PARTNERZY

www.sick.pl
tel: +48 22 539 41 00
oferty@sick.pl
PRODUKTY I SKLEP POZNAJ SICK

Od automatyzacji produkcji i logistyki, aż po automatyzację procesów technologicznych — SICK należy do ścisłej czołówki wśród producentów czujników. Jako lider rynku w dziedzinie technologii, firma SICK ze swoimi czujnikami i rozwiązaniami aplikacyjnymi tworzy doskonałe podstawy dla bezpiecznego i efektywnego sterowania procesami, ochrony ludzi przed wypadkami oraz ochrony środowiska naturalnego.

pl.mitsubishielectric.com
tel: +48 12 347 65 00
mpl@mpl.mee.com
NEWSY / BLOG POZNAJ MITSUBISHI ELECTRIC ODDZIAŁ POLSKA

Korporacja Mitsubishi Electric, posiadająca 90 lat doświadczenia w zakresie dostarczania niezawodnych, wysokiej jakości innowacyjnych produktów w dziedzinie automatyki przemysłowej, produkcji, marketingu i sprzedaży urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Programowalne sterowniki PLC, rozwiązania napędowe, roboty przemysłowe, panele dotykowe, wycinarki laserowe i sterownie CNC firmy Mitsubishi Electric zaliczają się do produktów najwydajniejszych na rynku i gwarantują sukcesy firmy już od ponad 30 lat.

www.findernet.com
tel: +48 61 865 94 07
finder.pl@findernet.com
KATALOG PRODUKTÓW POZNAJ FINDER

Od 1954 Finder pracował wyłącznie w zakresie przekaźników i timerów. Nasz wysoki stopień specjalizacji zaowocował ponad 10.000 różnych produktów w jednej z najszerszych dostępnych ofert. Firma szeroko się rozwija i inwestuje w przyszłość uzupełniając gamę swojego asortymentu. Prócz przekaźników oferuje rozwiązania przemysłu elektrycznego do zastosowań domowych jak i komercyjnych poprzez przekaźniki, urządzenia przeciwprzepięciowe, termostaty panelowe, zasilacze i liczniki energii. Gama asortymentu obejmuje ponad 12 tysięcy produktów.

www.wago.pl
tel: +48 71 360 29 70
wago.elwag@wago.com
BLOG WAGO POZNAJ WAGO

Rozwiązania dostarczane przez WAGO. już od wielu lat wspierają naszych klientów w dążeniu do sukcesu. Poczynając od prostych instalacji elektrycznych, a kończąc na skomplikowanej infrastrukturze zarządzającej procesami przemysłowymi czy automatyką budynkową. Sprawdźcie jak rozwiązania WAGO, mogą wesprzeć Was w drodze do Waszego sukcesu.

panasonic-electric-works.com
tel: +48 42 230 96 33
info.pewpl@eu.panasonic.com
KATALOG ONLINE POZNAJ PANASONIC

Panasonic Electric Works Europe zajmuje się produkcją oraz dystrybucją komponentów automatyki, takich jak: czujniki przemysłowe, sterowniki programowalne, napędy przemysłowe i systemy znakowania laserowego. W ścisłej kooperacji z europejskimi klientami, oferują rozwiązania dla różnych obszarów biznesu, takich jak przemysł motoryzacyjny, pojazdy elektryczne, automatyzacja procesów technologicznych oraz budynków, odnawialnych źródeł energii czy zarządzania środowiskowego.

www.eaton.com
tel: +48 58 554 79 00
oferty@staport.pl
Poznaj easyE4 POZNAJ EATON

Eaton Electric jest producentem najwyższej jakości automatyki przemysłowej, aparatury sygnalizacyjnej, łączeniowej, zabezpieczającej i instalacyjnej oraz systemów rozdziału energii niskiego napięcia. Międzynarodowe nagrody oraz certyfikaty są dowodem, iż produkty Eaton Electric odpowiadają najnowszym standardom bezpieczeństwa i wymaganiom jakości. Wszystkie nasze wyroby gwarantują długoletnie działanie.

pepperl-fuchs.com
tel: +48 22 256 97 70
info@pl.pepperl-fuchs.com
PRODUKTY POZNAJ PEPPERL+FUCHS

Automatyzacja to nasz świat. Perfekcyjne rozwiązania - nasz cel.

