Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

https://iautomatyka.pl/wp-content/uploads/2020/10/RER-INSTOM.jpg

ReeR Safe Gate kurtyna z funkcją mutingu


Potrzeba zapewnienia bezpieczeństwa efektywnej realizacji procesów produkcyjnych i logistycznych wymusza na użytkownikach konieczność stosowania coraz doskonalszych narzędzi służących do realizacji tych celów.

Jednymi z takich narzędzi są kurtyny bezpieczeństwa firmy ReeR z nowej serii Safegate, doskonale spełniające potrzeby zapewnienia najwyższych standardów bezpieczeństwa procesowego. Ich szczególną zaletą są innowacyjne rozwiązania pozwalające na efektywniejsze realizowanie funkcji mutingu, niezbędnej w sytuacjach kiedy zachodzi potrzeba szybkiego usunięcia problemu lub wykonania, precyzyjnie określonej czynności np. przejazd wózkiem widłowym bez konieczności zatrzymania całego procesu.

Poznaj kurtyny bezpieczeństwa ReeR

DANE TECHNICZNE

SMP/SMPO

Kurtyny Safegate spełniają wszelkie wymogi związane z koniecznością zapewnienia kategorii bezpieczeństwa (Typ 4, SIL 3, PL e). Dostępne są urządzenia o rozdzielczości 30, 40 mm w wersjach 2-, 3- i 4-ro wiązkowych. Zabezpieczana wysokość chroniona zawiera się w zakresie od 300 do 2200 mm. Wysoki stopień ochrony IP65 lub IP67 w połączeniu z dużym zakresem temperatur pracy od -30°C do +55°C sprawia, że mogą być stosowane w bardzo trudnym środowisku pracy. Kurtyny Safegate dostępne są w dwóch wersjach: SM/SMO – urządzenia o parametrach zdefiniowanych fabrycznie oraz SMP/SMPO – urządzenia programowalne. Oba typy kurtyn posiadają dodatkową, zintegrowaną z obudową lampę, która w czytelny sposób sygnalizuje stan pracy kurtyny tj. zadziałanie funkcji mutingu. Standardowo na froncie każdej kurtyny znajduje się panel z diodami sygnalizującymi stany wyjść oraz obecność zasilania.

PROGRAMOWALNOŚĆ

Modele SMP i SMPO dają użytkownikowi możliwość programowania parametrów dotyczących sekwencji mutingu. Urządzenie programuje się za pomocą interfejsu graficznego oprogramowania SCS (Safegate Configuration Soware). Do dedykowanego złącza, znajdującego się na spodzie kurtyny, należy podłączyć końcówkę M12 przewodu, który jest dostarczany wraz z urządzeniem, a końcówkę USB należy podłączyć do komputera z oprogramowaniem. SCS daje możliwość ustawiania i modyfikowania takich parametrów jak m.in.: automatyczny/ręczny re-start, logika mutingu, kierunek działania, wybór wiązek świetlnych, które mają uczestniczyć w sekwencji mutingu. Całość konfiguracji jest chroniona 2-poziomowym hasłem dostępu ustalanym przez użytkownika.

M5 MULTIBEAM

Z myślą o funkcji mutingu w przypadku przepływu materiałów o nieregularnych kształtach firma ReeR opracowała pięciowiązkowe czujniki optyczne M5, które charakteryzują się solidną kompaktową, metalową obudową z frontową szybką wykonaną z transparentnego poliwęglanu. Czujniki wyposażone są w diodę LED, która w czytelny sposób sygnalizuje stan urządzenia. Ich charakterystyczną cechą jest to, że mogą być używane jako autonomiczne czujniki mutingu, bez konieczności montowania ich w ramionach kurtyny.

SAFEGATE z czujnikami M5

RAMIONA MUTINGU

Kurtyny bezpieczeństwa Safegate mogą zostać wyposażone w ramiona mutingu o zasięgu dochodzącym nawet do 3,5 m. Tak długie ramiona idealnie sprawdzą się w aplikacjach, w których towar jest przenoszony z dużą prędkością. Ramiona mogą być wyposażone w standardowe czujniki z wiązkami skrzyżowanymi lub równoległymi. Położenie ramion można regulować pionowo w zakresie ± 70 mm, a ich nachylenie w zakresie ± 8°.

RODZAJE MUTINGU

Dobór parametrów kurtyny wynika ze specyki warunków pracy chronionego obiektu oraz funkcji jakie ma ona realizować. Wzależności owanych parametrów dobiera się do niej również odpowiedni rodzaj czujników. Ramiona kurtyn Safegate oferują logikę L2X z 2 czujnikami i wiązkami skrzyżowan-mi, dedykowanymi do zastosowania w przypadku jednokierunkowego przepływu nietransparentnego materiału, np. palet, logikę L2P z 2 czujnikami i wiązkami równoległymi sprawdzającymi się w przypadku jednokierunkowego przepływu materiału transparentnego, np. butelek lub szklanych naczyń. Logika T2X z 2 czujnikami i wiązkami skrzyżowanymi pozwala na zastosowanie ramion mutingu w przypadku dwukierunkowego przepływu nietransparentnego materiału, a logika T4P pozwala na dwukierunkowy przepływ materiałów transparentnych. W przypadku zastosowania logiki T4P czujniki należy podłączyć do kurtyny za pośrednictwem rozgałęźników Y.

AKCESORIA

W celu zapewnienia jak największej wygody i możliwości montażu firma ReeR oferuje szereg akcesoriów pozwalających jak najlepiej dostosować urządzenie do danej aplikacji. Dostępne są m.in. przewody proste oraz kątowe o długościach od 3 do nawet 50 metrów, mocowane do podłoża kolumny pozwalające zabezpieczenie kurtyny przed uderzeniami oraz uszkodzeniami mechanicznymi oraz lustra odbijające wiązki laserowe, co pozwala zabezpieczyć strefę niebezpieczną z czterech stron za pomocą jednej kurtyny.Utworzono: / Kategoria:
  • Autor: INSTOM sp. z o.o.
  • Firma INSTOM została założona w 1992 roku w Łodzi i prowadzi działalność w dwóch obszarach: zabezpieczenia i automatyka budynkowa oraz automatyka przemysłowa. Dział automatyki przemysłowej skupiony jest na handlu urządzeniami związanymi z bezpieczeństwem pracy maszyn, sygnalizacją i systemami optymalizacji procesów produkcyjnych.
  • Profil Autora
  • http://www.instom.com.pl/

Reklama

Newsletter

Zapisz się i jako pierwszy otrzymuj nowości!PRZECZYTAJ RÓWNIEŻNAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

ReklamaPOLECANE FIRMY I PRODUKTY