PARTNERZY

www.sick.pl
tel: +48 22 539 41 00
oferty@sick.pl
PRODUKTY I SKLEP POZNAJ SICK

Od automatyzacji produkcji i logistyki, aż po automatyzację procesów technologicznych — SICK należy do ścisłej czołówki wśród producentów czujników. Jako lider rynku w dziedzinie technologii, firma SICK ze swoimi czujnikami i rozwiązaniami aplikacyjnymi tworzy doskonałe podstawy dla bezpiecznego i efektywnego sterowania procesami, ochrony ludzi przed wypadkami oraz ochrony środowiska naturalnego.

pl.mitsubishielectric.com
tel: +48 12 347 65 00
mpl@mpl.mee.com
NEWSY / BLOG POZNAJ MITSUBISHI ELECTRIC ODDZIAŁ POLSKA

Korporacja Mitsubishi Electric, posiadająca 90 lat doświadczenia w zakresie dostarczania niezawodnych, wysokiej jakości innowacyjnych produktów w dziedzinie automatyki przemysłowej, produkcji, marketingu i sprzedaży urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Programowalne sterowniki PLC, rozwiązania napędowe, roboty przemysłowe, panele dotykowe, wycinarki laserowe i sterownie CNC firmy Mitsubishi Electric zaliczają się do produktów najwydajniejszych na rynku i gwarantują sukcesy firmy już od ponad 30 lat.

www.findernet.com
tel: +48 61 865 94 07
finder.pl@findernet.com
KATALOG PRODUKTÓW POZNAJ FINDER

Od 1954 Finder pracował wyłącznie w zakresie przekaźników i timerów. Nasz wysoki stopień specjalizacji zaowocował ponad 10.000 różnych produktów w jednej z najszerszych dostępnych ofert. Firma szeroko się rozwija i inwestuje w przyszłość uzupełniając gamę swojego asortymentu. Prócz przekaźników oferuje rozwiązania przemysłu elektrycznego do zastosowań domowych jak i komercyjnych poprzez przekaźniki, urządzenia przeciwprzepięciowe, termostaty panelowe, zasilacze i liczniki energii. Gama asortymentu obejmuje ponad 12 tysięcy produktów.

www.wago.pl
tel: +48 71 360 29 70
wago.elwag@wago.com
BLOG WAGO POZNAJ WAGO

Rozwiązania dostarczane przez WAGO. już od wielu lat wspierają naszych klientów w dążeniu do sukcesu. Poczynając od prostych instalacji elektrycznych, a kończąc na skomplikowanej infrastrukturze zarządzającej procesami przemysłowymi czy automatyką budynkową. Sprawdźcie jak rozwiązania WAGO, mogą wesprzeć Was w drodze do Waszego sukcesu.

panasonic-electric-works.com
tel: +48 42 230 96 33
info.pewpl@eu.panasonic.com
KATALOG ONLINE POZNAJ PANASONIC

Panasonic Electric Works Europe zajmuje się produkcją oraz dystrybucją komponentów automatyki, takich jak: czujniki przemysłowe, sterowniki programowalne, napędy przemysłowe i systemy znakowania laserowego. W ścisłej kooperacji z europejskimi klientami, oferują rozwiązania dla różnych obszarów biznesu, takich jak przemysł motoryzacyjny, pojazdy elektryczne, automatyzacja procesów technologicznych oraz budynków, odnawialnych źródeł energii czy zarządzania środowiskowego.

www.eaton.com
tel: +48 58 554 79 00
oferty@staport.pl
Poznaj easyE4 POZNAJ EATON

Eaton Electric jest producentem najwyższej jakości automatyki przemysłowej, aparatury sygnalizacyjnej, łączeniowej, zabezpieczającej i instalacyjnej oraz systemów rozdziału energii niskiego napięcia. Międzynarodowe nagrody oraz certyfikaty są dowodem, iż produkty Eaton Electric odpowiadają najnowszym standardom bezpieczeństwa i wymaganiom jakości. Wszystkie nasze wyroby gwarantują długoletnie działanie.

pepperl-fuchs.com
tel: +48 22 256 97 70
info@pl.pepperl-fuchs.com
PRODUKTY POZNAJ PEPPERL+FUCHS

Automatyzacja to nasz świat. Perfekcyjne rozwiązania - nasz cel.

Obecnie firma Pepperl+Fuchs jest znana klientom na całym świecie jako przedsiębiorstwo pionierskie i innowacyjne w dziedzinach takich, jak ochrona przeciwwybuchowa instalacji elektrycznych czy technologie czujników. Zawsze koncentrujemy się na wymaganiach klientów. Pasja, z jaką poświęcamy się automatyce, oraz przełomowe technologie, jakimi dysponujemy, pozwalają nam owocnie współpracować z klientami — tak dziś, jak i w przyszłości.

