Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

https://iautomatyka.pl/wp-content/uploads/2022/08/iStock-505169324_1.0_de_bigicon.jpg

Rozwiązania automatyki ze świata: Inteligentnie znaczy oszczędnie


Inteligentnie zarządzane miasta na całym świecie podejmują inicjatywy mające na celu poprawę jakości życia mieszkańców, przy jednoczesnym bardziej efektywnym wykorzystaniu cennych zasobów, takich jak energia i woda. Inteligentne systemy zarządzania ściekami wykrywają w porę ryzyko zatorów w kanalizacji, kierując w odpowiednie miejsca pojazdy czyszczące, takie jak najnowocześniejszy IndiCycler firmy Aryan Pumps & Enviro Solutions. Pojazd, wyposażony w niezawodny mobilny sterownik i modułowe oprogramowanie firmy B&R, wykonuje swoją pracę sprawnie i bez uszczerbku dla środowiska, wykorzystując ponownie odessaną wodę ściekową.

Tysiące lat przed tym, jak akwedukty doprowadziły wodę do starożytnego Rzymu, mieszkańcy doliny Indusu korzystali z jednych z pierwszych na świecie miejskich udogodnień sanitarnych – bieżącej wody, instalacji wodno-kanalizacyjnej oraz miejskich systemów odwadniania. Dziś Indie składają hołd tej tysiącletniej tradycji, wprowadzając inteligentne systemy oczyszczania ścieków, które poprawiają zdrowie, bezpieczeństwo, komfort i ogólną jakość życia mieszkańców.

Czystość i ochrona środowiska

Czyszczenie i konserwacja tych systemów to zadanie dla pojazdów komunalnych, takich jak IndiCycler firmy Aryan Pumps & Enviro Solutions. „Jednym z głównych celów inteligentnej gospodarki ściekowej jest oszczędzanie wody” – mówi prezes i dyrektor zarządzający firmy Aryan, Prashant Subhash Sutar. „Stąd odpowiednie, nacechowane poszanowaniem dla cennego zasobu rozwiązania, jakie stosujemy w naszych pojazdach.” Warunkiem jest wyposażenie pojazdów w technologię automatyzacji, która działa niezawodnie w trudnych warunkach drogowych.

Firma Aryan, z siedzibą w Pune w Indiach, oferuje szeroką gamę pojazdów komunalnych przeznaczonych do odprowadzania odpadów stałych i płynnych, a także do gaszenia pożarów i akcji ratunkowych. Aby zapewnić niezakłócony przepływ ścieków w kanałach, firma Aryan opracowała najnowocześniejszy pojazd do czyszczenia kanalizacji, który odzyskuje odessaną wodę ściekową i ponownie wykorzystuje ją do kolejnych operacji czyszczenia strumieniowego. „To jedna z cech, które rzeczywiście wyróżniają nas na tle konkurencji” – zauważa Sutar. Dzięki temu pojazd jest bardziej wydajny i przyjazny dla środowiska, zarówno poprzez zmniejszenie zużycia świeżej wody, jak i wyeliminowanie dodatkowych przejazdów, które w przeciwnym razie byłyby konieczne do uzupełnienia zbiorników.

Zasysanie, czyszczenie strumieniowe i… jeszcze raz!

IndiCycler, jedna z najbardziej wydajnych i mocnych maszyn tego typu na świecie, posiada najnowocześniejszy system filtracyjny, wyporową pompę próżniową napędzaną silnikiem pomocniczym, pompę strumieniową i system sterowania. Cały system można montować na podwoziach pojazdów użytkowych o różnych rozmiarach, w zależności od wymaganej pojemności zbiorników świeżej wody i osadów.

Czyszczenie i konserwacja inteligentnych systemów ściekowych to zadanie dla pojazdów komunalnych, takich jak IndiCycler firmy Aryan.

IndiCycler odzyskuje odessaną wodę ściekową i ponownie wykorzystuje ją do kolejnych operacji czyszczenia strumieniowego.

Urządzenie IndiCycler wykonuje operacje czyszczenia strumieniowego pod wysokim ciśnieniem w celu usunięcia odpadów stałych i mułu, który osadził się w przewodach kanalizacyjnych. Jest w stanie odmulić i odetkać przewody o średnicy od 50 do 900 milimetrów. Wykonuje również operacje zasysania w celu usunięcia szlamu z głębokości do 8 metrów.  W trybie przedmuchiwania muł nagromadzony w studzienkach lub szambach jest mieszany z wodą, tworząc szlam, który można następnie wydobyć.

