Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

Relacja z targów Warsaw Industry Week 2019 okiem iAutomatyka.pl

469 wyświetleń, autor: Marcin Faszczewski • iAutomatyka.pl.

Tak! To było dla nas wyzwanie! Wystawialiśmy się pierwszy raz na takim wydarzeniu jak targi automatyki i robotyki. Jako portal internetowy jesteśmy silni w zasięgu online i byliśmy ciekawi jakie będzie to miało przełożenie na zorganizowanie spotkania na żywo. Jak nas zapewne znacie, do naszych projektów podchodzimy w niestandardowy sposób i nie inaczej miało być tym razem. Na naszym stoisku postanowiliśmy zorganizować Klub Automatyka, analogicznie do cyfrowej wersji KlubAutomatyka.pl.

Abyś poczuł choć trochę ten klimat, przygotowaliśmy krótki materiał wideo. Zachęcamy najpierw do obejrzenia. W dalszej części przeczytasz jak było na targach, co mówili o nich wystawcy i zwiedzający, zaprezentujemy nasze stanowisko a na końcu umieściliśmy galerię zdjęć.

Jak było na targach WIW?

Dzień pierwszy – frekwencja dobra, czułem nawet lekki niedosyt.
Dzień drugi – istne oblężenie zwiedzających.
Dzień trzeci – istne oblężenie zwiedzających + wycieczki ze szkół i uczelni.

Łącznie targi odwiedziło 12 652 osób! Skąd to wiemy? Ponieważ, aby być na targach wymagana jest rejestracja, co uważam z resztą za bardzo dobre rozwiązanie. Jak rozmawialiśmy z innymi wystawcami to opinia jest jednogłośna! Targi odwiedzają konkretni ludzie z branży, profesjonaliści i ludzie zainteresowani rozwiązaniami. Było bardzo mało ludzi z przypadku i tak zwanych „zbieraczy długopisów”. Wystawcy przede wszystkim wspominali o jakości zwiedzających i wielu nawiązanych kontaktach.

Na targach było czuć luz, mimo iż ludzi w tym roku było jeszcze więcej niż ostatnio. Do dyspozycji zwiedzających były dwie hale
E i F. Na hali E głównie wystawiały się firmy produkujące urządzenia automatyki, natomiast na hali F producenci maszyn i stanowisk zrobotyzowanych. Niektórzy wystawcy mieli ogromne stanowiska, nawet po 200 i 300 metrów kwadratowych.

Najbardziej podobały mi się stanowiska mieszane np. Mitsubishi Electric, Beckhoff, gdzie producenci automatyki wystawiali się razem z integratorami i producentami maszyn. Dzięki temu można było zobaczyć konkretne aplikacje z wykorzystaniem rozwiązań danego producenta.

Zacznijmy od początku

Wystawienie się na targach po głowie chodziło nam już przez dwa lata. W 2017 roku podjęliśmy nawet próbę rozmowy, aby wystawić się na targach automatyki w marcu na Automatic… . Niestety już w progu okazało się, że z jakiegoś powodu współpraca jest zablokowana/niechciana, nie wiem. No cóż, nie to nie – ich strata jak nam się wydaje (ok, jesteśmy pewni). Rok później, pierwszy raz odwiedziliśmy targi Warsaw Industry Week i to było przełomowe odkrycie. Poziom organizacji, przestrzeń i zaangażowanie wystawców mocno przypadła nam do gustu. W 2018 roku zwiedzających wcale nie było tak dużo, ale dostrzegliśmy ogromny potencjał na kolejne edycje i wcale się nie myliliśmy. Od razu umówiliśmy się na spotkanie z organizatorami aby współpracować w 2019 roku.

