PARTNERZY

PRODUKTY I SKLEP POZNAJ SICK

Od automatyzacji produkcji i logistyki, aż po automatyzację procesów technologicznych — SICK należy do ścisłej czołówki wśród producentów czujników. Jako lider rynku w dziedzinie technologii, firma SICK ze swoimi czujnikami i rozwiązaniami aplikacyjnymi tworzy doskonałe podstawy dla bezpiecznego i efektywnego sterowania procesami, ochrony ludzi przed wypadkami oraz ochrony środowiska naturalnego.

NEWSY / BLOG POZNAJ MITSUBISHI ELECTRIC ODDZIAŁ POLSKA

Korporacja Mitsubishi Electric, posiadająca 90 lat doświadczenia w zakresie dostarczania niezawodnych, wysokiej jakości innowacyjnych produktów w dziedzinie automatyki przemysłowej, produkcji, marketingu i sprzedaży urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Programowalne sterowniki PLC, rozwiązania napędowe, roboty przemysłowe, panele dotykowe, wycinarki laserowe i sterownie CNC firmy Mitsubishi Electric zaliczają się do produktów najwydajniejszych na rynku i gwarantują sukcesy firmy już od ponad 30 lat.

KATALOG PRODUKTÓW POZNAJ FINDER

Od 1954 Finder pracował wyłącznie w zakresie przekaźników i timerów. Nasz wysoki stopień specjalizacji zaowocował ponad 10.000 różnych produktów w jednej z najszerszych dostępnych ofert. Firma szeroko się rozwija i inwestuje w przyszłość uzupełniając gamę swojego asortymentu. Prócz przekaźników oferuje rozwiązania przemysłu elektrycznego do zastosowań domowych jak i komercyjnych poprzez przekaźniki, urządzenia przeciwprzepięciowe, termostaty panelowe, zasilacze i liczniki energii. Gama asortymentu obejmuje ponad 12 tysięcy produktów.

KATALOG ONLINE POZNAJ JOHNSON CONTROLS

Firma Johnson Controls to światowy lider w zakresie zróżnicowanych technologii i przemysłu świadczący usługi dla klientów w ponad 150 krajach. 120 000 pracowników tworzy wysokiej jakości produkty, usługi i rozwiązania umożliwiające optymalizację wydajności energetycznej oraz obsługowej budynków. Johnson Control prężnie działa również w branży motoryzacyjnej, a w ofercie firmy można odnaleźć różne rodzaje akumulatorów oraz opracowane systemy wnętrz samochodowych.

BLOG WAGO POZNAJ WAGO

Rozwiązania dostarczane przez WAGO. już od wielu lat wspierają naszych klientów w dążeniu do sukcesu. Poczynając od prostych instalacji elektrycznych, a kończąc na skomplikowanej infrastrukturze zarządzającej procesami przemysłowymi czy automatyką budynkową. Sprawdźcie jak rozwiązania WAGO, mogą wesprzeć Was w drodze do Waszego sukcesu.

KATALOG ONLINE POZNAJ PANASONIC

Panasonic Electric Works Europe zajmuje się produkcją oraz dystrybucją komponentów automatyki, takich jak: czujniki przemysłowe, sterowniki programowalne, napędy przemysłowe i systemy znakowania laserowego. W ścisłej kooperacji z europejskimi klientami, oferują rozwiązania dla różnych obszarów biznesu, takich jak przemysł motoryzacyjny, pojazdy elektryczne, automatyzacja procesów technologicznych oraz budynków, odnawialnych źródeł energii czy zarządzania środowiskowego.

Poznaj easyE4 POZNAJ EATON

Eaton Electric jest producentem najwyższej jakości automatyki przemysłowej, aparatury sygnalizacyjnej, łączeniowej, zabezpieczającej i instalacyjnej oraz systemów rozdziału energii niskiego napięcia. Międzynarodowe nagrody oraz certyfikaty są dowodem, iż produkty Eaton Electric odpowiadają najnowszym standardom bezpieczeństwa i wymaganiom jakości. Wszystkie nasze wyroby gwarantują długoletnie działanie.

PRODUKTY POZNAJ PEPPERL+FUCHS

Automatyzacja to nasz świat. Perfekcyjne rozwiązania - nasz cel.

Obecnie firma Pepperl+Fuchs jest znana klientom na całym świecie jako przedsiębiorstwo pionierskie i innowacyjne w dziedzinach takich, jak ochrona przeciwwybuchowa instalacji elektrycznych czy technologie czujników. Zawsze koncentrujemy się na wymaganiach klientów. Pasja, z jaką poświęcamy się automatyce, oraz przełomowe technologie, jakimi dysponujemy, pozwalają nam owocnie współpracować z klientami — tak dziś, jak i w przyszłości.

