Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

https://iautomatyka.pl/wp-content/uploads/2023/01/Proste-i-łatwe-do-wdrożenia-rozwiązania-z-zakresu-robotyki-od-SEW-EURODRIVE-Polska-—-kopia.jpg

Proste i łatwe do wdrożenia rozwiązania z zakresu robotyki od SEW-EURODRIVE Polska


W technologii automatyzacji handling produktów stanowi ważny element łańcucha procesów. Załadunek i rozładunek bezpośrednio wpływają na czas cyklu maszyny. Profile ruchów muszą być zarówno szybkie i precyzyjne, jak również delikatne dla produktu oraz mechaniki.

Do typowych zastosowań realizowanych przez roboty SEW-EURODRIVE należą pick-and-place, paletyzacja i układanie w stosy, transport i przekazywanie, jak również pakowanie. Rozwiązania w zakresie robotów idealnie nadają się również do procesów związanych z uszlachetnianiem produktów, takich jak dekorowanie żywności czy również przetwarzanie na bieżąco (on the fly). Oprócz najwyższych wymagań dotyczących dynamiki, handling produktu powinien odbywać się w sposób jak najdelikatniejszy. Jednocześnie proces jest stabilny tylko wtedy, gdy materiały są obrabiane z wysoką precyzją i powtarzalnością.

Na przykład na potrzeby tego typu obszarów zastosowań eksperci SEW-EURODRIVE opracowali odpowiednie moduły oprogramowania MOVIKIT® Robotics. Aby móc realizować instalacje o tak złożonych i szybkich sekwencjach ruchu, dodatkowo dostępny jest zestaw kinematyki manipulatorów równoległych. Razem tworzą one idealną platformę rozwiązań, dzięki której można realizować tory ruchu równie łatwo i optymalnie jak ruch na pojedynczej osi.

Moduł oprogramowania MOVIKIT® Robotics to podstawowe oprogramowanie do sterowania robotem. Zapewnia szeroki zakres parametryzowalnych modeli kinematycznych. Wszechstronne standardowe funkcjonalności zawarte w oprogramowaniu podstawowym można rozszerzyć o liczne moduły dodatkowe i dodać tym samym funkcje specjalistyczne.

Standardowy moduł oprogramowania MOVIKIT® Robotics umożliwia sterowanie uniwersalnymi kinematykami robota i zapewnia prostotę oraz oszczędność czasu.

Obsługa realizowana jest przy tym za pośrednictwem MOVISUITE® RobotMonitor, poprzez standardowy lub elastycznie konfigurowany interfejs danych procesowych albo z poziomu programu IEC.

Chcą Państwo mieć również możliwość przeprowadzenia uruchomienia offline z biura lub testowania maszyny z wykorzystaniem symulowanych osi? Dzięki zintegrowanej adaptacyjnej symulacji 3D robota oraz jego torów ruchu MOVISUITE® RobotMonitor daje Państwu szerokie możliwości.Utworzono: / Kategoria:
  • Autor: SEW-EURODRIVE Polska
  • SEW-EURODRIVE jest światowym ekspertem techniki napędowej oraz automatyzacji produkcji. Na świecie działamy od ponad 90, a w Polsce od ponad 25 lat. Oferujemy kompleksową ofertę techniki napędowej, nowoczesne rozwiązania do automatyzacji produkcji oraz innowacyjne rozwiązania systemowe MAXOLUTION®. SEW-EURODRIVE to jednak nie tylko produkty najwyższej jakości, ale również indywidualne podejście, perfekcyjny serwis i szeroka oferta szkoleń, dzięki którym nasi Klienci pozostają konkurencyjni i zdolni do adaptacji wobec szybko zmieniającego się świata, w jakim żyjemy.
  • Profil Autora
  • https://www.sew-eurodrive.pl

Reklama

Newsletter

Zapisz się i jako pierwszy otrzymuj nowości!PRZECZYTAJ RÓWNIEŻNAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

ReklamaPOLECANE FIRMY I PRODUKTY