My mogliśmy zapewnić zasięg w promowaniu targów i zaczęliśmy już takie akcje 6 miesięcy przed targami. Od organizatorów Ptak Warsaw Expo oczekiwaliśmy stanowiska na targach, rozstawieniu kilka drogowskazów na nasze stanowisko, rollupów itp.. Bum! Nasze pierwsze spotkanie było pełne entuzjazmu. Istna burza mózgów z gradem pomysłów. Już wiedzieliśmy, że szykuje się długoletnia współpraca. Dogadaliśmy się!

Stanowisko iAutomatyka.pl na Warsaw Industry Week

Mieliśmy około 55m2 do zagospodarowania. Tylko jak portal internetowy może wystawić się w ciekawy sposób? Mieliśmy postawić kilka rollupów, stolik i ladę? O nie! To nie w naszym stylu. Jak coś robić to na całego! Zróbmy imprezę, klub automatyka, zlot! Zaangażujmy naszych partnerów, czyli firmy SICK, Mitsubishi Electric, Finder, WAGO, Panasonic, EATON, Pepperl+Fuchs i ZestaPRO.

Założenie było jedno, miało się dziać! No i działo się 🙂

Dla naszych partnerów podesłaliśmy info, że mogą wystawić się razem z nami i najlepiej jak ich stanowisko będzie interaktywne, spektakularne, wiązało się z jakąś grą lub przekazywaniem wiedzy. Absolutnie wszyscy zaangażowali się w tę akcję!

Dzięki Mitsubishi Electric mogliśmy zatrudnić barmana do polewania drinków, ale nie byle jakiego. Był to przemysłowy robot, który zaprogramowany był na robienie drinków z sokiem pomarańczowym i żurawinowym. Na prawdę były dobre i chyba ten element na naszym stanowisku cieszył się największym zainteresowaniem (ciekawe dlaczego?).

Firma Pepperl+Fuchs dostarczyła nam kolejny oblegany HIT. Grę „Memory” po przejściu której z automatu zostawał wydawany gadżet firmy. Rewelacja!

Panasonic dostarczył koło fortuny zbudowane na ich serwomechanizmach i układach safety. Podczas kręcenia się koła można było je bezpiecznie dotknąć, ponieważ układ safety najpierw zwalniał a potem zatrzymywał koło. Działało to błyskawicznie, próbowałem być szybszy. Nie udało mi się. Ta wersja gry była lepsza od oryginału bo wygrywał absolutnie każdy! Między innymi Vouchery na szkolenia specjalistyczne.

SICK sensor inteligence postawił interaktywne stoisko, na którym można było się odstresować. Po uderzeniu w amortyzator, czujnik ciśnienia sprawdzał siłę nacisku. Jeśli ktoś osiągną wysoki poziom to dostawał voucher na gadżet do odebrania na stanowisku SICK zaraz obok naszego.

Finder zaprezentował szafę sterowniczą składającą się z ich produktów. Na zdjęciu niżej widać, jak Stanisław Rak dzieli się wiedzą z przyszłymi automatykami. Był to ostatni dzień targów, gdzie pojawiło się sporo młodych zwiedzających.

Firma WAGO zaprezentowała szafę z układem sterowania budynkiem. Dobrze, że mieliśmy wsparcie przedstawiciela tej firmy, bo zainteresowanie ich rozwiązaniami cieszyło się ogromną popularnością.

Na zdjęciu niżej, po lewej stronie widać jeszcze ogromną kolumnę sygnalizacyjną. Była to gra na refleks od Firmy EATON po przejściu której rozdawaliśmy voucher na gadżet do odebrania w ich TIRze, który wjechał na halę do środka :O

Każdy też miał okazję porozmawiać z Andym z firmy ZestaPro na temat urządzenia SCADA WebHMI – sterownika do wizualizacji procesów przemysłowych.