MENU PROFIL

Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

Prezentacja WebPanel ESA! Panel HMI do WWW z Android, Linux, Codesys, JavaScript!

898 wyświetleń, autor: Sabur.

W jaki sposób można na panelu operatorskim przedstawić wizualizację? Jednym z klasycznych sposobów może być napisanie dedykowanej aplikacji, która do działania będzie wykorzystywała moce obliczeniowe panelu. Aplikacja musi być wtedy stworzona pod daną architekturę urządzenia, lub działający na nim system. Powoduje to, że taka aplikacja nie jest bardzo uniwersalna i może nie działać na innych panelach lub urządzeniach.

Innym rozwiązaniem jest stworzenie wizualizacji webowej. Webowej, czyli takiej, która przedstawiana jest za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Wizualizacja działa na serwerze web, ale może być oglądana na dowolnym urządzeniu, które ma dostęp do internetu i może otworzyć przeglądarkę internetową.

Wizualizacja WEB?

Dokładnie tak! Zauważcie, że coraz więcej urządzeń przemysłowych posiada serwer Web. Co to oznacza? Dokładnie to, że można do tego urządzenia dostać się przez zwykłą przeglądarkę internetową i wyświetlić wiele informacji. Internet rzeczy i przemysł 4.0 dzieje się tu i teraz. Najnowsze przetworniki pomiarowe posiadają już WEB serwer – możemy do nich się dostać przez www, aby zmieniać ich nastawy, ale także wyświetlać wykresy. Coraz więcej sterowników PLC posiada wbudowany konfigurowalny Web serwer, na którym możemy zbudować wizualizację HMI. Mało tego, na rynku pojawiają się dedykowane urządzenia do generowania stron www działające jak serwer SCADA.

Panele HMI do wyświetlania stron WEB

Wszystkie wyżej wymienione urządzenia mają możliwość wyświetlenia wizualizacji w przeglądarce www, czyli na smartfonach, komputerach PC i tabletach. Czy czegoś Wam nie brakuje? A co jeśli chcemy te wszystkie strony Web wyświetlić w jednym miejscu, ale przy maszynie bądź szafie sterujące? Na ratunek przychodzą panele HMI z możliwością wyświetlania stron web!

W tym artykule chcemy przedstawić panele HMI z oferty SABUR, które umożliwiają otwieranie wizualizacji webowych, ale najpierw Unboxing!

ESA Web Panel EW100BD

Firma ESA to nasz wieloletni partner w obszarze paneli operatorskich i komputerów przemysłowych. Panele z serii EW100BD to jedne z najnowszych rozwiązań dostępnych w naszej ofercie. Są to tzw. panele webowe, czyli takie, które umożliwiają otwieranie wizualizacji napisanych np. w technologii HTML5, ale również wszystkich innych wizualizacji, do których dostać się można przez przeglądarkę internetową. Oznacza to, że panele webowe mogą wyświetlać też webserwery innych urządzeń automatyki np. sterowników PLC, komputerów przemysłowych, czy wysp I/O.

Specyfikacja:

 • EW107 BD: 7″, 1024 x 600 pikseli, 500 cd/m²
 • EW115 BD: 15,6″, 1366 x 768 pikseli, 300 cd/m²
 • LCD TFT z podświetleniem LED
 • Matryca pojemnościowa
 • Liczba wyświetlanych kolorów: 16 mln
 • Żywotność podświetlenia (godziny): 50 000 minimum
 • Procesor ARM Cortex A9 Quad-Core
 • RAM: 2 GB DDR3L
 • Pamięć Flash: 8GB
 • System operacyjny Android lub Linux
 • Interfejsy: Ethernet 1 GB, Ethernet 100 MB, port szeregowy RS232/485, 2 x USB 2.0
 • Slot na kartę pamięci SDHC
 • Zasilanie 12-32 VDC
 • Temperatura pracy -10 … + 50  °C
 • Front z aluminium, pokryty Teflonem (PTFE)
 • Stopień ochrony (front) IP66

Więcej na stronie SABUR: https://www.sabur.com.pl/
Szybkie zapytanie ofertowe na e-mail < Kliknij

Wśród Web Paneli firmy ESA mamy wybór pomiędzy urządzeniami z systemem operacyjnym Android lub Linux. Obie wersje są wstępnie skonfigurowane i posiadają zainstalowane przeglądarki internetowe. Nic jednak nie ogranicza użytkownika, który może na zakupionych panelach instalować dowolne aplikacje. Panele sprzedawane z systemem Android o oznaczeniach „EW107BD2SP”, „EW107BD3SP”, „EW107BD5SP” posiadają ekran o przekątnej 7″, a panele „EW115BD2SP” i „EW115BD5SP” to urządzenia o przekątnej 15,6″. Wśród linuxowych paneli występuje tylko jeden model o przekątnej 7″ i oznaczany jest jako „EW107BD4SP”.

