PARTNERZY

www.sick.pl
tel: +48 22 539 41 00
oferty@sick.pl
PRODUKTY I SKLEP POZNAJ SICK

Od automatyzacji produkcji i logistyki, aż po automatyzację procesów technologicznych — SICK należy do ścisłej czołówki wśród producentów czujników. Jako lider rynku w dziedzinie technologii, firma SICK ze swoimi czujnikami i rozwiązaniami aplikacyjnymi tworzy doskonałe podstawy dla bezpiecznego i efektywnego sterowania procesami, ochrony ludzi przed wypadkami oraz ochrony środowiska naturalnego.

pl.mitsubishielectric.com
tel: +48 12 347 65 00
mpl@mpl.mee.com
NEWSY / BLOG POZNAJ MITSUBISHI ELECTRIC ODDZIAŁ POLSKA

Korporacja Mitsubishi Electric, posiadająca 90 lat doświadczenia w zakresie dostarczania niezawodnych, wysokiej jakości innowacyjnych produktów w dziedzinie automatyki przemysłowej, produkcji, marketingu i sprzedaży urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Programowalne sterowniki PLC, rozwiązania napędowe, roboty przemysłowe, panele dotykowe, wycinarki laserowe i sterownie CNC firmy Mitsubishi Electric zaliczają się do produktów najwydajniejszych na rynku i gwarantują sukcesy firmy już od ponad 30 lat.

www.findernet.com
tel: +48 61 865 94 07
finder.pl@findernet.com
KATALOG PRODUKTÓW POZNAJ FINDER

Od 1954 Finder pracował wyłącznie w zakresie przekaźników i timerów. Nasz wysoki stopień specjalizacji zaowocował ponad 10.000 różnych produktów w jednej z najszerszych dostępnych ofert. Firma szeroko się rozwija i inwestuje w przyszłość uzupełniając gamę swojego asortymentu. Prócz przekaźników oferuje rozwiązania przemysłu elektrycznego do zastosowań domowych jak i komercyjnych poprzez przekaźniki, urządzenia przeciwprzepięciowe, termostaty panelowe, zasilacze i liczniki energii. Gama asortymentu obejmuje ponad 12 tysięcy produktów.

www.wago.pl
tel: +48 71 360 29 70
wago.elwag@wago.com
BLOG WAGO POZNAJ WAGO

Rozwiązania dostarczane przez WAGO. już od wielu lat wspierają naszych klientów w dążeniu do sukcesu. Poczynając od prostych instalacji elektrycznych, a kończąc na skomplikowanej infrastrukturze zarządzającej procesami przemysłowymi czy automatyką budynkową. Sprawdźcie jak rozwiązania WAGO, mogą wesprzeć Was w drodze do Waszego sukcesu.

panasonic-electric-works.com
tel: +48 42 230 96 33
info.pewpl@eu.panasonic.com
KATALOG ONLINE POZNAJ PANASONIC

Panasonic Electric Works Europe zajmuje się produkcją oraz dystrybucją komponentów automatyki, takich jak: czujniki przemysłowe, sterowniki programowalne, napędy przemysłowe i systemy znakowania laserowego. W ścisłej kooperacji z europejskimi klientami, oferują rozwiązania dla różnych obszarów biznesu, takich jak przemysł motoryzacyjny, pojazdy elektryczne, automatyzacja procesów technologicznych oraz budynków, odnawialnych źródeł energii czy zarządzania środowiskowego.

www.eaton.com
tel: +48 58 554 79 00
oferty@staport.pl
Poznaj easyE4 POZNAJ EATON

Eaton Electric jest producentem najwyższej jakości automatyki przemysłowej, aparatury sygnalizacyjnej, łączeniowej, zabezpieczającej i instalacyjnej oraz systemów rozdziału energii niskiego napięcia. Międzynarodowe nagrody oraz certyfikaty są dowodem, iż produkty Eaton Electric odpowiadają najnowszym standardom bezpieczeństwa i wymaganiom jakości. Wszystkie nasze wyroby gwarantują długoletnie działanie.

pepperl-fuchs.com
tel: +48 22 256 97 70
info@pl.pepperl-fuchs.com
PRODUKTY POZNAJ PEPPERL+FUCHS

Automatyzacja to nasz świat. Perfekcyjne rozwiązania - nasz cel.

