Partnerzy

Od 1954 Finder pracował wyłącznie w zakresie przekaźników i timerów. Nasz wysoki stopień specjalizacji zaowocował ponad 10.000 różnych produktów w jednej z najszerszych dostępnych ofert. Firma szeroko się rozwija i inwestuje w przyszłość uzupełniając gamę swojego asortymentu. Prócz przekaźników oferuje rozwiązania przemysłu elektrycznego do zastosowań domowych jak i komercyjnych poprzez przekaźniki, urządzenia przeciwprzepięciowe, termostaty panelowe, zasilacze i liczniki energii. Gama asortymentu obejmuje ponad 12 tysięcy produktów.

KursyAutomatyki.pl - portal z kursami online z automatyki przemysłowej. Znajdziesz tam zarówno darmowe kursy, jak i płatne, pełne z wiedzy i doświadczenia od ekspertów. Po zapisie na kurs otrzymujesz dostęp do logicznego ciągu nagrań i ćwiczeń, do których możesz wracać wielokrotnie. Na zakończenie kursu czeka Cię test sprawdzający, po którym otrzymasz dwa certyfikaty w języku polskim i angielskim. Dołącz już teraz!

Automatyzacja to nasz świat. Perfekcyjne rozwiązania - nasz cel. Obecnie firma Pepperl+Fuchs jest znana klientom na całym świecie jako przedsiębiorstwo pionierskie i innowacyjne w dziedzinach takich, jak ochrona przeciwwybuchowa instalacji elektrycznych czy technologie czujników. Zawsze koncentrujemy się na wymaganiach klientów. Pasja, z jaką poświęcamy się automatyce, oraz przełomowe technologie, jakimi dysponujemy, pozwalają nam owocnie współpracować z klientami — tak dziś, jak i w przyszłości.

Rozwiązania dostarczane przez WAGO. już od wielu lat wspierają naszych klientów w dążeniu do sukcesu. Poczynając od prostych instalacji elektrycznych, a kończąc na skomplikowanej infrastrukturze zarządzającej procesami przemysłowymi czy automatyką budynkową. Sprawdźcie jak rozwiązania WAGO, mogą wesprzeć Was w drodze do Waszego sukcesu.

Dostarczamy produkty i rozwiązania z zakresu Przemysłowej Techniki Łączeniowej. Już od ponad 160 lat Weidmüller jest synonimem kompetencji i niezawodność. Oferujemy rozwiązania dla takich branż jak przemysł maszynowy, technika procesowa, produkcja urządzeń, energetyka i transport. Wspieramy naszych Klientów i Partnerów w ponad 80 krajach, produktami, rozwiązaniami i usługami w zakresie połączeń elektrycznych oraz układów zasilania, przetwarzania sygnałów oraz transmisji danych w środowisku przemysłowym.

Oni już dołączyli do Projektu iAutomatyka

Roboty które łamią granice i pracują w prawdziwym świecie.

Boston dynamic to dynamicznie rozwijająca się społeczność zbudowana z techników, inżynierów i naukowców, którzy płynnie łączą zaawansowane myślenie analityczne z odważną inżynierią i praktycznymi rozwiązaniami typu „but in the mud”. Ich pierwszym krokiem były roboty, które biegały i manewrowały jak zwierzęta. Po opanowaniu roboto-zwierząt, przyszedł czas na kolejny krok – łącząc zasady dynamicznej kontroli i równowagi z wyrafinowanymi projektami mechanicznymi, najnowocześniejszą elektroniką i oprogramowaniem do percepcji, nawigacji i inteligencji powstały roboty przypominające zachowania ludzi, dzięki swojej mobilności, zwinności, zręczności i szybkości.

Boston dynamic wykorzystuję kontrolę i obliczenia oparte na czujnikach i odkrywa możliwości złożonych mechanizmów. Realizuje projekty od początkowej koncepcji, poprzez prototypownie, aż po testowanie i budowanie inżynierii. Następnie testując w terenie i rozpoczynając niską produkcję.

To niesamowite, a zarazem przerażające w tym samym czasie, jak te roboty wiele potrafią. Jeden z robotów stworzonych przez Boston Dynamic o nazwie Atlas, uprawia crossfit, wykonując wskoki na skrzynię o różnym poziomie trudności. Atlas jest robotem humanoidalnym, koordynującym ruchy ramion, tułowia i nóg, aby osiągnąć mobilność całego ciała, znacznie zwiększając zasięg i przestrzeń roboczą.  Atlas potrafi wiele więcej niż pokonywanie wskoków, czy nierówności terenu- wykonanie salta w tył to żaden problem, obejrzyjcie film poniżej i przekonajcie się sami.

Natomiast roboty SpotMini, przypominające czworonogi, bezproblemowo radzą sobie z otwieraniem drzwi, pokonywaniem niższych przejść , a nawet potrafią posprzątać. Posprzątać ? Tak to własnie SpotMini wyrzuci śmieci i wstawi naczynia do zmywarki 🙂 SpotMini waży od 25-30 kg, jest całkowicie elektryczny i działa przez 90 mini. Jest nowszą wersją robota Spot, do którego zespół BostonDynamics dodał umiejętności zbierania i obsługi obiektów przy pomocy 5 stopniowego ramienia i ulepszonych czujników percepcji. Zestaw czujników obejmuje m.in : kamery stereoskopowe, kamery głębokościowe, IMU,czujniki położenia oraz siły w kończynach wspomagające nawigację i manipulację mobilną.

Alex i SpotMini to nie jedyne roboty stworzone przez BostonDynami , jest jeszcze Handle, Spot, LS3, Bigdog i wiele innych – więcej zobaczycie na ich kanale na youtube.