MENU PROFIL

Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

Prezentacja WebPanel ESA! Panel HMI do WWW z Android, Linux, Codesys, JavaScript!

1215 wyświetleń, autor: Sabur.

W jaki sposób można na panelu operatorskim przedstawić wizualizację? Jednym z klasycznych sposobów może być napisanie dedykowanej aplikacji, która do działania będzie wykorzystywała moce obliczeniowe panelu. Aplikacja musi być wtedy stworzona pod daną architekturę urządzenia, lub działający na nim system. Powoduje to, że taka aplikacja nie jest bardzo uniwersalna i może nie działać na innych panelach lub urządzeniach.

Innym rozwiązaniem jest stworzenie wizualizacji webowej. Webowej, czyli takiej, która przedstawiana jest za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Wizualizacja działa na serwerze web, ale może być oglądana na dowolnym urządzeniu, które ma dostęp do internetu i może otworzyć przeglądarkę internetową.

Wizualizacja WEB?

Dokładnie tak! Zauważcie, że coraz więcej urządzeń przemysłowych posiada serwer Web. Co to oznacza? Dokładnie to, że można do tego urządzenia dostać się przez zwykłą przeglądarkę internetową i wyświetlić wiele informacji. Internet rzeczy i przemysł 4.0 dzieje się tu i teraz. Najnowsze przetworniki pomiarowe posiadają już WEB serwer – możemy do nich się dostać przez www, aby zmieniać ich nastawy, ale także wyświetlać wykresy. Coraz więcej sterowników PLC posiada wbudowany konfigurowalny Web serwer, na którym możemy zbudować wizualizację HMI. Mało tego, na rynku pojawiają się dedykowane urządzenia do generowania stron www działające jak serwer SCADA.

Panele HMI do wyświetlania stron WEB

Wszystkie wyżej wymienione urządzenia mają możliwość wyświetlenia wizualizacji w przeglądarce www, czyli na smartfonach, komputerach PC i tabletach. Czy czegoś Wam nie brakuje? A co jeśli chcemy te wszystkie strony Web wyświetlić w jednym miejscu, ale przy maszynie bądź szafie sterujące? Na ratunek przychodzą panele HMI z możliwością wyświetlania stron web!

W tym artykule chcemy przedstawić panele HMI z oferty SABUR, które umożliwiają otwieranie wizualizacji webowych, ale najpierw Unboxing!

ESA Web Panel EW100BD

Firma ESA to nasz wieloletni partner w obszarze paneli operatorskich i komputerów przemysłowych. Panele z serii EW100BD to jedne z najnowszych rozwiązań dostępnych w naszej ofercie. Są to tzw. panele webowe, czyli takie, które umożliwiają otwieranie wizualizacji napisanych np. w technologii HTML5, ale również wszystkich innych wizualizacji, do których dostać się można przez przeglądarkę internetową. Oznacza to, że panele webowe mogą wyświetlać też webserwery innych urządzeń automatyki np. sterowników PLC, komputerów przemysłowych, czy wysp I/O.

Specyfikacja:

 • EW107 BD: 7″, 1024 x 600 pikseli, 500 cd/m²
 • EW115 BD: 15,6″, 1366 x 768 pikseli, 300 cd/m²
 • LCD TFT z podświetleniem LED
 • Matryca pojemnościowa
 • Liczba wyświetlanych kolorów: 16 mln
 • Żywotność podświetlenia (godziny): 50 000 minimum
 • Procesor ARM Cortex A9 Quad-Core
 • RAM: 2 GB DDR3L
 • Pamięć Flash: 8GB
 • System operacyjny Android lub Linux
 • Interfejsy: Ethernet 1 GB, Ethernet 100 MB, port szeregowy RS232/485, 2 x USB 2.0
 • Slot na kartę pamięci SDHC
 • Zasilanie 12-32 VDC
 • Temperatura pracy -10 … + 50  °C
 • Front z aluminium, pokryty Teflonem (PTFE)
 • Stopień ochrony (front) IP66

Więcej na stronie SABUR: https://www.sabur.com.pl/

Wśród Web Paneli firmy ESA mamy wybór pomiędzy urządzeniami z systemem operacyjnym Android lub Linux. Obie wersje są wstępnie skonfigurowane i posiadają zainstalowane przeglądarki internetowe. Nic jednak nie ogranicza użytkownika, który może na zakupionych panelach instalować dowolne aplikacje. Panele sprzedawane z systemem Android o oznaczeniach „EW107BD2SP”, „EW107BD3SP”, „EW107BD5SP” posiadają ekran o przekątnej 7″, a panele „EW115BD2SP” i „EW115BD5SP” to urządzenia o przekątnej 15,6″. Wśród linuxowych paneli występuje tylko jeden model o przekątnej 7″ i oznaczany jest jako „EW107BD4SP”.