Jesteśmy z Podlasia… Nie mogło zabraknąć regionalnych specjałów. Strawę było by ciężko serwować w takim miejscu, ale z trunkami poszło już łatwiej. Tym bardziej, że co jakiś czas wpadał do nas mim z firmy Relpol i pomagał przy barze 😀

Gdy nagle dostajemy SMSa

Pierwszy dzień targów był dość spokojny, mimo to pojawiał się lekki stres aby wszystko było dopięte na ostatni guzik. Na szczęście wszystko poszło zgodnie z planem a zwiedzający wychodzili od nas uśmiechnięci 🙂

Do końca zwiedzania zostało 30 min, zaraz koniec, nic już nas nie zaskoczy. Gdy nagle od Pauliny, organizatorki targów, dostajemy wiadomość SMS „o 17:30 zaczyna się gala dla wystawców, bądźcie koniecznie bo dostaniecie nagrodę”. Nagroda zawsze jest ok, pewnie każdy wystawca taką dostanie i tak trzeba być nawet bez nagrody – pomyślałem. Bardzo się myliłem, na nasze szczęście.

Okazało się, że nagroda to specjalne wyróżnienie dla wystawców na targach i spośród setek firmy wyróżnienie otrzymało około dziesięciu w tym my jako iAutomatyka.pl.

Było to dla nas niemałe zaskoczenie, serio! Okazało się, że organizatorzy targów Warsaw Industry Week byli bardzo zadowoleni z naszej współpracy i osiągniętych efektów przy organizacji i promowaniu targów. Za to własnie otrzymaliśmy Tytanowe Skrzydła. Jak to napisał na LinkledIn p. Paweł z firmy SICK „Życzę aby nowe „skrzydła” pozwoliły wznieść się Wam jeszcze wyżej” – Dziękujemy! Oby tak było!

Podziękowania

Całym zespołem iAutomatyka.pl chcielibyśmy podziękować wszystkim odwiedzającym. Dziękujemy za Wasze miłe słowa i pozytywną energię jaką po sobie pozostawiliście. To było niesamowite przeżycie spotkać Was na żywo, porozmawiać i zacisnąć więzi. Ogromnie się cieszymy z tego, że nasza praca jest pozytywnie odbierana i mamy takie wsparcie wśród naszej społeczności.

Chcielibyśmy podziękować naszym Partnerom (SICK, Mitsubishi Electric, Finder, WAGO, Panasonic, EATON, Pepperl+Fuchs i ZestaPRO), którzy z pełnym zaangażowanie pomogli nam w zbudowaniu interaktywnego stanowiska.

Ogromne wsparcie otrzymaliśmy również od firm:

Za co serdecznie dziękujemy!

Galeria zdjęć z targów WIW

Newsletter

Zapisz się i jako pierwszy otrzymuj nowości!

Zapoznałem się i akceptuję klauzulę informacyjną.
21 listopada 2019 / Kategoria: , , , , ,
  • Autor: Marcin Faszczewski • iAutomatyka.pl
  • Redaktor naczelny w iAutomatyka.pl. Założyłem blog i portal iAutomatyka.pl aby wspólnie z Automatykami, Firmami i Integratorami publikować i szerzyć informacje związane z automatyką.  Nazywamy to Projektem iAutomatyka! Od artykułów wyjaśniających zasady w świecie automatyki po wpisy informacyjne z wydarzeniami firm. Zapraszam Automatyków do założenia bezpłatnego konta i publikowania artykułów o automatyce razem z nami. Zapraszam też firmy do założenia profilu i umieszczenia swojej działalności w katalogu i na mapie automatyki jak i publikowania artykułów wśród społeczeństwa automatyków.
  • Profil Autora
  • https://iautomatyka.pl/

Reklama

NAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

>KLIKNIJ<

Przekaźnik czasowy – działanie, budowa i zastosowanie

Przekaźnik czasowy – działanie, budowa i zastosowanie

>KLIKNIJ<

Wyjątkowa promocja EMT-Systems – szkolenia z TIA za 1500 zł!

Wyjątkowa promocja EMT-Systems – szkolenia z TIA za 1500 zł!