Obecnie firma Pepperl+Fuchs jest znana klientom na całym świecie jako przedsiębiorstwo pionierskie i innowacyjne w dziedzinach takich, jak ochrona przeciwwybuchowa instalacji elektrycznych czy technologie czujników. Zawsze koncentrujemy się na wymaganiach klientów. Pasja, z jaką poświęcamy się automatyce, oraz przełomowe technologie, jakimi dysponujemy, pozwalają nam owocnie współpracować z klientami — tak dziś, jak i w przyszłości.

MENU PROFIL

Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

Rewolucja w transportowaniu czyli o nowym systemie XPlanar firmy Beckhoff

176 wyświetleń, autor: Beckhoff Automation.

Bardzo możliwe, że jesteśmy świadkami rewolucji transportu w przemyśle. Do tej pory nawet w pełni zautomatyzowanych fabrykach mogliśmy zobaczyć wszelkiego rodzaju taśmy, rolki, a nawet wózki. A co jeśli byśmy mogli niewielkie przedmioty przenosić za pomocą platform unoszących się w powietrzu? Firma Beckhoff jako specjalista od automatyzacji i ruchu przedstawia najnowsze rozwiązanie, które może zacząć nową erę przenoszenia obiektów. Mowa tutaj o napędzie opartym na systemie silników płaskich eXtended. Ale co w nich jest takiego szczególnego? Motyw latających nisko nad ziemią obiektów transportowych pojawiał się od dawien dawna w produkcjach filmowych, których akcja działa się w przyszłości. Aktualnie mamy już takie coś na wyciągnięcie ręki! Zobaczcie sami:

Na czym polega fenomen?

Niesamowitość innowacyjnego pomysłu polega na tym, że płaskie karetki latają nad specjalnymi płytkami. Tak, latają! Siła elektromagnetyczna utrzymuje stałą odległość od ziemi, aby platformy mogły poruszać się bez szarpnięć i bez dotyku do podłoża. Przemieszczające się pole magnetyczne pozwala na bardzo precyzyjne i dynamiczne pozycjonowanie ruchów. Płytki, nad którymi przemieszczają się latające karetki można układać w dowolnej konfiguracji dzięki czemu te rozwiązanie jest elastyczne.

Zanieczyszczenia, które mogą zostać wyprodukowane podczas transportu produktów zostają wyeliminowane. Przyczyną powstawania takich brudów są gwałtowne ruchy transportera, który wylewa lub wysypuje zawartość tworząc nieczystości. Transportery systemu XPlanar tego nie robią bo mają niski poziom wychylenia przy transporcie oraz zdolność poziomowania się. Kolejnym plusem jest to, że platformy nie roznoszą zanieczyszczeń po fabryce, ponieważ nie dotykają ziemi. Również odpowiednie wykończenie płytek pozwala na stosowanie ich nie tylko przy wytwarzaniu maszyn, ale także w przemyśle farmaceutycznym i spożywczym. Dlaczego? Ponieważ tam jest wymagana duża sterylność, a dzięki specjalnym powierzchniom zachowana jest higieniczność i łatwość czyszczenia.

W zależności od rozmiaru karetka jest w stanie przenosić różne ciężary. Największa z nich udźwignie do 6 kg, a przy połączeniu kilku platform w grupę, ten ciężar znacznie wzrasta. Największa prędkość, którą można uzyskać to 4 m/s, a stopień wychylenia podczas poruszania się wynosi do 5º (stosowane w procesach transportu i przenoszenia cieczy).

Wszechstronność tego rozwiązania nie ma granic. Można za pomocą karetek podnosić, opuszczać i ważyć przenoszone przedmioty w zakresie do 5 mm. Możliwość pełnego obrotu 360º pozwala na dowolne ustawienie obiektów podczas transportu. Jako że, występują tu siły elektromagnetyczne, karetki mogą poruszać się po ścianach i suficie.

