Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

https://iautomatyka.pl/wp-content/uploads/2019/06/Pepperl_Fuchs_wywiad_czujniki_grafika_wyrozniona_1200_628.jpg

Sensory i czujniki w maszynach i obiektach automatyki – wywiad z Pepperl+Fuchs


Nie możemy sobie wyobrazić funkcjonowania bez zmysłu wzroku, słuchu i dotyku. Tak samo trudno jest sobie wyobrazić obiekt automatyki bez czujników. To sygnały wejściowe z różnorodnych sensorów są podstawą sterowania maszyn i obiektów automatyki. Dobór odpowiedniego czujnika do naszej aplikacji nie zawsze jest kwestią oczywistą. Musimy sobie odpowiedzieć na wiele pytań dotyczących działania aplikacji oraz wymagań stawianych czujnikom. Do tego dochodzi kwestia odczytania danych z czujników – czy wystarczy nam odczyt przez wejście cyfrowe/analogowe w sterowniku PLC, czy może jednak potrzebujemy wysp IO, a może interfejsów komunikacyjnych takich jak IO-link czy AS-i?

W naszej redakcji gościliśmy inżynierów z Pepperl+Fuchs, którzy przywieźli ze sobą stół wypełniony sensorami, czytnikami i innymi rozwiązaniami z portfolio swojej firmy. Tematyką wywiadu były sensory oraz technologie z nimi powiązane: IO-link, AS-i oraz SmartBridge. Pojawiają się także pytania i odpowiedzi dotyczące stosowania różnych czujników w konkretnych aplikacjach.

Więcej informacji o produktach znajdziesz na stronie Pepperl+Fuchs. Znajduje się tam także omawiany w filmie selektor produktów.

Wystąpili:
Marek Łozowski – Pepperl+Fuchs
Marek Bachowski – Pepperl+Fuchs
Marcin Faszczewski – iAutomatyka.pl

Kamera:
Piotr Gwiazdowski – iAutomatyka.pl

Montaż:
Łukasz Gudel – iAutomatyka.plUtworzono: / Kategoria: , , , , , ,
  • Autor: Marcin Faszczewski • iAutomatyka.pl
  • Redaktor naczelny w iAutomatyka.pl. Założyłem blog i portal iAutomatyka.pl aby wspólnie z Automatykami, Firmami i Integratorami publikować i szerzyć informacje związane z automatyką.  Nazywamy to Projektem iAutomatyka! Od artykułów wyjaśniających zasady w świecie automatyki po wpisy informacyjne z wydarzeniami firm. Zapraszam Automatyków do założenia bezpłatnego konta i publikowania artykułów o automatyce razem z nami. Zapraszam też firmy do założenia profilu i umieszczenia swojej działalności w katalogu i na mapie automatyki jak i publikowania artykułów wśród społeczeństwa automatyków.
  • Profil Autora
  • https://iautomatyka.pl/

Reklama

Newsletter

Zapisz się i jako pierwszy otrzymuj nowości!PRZECZYTAJ RÓWNIEŻNAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

ReklamaPOLECANE FIRMY I PRODUKTYPepperl Fuchs