Partnerzy

Od 1954 Finder pracował wyłącznie w zakresie przekaźników i timerów. Nasz wysoki stopień specjalizacji zaowocował ponad 10.000 różnych produktów w jednej z najszerszych dostępnych ofert. Firma szeroko się rozwija i inwestuje w przyszłość uzupełniając gamę swojego asortymentu. Prócz przekaźników oferuje rozwiązania przemysłu elektrycznego do zastosowań domowych jak i komercyjnych poprzez przekaźniki, urządzenia przeciwprzepięciowe, termostaty panelowe, zasilacze i liczniki energii. Gama asortymentu obejmuje ponad 12 tysięcy produktów.

KursyAutomatyki.pl - portal z kursami online z automatyki przemysłowej. Znajdziesz tam zarówno darmowe kursy, jak i płatne, pełne z wiedzy i doświadczenia od ekspertów. Po zapisie na kurs otrzymujesz dostęp do logicznego ciągu nagrań i ćwiczeń, do których możesz wracać wielokrotnie. Na zakończenie kursu czeka Cię test sprawdzający, po którym otrzymasz dwa certyfikaty w języku polskim i angielskim. Dołącz już teraz!

Automatyzacja to nasz świat. Perfekcyjne rozwiązania - nasz cel. Obecnie firma Pepperl+Fuchs jest znana klientom na całym świecie jako przedsiębiorstwo pionierskie i innowacyjne w dziedzinach takich, jak ochrona przeciwwybuchowa instalacji elektrycznych czy technologie czujników. Zawsze koncentrujemy się na wymaganiach klientów. Pasja, z jaką poświęcamy się automatyce, oraz przełomowe technologie, jakimi dysponujemy, pozwalają nam owocnie współpracować z klientami — tak dziś, jak i w przyszłości.

Rozwiązania dostarczane przez WAGO. już od wielu lat wspierają naszych klientów w dążeniu do sukcesu. Poczynając od prostych instalacji elektrycznych, a kończąc na skomplikowanej infrastrukturze zarządzającej procesami przemysłowymi czy automatyką budynkową. Sprawdźcie jak rozwiązania WAGO, mogą wesprzeć Was w drodze do Waszego sukcesu.

Dostarczamy produkty i rozwiązania z zakresu Przemysłowej Techniki Łączeniowej. Już od ponad 160 lat Weidmüller jest synonimem kompetencji i niezawodność. Oferujemy rozwiązania dla takich branż jak przemysł maszynowy, technika procesowa, produkcja urządzeń, energetyka i transport. Wspieramy naszych Klientów i Partnerów w ponad 80 krajach, produktami, rozwiązaniami i usługami w zakresie połączeń elektrycznych oraz układów zasilania, przetwarzania sygnałów oraz transmisji danych w środowisku przemysłowym.

Oni już dołączyli do Projektu iAutomatyka

Ri4Power Rittal – inteligentny system prądowy

System Ri4Power Rittal na bazie VX25 to nowe zalety dla użytkowników: wyższa o 40% obciążalność prądowa przy tym samym przekroju szyny, łatwiejszy montaż i możliwości inteligentnego monitorowania. To nowe oszczędności oraz większa ergonomia dystrybucji energii. Wydajność rośnie, a zużycie energii maleje!

Już od dłuższego czasu widoczne są nowe wymagania dla maszyn i urządzeń, choćby coraz większe zapotrzebowanie na energię przy jednoczesnym coraz większym nacisku na energooszczędność i kompaktowość.

Ri4Power Rittal – wydajność i oszczędność

Odpowiedzią na te nowe oczekiwania jest system Ri4Power, który pomimo zminimalizowanego przekroju szyn miedzianych umożliwia osiąganie prądów znamionowych do 6300 amperów.

„Zwiększenie natężenia prądu nie wymagało większej przestrzeni – wręcz przeciwnie. Mamy o 20 procent mniej powierzchni przy tej samej funkcjonalności”, wyjaśnia Jörg Kreiling – szef Działu Zarządzania Produktami Power Distribution w Rittal. „Im mniej miedzi instalujemy, tym większą uzyskujemy redukcję kosztów, ponieważ miedź jest drogim surowcem”, podkreśla zalety Kreiling – „Oczywiście urządzenia przeszły pełny proces weryfikacji konstrukcji i zostały przebadane pod kątem wszystkich ważnych norm”.

Do głównych zalet Ri4Power Rittal należą:

  • Dokładnie zwymiarowane. Szyny miedziane są dostępne w wymiarach 30 x 10 mm i 50 x 10 mm. Przy mniejszym o 40 procent zużyciu miedzi (i mimo to wyższej wydajności!) materiał ten wykorzystano w maksymalnie efektywny sposób.
  • Przemyślana konstrukcja. Oddzielacz przestrzeni funkcyjnej odpowiada za lepsze odprowadzanie powietrza i idealne wyrównanie ciśnienia. Ponadto zmniejszono złożoność konstrukcji: jest już tylko jedna ścianka boczna dla lewej i prawej strony.
  • Inteligentna budowa szafy, która ułatwia montaż: przemyślana koncepcja drzwi dzielonych umożliwia wiele podziałów przestrzeni.
  • Łatwe zawieszanie. Zawiasy umożliwiają szczególnie łatwy, beznarzędziowy montaż i demontaż drzwi, podczas gdy otworowanie czworokątne daje więcej możliwości montażu na wszystkich płaszczyznach profilu.
  • Praktyczny podział. Oddzielacze przestrzeni funkcyjnej można porównać do półek w szafach na ubrania. Po ich zamontowaniu w bocznej części można poprowadzić szyny i kable.

Inteligentna rozdzielnia

VX25 Ri4Power ułatwia proces budowy od montażu, przez inżynierię, aż po prace konserwacyjne. Rozdzielnie można szybko projektować w połączeniu z nową wersją oprogramowania Rittal Power Engineering. Użytkownicy potrzebują określić jedynie niewielką liczbę warunków ramowych i w ten sposób mogą konfigurować certyfikowane rozdzielnie. Obsługa systemu jest bardzo intuicyjna, poza tym daje się on integrować z Eplan Electric P8, Microsoft Excel oraz importem i eksportem danych.

VX25 Ri4Power pozwala użytkownikowi na monitorowanie pracy rozdzielni za pomocą interfejsu IoT. Można do niego podłączyć różne czujniki, np. do kontroli temperatury oraz wilgotności albo do pomiarów napięcia, prądu i mocy. Zebrane dane można przesyłać poprzez sieć Ethernet do systemu nadrzędnego, gdzie zostaną zwizualizowane. Dzięki temu, że analiza danych może odbywać się także w chmurze, można w ten sposób przeprowadzać również analizy dotyczące optymalizacji z każdego miejsca.