Ruch, jak na autostradzie

Płyty XPlanar możemy ułożyć według naszych potrzeb. Rozmiar i geometra podłogi może być dostosowania do naszych wymagań, dzięki temu możemy tworzyć komunikację między stanowiskami roboczymi. Połączenie tego z robotami przemysłowymi może stworzyć perfekcyjnie działającą linię produkcyjną.

Jeśli nasze stanowiska znajdują się dalej od siebie – to nie problem. Możemy zbudować długi tor, na którym platformy będą poruszać się jak samochody na autostradzie. Możemy stworzyć miejsca postoju, wyprzedzać inne karetki w celu uniknięcia zatorów, stworzyć pas szybkiego ruchu… pełna dowolność. Pewna konfiguracja płyt pozwoli nawet na stworzenie jazdy po okręgu.

Liczba karetek poruszająca się po naszym stworzonym torze jest nieograniczona, ponieważ aplikacja nie posiada prawie żadnych ograniczeń. Wszystkie ruchome płytki poruszają się bez hałasu i emisji cząstek. Przy okazji, oprogramowanie pozwala na ciągłą optymalizację ścieżki, przez co wzrasta wydajność całego systemu.

Jeszcze więcej pozytywów

Każda pojedyncza karetka może być oddzielnie napędzana, więc możemy ustalić osobno prędkości jednego pojazdu. Również w zależności od ciężaru, który mają przenosić, możemy wybrać ich rozmiar. Najmniejszy rozmiar to 95 x 95 x 12 mm, a największy 275 x 275 x 12 mm.Podłoga, nad którą unoszą się platformy może być pokryta trzema różnymi materiałami:

 • łatwe do czyszczenia szkło,
 • stal nierdzewna w higienicznym wykonaniu,
 • wykończenie plastikowe, które umożliwia zastosowanie w pomieszczeniu czystym oraz w przemyśle farmaceutycznym i spożywczym.

Takie rozwiązanie sprawia, że zachowujemy czystość podczas transportu, co w niektórych branżach jest wymagane.

Sterowanie

Pozycje ruchomych karetek są wykrywane przez płytki, po których się poruszają. Płaskie cewki wytwarzają przesuwające się pole magnetyczne, które utrzymuje platformy w powietrzu i wprawia je w ruch. Zasady te są główną tajemnicą działania i sterowania innowacyjnym systemem.

Firma Beckhoff dostarcza pełną ofertę produktów idealnie dopasowanych do każdego systemu XPlanar. Oprogramowanie TwinCAT nie tylko zapewni nam ciągłą optymalizację ścieżki, ale również uniknięcie kolizji. Zintegruje wszystkie inne urządzenia i systemy działające w sieci takie jak: sterowniki PLC czy systemy wizyjne. Szerokopasmowe połączenie z komputerem przemysłowym za pomocą EtherCAT G pozwala na łatwe sterowanie i szybką komunikację.

Kreator sprawia, że pierwsze kroki są łatwe i przyjemne. Do pełnej konfiguracji wystarczy zeskanować system, skonfigurować geometrię, zidentyfikować ruchy, a to wszystko automatycznie połączyć w oprogramowaniu TwinCAT. Każde urządzenie poruszające jest identyfikowane przez oprogramowanie za pomocą numeru osi i współrzędnych XYZ, a także kątów obrotu α, β lub γ tych 3 osi. Pomocne informacje, takie jak zużycie prądu, błędy opóźnienia, temperatura i wiele innych, upraszczają diagnostykę i umożliwiają integrację dodatkowych funkcji, takich jak ważenie produktów.

Zestaw startowy

Zestaw startowy dostępny w dwóch wersjach umożliwi szybkie wdrożenie nowej technologii. Pierwsza wersja zawiera planszę 6 płyt (2 x 3), druga zaś 12 (3 x 4). Reszta elementów w obu zestawach jest taka sama, czyli posiadają one 4 ruchome platformy, komputer przemysłowy z zainstalowanym oprogramowaniem. Płyty są wstępnie zamontowane i zainstalowane na ramie, a elementy elektryczne oraz IPC są zainstalowane w szafie sterowniczej.

