Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

https://iautomatyka.pl/wp-content/uploads/2023/05/VEGA_VEGAPULS-42-1.png

Prostsza automatyzacja fabryk – z sondą radarową VEGAPULS 42

autor: VEGA Polska.

Dzięki VEGAPULS 42 firma VEGA wnosi swoje bogate doświadczenie w dziedzinie technologii pomiarów radarowych do obszaru automatyzacji. Nowy czujnik poziomu, wyposażony w IO-Link i uniwersalne adaptery higieniczne, to odpowiedź na potrzeby branży: rozwiązywanie złożonych zadań pomiarowych w szybszy, prostszy i tańszy sposób.

VEGA wprowadziła na rynek nową sondę radarową dedykowaną do wysoce zautomatyzowanych procesów, w których występują szybkie zmiany poziomu i surowe wymagania w zakresie higieny. Sonda VEGAPULS 42 pozwoliła uzupełnić portfolio czujników z IO-Link w ofercie VEGA – obecnie obejmuje ono cały zakres rozwiązań do pomiaru poziomu napełnienia, poziomu granicznego oraz ciśnienia.

Pomiar radarowy zredukowany do najważniejszych funkcji

Ponieważ w środowisku przemysłowym różne techniki automatyzacji przenikają się nawzajem, VEGA oferuje rozwiązania z IO-Link również do zastosowań, które wykraczają poza granice pierwotnych procesów. „Nasi klienci mogą być pewni, że niezależnie od aplikacji są w dobrych rękach”, wyjaśnia Marvin Moser, product manager VEGA. „Wymaga to najwyższej staranności. Projektując sondę zintegrowaliśmy wszystkie kluczowe funkcje z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii. Jednocześnie konsekwentnie pilnowaliśmy, aby nie \”przeładować\” funkcjonalności sondy. W rezultacie udało się wyeliminować to, co czyniłoby z niej niepotrzebnie drogi i skomplikowany technicznie produkt.”

Im prościej, tym lepiej

Sonda VEGAPULS 42 jest dedykowana do średnich odległości pomiaru do 15 m oraz temperatur nie wyższych niż 150°C. Jej wyposażenie pozwala na pomiar poziomu w cyklach produkcyjnych, procesach dozowania lub procesach końcowych w systemach przenośników lub na liniach rozlewniczych. Czujnik zapewnia niezawodny przebieg procesów wszędzie tam, gdzie poziom napełnienia szybko się zmienia i wymaga ciągłego monitorowania. Krótko mówiąc, funkcje VEGAPULS 42 zostały ograniczone do tego, co niezbędne. Czujnik jest skrojony na miarę standardowych aplikacji, w których więcej funkcjonalności tylko komplikowałoby pracę.

Duża przewaga wiedzy o technologii radarowej

Często w odniesieniu do połączenia automatyzacji procesów i automatyzacji fabryki mówi się: „Jeśli możesz zrobić jedno, możesz też zrobić drugie”. Jednak te dwa obszary na tyle różnią się od siebie, że technologii pomiarowej dla automatyzacji procesów łatwiej jest zadomowić się w automatyce fabrycznej niż na odwrót. Historia sukcesu VEGA rozpoczęła się ponad 30 lat temu i pozwoliła firmie ugruntować dzisiejszą pozycję lidera na międzynarodowym rynku radarowej technologii pomiaru. Obecnie firma przenosi tę wiedzę na grunt automatyki przemysłowej. VEGAPULS 42 bazuje na najlepszym dostępnym obecnie na rynku chipie radarowym – o największym zakresie dynamiki i najbardziej uniwersalnych możliwościach zastosowania.

Zoptymalizowana jakość

Aby monitorować bieżące procesy w wysoce wydajny sposób, jednocześnie zoptymalizowany pod względem kosztów, należało poddać ocenie przydatność wszystkich elementów czujnika. Ta sama zasada dotyczyła komunikacji IO-Link, powszechnej w automatyzacji fabryk, umożliwiającej dwukierunkową transmisję danych wraz z rozbudowaną diagnostyką i parametryzacją. W przypadku sond VEGAPULS 42 z IO-Link oznacza to maksymalną jakość sygnału przy minimalnym nakładzie pracy.

 

Radar jako lepszy wybór

Wraz z kompletnym portfolio czujników z IO-Link VEGA wprowadza zalety technologii pomiarów radarowych do szerokiej gamy procesów w automatyzacji fabryk i jeszcze mocniej koncentruje się na sektorach o wysokich wymaganiach higienicznych takich, jak przemysł spożywczy i farmaceutyczny. Radar jest idealnym wyborem w przypadku ciągłego, bezkontaktowego pomiaru poziomu, ponieważ w przeciwieństwie do ultradźwięków, jest niewrażliwy na działanie warunków procesowych i otoczenia. Zastosowanie najbardziej niezawodnej i ekonomicznej technologii pomiarowej ma ogromne znaczenie, zwłaszcza w automatyzacji fabryk.

Dodatkowe informacje: www.vega.com/vegapuls42Utworzono: / Kategoria:
  • Autor: VEGA Polska
  • VEGA jest wiodącym producentem czujników do pomiaru poziomu i ciśnienia w instalacjach przemysłowych. Oferta obejmuje ciągłe pomiary radarowe, ultradźwiękowe, pojemnościowe, hydrostatyczne, sygnalizatory wibracyjne, pojemnościowe i przewodnościowe, mierniki izotopowe oraz czujniki ciśnienia. VEGA Polska jest spółką ze stuprocentowym kapitałem niemieckiej firmy VEGA Grieshaber KG, częścią globalnej grupy VEGA, która zatrudnia ponad 1750 osób na całym świecie. Główna siedziba znajduje się w Schiltach, w malowniczym Schwarzwaldzie. To tam, od ponad 60 lat, projektowane i produkowane są najwyższej klasy urządzenia pomiarowe dla przemysłu chemicznego i farmaceutycznego, energetyki, przemysłu spożywczego, gospodarki wodno-ściekowej, cementowni, spalarni odpadów, górnictwa i hutnictwa, platform wiertniczych, przemysłu morskiego i transportu. W Polsce marka VEGA jest znana od kilkudziesięciu lat. W 2020 otwarty został oddział VEGA Polska z siedzibą we Wrocławiu. Na terenie kraju działa 8 biur regionalnych. Zespół tworzą specjaliści i inżynierowe automatycy z wieloletnim doświadczeniem w branży. Potrzebujesz pomocy w zakresie pomiarów poziomu lub ciśnienia? Skontaktuj się z nami.
  • Profil Autora
  • http://www.vega.com

ReklamaPRZECZYTAJ RÓWNIEŻNAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

ReklamaPOLECANE FIRMY I PRODUKTY