Wszystkie powyższe panele uzbrojone są w procesor z czterema rdzeniami, 4GB pamięci RAM, 8GB pamięci flash, dotykowy, pojemnościowy ekran TFT LCD, wyświetlający 16 milionów kolorów. Wszystkie panele posiadają port szeregowy RS 232/485.

Oprócz możliwości uruchamiania webowych wizualizacji napisanych w technologii HTML5 wszystkie panele obsługują CODESYS Web Visu, czyli wyświetlają wizualizacje stworzone w środowisku CODESYS.

Wspomnieliśmy już o tym, ale wartym podkreślenia jest fakt, że panele ESA nie ograniczają się do wyświetlania wizualizacji webowych. Na urządzeniach z systemem Android instalować możemy dowolne aplikacje dostępne w sklepie Google Play. Oprócz tego panele te obsługują tradycyjne aplikacje pisane w języku Java. Jeżeli chodzi o panele linuxowe to tutaj mamy już zupełną dowolność w instalacji aplikacji.

Ale to nie wszystko. Jako, że panele oparte są o system linux lub Android to istnieje możliwość zainstalowania na nich dodatkowego środowiska programistycznego, umożliwiającego modelowanie procesów poprzez definiowanie przepływu informacji. Brzmi niezrozumiale? Więc jeszcze prościej. Jest to środowisko, które umożliwia tworzenie zaawansowanych skryptów w technologii JavaScript, które mogą realizować praktycznie dowolne funkcje.

Z naszego doświadczenia wynika, że zastosować je można np. do obsługi różnych protokołów komunikacyjnych w tym Modbusa RTU / TCP, komunikacji z zewnętrznymi aplikacjami, czy też alarmowania e-mail / SMS. Wszakże panele ESA są wyposażone w porty do komunikacji szeregowej. Przy odpowiednio napisanym softwarze możemy odczytać dane z urządzeń podłączonych przez port szeregowy lub Ethernet, przesłać je do lokalnej bazy danych lub do chmury oraz zwizualizować i wyświetlić na panelu. Pozwala to na zrealizowanie niektórych zadań, do realizacji których potrzebny był sterownik PLC.

Artykuł dotyczy panela HMI (ESA Web Panel EW100BD) z oferty firmy SABUR

Szybkie zapytanie ofertowe na e-mail < Kliknij
marketing@sabur.com.pl

24 czerwca 2019 / Kategoria: , , , ,
 • Autor: Sabur
 • Firma SABUR Sp. z o.o. powstała w lutym 1993 roku. Jesteśmy dystrybutorem firm: Saia Burgess Controls, ELUTIONS, ESA, ASEM, Atim, Racom, Ocean Data Systems i Exakom. Prowadzimy doradztwo i szkolenia techniczne, serwis gwarancyjny, współpracujemy z partnerami przy realizacji systemów automatyki. Organizujemy szkolenia także na indywidualne życzenia firm.
 • Profil Autora
 • http://www.sabur.com.pl

NAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

>KLIKNIJ<

Co należy wiedzieć o instalowaniu uniwersalnych ograniczników przepięć?

Co należy wiedzieć o instalowaniu uniwersalnych ograniczników przepięć?

>KLIKNIJ<

Bezpieczeństwo sieci w przemyśle – czyli co wolno kiedy nic nie wolno?

Bezpieczeństwo sieci w przemyśle – czyli co wolno kiedy nic nie wolno?

>KLIKNIJ<

Automatyczny Podcast #14: Automatyk na morzu

Automatyczny Podcast #14: Automatyk na morzu

>KLIKNIJ<

ABC sterowników PLC od Mitsubishi Electric

ABC sterowników PLC od Mitsubishi Electric

>KLIKNIJ<

Zabezpieczenie pompy przed suchobiegiem – historia z pracy

Zabezpieczenie pompy przed suchobiegiem – historia z pracy

>KLIKNIJ<

Czujnik temperatury Pt100, budowa, przetwornik pomiarowy i przegląd na przykładach Endress+Hauser

Czujnik temperatury Pt100, budowa, przetwornik pomiarowy i przegląd na przykładach Endress+Hauser

>KLIKNIJ<

Qt C++ do małych wizualizacji danych ze sterowników S7

Qt C++ do małych wizualizacji danych ze sterowników S7

>KLIKNIJ<

Awaria „typowo elektryczna”