Podsumowanie

Obszar zastosowań systemu XPlanar jest naprawdę spory. Patrząc na to, że jest to dopiero nowa technologia i zostanie ona rozwinięta prognozy są bardzo, bardzo dobre. Ze względu na przydatność do transportu w otoczeniu próżni i czystych pomieszczeniach stwarza to doskonałe rozwiązanie do przemysłów spożywczych i farmaceutycznych. Dostosowanie możliwości transportu od indywidualnego pozycjonowania na stanowiskach przetwórczych, przez bezkolizyjny ruch, płynne przemieszczanie się pomiędzy zanieczyszczonymi obszarami, aż po sortowanie. Dzięki dużej liczby funkcji w oprogramowaniu jesteśmy w stanie łatwo zdiagnozować usterki czy zważyć przenoszone produkty.

Zazwyczaj innowacyjne rozwiązania mają na celu skrócenie czasu produkcji, a tym samym zwiększenie wydajności. Czy w tym przypadku zostało to osiągnięte? Ależ tak! Możemy nie tylko zaoszczędzić czas, ale także zmniejszyć powierzchnię stanowisk roboczych.

10 października 2019 / Kategoria: , ,
 • Autor: Beckhoff Automation
 • Beckhoff realizuje otwarte systemy automatyzacji w oparciu o technikę sterowania bazującą na komputerach PC. Asortyment produktów obejmuje następujące główne dziedziny: przemysłowe komputery PC, komponenty urządzeń I/O (wejścia-wyjścia), komponenty magistrali typu fieldbus, podzespoły techniki napędowej i oprogramowanie do automatyzacji. Dla wszystkich dziedzin dostępne są linie produktów, które funkcjonują jako pojedyncze komponenty lub zespolone jako kompletny, zestrojony ze sobą system sterowania. „New Automation Technology“ firmy Beckhoff oznacza uniwersalne i niezależne od branży rozwiązania w zakresie sterowania i automatyzacji, które są używane na całym świecie w najróżniejszych aplikacjach: od komputerowego sterowania numerycznego CNC obrabiarki po inteligentne sterowanie budynki
 • Profil Autora
 • http://www.beckhoff.pl

NAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

>KLIKNIJ<

Poznaj możliwości sterownika SCADA WebHMI – Film recenzja

Poznaj możliwości sterownika SCADA WebHMI – Film recenzja

>KLIKNIJ<

Szkolenia z obsługi urządzeń Automatyki Przemysłowej od Mitsubishi Electric

Szkolenia z obsługi urządzeń Automatyki Przemysłowej od Mitsubishi Electric

>KLIKNIJ<

WEBINAR – System sterowania oświetleniem krok po kroku

WEBINAR – System sterowania oświetleniem krok po kroku

>KLIKNIJ<

Mocny PLC + IPC w jednym? CPL410 – kontroler PAC od Emerson cz. 1: Szybki start [FILM]

Mocny PLC + IPC w jednym? CPL410 – kontroler PAC od Emerson cz. 1: Szybki start [FILM]

>KLIKNIJ<

Webinarium online: Od piwnicy aż po dach, czyli rozwiązania automatyki budynkowej

Webinarium online: Od piwnicy aż po dach, czyli rozwiązania automatyki budynkowej

>KLIKNIJ<

Webinar Weidmuller – Przyśpiesz montaż rozdzielnic, zamawiaj gotowe listwy zaciskowe!

Webinar Weidmuller – Przyśpiesz montaż rozdzielnic, zamawiaj gotowe listwy zaciskowe!

>KLIKNIJ<

Jak bezpiecznie współpracować z robotami? Seminaria Mitsubishi Electric i Bureau Veritas

Jak bezpiecznie współpracować z robotami? Seminaria Mitsubishi Electric i Bureau Veritas

>KLIKNIJ<

Monitoring i analiza dla większej wydajności maszyn – B&R na targach K

Monitoring i analiza dla większej wydajności maszyn – B&R na targach K

>KLIKNIJ<

Podstawowa konfiguracja skanera bezpieczeństwa Sick S3000 Profinet

Podstawowa konfiguracja skanera bezpieczeństwa Sick S3000 Profinet

>KLIKNIJ<

Jak rozwiązać problem z konwersją protokołów przemysłowych Modbus i PROFINET?

Jak rozwiązać problem z konwersją protokołów przemysłowych Modbus i PROFINET?

