Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

https://iautomatyka.pl/wp-content/uploads/2023/08/Finder-5F-3-iAutomatyka.jpg

Przekaźniki mechaniczne czy elektroniczne? Czyli EMR vs SSR w wydaniu Finder!


Obserwujemy obecnie trend wypierania tradycyjnej technologii analogowej przez jej cyfrowe odpowiedniki, nierzadko dające dużo większe możliwości. Czy takiego stwierdzenia można użyć też w kontekście bitwy toczonej w technice przekaźnikowej między elektromagnetykami i ich półprzewodnikowymi odpowiednikami? Półprzewodniki zdominują tradycyjna konstrukcję w niedalekiej przyszłości czy jednak ten sprawdzony mechanizm obroni się i nadal będzie stosowany w układach przekaźnikowych? Tego na razie nie wiemy. Ale możemy skupić się na cechach jednego i drugiego rozwiązania, tak aby umieć odpowiednio wybrać rozwiązanie do naszej aplikacji. W tym zadaniu z pewnością wspomoże nas Finder z najnowszą produkcją dotyczącą przekaźników w technologii półprzewodnikowej. A jak wiadomo Finder zna się na rzeczy!

Za półprzewodnikami już tak długo dostępnymi na rynku, kryje się szereg różnic w porównaniu do dobrze znanych przekaźników elektromagnetycznych. Brak elementów ruchomych przekłada się na bezgłośną i bezawaryjną pracę przez znacznie większą liczbą cykli pracy. To właśnie niezawodność stanowi aspekt czasami przemawiający za wymianą przekaźnika EMR na SSR. Należy jednak pamiętać też o aspektach konieczności odpowiedniego chłodzenia SSR, zabezpieczenia obwodów wyjściowych czy większej wrażliwości na zakłócenia elektromagnetyczne. Ale to i wiele więcej już było na filmie więc śmiało sobie poradzicie 😉Utworzono: / Kategoria: ,
  • Autor: Pawel Zadroga • iAutomatyka.pl
  • Redaktor w iAutomatyka.pl Jestem absolwentem kierunku Automatyki i Robotyki na Wydziale Mechanicznym Politechniki Białostockiej. Głównym obszarem moich zainteresowań była mechanika, dopóki nie odkryłem ile radości dają urządzenia automatyki! Głównie styczność mam z Mitsubishi Electric, EATON, Siemens, WAGO, Webhmi i kilka innych.
  • Profil Autora
  • http://www.iautomatyka.pl/

Reklama

Newsletter

Zapisz się i jako pierwszy otrzymuj nowości!PRZECZYTAJ RÓWNIEŻNAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

ReklamaPOLECANE FIRMY I PRODUKTY