Wytrzymały sprzęt, modułowe oprogramowanie

„Szczególnie w zakresie gospodarki odpadami pojazdy komunalne są bardzo konkurencyjne pod względem kosztów, niemniej wymagają stopnia zautomatyzowania” – wyjaśnia Sutar. „Dzięki zastosowaniu niezawodnego sterownika X90 firmy B&R mogliśmy znacznie zaoszczędzić na kosztach szafek, montując go bezpośrednio na pojeździe.” Sterownik mobilny X90 został zaprojektowany specjalnie do tego rodzaju trudnych warunków i środowiska, w których używany jest IndiCycler, a jego zakres napięcia pozwala na zasilanie go z akumulatora pojazdu. „Poddaliśmy ocenie wiele rozwiązań i systemów pod względem wydajności – nasz zespół techniczny był pod ogromnym wrażeniem efektów zastosowania systemu B&R w naszym pojeździe IndiCycler.”

Niezawodny sterownik X90 firmy B&R jest montowany bezpośrednio na pojeździe i zasilany z jego akumulatora.

IndiCycler może wykonywać mycie strumieniowe pod wysokim ciśnieniem w celu usunięcia odpadów stałych lub zasysanie usuwające szlam i zawiesiny.

Firma Aryan wykorzystała również gotowe komponenty oprogramowania mapp Technology firmy B&R. „Skróciło to czas i zmniejszyło koszty opracowania i testowania aplikacji sterującej oraz intuicyjnego systemu interfejsu HMI. System jest wyświetlany na mobilnym terminalu operatorskim z ekranem dotykowym w wytrzymałej obudowie ze stali nierdzewnej” – wyjaśnia Sutar. Zintegrowane środowisko programistyczne firmy B&R, Automation Studio, ułatwiło programistom firmy Aryan tworzenie modułowego oprogramowania przy użyciu preferowanego przez nich języka. Użytkownicy końcowi mogą łatwo włączać i wyłączać opcje dla różnych typów maszyn za pośrednictwem ekranu HMI.

„Byliśmy pod ogromnym wrażeniem zarówno wygody oprogramowania B&R, jak i niezawodnego działania sprzętu w ekstremalnych warunkach” – podsumował Sutar. „Współpraca z B&R przebiegała w sposób bardzo naturalny. Współpracując, razem przyczyniamy się do tego, że Indie stają się czystsze i bardziej przyjazne dla środowiska.”Utworzono: / Kategoria:
 • Autor: B&R Automatyka Przemysłowa Sp. z o.o.
 • B&R to innowacyjna firma z branży automatyzacji z siedzibą w Austrii i przedstawicielstwem na całym świecie. Od 6 lipca 2017 B&R stała się jednostką biznesową Grupy ABB. Dalekowzroczność i intuicyjne poczucie dynamiki rynku pozwalają firmie na wprowadzanie najbardziej nowoczesnych technologii łącząc je z inżynieryjnym kunsztem. B&R jako globalny lider oferuje klientom praktycznie z każdej branży kompleksowe rozwiązania z zakresu sterowania, techniki napędowej, wizualizacji czy bezpieczeństwa. Dzięki standardom komunikacji przemysłowej IoT, takim jak OPC UA, POWERLINK i openSAFETY, a także z wydajnym środowiskiem programistycznym Automation Studio, B&R nieustannie przedefiniowuje przyszłość technologii automatyzacji.
 • Profil Autora
 • http://www.br-automation.com

Reklama

Newsletter

Zapisz się i jako pierwszy otrzymuj nowości!
.
NAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

ReklamaMOŻESZ SIĘ TYM ZAINTERESOWAĆ
 • SICK oferuje całą gamę elektronicznych przetworników pomiarowych ciśnienia i presostatów, które ze względu na inteligentne i wszechstronne możliwości konfiguracji dają się optymalnie dopasować do indywidualnych wymagań klienta. W typowy dla...
 • Kurs zaczyna się od uniwersalnych porad związanych z czytaniem schematów elektrycznych. Następnie, Agata stopniowo wprowadzi Cię w zagadnienia związane z wykorzystaniem oprogramowania podczas tworzenia kompletnej dokumentacji elektrycznej. ...
  Link: Terminy
 • Monitorowanie obciążenia i rozdział potencjałów w jednym kompletnym rozwiązaniu To innowacyjny system dystrybucji napięcia 24 V DC zapewniający monitorowanie obciążenia i dystrybucję potencjałów w jednym kompletnym rozwiązaniu. Bezawaryjna ...
 • Rozwiązania wizyjne nadają się idealnie do zautomatyzowanych zadań kontrolnych i pomiarowych. Kamery wizyjne 2D i 3D firmy SICK sprawdzają się w ogromnej ilości aplikacji, polegających na pomiarze, lokalizacji, kontroli i identyfikacji. Nas...
 • Zapraszamy Cię na pełny kurs zdalnego dostępu SECOMEA. Kurs powstał z myślą o każdym, kto chce zgłębić tajniki zdalnego dostępu do maszyn i sieci przemysłowej. Zdalny dostęp rozwija się dynamiczne i zyskuje na znaczeniu zwłaszcza w sytuacji...
 • Pomiar odległości to jedna z podstawowych dziedzin w technologii czujników. Do określania położenia w różnorodnych zastosowaniach wykorzystywana jest szeroka gama procesów. Firma Pepperl+Fuchs już teraz – w odróżnieniu od konkurencji ...