowo rejestrowanie danych o położeniu i drganiach przez sHub® zwiększa dokładność prognozowania w przypadku awarii maszyny. W oparciu o te informacje można zmaksymalizować dostępność eksploatacyjną maszyn i skutecznie zapobiegać nieplanowanym przestojom w ramach konserwacji prewencyjnej.

Dane są przesyłane z koncentratora sHub® do systemu napędowego przy użyciu w pełni cyfrowego protokołu sprzężenia zwrotnego HIPERFACE DSL®. Do pełnej komunikacji potrzebny jest tylko jeden przewód. Zmniejsza to koszty podłączenia, zużycie energii i liczbę przewodów potrzebnych do podłączenia napędu a także zapewnia lepszy przegląd serwisowy.

System składający się z sHub® i modułu sprzężenia zwrotnego EDS/EDM35 jest również certyfikowanym rozwiązaniem w zakresie kontroli prędkości bezpiecznej SIL2; Pld.

Cyfrowy interfejs HIPERFACE DSL®. Umożliwia monitorowanie stanu napędu w czasie rzeczywistym.

Koncentrator sygnałów sHUB z interfejsem HIPERFACE DSL® jest elementem Twojego inteligentnego serwonapędu I4.0

Poznaj wszystkie produkty i rozwiązania od SICKUtworzono: / Kategoria: , ,
  • Autor: SICK Sp. z o.o.
  • Od przeszło 70 lat dostarczamy produkty i systemy automatyki. Świadczymy także wsparcie techniczne oraz serwis dotyczący rozwiązań do każdej fazy produkcji w wielu branżach przemysłu takich jak: - automatyka przemysłowa, - logistyka, - automatyka procesowa. Nasz serwis oprócz konfiguracji i uruchomienia zaawansowanych produktów oraz gotowych systemów, proponuje również kompleksowe rozwiązania w zakresie tworzenia projektów i ich realizacji zgodnie z indywidualnymi wymaganiami klienta.
  • Profil Autora
  • http://www.sick.pl

Reklama

Newsletter

Zapisz się i jako pierwszy otrzymuj nowości!
.
NAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

ReklamaMOŻESZ SIĘ TYM ZAINTERESOWAĆ