Obecnie firma Pepperl+Fuchs jest znana klientom na całym świecie jako przedsiębiorstwo pionierskie i innowacyjne w dziedzinach takich, jak ochrona przeciwwybuchowa instalacji elektrycznych czy technologie czujników. Zawsze koncentrujemy się na wymaganiach klientów. Pasja, z jaką poświęcamy się automatyce, oraz przełomowe technologie, jakimi dysponujemy, pozwalają nam owocnie współpracować z klientami — tak dziś, jak i w przyszłości.

MENU PROFIL

Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

Relacja z targów Warsaw Industry Week 2019 okiem iAutomatyka.pl

452 wyświetleń, autor: Marcin Faszczewski • iAutomatyka.pl.

Tak! To było dla nas wyzwanie! Wystawialiśmy się pierwszy raz na takim wydarzeniu jak targi automatyki i robotyki. Jako portal internetowy jesteśmy silni w zasięgu online i byliśmy ciekawi jakie będzie to miało przełożenie na zorganizowanie spotkania na żywo. Jak nas zapewne znacie, do naszych projektów podchodzimy w niestandardowy sposób i nie inaczej miało być tym razem. Na naszym stoisku postanowiliśmy zorganizować Klub Automatyka, analogicznie do cyfrowej wersji KlubAutomatyka.pl.

Abyś poczuł choć trochę ten klimat, przygotowaliśmy krótki materiał wideo. Zachęcamy najpierw do obejrzenia. W dalszej części przeczytasz jak było na targach, co mówili o nich wystawcy i zwiedzający, zaprezentujemy nasze stanowisko a na końcu umieściliśmy galerię zdjęć.

Jak było na targach WIW?

Dzień pierwszy – frekwencja dobra, czułem nawet lekki niedosyt.
Dzień drugi – istne oblężenie zwiedzających.
Dzień trzeci – istne oblężenie zwiedzających + wycieczki ze szkół i uczelni.

Łącznie targi odwiedziło 12 652 osób! Skąd to wiemy? Ponieważ, aby być na targach wymagana jest rejestracja, co uważam z resztą za bardzo dobre rozwiązanie. Jak rozmawialiśmy z innymi wystawcami to opinia jest jednogłośna! Targi odwiedzają konkretni ludzie z branży, profesjonaliści i ludzie zainteresowani rozwiązaniami. Było bardzo mało ludzi z przypadku i tak zwanych „zbieraczy długopisów”. Wystawcy przede wszystkim wspominali o jakości zwiedzających i wielu nawiązanych kontaktach.

Na targach było czuć luz, mimo iż ludzi w tym roku było jeszcze więcej niż ostatnio. Do dyspozycji zwiedzających były dwie hale
E i F. Na hali E głównie wystawiały się firmy produkujące urządzenia automatyki, natomiast na hali F producenci maszyn i stanowisk zrobotyzowanych. Niektórzy wystawcy mieli ogromne stanowiska, nawet po 200 i 300 metrów kwadratowych.

Najbardziej podobały mi się stanowiska mieszane np. Mitsubishi Electric, Beckhoff, gdzie producenci automatyki wystawiali się razem z integratorami i producentami maszyn. Dzięki temu można było zobaczyć konkretne aplikacje z wykorzystaniem rozwiązań danego producenta.

Zacznijmy od początku

Wystawienie się na targach po głowie chodziło nam już przez dwa lata. W 2017 roku podjęliśmy nawet próbę rozmowy, aby wystawić się na targach automatyki w marcu na Automatic… . Niestety już w progu okazało się, że z jakiegoś powodu współpraca jest zablokowana/niechciana, nie wiem. No cóż, nie to nie – ich strata jak nam się wydaje (ok, jesteśmy pewni). Rok później, pierwszy raz odwiedziliśmy targi Warsaw Industry Week i to było przełomowe odkrycie. Poziom organizacji, przestrzeń i zaangażowanie wystawców mocno przypadła nam do gustu. W 2018 roku zwiedzających wcale nie było tak dużo, ale dostrzegliśmy ogromny potencjał na kolejne edycje i wcale się nie myliliśmy. Od razu umówiliśmy się na spotkanie z organizatorami aby współpracować w 2019 roku.

My mogliśmy zapewnić zasięg w promowaniu targów i zaczęliśmy już takie akcje 6 miesięcy przed targami. Od organizatorów Ptak Warsaw Expo oczekiwaliśmy stanowiska na targach, rozstawieniu kilka drogowskazów na nasze stanowisko, rollupów itp.. Bum! Nasze pierwsze spotkanie było pełne entuzjazmu. Istna burza mózgów z gradem pomysłów. Już wiedzieliśmy, że szykuje się długoletnia współpraca. Dogadaliśmy się!

