Partnerzy

Od 1954 Finder pracował wyłącznie w zakresie przekaźników i timerów. Nasz wysoki stopień specjalizacji zaowocował ponad 10.000 różnych produktów w jednej z najszerszych dostępnych ofert. Firma szeroko się rozwija i inwestuje w przyszłość uzupełniając gamę swojego asortymentu. Prócz przekaźników oferuje rozwiązania przemysłu elektrycznego do zastosowań domowych jak i komercyjnych poprzez przekaźniki, urządzenia przeciwprzepięciowe, termostaty panelowe, zasilacze i liczniki energii. Gama asortymentu obejmuje ponad 12 tysięcy produktów.

KursyAutomatyki.pl - portal z kursami online z automatyki przemysłowej. Znajdziesz tam zarówno darmowe kursy, jak i płatne, pełne z wiedzy i doświadczenia od ekspertów. Po zapisie na kurs otrzymujesz dostęp do logicznego ciągu nagrań i ćwiczeń, do których możesz wracać wielokrotnie. Na zakończenie kursu czeka Cię test sprawdzający, po którym otrzymasz dwa certyfikaty w języku polskim i angielskim. Dołącz już teraz!

Automatyzacja to nasz świat. Perfekcyjne rozwiązania - nasz cel. Obecnie firma Pepperl+Fuchs jest znana klientom na całym świecie jako przedsiębiorstwo pionierskie i innowacyjne w dziedzinach takich, jak ochrona przeciwwybuchowa instalacji elektrycznych czy technologie czujników. Zawsze koncentrujemy się na wymaganiach klientów. Pasja, z jaką poświęcamy się automatyce, oraz przełomowe technologie, jakimi dysponujemy, pozwalają nam owocnie współpracować z klientami — tak dziś, jak i w przyszłości.

Rozwiązania dostarczane przez WAGO. już od wielu lat wspierają naszych klientów w dążeniu do sukcesu. Poczynając od prostych instalacji elektrycznych, a kończąc na skomplikowanej infrastrukturze zarządzającej procesami przemysłowymi czy automatyką budynkową. Sprawdźcie jak rozwiązania WAGO, mogą wesprzeć Was w drodze do Waszego sukcesu.

Dostarczamy produkty i rozwiązania z zakresu Przemysłowej Techniki Łączeniowej. Już od ponad 160 lat Weidmüller jest synonimem kompetencji i niezawodność. Oferujemy rozwiązania dla takich branż jak przemysł maszynowy, technika procesowa, produkcja urządzeń, energetyka i transport. Wspieramy naszych Klientów i Partnerów w ponad 80 krajach, produktami, rozwiązaniami i usługami w zakresie połączeń elektrycznych oraz układów zasilania, przetwarzania sygnałów oraz transmisji danych w środowisku przemysłowym.

Oni już dołączyli do Projektu iAutomatyka

Ruler3000 – Nowa generacja szybkich kamer 3D

Najszybsza droga do High-Performance-3D

Nowa generacja kamer 3D Ruler3000 wyznacza nowe standardy prędkości pomiaru przy zachowaniu wysokiej dokładności.
Skalibrowana fabrycznie matryca rejestruje rzeczywisty kształt 3D obiektu, niezależnie od jego kontrastu lub koloru. Kamery z serii Ruler3000 zapewniają precyzyjne wartości pomiarowe o wysokiej rozdzielczości dochodzącej do 3 µm.

Zaawansowane rozwiązania wizyjne 3D zamknięte w prostej formie

Kamera 3D Ruler3000 – uniwersalne rozwiązanie dla wszystkich gałęzi przemysłu, gdzie istotne jest powtarzalne i precyzyjne odwzorowanie obiektów w 3D. Matryca CMOS w technologii ROCC umożliwia pobieranie profili 3D z częstotliwością 7kHz dla pełnego formatu matrycy i nawet 46kHz przy redukcji pola widzenia.
Jednocześnie kamery z serii Ruler3000 zapewniają precyzyjne wartości pomiarowe o wysokiej rozdzielczości sięgającej 3 µm. Koncepcja gwarantowanego pola widzenia umożliwia bezproblemowe uruchomienie, a zgodność ze standardami GigE Vision i GenICam zapewnia niedrogą integrację.

Co najistotniejsze:

  • Fabrycznie skalibrowana kamera 3D, zamknięta w modułowej konstrukcji przemysłowej, IP65/67
  • Wysoka czułość na światło pozwala na uzyskanie wysokiej precyzji, nawet na najciemniejszych materiałach
  • Skuteczna inspekcja niezależna od kontrastu, czy koloru, przy jednoczesnej możliwości pobierania danych 3D, skali szarości oraz pomiaru światła rozproszonego

Przykładowa aplikacja 1

Kontrola geometrii opony – w przypadku wysokich wymogów jakościowych, jakim podlegają opony samochodowe, końcowa kontrola geometrii pod kątem bicia promieniowego, wybrzuszeń, i innych wad produktu, jak również odczyt wypukłych napisów i oznaczeń na boku, bywa wyzwaniem, któremu mogą sprostać tylko najwydajniejsze systemy wizji 3D. W takich aplikacjach precyzyjna i ultra szybka kamera 3D – Ruler3000 będzie dużym ułatwieniem w integracji systemu kontroli jakości.

Przykładowa aplikacja 2

W przypadku smartfonów, jak również innych złożonych urządzeń elektronicznych, konieczna jest precyzyjna kontrola wymiarów, obecności oraz prawidłowego rozłożenia zastosowanych podzespołów. Fabrycznie skalibrowany czujnik wizyjny Ruler3000 pozwala na wykonanie precyzyjnych kontroli, przy jednoczesnym zachowaniu dużej przepustowości na liniach produkcyjnych.

Autor: Rafał Biegała – Kierownik Produktu | Identyfikacja i pomiary, SICK Sp. z o.o.

Informacje na temat produktu, instrukcję obsługi, materiały pomocnicze, przykładowe programy, znajdziesz TU

Masz pytania? Chętnie odpowiemy: tech@sick.pl