Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

https://iautomatyka.pl/wp-content/uploads/2023/05/sick-nowa-grafika.jpg

ROZWIĄZANIA DLA BRANŻY INTRALOGISTYCZNEJ – MODERNLOG 2023


Obecnie coraz więcej uwagi poświęca się spełnianiu wysokich wymagań co do jakości usług w branży intralogistycznej. Jednocześnie w dobie coraz częstszych wysyłek wszelakich towarów (zakupy online, przesyłki między zakładami produkcyjnymi etc.) oraz coraz większej wymaganej przepustowości sortowni i hubów przeładunkowych, wydajność systemów wspomagających agregację danych o przesyłkach musi rosnąć, zachowując tym samym odpowiedni poziom jakości zbieranych informacji. Również coraz częściej istotnym staje się fakt koniecznej pełnej identyfikowalności przesyłki oraz możliwości odtworzenia jej pełnej drogi pomiędzy nadawcą i odbiorcą. Firma SICK jako globalny dostawca rozwiązań dla niemal wszystkich branż posiada w swojej ofercie m.in. gotowe systemy dedykowane do konkretnych zadań związanych z intralogistyką.

Poznaj zaawansowane rozwiązania z dziedziny automatyki przemysłowej naszej firmy na targach Modernlog 2023.

Agregacja podstawowych danych o towarach i produktach (waga, wymiar, identyfikacja) z użyciem systemu Master Data Analyzer Vision.Precyzyjna i niezawodna agregacja danych o towarach i produktach takich jak waga, wymiar oraz identyfikator (kod) to obecnie podstawa zarządzania zarówno w nowoczesnych centrach logistycznych i sortowniach, jak również w przypadku małych i średnich przedsiębiorstw. Wiedza na temat podstawowych cech towaru/produktu pozwala skutecznie zoptymalizować wszelakie operacje logistyczne, takie jak transport czy przechowywanie. System MDA Vision pozwala w bardzo krótkim czasie zwarzyć, zmierzyć oraz zidentyfikować dany obiekt, a następnie z wykorzystaniem dostępnych protokołów komunikacyjnych przesłać do nadrzędnego systemu IT. Pozwala to zaoszczędzić czas potrzebny na opisywanie podstawowych cech produktu i znacząco obniża koszty agregacji danych o towarach.

Wysokowydajne systemy dynamicznego odczytu kodów w oparciu o liniowe kamery 2d serii ICR8xx.Wysoka wydajność sortowania w nowoczesnych centrach logistycznych wymaga rozwiązań zaawansowanych i jednocześnie bardzo skutecznych, gdyż prawidłowy odczyt kodu to jeden z filarów poprawnego procesu sortowania. SICK jako jeden z wiodących dostawców systemów Track&Trace na świecie dostarcza systemy spełniające nawet najbardziej wymagające kryteria. W oparciu o liniowe kamery 2D serii ICR8xx realizowane są najbardziej złożone i wysokowydajne procesy m.in. identyfikacji kodów zarówno 1D jak i 2D. Istnieje możliwość realizacji odczytu z każdej ze stron (odczyt 6-cio stronny), przy jednoczesnym zachowaniu minimalnych odstępów pomiędzy kolejnymi paczkami. Rozwiązania tej klasy z powodzeniem stosowane są w branżach CEP, Retail czy E-commerce.
Kompletny system DWS (Dimensioning Weighing Scanning) jako kluczowy element procesu identyfikacji i śledzenia przesyłek w branży intralogistycznej.

W celu maksymalnego zautomatyzowania procesu agregacji danych podczas transportu bliskiego przesyłek kurierskich, firma SICK dostarcza w pełnym zakresie usług gotowy system do pomiaru gabarytu i wagi przesyłek oraz identyfikacji kodów logistycznych. Rozwiązanie jednocześnie może zostać dostosowane do indywidulanych potrzeb Klienta, tak aby zmaksymalizować korzyści płynące z inwestycji. System może posiadać certyfikację LFT (Legal For Trade) wg dyrektywy MID (Measuring Instruments Directive) w celu wykorzystania danych pomiarowych (objętość i waga) do rozliczeń z Klientami. Uzupełnieniem od strony oprogramowania jest Package Analytics, czyli opracowany przez SICK software agregujący wszystkie zebrane w procesie dane (objętość, waga, kod, opcjonalnie zdjęcie) oraz przedstawiający je w sposób czytelny i uporządkowany. Oprogramowanie pozwala również na archiwizację danych w danym okresie czasu, tak aby w razie potrzeby użytkownik miał do nich łatwy i przejrzysty dostęp.

System DWS Pallet jako wsparcie przy pomiarach objętości oraz wagi palet w centrach logistycznych oraz hubach przeładunkowych.

Niezastąpionym uzupełnieniem w centrach logistycznych oraz hubach przeładunkowych operujących na całych paletach jest system DWS Pallet, który umożliwia znaczne skrócenie pozyskiwania podstawowych danych o paletach (objętość, waga, kod). Operator odstawia jedynie paletę w wyznaczonym obszarze, tak aby system samoczynnie dokonał pomiaru wagi oraz objętości. Odczyt kodu logistycznego odbywa się za pomocą ręcznego czytnika kodów. Tak zebrane informacje trafiają do kontrolera SICK, a następnie do nadrzędnego systemu IT Klienta do dalszej obróbki. Rozwiązanie może być dostosowane do indywidualnych wymagań Klienta, tak aby optymalnie realizować swoje zadania. Zebrane w ten sposób dane umożliwiają sprawniejsze generowanie dokumentów logistycznych, eliminowane są potencjalne błędy możliwe przy pomiarach ręcznych, a także znacznie upraszczają optymalizację procesu załadunku, tak aby jak najefektywniej wykorzystać miejsce w samochodzie dostawczym czy samolocie. System może być certyfikowany wg normy Legal For Trade zgodnie z dyrektywą MID (Measuring Instruments Directive), czyli dane mogą być wykorzystywane do rozliczeń z Klientami.

 

MODERNLOG 2023- targi logistyki, magazynowania i transportu

Poznaj zaawansowane rozwiązania z dziedziny automatyki przemysłowej, w tym sensory, systemy wizyjne, skanery laserowe, czy też oprogramowania do przetwarzania danych.
Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska nr 45 w sektorze C!
To doskonała okazja, aby zapoznać się z najnowszymi trendami w branży i poznać najnowsze rozwiązania technologiczne, które mogą usprawnić procesy logistyczne w  Twojej firmie.

Zarejestruj się i odbierz 30% kod zniżkowy na targi Modernlog 2023!Utworzono: / Kategoria:
  • Autor: SICK Sp. z o.o.
  • Od przeszło 70 lat dostarczamy produkty i systemy automatyki. Świadczymy także wsparcie techniczne oraz serwis dotyczący rozwiązań do każdej fazy produkcji w wielu branżach przemysłu takich jak: - automatyka przemysłowa, - logistyka, - automatyka procesowa. Nasz serwis oprócz konfiguracji i uruchomienia zaawansowanych produktów oraz gotowych systemów, proponuje również kompleksowe rozwiązania w zakresie tworzenia projektów i ich realizacji zgodnie z indywidualnymi wymaganiami klienta.
  • Profil Autora
  • http://www.sick.pl

Reklama

Newsletter

Zapisz się i jako pierwszy otrzymuj nowości!PRZECZYTAJ RÓWNIEŻNAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

ReklamaPOLECANE FIRMY I PRODUKTY