Wszystkie powyższe panele uzbrojone są w procesor z czterema rdzeniami, 4GB pamięci RAM, 8GB pamięci flash, dotykowy, pojemnościowy ekran TFT LCD, wyświetlający 16 milionów kolorów. Wszystkie panele posiadają port szeregowy RS 232/485.

Oprócz możliwości uruchamiania webowych wizualizacji napisanych w technologii HTML5 wszystkie panele obsługują CODESYS Web Visu, czyli wyświetlają wizualizacje stworzone w środowisku CODESYS.

Wspomnieliśmy już o tym, ale wartym podkreślenia jest fakt, że panele ESA nie ograniczają się do wyświetlania wizualizacji webowych. Na urządzeniach z systemem Android instalować możemy dowolne aplikacje dostępne w sklepie Google Play. Oprócz tego panele te obsługują tradycyjne aplikacje pisane w języku Java. Jeżeli chodzi o panele linuxowe to tutaj mamy już zupełną dowolność w instalacji aplikacji.

Ale to nie wszystko. Jako, że panele oparte są o system linux lub Android to istnieje możliwość zainstalowania na nich dodatkowego środowiska programistycznego, umożliwiającego modelowanie procesów poprzez definiowanie przepływu informacji. Brzmi niezrozumiale? Więc jeszcze prościej. Jest to środowisko, które umożliwia tworzenie zaawansowanych skryptów w technologii JavaScript, które mogą realizować praktycznie dowolne funkcje.

Z naszego doświadczenia wynika, że zastosować je można np. do obsługi różnych protokołów komunikacyjnych w tym Modbusa RTU / TCP, komunikacji z zewnętrznymi aplikacjami, czy też alarmowania e-mail / SMS. Wszakże panele ESA są wyposażone w porty do komunikacji szeregowej. Przy odpowiednio napisanym softwarze możemy odczytać dane z urządzeń podłączonych przez port szeregowy lub Ethernet, przesłać je do lokalnej bazy danych lub do chmury oraz zwizualizować i wyświetlić na panelu. Pozwala to na zrealizowanie niektórych zadań, do realizacji których potrzebny był sterownik PLC.

Artykuł dotyczy panela HMI (ESA Web Panel EW100BD) z oferty firmy SABUR

Szybkie zapytanie ofertowe na e-mail < Kliknij
marketing@sabur.com.pl

24 czerwca 2019 / Kategoria: , , , ,
 • Autor: Sabur
 • Firma SABUR Sp. z o.o. powstała w lutym 1993 roku. Jesteśmy dystrybutorem firm: Saia Burgess Controls, ELUTIONS, ESA, ASEM, Atim, Racom, Ocean Data Systems i Exakom. Prowadzimy doradztwo i szkolenia techniczne, serwis gwarancyjny, współpracujemy z partnerami przy realizacji systemów automatyki. Organizujemy szkolenia także na indywidualne życzenia firm.
 • Profil Autora
 • http://www.sabur.com.pl

NAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

>KLIKNIJ<

Poznaj możliwości sterownika SCADA WebHMI – Film recenzja

Poznaj możliwości sterownika SCADA WebHMI – Film recenzja

>KLIKNIJ<

Szkolenia z obsługi urządzeń Automatyki Przemysłowej od Mitsubishi Electric

Szkolenia z obsługi urządzeń Automatyki Przemysłowej od Mitsubishi Electric

>KLIKNIJ<

WEBINAR – System sterowania oświetleniem krok po kroku

WEBINAR – System sterowania oświetleniem krok po kroku

>KLIKNIJ<

Mocny PLC + IPC w jednym? CPL410 – kontroler PAC od Emerson cz. 1: Szybki start [FILM]

Mocny PLC + IPC w jednym? CPL410 – kontroler PAC od Emerson cz. 1: Szybki start [FILM]

>KLIKNIJ<

Webinarium online: Od piwnicy aż po dach, czyli rozwiązania automatyki budynkowej

Webinarium online: Od piwnicy aż po dach, czyli rozwiązania automatyki budynkowej

>KLIKNIJ<

Webinar Weidmuller – Przyśpiesz montaż rozdzielnic, zamawiaj gotowe listwy zaciskowe!

Webinar Weidmuller – Przyśpiesz montaż rozdzielnic, zamawiaj gotowe listwy zaciskowe!

