Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

https://iautomatyka.pl/wp-content/uploads/2021/10/grafika_konferencja_vix_automation.jpg

Relacja z 8. Konferencji VIX Automation


Tegoroczna konferencja VIX Automation (po roku przerwy) odbyła się w Sulejowie 23-24 września. Jak zwykle wypełniona wiedzą, praktycznymi informacjami o wdrożeniach oraz fantastycznymi atrakcjami.

8. Konferencja VIX Automation przybrała hasło „Poskromić dane” – tematy, które poruszano, dotyczyły głównie obsługi danych, szeroko pojętego ich zbierania, analizowania oraz digitalizacji. W trakcie spotkania pracownicy dystrybutora oprogramowania GE Digital oraz ich klienci opowiadali o najciekawszych, wdrożonych w ciągu ostatnich dwóch lat rozwiązaniach opartych na produktach z rodziny Proficy.

W trakcie spotkania goście mogli dowiedzieć się jak realnie usprawnić kontrolę jakości, by mogła reagować szybciej na spory udział wad w produkowanym produkcie (co realnie wpływa na większe straty firmy), poznali także tajniki wyliczania OEE w jednej z czołowych firm produkujących rury preizolowane. Oczywiście konferencja była też okazją do pochwalenia się nowościami produktowymi w postaci nowego iFIXa 6.5 czy Historiana, a także Configuration Hubem. Jednym z narzędzi GE Digital, któremu poświęcono najwięcej miejsca był Proficy CSense, oprogramowanie, które może służyć do stworzenia modelu cyfrowego bliźniaka czy też predykcji danych na podstawie tych uprzednio zebranych. Oczywiście pojawiły się także tematy związane z przyszłością wielu dużych zakładów przemysłowych (takie jak wirtualizacja). Na sam koniec organizatorzy udowodnili, że nie tylko pracownicy firm opierają swoje decyzje na twardych danych, ale są one obecne także w sporcie… I to na mistrzowskim poziomie. Gościem konferencji był Robert Kaźmierczak – trener statystyk naszej Reprezentacji Siatkarzy oraz PGE Skra Bełchatów. Pan Robert opowiedział o swojej pracy, a także o wielu aspektach związanych z obsługą danych przez trenerów siatkarskich.

Tegoroczne wydarzenie było także okazją do świętowania 15-lecia firmy. Z tej okazji Prezes firmy Mariusz Benna wygłosił poruszające przemówienie, po którym przyznano nagrody w 4 kategoriach, a także uhonorowano najdłużej pracujących w VIX Automation pracowników.

Konferencje VIX Automation to także wyśmienita zabawa, o którą w tym roku zadbał zespół tańca ognia oraz inne dodatkowe atrakcje.

To niestety wyjątkowa konferencja (bo bez wizyty referencyjnej w związku z panującą nadal pandemią), jednak organizator zadbał o to, by także drugi dzień konferencji wypełnić panelami dyskusyjnymi w grupach branżowych, a przede wszystkim interaktywnym szkoleniem z pierwszej pomocy.

Tegoroczne spotkanie VIX Automation z klientami, po roku przerwy, było wyjątkowe pod wieloma względami, nie tylko ze względu na nadal obchodzone przez VIX Automation 15-lecie działalności. Przede wszystkim ze względu na wyśmienitą atmosferę oraz olbrzymią porcję wiedzy, która akumulowała się przez ostatnie dwa lata!

Patronem medialnym spotkania były iautomatyka.pl, automatykab2b, miesięcznik APA Automatyka, Podzespoły i Aplikacje oraz Control Engineering Polska.Utworzono: / Kategoria:
  • Autor: VIX Automation
  • Lider oprogramowania przemysłowego i rozwiązań dla automatyki na rynku polskim. Oferowane przez nas rozwiązania istotnie przyczyniają się do wzrostu efektywności polskich przedsiębiorstw. Od początku działalności jesteśmy Autoryzowanym Dystrybutorem Oprogramowania Przemysłowego firmy GE Digital. W naszej ofercie znajdą Państwo wszystkie produkty z rodziny Proficy (w tym te służące do wizualizacji i zarządzania procesami, systemy klasy MES, przemysłowe bazy danych oraz rozwiązania do dostępu zdalnego). Na bazie dobrze znanych nam aplikacji tworzymy także własne rozwiązania, proste do zaimplementowania w każdej firmie produkcyjnej.
  • Profil Autora
  • https://www.vix.com.pl/

Reklama

Newsletter

Zapisz się i jako pierwszy otrzymuj nowości!PRZECZYTAJ RÓWNIEŻNAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

ReklamaPOLECANE FIRMY I PRODUKTY
  • Rozwiązania wizyjne nadają się idealnie do zautomatyzowanych zadań kontrolnych i pomiarowych. Kamery wizyjne 2D i 3D firmy SICK sprawdzają się w ogromnej ilości aplikacji, polegających na pomiarze, lokalizacji, kontroli i identyfikacji. Nas...
  • RPC-2A-UNI  przekaźnik czasowy – Działający po zaniku napięcia zasiania, przy załączonym przekaźniku wykonawczym.   Przekaźnik przeznaczony do stosowania w instalacjach niskiego napięcia w automatyce przemysłowej, w automatyce budynko...
  • EPLAN Electric P8 oferuje nieograniczone możliwości planowania projektu, tworzenia dokumentacji oraz zarządzania projektami automatyki. Zautomatyzowane tworzenie szczegółowych raportów opartych na schematach okablowania jest integralnym ele...
  • Ten kurs zawiera podstawy z dziedziny serwomechanizmów. Składa się z pierwszego modułu wprowadzającego, pełnego kursu o serwomechanizmach. Mini kurs przeprowadzi Cię przez podstawowe zagadnienia związane z serwomechanizmami. Zaczniemy od sa...
  • Urządzenia XV300 wyposażone są w przemysłowe wyświetlacze wysokiej rozdzielczości z technologią wielodotyku. To, w połączeniu z precyzyjnym i intuicyjnym interfejsem użytkownika, umożliwia operatorom pracę od zaraz. Dodatkowo te wysoko wyda...
  • Zaprojektowane, aby zwiększyć wydajność Sterowniki FX5U/FX5UC zapewniają rodzinie FX wyższą wydajność oraz dodają nowe cechy, które wyznaczają standardy w klasie kompaktowych sterowników PLC. Pozwala to użytkownikom na tworzenie bardziej zł...