>KLIKNIJ<

Studentom ZUT kontrola temperatury już niestraszna

Studentom ZUT kontrola temperatury już niestraszna

>KLIKNIJ<

Programowanie PLC od podstaw – kurs dla automatyków i elektryków odc.4 – Jak korzystać ze styków, cewek i bloków operacji arytmetycznych w programie sterującym?

Programowanie PLC od podstaw – kurs dla automatyków i elektryków odc.4 – Jak korzystać ze styków, cewek i bloków operacji arytmetycznych w programie sterującym?

>KLIKNIJ<

Komunikacja Sinamic G120 ze sterownikiem PLC w TIA Portal

Komunikacja Sinamic G120 ze sterownikiem PLC w TIA Portal

>KLIKNIJ<

Rejestracja, SCL, VBA – pomiary sygnałów szybkozmiennych w aplikacjach odlewniczych

Rejestracja, SCL, VBA – pomiary sygnałów szybkozmiennych w aplikacjach odlewniczych

>KLIKNIJ<

Promocyjne ceny na zestawy do transmisji danych w przemyśle – LAPP

Promocyjne ceny na zestawy do transmisji danych w przemyśle – LAPP

>KLIKNIJ<

[WEBINAR] Tips&Tricks w RT Toolbox 3 – programuj roboty Mistubishi Electric szybciej

[WEBINAR] Tips&Tricks w RT Toolbox 3 – programuj roboty Mistubishi Electric szybciej

>KLIKNIJ<

LabVIEW – środowisko do programowania sterowników i szybkiego przetwarzania danych

LabVIEW – środowisko do programowania sterowników i szybkiego przetwarzania danych

>KLIKNIJ<

Monitorowanie prędkości obrotowej

Monitorowanie prędkości obrotowej

>KLIKNIJ<

Yamaha Motor wprowadza na rynek YRM20 Premium – najwyższej wydajności automat do montażu powierzchniowego

Yamaha Motor wprowadza na rynek YRM20 Premium – najwyższej wydajności automat do montażu powierzchniowego

>KLIKNIJ<

Weź udział w Mistrzostwach Polski Programistów PLC 2020

Weź udział w Mistrzostwach Polski Programistów PLC 2020

>KLIKNIJ<

Inteligentne monitorowanie agregatów hydraulicznych

Inteligentne monitorowanie agregatów hydraulicznych

>KLIKNIJ<

CC-Link – realna alternatywa dla Profibus/Profinet?

CC-Link – realna alternatywa dla Profibus/Profinet?

>KLIKNIJ<

Golem OEE MES

Golem OEE MES

>KLIKNIJ<

Grupa RENEX nawiązała współpracę z SEC

Grupa RENEX nawiązała współpracę z SEC

>KLIKNIJ<

Poznaj najnowsze rozwiązania z zakresu automatyki i robotyki na dniach otwartych w Katowicach

Poznaj najnowsze rozwiązania z zakresu automatyki i robotyki na dniach otwartych w Katowicach

>KLIKNIJ<

Dlaczego warto zadbać o odpowiednią atmosferę pracy (wewnątrz rozdzielnicy)?

Dlaczego warto zadbać o odpowiednią atmosferę pracy (wewnątrz rozdzielnicy)?

>KLIKNIJ<

Dynamiczne czujniki nachylenia – precyzyjny i pewny pomiar w 6 stopniach swobody

Dynamiczne czujniki nachylenia – precyzyjny i pewny pomiar w 6 stopniach swobody

>KLIKNIJ<

Programowanie PLC od podstaw – kurs dla automatyków i elektryków #3 – Jak tworzyć oraz konfigurować bazę zmiennych w środowisku Cscape?

Programowanie PLC od podstaw – kurs dla automatyków i elektryków #3 – Jak tworzyć oraz konfigurować bazę zmiennych w środowisku Cscape?

MOŻESZ SIĘ TYM ZAINTERESOWAĆ
KATEGORIE ARTYKUŁÓW
POLECANE ARTYKUŁY
Wydarzenia