>KLIKNIJ<

Jak bezpiecznie współpracować z robotami? Seminaria Mitsubishi Electric i Bureau Veritas

Jak bezpiecznie współpracować z robotami? Seminaria Mitsubishi Electric i Bureau Veritas

>KLIKNIJ<

Monitoring i analiza dla większej wydajności maszyn – B&R na targach K

Monitoring i analiza dla większej wydajności maszyn – B&R na targach K

>KLIKNIJ<

Podstawowa konfiguracja skanera bezpieczeństwa Sick S3000 Profinet

Podstawowa konfiguracja skanera bezpieczeństwa Sick S3000 Profinet

>KLIKNIJ<

Jak rozwiązać problem z konwersją protokołów przemysłowych Modbus i PROFINET?

Jak rozwiązać problem z konwersją protokołów przemysłowych Modbus i PROFINET?

>KLIKNIJ<

BEZPŁATNE WARSZTATY „PROFINET ORAZ CYBERBEZPIECZEŃSTWO – KOMUNIKACJA PRZEMYSŁOWA W DOBIE INDUSTRY 4.0”

BEZPŁATNE WARSZTATY „PROFINET ORAZ CYBERBEZPIECZEŃSTWO – KOMUNIKACJA PRZEMYSŁOWA W DOBIE INDUSTRY 4.0”

>KLIKNIJ<

Podsumowanie Konferencji VIX Automation

Podsumowanie Konferencji VIX Automation

>KLIKNIJ<

Obudowy złącz dla profesjonalistów. Po co mi stopień IP?

Obudowy złącz dla profesjonalistów. Po co mi stopień IP?

>KLIKNIJ<

Sterownik easyE4 od podstaw – kurs video od EATON

Sterownik easyE4 od podstaw – kurs video od EATON

>KLIKNIJ<

Jak dobrać przemiennik częstotliwości (falownik)? Wywiad z ANIRO

Jak dobrać przemiennik częstotliwości (falownik)? Wywiad z ANIRO

>KLIKNIJ<

Danfoss – Webinar prawidłowy dobór przetwornicy częstotliwości

Danfoss – Webinar prawidłowy dobór przetwornicy częstotliwości

>KLIKNIJ<

Polska edycja IPC Day – RENEX Electronics Education Center

Polska edycja IPC Day – RENEX Electronics Education Center

>KLIKNIJ<

Rewolucja w transportowaniu czyli o nowym systemie XPlanar firmy Beckhoff

Rewolucja w transportowaniu czyli o nowym systemie XPlanar firmy Beckhoff

>KLIKNIJ<

Automatyczny Podcast #16: Błędy rekruterów, czyli jak skutecznie (NIE)pozyskać automatyka do pracy

Automatyczny Podcast #16: Błędy rekruterów, czyli jak skutecznie (NIE)pozyskać automatyka do pracy

>KLIKNIJ<

How To: Monitoring prędkości obrotowej

How To: Monitoring prędkości obrotowej

MOŻESZ SIĘ TYM ZAINTERESOWAĆ

 • W dobie ciągłego dążenia do poprawy jakości oraz zwiększenia efektywności, automatyzacja procesów produkcji staje się często jedyną możliwością uzyskania przewagi nad konkurencją. TARRA ROBOTICS to lata naszych doświadczeń w projektowaniu i...
 • Seria EX-Z Czujniki z serii EX-Z to jedne z najmniejszych urządzeń tego typu na świecie. Najcieńszy model posiada grubość jedynie 3 mm co zostało osiągnięte przez zastosowanie nowych półprzewodników i dzięki temu wyeliminowanie przewodów. B...
 • ÖLFLEX® CLASSIC 110 – elastyczny przewód sterowniczy do różnych zastosowań, w płaszczu z PVC, aprobata VDE, odporność na oleje, 300/500 V, również do YSLY lub YY CPR: informacje pod adresem www.lapppolska.pl Certyfikat zgodności VDE z...
 • Ekonomiczne monitorowanie i sterowanie, teraz także dzięki panelom 2 generacji. Dzięki odpowiedniemu doborowi funkcji HMI, panele Basic 2 generacji stanowią doskonałe rozwiązanie przy produkcji maszyn lub w małych aplikacjach przemysłowych....
 • Sterowniki  z serii SIMATIC S7-1200 oferują szeroki zakres funkcjonalności i zintegrowane wejścia/wyjścia zamknięte w kompaktowej obudowie. Są doskonałym narzędziem do realizacji standardowych projektów i zadań automatyki, a jednostki S7-12...
 • W trybie refleksyjnym sygnał ultradźwiękowy jest nieustannie odbijany przez zamontowany na stałe element odbijający wiązkę, tzw. element odniesienia. Jako elementu odbijającego wiązkę można używać odpowiednio ustawionego panelu z plastiku l...Dystrybutor paneli ESA

Sabur

Wszystko stanie się prostsze po zalogowaniu :)

Przypomnij hasło

Nie masz konta? Zarejestruj się

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
z

Przetwarzamy pliki... jeszcze chwilka…