Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

https://iautomatyka.pl/wp-content/uploads/2021/07/finder-7m-liczniki-1200.jpg

SERIA 7M – NOWE INTELIGENTNE LICZNIKI ENERGII

autor: Finder.

Nową serię inteligentnych liczników energii 7M charakteryzuje innowacyjny design oraz różnorodność dostępnych funkcji, w tym możliwość odczytu i programowania za pomocą smartfona z technologią NFC. Certyfikat MID oraz możliwość pracy w sieci dzięki protokołom M-Bus i Modbus RS485 sprawiają, że są to produkty odpowiednie doszerokiej gamy zastosowań.

Finder wprowadza nową serię liczników energii 7M. Urządzenia wyróżnia innowacyjny design – wielofunkcyjny przycisk dotykowy oraz podświetlany wyświetlacz LCD. Dodatkowym atutem jest możliwość programowania za pomocą technologii NFC dzięki dedykowanej aplikacji Finder Toolbox NFC.

W skład serii 7M wchodzą: typ 7M.24 do systemów 1-fazowych oraz typ 7M.38 przeznaczony zarówno do systemów jednofazowych jak i trójfazowych.

TYP 7M.24 – LICZNIKI ENERGII

Typ 7M.24 – jednofazowe, dwukierunkowe liczniki energii wyróżniają się zintegrowanymi zaciskami zasilania i sterowania z osłonami z możliwością zaplombowania oraz przyciskiem do programowania i nawigacji.

GAMA 7M.24 – GŁÓWNE CECHY I ZASTOSOWANIA

Typ 7M.24 jest dostępny w różnych wersjach:

 • typ 7M.24.8.230.0001 to podstawowa wersja, do kontrolowania wyłącznie kWh, za pomocą wyjścia impulsowego S0.
 • Typ 7M.24.8.230.0010 to wielofunkcyjne urządzenie z certyfikatem MID i wyjściem impulsowym S0
 • Typ 7M.24.8.230.0110 posiada wszystkie cechy wersji „0010”, ale został dodatkowo wyposażony w technologię NFC w celu łatwej konfiguracji wyświetlanych parametrów.
 • Typ 7M.24.8.230.00310 to dwukierunkowy, wielofunkcyjny inteligentny licznik energii, z certyfikatem MID, ze zintegrowanym protokołem Modbus RS48, a także wyposażony w technologię NFC do konfiguracji magistrali Modbus poprzez smartfon.
 • Typ 7M.24.8.230.0310 NFC to dwukierunkowy, wielofunkcyjny, inteligentny licznik energii, z certyfikatem MID, ze zintegrowanym protokołem M-Bus, wyposażony w technologię NFC

Liczniki energii serii 7M są idealnym rozwiązaniem do kontrolowania zużycia energii w budynkach mieszkalnych, przemysłowych i biurach, a także systemach fotowoltaicznych i oraz kampingach i marinach.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej zajrzyj do karty katalogowej produktu i pobierz dokumentację.

TYP 7M.38 LICZNIK ENERGII

Typ 7M.38 to dwukierunkowe, wielofunkcyjne, inteligentne liczniki energii dla systemów trójfazowych (3 lub 4 przewodowych) jak i jednofazowych. Dzięki technologii NFC pozwalają w łatwy sposób zaprogramować i dostosować licznik do Twoich potrzeb. Pozwalają także na ściągnięcie pomiarów bezpośrednio do Twojego smartfona.

Produkty te charakteryzuje podświetlany matrycowy wyświetlacz LCD i wielofunkcyjny, dotykowy przycisk. Posiadają certyfikat MID przy 80A i 70 °C, dwie taryfy oraz w zależności od modelu są wyposażone w podwójne wyjście impulsowe S0 lub w interfejs komunikacyjny Modbus lub M-Bus.

3 RÓŻNE MODELE DO STACJI ŁADOWANIA POJAZDÓW I WIELE WIĘCEJ

Biorąc pod uwagę maksymalny prąd znamionowy 80A przy 70°C, a także zgodność z certyfikatem MID nasze liczniki to idealne urządzenia do stacji ładowania pojazdów elektrycznych.

Biorąc pod uwagę maksymalny prąd znamionowy 80A przy 70°C, a także zgodność z certyfikatem MID nasze liczniki to idealne urządzenia do stacji ładowania pojazdów elektrycznych.

Do gamy liczników 7M.38 do systemów trójfazowych należą następujące typy:

 • Typ 7M.38.8.400.0112 NFC z podwójnym wyjściem impulsowym do zdalnej kontroli zużycia energii, z interfejsem komunikacyjnym IR.
 • TYP 7M.38.8.400.0212 NFC ze zintegrowanym protokołem komunikacyjnym Modbus RS485, wyjściem impulsowym S0 i interfejsem komunikacyjnym IR.
 • Typ 7M.38.8.400.0312 NFC ze zintegrowanym protokołem komunikacyjnym M-bus, wyjściem impulsowym S0 oraz interfejsem komunikacyjnym IR.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej zajrzyj do karty katalogowej produktu i pobierz dokumentację.

Pobierz dokumentację nowej serii 7M liczników energii i poznaj wszystkie dane techniczne.

Potrzebujesz jeszcze więcej informacji? A może chciałbyś otrzymać od nas ofertę? Skontaktuj się z nami za pomocą odpowiedniego formularza.Utworzono: / Kategoria: ,

Reklama

Newsletter

Zapisz się i jako pierwszy otrzymuj nowości!
.
NAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

ReklamaMOŻESZ SIĘ TYM ZAINTERESOWAĆ
 • SIR6W, to nowa seria przekaźników interfejsowych przeznaczonych do separacji wejść/wyjść w aplikacjach PLC oraz do wielu różnych aplikacji jako elementy pośredniczące i wykonawcze. • SIR6W, to przekaźniki o niewielkich wymiarach 88,6 x 6,2 ...
 • Selektor napędów Panasonic umożliwia przeglądanie napędów z serii MINAS, wyszukiwanie ich w prosty sposób, a nawet porównywanie ze sobą. Dzięki wyszukiwaniu po słowach kluczowych i przy użyciu funkcji filtrowania, potrzeba zaledwie sekund a...
 • Pomiar odległości to jedna z podstawowych dziedzin w technologii czujników. Do określania położenia w różnorodnych zastosowaniach wykorzystywana jest szeroka gama procesów. Firma Pepperl+Fuchs już teraz – w odróżnieniu od konkurencji ...
 •   Sterowniki FX5U zapewniają rodzinie FX wyższą wydajność oraz dodają nowe cechy, które wyznaczają standardy w klasie kompaktowych sterowników PLC. Pozwala to użytkownikom na tworzenie bardziej złożonych i zaawansowanych systemów automatyki...
 • Urządzenia firmy FATEK istnieją na rynku polskim od 2004 roku i stały się alternatywą dla już istniejących rozwiązań i urządzeń. Niezawodność, korzystna cena i możliwości sterowników PLC sprawiły, że zyskały one ogromne zainteresowanie prog...
 • Chcieliby Państwo być informowani z wyprzedzeniem o stanie maszyny lub techniki napędowej? Nic prostszego! Aplikacja DriveRadar® oferuje kompleksowe zarządzanie konserwacją w oparciu o cyfrowe rejestrowanie danych, na podstawie których możl...