Partnerzy

Od 1954 Finder pracował wyłącznie w zakresie przekaźników i timerów. Nasz wysoki stopień specjalizacji zaowocował ponad 10.000 różnych produktów w jednej z najszerszych dostępnych ofert. Firma szeroko się rozwija i inwestuje w przyszłość uzupełniając gamę swojego asortymentu. Prócz przekaźników oferuje rozwiązania przemysłu elektrycznego do zastosowań domowych jak i komercyjnych poprzez przekaźniki, urządzenia przeciwprzepięciowe, termostaty panelowe, zasilacze i liczniki energii. Gama asortymentu obejmuje ponad 12 tysięcy produktów.

KursyAutomatyki.pl - portal z kursami online z automatyki przemysłowej. Znajdziesz tam zarówno darmowe kursy, jak i płatne, pełne z wiedzy i doświadczenia od ekspertów. Po zapisie na kurs otrzymujesz dostęp do logicznego ciągu nagrań i ćwiczeń, do których możesz wracać wielokrotnie. Na zakończenie kursu czeka Cię test sprawdzający, po którym otrzymasz dwa certyfikaty w języku polskim i angielskim. Dołącz już teraz!

Automatyzacja to nasz świat. Perfekcyjne rozwiązania - nasz cel. Obecnie firma Pepperl+Fuchs jest znana klientom na całym świecie jako przedsiębiorstwo pionierskie i innowacyjne w dziedzinach takich, jak ochrona przeciwwybuchowa instalacji elektrycznych czy technologie czujników. Zawsze koncentrujemy się na wymaganiach klientów. Pasja, z jaką poświęcamy się automatyce, oraz przełomowe technologie, jakimi dysponujemy, pozwalają nam owocnie współpracować z klientami — tak dziś, jak i w przyszłości.

Rozwiązania dostarczane przez WAGO. już od wielu lat wspierają naszych klientów w dążeniu do sukcesu. Poczynając od prostych instalacji elektrycznych, a kończąc na skomplikowanej infrastrukturze zarządzającej procesami przemysłowymi czy automatyką budynkową. Sprawdźcie jak rozwiązania WAGO, mogą wesprzeć Was w drodze do Waszego sukcesu.

Dostarczamy produkty i rozwiązania z zakresu Przemysłowej Techniki Łączeniowej. Już od ponad 160 lat Weidmüller jest synonimem kompetencji i niezawodność. Oferujemy rozwiązania dla takich branż jak przemysł maszynowy, technika procesowa, produkcja urządzeń, energetyka i transport. Wspieramy naszych Klientów i Partnerów w ponad 80 krajach, produktami, rozwiązaniami i usługami w zakresie połączeń elektrycznych oraz układów zasilania, przetwarzania sygnałów oraz transmisji danych w środowisku przemysłowym.

Oni już dołączyli do Projektu iAutomatyka

Roboty w kuźni

Kuźnictwo, to branża, która obecnie boryka się z problemem braku wykwalifikowanych kowali. Są to pracownicy niezbędni do prowadzenia procesów produkcyjnych. Ciężkie warunki środowiskowe, monotonia wykonywanych operacji oraz praca przy maszynach, stwarzających poważne zagrożenia dla zdrowia i życia, pogłębiają braki kadrowe. W końcu kto z nas w dzieciństwie marzył o zastaniu kowalem w farbce?

Rozwiązaniem tych problemów może być robotyzacja procesów. Oprócz wypełnienia braków pracowniczych, pozwala na uzyskanie dodatkowych korzyści. Zrobotyzować można wszelkie procesy prowadzone na młotach, prasach, walcarkach i wielu innych maszynach.

Dostosowanie odpowiedniego osprzętu, pozwala osiągnąć powtarzalności produkowanych detali, wypracować stabilne wskaźniki produkcji oraz znacząco podnieść bezpieczeństwo pracy przy maszynach kuźniczych.

Jakiś czas temu dla Kuźni Matrycowej w Lublinie, stworzyliśmy zrobotyzowane stanowisko do automatyzacji walcowania wzdłużnego. Kluczowe wymogi procesu przedstawiały się następująco:

  • walcowanie wzdłużne miało przebiegać w pełni automatycznie bez udziału kowala na jakimkolwiek etapie,
  • musieliśmy zapewnić synchronizację z obrotowymi narzędziami walcarki kuźniczej,
  • pobieranie półfabrykatów z pieca indukcyjnego, rozgrzanych do 1300 ◦C, przebiega automatycznie,
  • musieliśmy zapewnić bezpieczeństwo maszyn podczas ich sprzęgnięcia w procesie,
  • dodatkowo stanowisko musiało dawać możliwość prowadzenia testów w trybie manualnym.

Ponieważ cała aplikacja miała pracować w ciężkich warunkach środowiska kuźni przemysłowej, wybraliśmy dedykowaną wersję „Foundry” robota KUKA. Wersja jest dedykowana do procesów odlewnictwa, kucia i pracy w ciężkim warunkach otoczenia oraz podwyższonej temperaturze.

Opracowaliśmy dedykowaną głowicę roboczą, przystosowaną do ciągłej pracy z detalami o temp. przewyższającej 1300 stopni Celsjusza. Ponadto napęd w głowicy zapewnia precyzyjne podanie detalu do walcarki i chroni zarówno robota jak i maszynę, szczególnie w sytuacjach będących następstwem zatrzymań awaryjnych lud desynchronizacji na skutek np. zaniku napięcia.

Bez wątpienia robotyzacja procesu walcowania i wyeliminowanie konieczności pracy operatora przy walcarce pozytywnie wpłynęło na poziom bezpieczeństwa i stabilność całego procesu produkcji.

Pracę stanowiska możecie obejrzeć na filmie a więcej o procesach robotyzacji produkcji dowiedzieć się z naszej strony: www.robotpartner.pl