Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

https://iautomatyka.pl/wp-content/uploads/2021/08/Group-VEGAMET-VEGAPULS-09-1.jpg

Radar jest lepszym ultradźwiękiem

autor: VEGA Polska.

VEGA uzupełnia ofertę czujników do pomiaru poziomu o nową serię sond radarowych, przeznaczoną do standardowych zadań pomiarowych i ekonomicznych aplikacji.

Przed kilku laty, wraz z wprowadzeniem sond VEGAPULS na bazie 80 GHz rozpoczęła się nowa epoka w radarowej technologii pomiarowej. Większe skupienie wiązki nadawanego sygnału powoduje jego wzmocnienie  i eliminuje fałszywe echa sygnału – pomiary stają się o wiele prostsze i niezawodne. Umożliwia to realizację wielu zadań pomiarowych, które dotąd były uważane za niewykonalne.

Teraz VEGA rozszerzyła paletę czujników o nową kompaktową serię. Sondy radarowe nadają się do zastosowania w ekonomicznych aplikacjach, np. w gospodarce wodno-ściekowej czy w skutecznej automatyzacji procesów. W tym celu VEGA opracowała nowy, specjalny mikro chip radarowy, który wyróżnia się bardzo małymi wymiarami oraz niskim zużyciem energii. W ten sposób powstała nadzwyczajnie kompaktowa sonda radarowa.

Solidna i odporna na warunki atmosferyczne

Nowa seria sond VEGAPULS jest przeznaczona do pomiarów cieczy i materiałów sypkich. Produkowana jest zarówno w wersji kompaktowej z małym przyłączem procesowym PVDF, jak i ze stałym podłączeniem kablowym (IP68). Sonda radarowa dostarcza wiarygodnych wartości pomiarowych niezależnie od warunków zewnętrznych takich, jak wahania temperatury czy zanieczyszczenia głowicy radaru. Do wyboru są standardy komunikacji takie, jak 4…20 mA, HART, SDI-12 albo Modbus.

Serię sond VEGAPULS uzupełniają opcjonalne sterowniki VEGAMET. Są wyposażone w duży, graficzny wyświetlacz statusu do wizualizacji wszystkich wartości pomiarowych. Ta seria również została opracowana pod kątem szczególnych wymagań gospodarki wodno-ściekowej. Sterowniki umożliwiają łatwą realizację sterowania pracą pomp, pomiaru przepływu w  kanałach otwartych oraz zabezpieczenia przed przepełnieniem według przepisów WHG. Odporna obudowa polowa skutecznie chroni sterowniki przed działaniem warunków atmosferycznych.

Łatwe uruchomienie dzięki obsłudze bezprzewodowej

Zarówno sondy, jak i sterowniki można wygodnie programować smartfonem lub tabletem z wykorzystaniem komunikacji Bluetooth. Szczególnie w trudnych warunkach albo obszarach zagrożenia wybuchem Ex ułatwia to wprowadzanie parametrów, wyświetlanie danych i przeprowadzanie diagnozy.

Nowa seria sond radarowych VEGAPULS, dzięki swojej solidności, łatwej obsłudze, a także atrakcyjnej cenie, stanowi prawdziwą alternatywę dla wciąż często stosowanej techniki ultradźwiękowej.

Sondy radarowe VEGA

Nowa seria sond radarowych VEGAPULS jest produkowana zarówno w wersji kompaktowej z małym przyłączem procesowym (na zdjęciu po lewej), jak i ze stałym podłączeniem kablowym (IP68). Nową serię sond uzupełniają sterowniki VEGAMET (na zdjęciu po prawej), do wizualizacji wszystkich wartości pomiarowych.

Więcej informacji: www.vega.com/vegapulsUtworzono: / Kategoria:
  • Autor: VEGA Polska
  • VEGA jest wiodącym producentem czujników do pomiaru poziomu i ciśnienia w instalacjach przemysłowych. Oferta obejmuje ciągłe pomiary radarowe, ultradźwiękowe, pojemnościowe, hydrostatyczne, sygnalizatory wibracyjne, pojemnościowe i przewodnościowe, mierniki izotopowe oraz czujniki ciśnienia. VEGA Polska jest spółką ze stuprocentowym kapitałem niemieckiej firmy VEGA Grieshaber KG, częścią globalnej grupy VEGA, która zatrudnia ponad 1750 osób na całym świecie. Główna siedziba znajduje się w Schiltach, w malowniczym Schwarzwaldzie. To tam, od ponad 60 lat, projektowane i produkowane są najwyższej klasy urządzenia pomiarowe dla przemysłu chemicznego i farmaceutycznego, energetyki, przemysłu spożywczego, gospodarki wodno-ściekowej, cementowni, spalarni odpadów, górnictwa i hutnictwa, platform wiertniczych, przemysłu morskiego i transportu. W Polsce marka VEGA jest znana od kilkudziesięciu lat. W 2020 otwarty został oddział VEGA Polska z siedzibą we Wrocławiu. Na terenie kraju działa 8 biur regionalnych. Zespół tworzą specjaliści i inżynierowe automatycy z wieloletnim doświadczeniem w branży. Potrzebujesz pomocy w zakresie pomiarów poziomu lub ciśnienia? Skontaktuj się z nami.
  • Profil Autora
  • http://www.vega.com

Reklama

Newsletter

Zapisz się i jako pierwszy otrzymuj nowości!PRZECZYTAJ RÓWNIEŻNAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

ReklamaPOLECANE FIRMY I PRODUKTY
  • To rozwiązanie oparte o technologię LoRaWAN pozwala skutecznie realizować działania ograniczające ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa . Możliwość automatycznej kontroli dystansu z jednoczesnym monitoringiem relacji i wstecznym śledzeniem k...
  • Nowoczesne dotykowe panele operatorskie HMI firmy WEINTEK Labs. – Bezpłatne oprogramowanie narzędziowe w pełnej wersji – Precyzyjne, dotykowe ekrany wyświetlające szczegółową grafikę – Obszerne biblioteki komponentów grafi...
  • Systemy RFID są ekonomiczne, uniwersalne i zapewniają niezawodność procesów, np. w intralogistyce. Zadania związane z identyfikacją stały się teraz łatwiejsze, szczególnie gdy potrzebna jest duża liczba punktów identyfikacji, dzięki  głowic...
  • ITP14 to uniwersalny wyświetlacz procesowy do monitorowania i kontroli procesów przemysłowych. To urządzenie ma zwartą, znormalizowaną konstrukcję i pasuje do standardowego otworu montażowego ⌀22,5 mm na lampy sygnalizacyjne. Zapewnia to sz...
  • Sterowniki  z serii SIMATIC S7-1200 oferują szeroki zakres funkcjonalności i zintegrowane wejścia/wyjścia zamknięte w kompaktowej obudowie. Są doskonałym narzędziem do realizacji standardowych projektów i zadań automatyki, a jednostki S7-12...
  • ROUTER VPN EWON COSY 131 Zapewnia sprawny i prosty w obsłudze zdalny dostęp do dowolnego urządzenia Kompatybilność z najważniejszymi markami i protokołami sterowników PLC (m.in. Siemens, Allen-bradley, Omron…) Szybie zarządzenie roote...