>KLIKNIJ<

BEZPŁATNE WARSZTATY „PROFINET ORAZ CYBERBEZPIECZEŃSTWO – KOMUNIKACJA PRZEMYSŁOWA W DOBIE INDUSTRY 4.0”

BEZPŁATNE WARSZTATY „PROFINET ORAZ CYBERBEZPIECZEŃSTWO – KOMUNIKACJA PRZEMYSŁOWA W DOBIE INDUSTRY 4.0”

>KLIKNIJ<

Podsumowanie Konferencji VIX Automation

Podsumowanie Konferencji VIX Automation

>KLIKNIJ<

Obudowy złącz dla profesjonalistów. Po co mi stopień IP?

Obudowy złącz dla profesjonalistów. Po co mi stopień IP?

>KLIKNIJ<

Sterownik easyE4 od podstaw – kurs video od EATON

Sterownik easyE4 od podstaw – kurs video od EATON

>KLIKNIJ<

Jak dobrać przemiennik częstotliwości (falownik)? Wywiad z ANIRO

Jak dobrać przemiennik częstotliwości (falownik)? Wywiad z ANIRO

>KLIKNIJ<

Danfoss – Webinar prawidłowy dobór przetwornicy częstotliwości

Danfoss – Webinar prawidłowy dobór przetwornicy częstotliwości

>KLIKNIJ<

Polska edycja IPC Day – RENEX Electronics Education Center

Polska edycja IPC Day – RENEX Electronics Education Center

>KLIKNIJ<

Rewolucja w transportowaniu czyli o nowym systemie XPlanar firmy Beckhoff

Rewolucja w transportowaniu czyli o nowym systemie XPlanar firmy Beckhoff

>KLIKNIJ<

Automatyczny Podcast #16: Błędy rekruterów, czyli jak skutecznie (NIE)pozyskać automatyka do pracy

Automatyczny Podcast #16: Błędy rekruterów, czyli jak skutecznie (NIE)pozyskać automatyka do pracy

>KLIKNIJ<

How To: Monitoring prędkości obrotowej

How To: Monitoring prędkości obrotowej

MOŻESZ SIĘ TYM ZAINTERESOWAĆ

 • Nowe modułowe sterowniki programowalne PLC firmy Eaton umożliwiają producentom maszyn i systemów opracowywanie nowoczesnych koncepcji automatyki, zwłaszcza w połączeniu z systemem XN300 I/O i panelem dotykowym XV300. Modułowy sterownik zape...
 • SEE Electrical jest to środowisko projektowe firmy IGE+XAO Polska do rysowania schematów elektrycznych i automatyki. Program daje możliwość projektowania pneumatyki, hydrauliki oraz doskonale się spełnia przy tworzeniu schematów kart wejści...
 • W dobie ciągłego dążenia do poprawy jakości oraz zwiększenia efektywności, automatyzacja procesów produkcji staje się często jedyną możliwością uzyskania przewagi nad konkurencją. TARRA ROBOTICS to lata naszych doświadczeń w projektowaniu i...
 • Technologia SmartBridge® od Pepperl+Fuchs stanowi łącznik między czujnikami, a Przemysłem 4.0: Dotychczas dane procesu generowane przez urządzenia będące częścią infrastruktury IO-Link były przetwarzane głównie w obiegu urządzenia. Wartości...
 • Monitorowanie obciążenia i rozdział potencjałów w jednym kompletnym rozwiązaniu To innowacyjny system dystrybucji napięcia 24 V DC zapewniający monitorowanie obciążenia i dystrybucję potencjałów w jednym kompletnym rozwiązaniu. Bezawaryjna ...
 • EPSITRON®ECO & COMPACT Power OSZCZĘDNOŚĆ KOSZTÓW Zasilacze EPSITRON® ECO i COMPACT Power to nie tylko oszczędność przy zakupie, ale również niższe koszty dzięki łatwej obsłudze oraz braku konieczności serwisowania. Są one doskonałym roz...Beckhoff

Wszystko stanie się prostsze po zalogowaniu :)

Przypomnij hasło

Nie masz konta? Zarejestruj się

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
z

Przetwarzamy pliki... jeszcze chwilka…