Stanowisko iAutomatyka.pl na Warsaw Industry Week

Mieliśmy około 55m2 do zagospodarowania. Tylko jak portal internetowy może wystawić się w ciekawy sposób? Mieliśmy postawić kilka rollupów, stolik i ladę? O nie! To nie w naszym stylu. Jak coś robić to na całego! Zróbmy imprezę, klub automatyka, zlot! Zaangażujmy naszych partnerów, czyli firmy SICK, Mitsubishi Electric, Finder, WAGO, Panasonic, EATON, Pepperl+Fuchs i ZestaPRO.

Założenie było jedno, miało się dziać! No i działo się 🙂

Dla naszych partnerów podesłaliśmy info, że mogą wystawić się razem z nami i najlepiej jak ich stanowisko będzie interaktywne, spektakularne, wiązało się z jakąś grą lub przekazywaniem wiedzy. Absolutnie wszyscy zaangażowali się w tę akcję!

Dzięki Mitsubishi Electric mogliśmy zatrudnić barmana do polewania drinków, ale nie byle jakiego. Był to przemysłowy robot, który zaprogramowany był na robienie drinków z sokiem pomarańczowym i żurawinowym. Na prawdę były dobre i chyba ten element na naszym stanowisku cieszył się największym zainteresowaniem (ciekawe dlaczego?).

Firma Pepperl+Fuchs dostarczyła nam kolejny oblegany HIT. Grę „Memory” po przejściu której z automatu zostawał wydawany gadżet firmy. Rewelacja!

Panasonic dostarczył koło fortuny zbudowane na ich serwomechanizmach i układach safety. Podczas kręcenia się koła można było je bezpiecznie dotknąć, ponieważ układ safety najpierw zwalniał a potem zatrzymywał koło. Działało to błyskawicznie, próbowałem być szybszy. Nie udało mi się. Ta wersja gry była lepsza od oryginału bo wygrywał absolutnie każdy! Między innymi Vouchery na szkolenia specjalistyczne.

SICK sensor inteligence postawił interaktywne stoisko, na którym można było się odstresować. Po uderzeniu w amortyzator, czujnik ciśnienia sprawdzał siłę nacisku. Jeśli ktoś osiągną wysoki poziom to dostawał voucher na gadżet do odebrania na stanowisku SICK zaraz obok naszego.

Finder zaprezentował szafę sterowniczą składającą się z ich produktów. Na zdjęciu niżej widać, jak Stanisław Rak dzieli się wiedzą z przyszłymi automatykami. Był to ostatni dzień targów, gdzie pojawiło się sporo młodych zwiedzających.

Firma WAGO zaprezentowała szafę z układem sterowania budynkiem. Dobrze, że mieliśmy wsparcie przedstawiciela tej firmy, bo zainteresowanie ich rozwiązaniami cieszyło się ogromną popularnością.

Na zdjęciu niżej, po lewej stronie widać jeszcze ogromną kolumnę sygnalizacyjną. Była to gra na refleks od Firmy EATON po przejściu której rozdawaliśmy voucher na gadżet do odebrania w ich TIRze, który wjechał na halę do środka :O

Każdy też miał okazję porozmawiać z Andym z firmy ZestaPro na temat urządzenia SCADA WebHMI – sterownika do wizualizacji procesów przemysłowych.

Jesteśmy z Podlasia… Nie mogło zabraknąć regionalnych specjałów. Strawę było by ciężko serwować w takim miejscu, ale z trunkami poszło już łatwiej. Tym bardziej, że co jakiś czas wpadał do nas mim z firmy Relpol i pomagał przy barze 😀

Gdy nagle dostajemy SMSa

Pierwszy dzień targów był dość spokojny, mimo to pojawiał się lekki stres aby wszystko było dopięte na ostatni guzik. Na szczęście wszystko poszło zgodnie z planem a zwiedzający wychodzili od nas uśmiechnięci 🙂

Do końca zwiedzania zostało 30 min, zaraz koniec, nic już nas nie zaskoczy. Gdy nagle od Pauliny, organizatorki targów, dostajemy wiadomość SMS „o 17:30 zaczyna się gala dla wystawców, bądźcie koniecznie bo dostaniecie nagrodę”. Nagroda zawsze jest ok, pewnie każdy wystawca taką dostanie i tak trzeba być nawet bez nagrody – pomyślałem. Bardzo się myliłem, na nasze szczęście.

