Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

https://iautomatyka.pl/wp-content/uploads/2021/06/2F_artykul_wyrozniona.jpg

Przekaźnik z wymuszonym prowadzeniem styków


Artykuł z serii: Kompendium wiedzy Finder


Dzisiaj druga część naszego cyklu, w którym Stanisław Rak opowiada o tajemnicach świata przekaźników. Tym razem poznacie bardzo ważny temat. Poopowiadamy Wam trochę o bezpieczeństwie w aplikacjach przemysłowych. Aby odpowiednio chronić zdrowie i życie ludzi stosujemy przekaźniki z wymuszonym prowadzeniem styków. I te właśnie, z pozoru dość proste, jednak potrafiące zaskoczyć, urządzenie jest bohaterem tego odcinka.

Zanim jednak zaczniemy, serdecznie zapraszam do zapoznania się z poprzednią częścią, tak abyście byli na bieżąco.

Przekaźniki z wymuszonym prowadzeniem styków wyróżnia fakt, że układ posiada tor roboczy, który odpowiada za załączenie danego urządzenia oraz tor informacyjny, który informuje o wyłączeniu przekaźnika. Zastanawiasz się może, jak zbudowane jest to urządzenie? Na jakiej zasadzie to w ogóle działa? I jak połączyć ze sobą powyższe tory, składające się na przekaźnik? Nic się nie bój. Stanisław opowie Ci o wszystkim, przedstawi budowę, zasadę działania oraz pokaże jak w praktyce działa omawiany przekaźnik. Serdecznie zapraszam do obejrzenia filmu, a gwarantuje, że sporo się nauczycie o przekaźnikach z wymuszonym prowadzeniem styków i nie będą już stanowić dla was tajemnicy.

P.S. To dopiero druga część naszego cyklu, ale już niedługo pojawią się kolejne, dlatego pozostańcie czujni.

Jeżeli jesteś zainteresowany przekaźnikami omawianymi przez Stanisława, serdecznie zapraszamy do kontaktu z firmą Finder.


Więcej z serii: Kompendium wiedzy Finder


Utworzono: / Kategoria: ,

Reklama

Newsletter

Zapisz się i jako pierwszy otrzymuj nowości!PRZECZYTAJ RÓWNIEŻNAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

ReklamaPOLECANE FIRMY I PRODUKTY