Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

https://iautomatyka.pl/wp-content/uploads/2021/06/Roboty-mikrobiologia-1200.jpg

Roboty, a odkrycia w mikrobiologii


Roboty przyspieszają odkrycia w mikrobiologii. Równocześnie minimalizują ryzyko wystąpienia zanieczyszczenia. Mitsubishi Electric i Peak Analysis and Automation (PAA) zbudowały innowacyjną, w pełni zautomatyzowaną stację do badań bakteriologicznych w amerykańskim National Institute of Standards and Technology (NIST). Centralnym elementem jest robot z ramieniem przegubowym MELFA. Jest on wyposażony w system bezpieczeństwa do współpracy człowiek-maszyna. Z związku z elastycznym i niezawodnym system, pozwala obserwować równolegle wzrost kilku kultur bakteryjnych.

Wyzwanie: rozwiązanie typu pick and place dla poprawy warunków w czystych pomieszczeniach

Roboty powinny wykonywać czasochłonne i powtarzalne czynności, aby człowiek mógł się skupić na ocenie danych laboratoryjnych dla postępu badań. Ponieważ urządzenia mogą się różnić w zależności od zadania badawczego, roboty muszą być bardzo elastyczne i nadawać się do pracy w pomieszczeniach czystych. W związku z tym specyfikacja przewidywała również minimalizację przestojów. Zwłaszcza przy ręcznej interwencji w procesy.

Rozwiązanie: zrobotyzowana stacja mikrobiologiczna z ramieniem robota MELFA RV-2FL.

Warto zauważyć, że robotyczny system S-CEL™ firmy PAA to w pełni zintegrowana, modułowa i konfigurowalna stacja. Może pomieścić szeroką gamę urządzeń i instrumentów. Mając to na uwadze, Mitsubishi Electric wyposażyło celę w sześcioosiowego robota i powiązany kontroler oraz zintegrowało go z istniejącymi produktami oprogramowania NIST i PAA.

Robot może poruszać się tam i z powrotem między stanowiskami na torze liniowym. Robot został zaprojektowany z klasą ochrony IP67 do pracy z substancjami płynnymi i sypkimi. Wyposażenie obejmuje również m.in. wykrywanie odległości między człowiekiem a maszyną. A także system do rejestracji i korygowania własnej pozycji w stosunku do obiektu docelowego.

Efekt: szybszy przełom naukowy

Reasumując, roboty przyspieszają odkrycia w mikrobiologii. W rezultacie dzięki wielofunkcyjnemu rozwiązaniu opracowanemu przez Mitsubishi Electric i PAA, naukowcy z AM NIST mogą zmniejszyć ryzyko zanieczyszczenia podczas przeprowadzania eksperymentów. A także osiągnąć wyniki pomiarów znacznie szybciej niż wcześniej, przy użyciu metod ręcznych. Kolejną kwestią jest przyspieszenie nowych odkryć i innowacji w przemyśle, uniwersytetach i instytucjach publicznych, które korzystają z pracy w NIST.

NIST to renomowana instytucja. To, że ludzie są tam zadowoleni, oznacza, że podążamy w dobrym kierunku. W rezultacie dzięki współpracy z Mitsubishi Electric byliśmy w stanie dostarczyć innowacyjne rozwiązanie z najnowszą technologią automatyzacji. – Andy Mash, Integration Manager, Peak Analysis and Automation

Zobaczcie, jak działa robotyczny system S-CEL™:

Poznaj wszystkie produkty i rozwiązania od Mitsubishi ElectricUtworzono: / Kategoria: , ,
  • Autor: Mitsubishi Electric Europe B.V. (Sp. z o.o.)
  • Mitsubishi Electric należy do czołówki światowych przedsiębiorstw branży elektrotechnicznej i elektronicznej. Koncern działa w ponad 120 krajach, oferując swoim klientom rozwiązania z zakresu automatyki przemysłowej. Firma oferuje wysoce zaawansowane technologicznie produkty i rozwiązania o najlepszej jakości: ● sterowniki PLC ● panele operatorskie HMI ● zaawansowane roboty przemysłowe MELFA ● technologie serwo oraz motion ● przetwornice częstotliwości ● aparaturę łączeniową niskiego napięcia ● kompletne rozwiązania CNC. Ponadto, klienci mogą liczyć na: ● wykwalifikowany serwis ● kadrę inżynierską odpowiedzialną za wsparcie techniczne ● profesjonalne szkolenia ● branżowe konferencje.
  • Profil Autora
  • https://pl3a.mitsubishielectric.com/

Reklama

Newsletter

Zapisz się i jako pierwszy otrzymuj nowości!
.
NAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

ReklamaMOŻESZ SIĘ TYM ZAINTERESOWAĆ