Awaria „typowo elektryczna”

>KLIKNIJ<

PACSystems RSTi-EP odc.3: Jak skonfigurować oprogramowanie Proficy Machine Edition do pracy z CPE100

PACSystems RSTi-EP odc.3: Jak skonfigurować oprogramowanie Proficy Machine Edition do pracy z CPE100

>KLIKNIJ<

Lock Out Tag Out (LoTo) – program dla niebezpiecznej energii

Lock Out Tag Out (LoTo) – program dla niebezpiecznej energii

>KLIKNIJ<

LAPP – Bezpieczne żeglowanie na pełnym morzu

LAPP – Bezpieczne żeglowanie na pełnym morzu

>KLIKNIJ<

Czy poznałeś już nowy sterownik PLC od Unitronics?

Czy poznałeś już nowy sterownik PLC od Unitronics?

>KLIKNIJ<

Grupa RENEX na Polskiej Wystawie Gospodarczej

Grupa RENEX na Polskiej Wystawie Gospodarczej

>KLIKNIJ<

Profibus DP – Podstawowa diagnostyka z repeaterem

Profibus DP – Podstawowa diagnostyka z repeaterem

>KLIKNIJ<

Pierwsze kroki z komputerem przemysłowym Beckhoff C6015

Pierwsze kroki z komputerem przemysłowym Beckhoff C6015

>KLIKNIJ<

Największa prywatna elektrownia słoneczna w Austrii

Największa prywatna elektrownia słoneczna w Austrii

>KLIKNIJ<

Zacisk sprężynowy – z tulejką czy bez? Historia pewnej awarii

Zacisk sprężynowy – z tulejką czy bez? Historia pewnej awarii

>KLIKNIJ<

Kurs projektanta systemów HMI/SCADA cz.5 – Jak projektować i tworzyć wydajną wizualizację

Kurs projektanta systemów HMI/SCADA cz.5 – Jak projektować i tworzyć wydajną wizualizację

>KLIKNIJ<

TwinCAT Scope otwiera się na OPC UA – analiza heterogenicznych zbiorów danych z systemu sterowania TwinCAT

TwinCAT Scope otwiera się na OPC UA – analiza heterogenicznych zbiorów danych z systemu sterowania TwinCAT

>KLIKNIJ<

Nadchodzi następna generacja sterowników PLC?! Czym jest i co potrafi PLCnext?

Nadchodzi następna generacja sterowników PLC?! Czym jest i co potrafi PLCnext?

MOŻESZ SIĘ TYM ZAINTERESOWAĆ

 • Pomiar odległości to jedna z podstawowych dziedzin w technologii czujników. Do określania położenia w różnorodnych zastosowaniach wykorzystywana jest szeroka gama procesów. Firma Pepperl+Fuchs już teraz – w odróżnieniu od konkurencji ...
 • Poniższy poradnik jest zbiorem schematów połączeń elektrycznych. W poradniku zapoznamy się z podstawami wprowadzenia do systemów przekaźnikowych, sekwencji przełączeń przekaźników, porównania systemów przekaźnikowych z systemami tradycyjnym...
 • SCADA z wbudowanym serwerem sieci Web i routerem, bez licencji, bez limitów rejestrów! Brzmi dobrze? A to dopiero początek! Jest to urządzenie umożliwiające zarządzanie zarówno w sieci lokalnej jak i przez Internet z komputera, bądź urządze...
 • 0 PLN
  Szkolenie wprowadzające do nowej platformy programistycznej – PLCnext Technology. W trakcie szkolenia prezentowane są techniczne możliwości nowej platformy oraz urządzenia wykorzystujące jej właściwości. Uczestnicy szkolenia poznają w prakt...
  Link: Terminy
 • Grupa docelowa Kadra techniczna i menadżerska oraz pracownicy służb utrzymania ruchu pracujący w zakładach produkcyjnych. Cele Na szkoleniu poznasz wymagania prawne dotyczące bezpieczeństwa funkcjonalnego. Na warsztatach nauczysz się jak dz...
  Czas trwania: 8:30-16:00
  Link: Terminy
 • Przeznaczony do pracy na wolnym powietrzu EMC / ekranowany Zakres zastosowania Budowa instalacji przemysłowychBudowa maszynTechnika grzewcza i klimatyzacyjnaElektrownie Dla przemiennika częstotliwości zasilającego 3 – fazowe silniki A...Dystrybutor paneli ESA

Sabur

Wszystko stanie się prostsze po zalogowaniu :)

Przypomnij hasło

Nie masz konta? Zarejestruj się

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
z

Przetwarzamy pliki... jeszcze chwilka…