Okazało się, że nagroda to specjalne wyróżnienie dla wystawców na targach i spośród setek firmy wyróżnienie otrzymało około dziesięciu w tym my jako iAutomatyka.pl.

Było to dla nas niemałe zaskoczenie, serio! Okazało się, że organizatorzy targów Warsaw Industry Week byli bardzo zadowoleni z naszej współpracy i osiągniętych efektów przy organizacji i promowaniu targów. Za to własnie otrzymaliśmy Tytanowe Skrzydła. Jak to napisał na LinkledIn p. Paweł z firmy SICK „Życzę aby nowe „skrzydła” pozwoliły wznieść się Wam jeszcze wyżej” – Dziękujemy! Oby tak było!

Podziękowania

Całym zespołem iAutomatyka.pl chcielibyśmy podziękować wszystkim odwiedzającym. Dziękujemy za Wasze miłe słowa i pozytywną energię jaką po sobie pozostawiliście. To było niesamowite przeżycie spotkać Was na żywo, porozmawiać i zacisnąć więzi. Ogromnie się cieszymy z tego, że nasza praca jest pozytywnie odbierana i mamy takie wsparcie wśród naszej społeczności.

Chcielibyśmy podziękować naszym Partnerom (SICK, Mitsubishi Electric, Finder, WAGO, Panasonic, EATON, Pepperl+Fuchs i ZestaPRO), którzy z pełnym zaangażowanie pomogli nam w zbudowaniu interaktywnego stanowiska.

Ogromne wsparcie otrzymaliśmy również od firm:

Za co serdecznie dziękujemy!

Galeria zdjęć z targów WIW

Newsletter

Zapisz się i jako pierwszy otrzymuj nowości!

Zapoznałem się i akceptuję klauzulę informacyjną.
21 listopada 2019 / Kategoria: , , , , ,
 • Autor: Marcin Faszczewski • iAutomatyka.pl
 • Redaktor naczelny w iAutomatyka.pl. Założyłem blog i portal iAutomatyka.pl aby wspólnie z Automatykami, Firmami i Integratorami publikować i szerzyć informacje związane z automatyką.  Nazywamy to Projektem iAutomatyka! Od artykułów wyjaśniających zasady w świecie automatyki po wpisy informacyjne z wydarzeniami firm. Zapraszam Automatyków do założenia bezpłatnego konta i publikowania artykułów o automatyce razem z nami. Zapraszam też firmy do założenia profilu i umieszczenia swojej działalności w katalogu i na mapie automatyki jak i publikowania artykułów wśród społeczeństwa automatyków.
 • Profil Autora
 • https://iautomatyka.pl/

Reklama

NAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

>KLIKNIJ<

Bezpłatny webinar „Solid Edge Electrical – Początki projektowania Twojego okablowania”

Bezpłatny webinar „Solid Edge Electrical – Początki projektowania Twojego okablowania”

>KLIKNIJ<

Bezprzewodowa komunikacja dla krytycznych aplikacji z M!DGE2 i RipEX

Bezprzewodowa komunikacja dla krytycznych aplikacji z M!DGE2 i RipEX

>KLIKNIJ<

Zwiększenie wydajności kontroli ruchu układów bramowych z dwuosiowymi napędami COPLEY Plus

Zwiększenie wydajności kontroli ruchu układów bramowych z dwuosiowymi napędami COPLEY Plus

>KLIKNIJ<

Po co nam TAP w sieci PROFINET?

Po co nam TAP w sieci PROFINET?

>KLIKNIJ<

Monitorowanie poziomów cieczy, jako źródło wiedzy o posiadanych zasobach

Monitorowanie poziomów cieczy, jako źródło wiedzy o posiadanych zasobach

>KLIKNIJ<

Powrót do historii? – Sterowanie przekaźnikowe

Powrót do historii? – Sterowanie przekaźnikowe

>KLIKNIJ<

16 Korzyści z kompleksowego rozwiązania IIoT od IXON w produkcji

16 Korzyści z kompleksowego rozwiązania IIoT od IXON w produkcji

>KLIKNIJ<

Poznaj CPL410 – część 5: Podstawy bazy danych SQLite [FILM]

Poznaj CPL410 – część 5: Podstawy bazy danych SQLite [FILM]

>KLIKNIJ<

Bezpłatne seminaria online od Siemens – Zarządzenie Projektami i Wspomaganie Innowacyjności R&D

Bezpłatne seminaria online od Siemens – Zarządzenie Projektami i Wspomaganie Innowacyjności R&D

>KLIKNIJ<

MAXOLUTION® – nowe oblicze automatyzacji

MAXOLUTION® – nowe oblicze automatyzacji

>KLIKNIJ<

Pełna kontrola produktu. Czytnik kodów czy smart camera?

Pełna kontrola produktu. Czytnik kodów czy smart camera?

>KLIKNIJ<

Czy maszyna zastąpi człowieka przy budowie szaf? Wywiad z inżynierami Weidmuller

Czy maszyna zastąpi człowieka przy budowie szaf? Wywiad z inżynierami Weidmuller

>KLIKNIJ<

Wyzwania dynamicznych stref bezpieczeństwa – praktyczny przykład realizacji

Wyzwania dynamicznych stref bezpieczeństwa – praktyczny przykład realizacji

>KLIKNIJ<

Twój dostawca wycofuje serwonapędy? Skontaktuj się z ich producentem.

Twój dostawca wycofuje serwonapędy? Skontaktuj się z ich producentem.

>KLIKNIJ<

KONKURS IAUTOMATYKA GRUDZIEŃ 2019

KONKURS IAUTOMATYKA GRUDZIEŃ 2019

>KLIKNIJ<

Katalog igus teraz też po polsku

Katalog igus teraz też po polsku

>KLIKNIJ<

Czujniki siły dla robotów przemysłowych. Jak zwiększyć skuteczność montażu delikatnych detali?

Czujniki siły dla robotów przemysłowych. Jak zwiększyć skuteczność montażu delikatnych detali?

>KLIKNIJ<

Jak dostosować się do potrzeb IIoT klienta w sektorze produkcyjnym?

Jak dostosować się do potrzeb IIoT klienta w sektorze produkcyjnym?

>KLIKNIJ<

Darmowa i ładna SCADA? Niemożliwe? Sprawdź Node-RED!

Darmowa i ładna SCADA? Niemożliwe? Sprawdź Node-RED!

>KLIKNIJ<

Sysmac – Platforma automatyzacji firmy Omron – Podstawowa konfiguracja komunikacji

Sysmac – Platforma automatyzacji firmy Omron – Podstawowa konfiguracja komunikacji

MOŻESZ SIĘ TYM ZAINTERESOWAĆ

 • Szybki i bezpieczny dostęp do maszyn i fabryk Usługa u-link gwarantuje szybki i bezpieczny dostęp do maszyn i fabryk, co ułatwia zdalne utrzymanie ruchu, jednocześnie pozwalając na wydajne zarządzanie zakładami produkcyjnymi i stacjami klie...
 • Bezpieczny, prosty w obsłudze i energooszczędny Seria serwowzmacniaczy Mitsubishi Electric MELSERVO MR-J4 wraz z kompatybilnymi modułami pozycjonującymi oraz zaawansowanymi kontrolerami motion, umożliwia konstruktorom maszyn i urządzeń oraz...
 • 0 PLN
  Wspólnie z naszym Partnerem firmą SIEMENS serdecznie zapraszamy na bezpłatne warsztaty mające na celu przybliżenie tematyki bezpieczeństwa systemów Ethernet/PROFINET, zasad doboru urządzeń wykorzystywanych w systemach PROFINET pod kątem jeg...
  Czas trwania: 1 dzień
  Link: Terminy
 • Monitorowanie obciążenia i rozdział potencjałów w jednym kompletnym rozwiązaniu To innowacyjny system dystrybucji napięcia 24 V DC zapewniający monitorowanie obciążenia i dystrybucję potencjałów w jednym kompletnym rozwiązaniu. Bezawaryjna ...
 • Przeznaczony do pracy na wolnym powietrzu EMC / ekranowany Zakres zastosowania Budowa instalacji przemysłowychBudowa maszynTechnika grzewcza i klimatyzacyjnaElektrownie Dla przemiennika częstotliwości zasilającego 3 – fazowe silniki A...
 • Systemy RFID są ekonomiczne, uniwersalne i zapewniają niezawodność procesów, np. w intralogistyce. Zadania związane z identyfikacją stały się teraz łatwiejsze, szczególnie gdy potrzebna jest duża liczba punktów identyfikacji, dzięki  głowic...KATEGORIE ARTYKUŁÓW
POLECANE ARTYKUŁY
Wydarzenia

Wszystko stanie się prostsze po zalogowaniu :)

Przypomnij hasło

Nie masz konta? Zarejestruj się

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
z

Przetwarzamy pliki... jeszcze chwilka…