PARTNERZY

PRODUKTY I SKLEP POZNAJ SICK

Od automatyzacji produkcji i logistyki, aż po automatyzację procesów technologicznych — SICK należy do ścisłej czołówki wśród producentów czujników. Jako lider rynku w dziedzinie technologii, firma SICK ze swoimi czujnikami i rozwiązaniami aplikacyjnymi tworzy doskonałe podstawy dla bezpiecznego i efektywnego sterowania procesami, ochrony ludzi przed wypadkami oraz ochrony środowiska naturalnego.

NEWSY / BLOG POZNAJ MITSUBISHI ELECTRIC ODDZIAŁ POLSKA

Korporacja Mitsubishi Electric, posiadająca 90 lat doświadczenia w zakresie dostarczania niezawodnych, wysokiej jakości innowacyjnych produktów w dziedzinie automatyki przemysłowej, produkcji, marketingu i sprzedaży urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Programowalne sterowniki PLC, rozwiązania napędowe, roboty przemysłowe, panele dotykowe, wycinarki laserowe i sterownie CNC firmy Mitsubishi Electric zaliczają się do produktów najwydajniejszych na rynku i gwarantują sukcesy firmy już od ponad 30 lat.

KATALOG PRODUKTÓW POZNAJ FINDER

Od 1954 Finder pracował wyłącznie w zakresie przekaźników i timerów. Nasz wysoki stopień specjalizacji zaowocował ponad 10.000 różnych produktów w jednej z najszerszych dostępnych ofert. Firma szeroko się rozwija i inwestuje w przyszłość uzupełniając gamę swojego asortymentu. Prócz przekaźników oferuje rozwiązania przemysłu elektrycznego do zastosowań domowych jak i komercyjnych poprzez przekaźniki, urządzenia przeciwprzepięciowe, termostaty panelowe, zasilacze i liczniki energii. Gama asortymentu obejmuje ponad 12 tysięcy produktów.

KATALOG ONLINE POZNAJ JOHNSON CONTROLS

Firma Johnson Controls to światowy lider w zakresie zróżnicowanych technologii i przemysłu świadczący usługi dla klientów w ponad 150 krajach. 120 000 pracowników tworzy wysokiej jakości produkty, usługi i rozwiązania umożliwiające optymalizację wydajności energetycznej oraz obsługowej budynków. Johnson Control prężnie działa również w branży motoryzacyjnej, a w ofercie firmy można odnaleźć różne rodzaje akumulatorów oraz opracowane systemy wnętrz samochodowych.

BLOG WAGO POZNAJ WAGO

Rozwiązania dostarczane przez WAGO. już od wielu lat wspierają naszych klientów w dążeniu do sukcesu. Poczynając od prostych instalacji elektrycznych, a kończąc na skomplikowanej infrastrukturze zarządzającej procesami przemysłowymi czy automatyką budynkową. Sprawdźcie jak rozwiązania WAGO, mogą wesprzeć Was w drodze do Waszego sukcesu.

KATALOG ONLINE POZNAJ PANASONIC

Panasonic Electric Works Europe zajmuje się produkcją oraz dystrybucją komponentów automatyki, takich jak: czujniki przemysłowe, sterowniki programowalne, napędy przemysłowe i systemy znakowania laserowego. W ścisłej kooperacji z europejskimi klientami, oferują rozwiązania dla różnych obszarów biznesu, takich jak przemysł motoryzacyjny, pojazdy elektryczne, automatyzacja procesów technologicznych oraz budynków, odnawialnych źródeł energii czy zarządzania środowiskowego.

Poznaj easyE4 POZNAJ EATON

Eaton Electric jest producentem najwyższej jakości automatyki przemysłowej, aparatury sygnalizacyjnej, łączeniowej, zabezpieczającej i instalacyjnej oraz systemów rozdziału energii niskiego napięcia. Międzynarodowe nagrody oraz certyfikaty są dowodem, iż produkty Eaton Electric odpowiadają najnowszym standardom bezpieczeństwa i wymaganiom jakości. Wszystkie nasze wyroby gwarantują długoletnie działanie.

PRODUKTY POZNAJ PEPPERL+FUCHS

Automatyzacja to nasz świat. Perfekcyjne rozwiązania - nasz cel.

Obecnie firma Pepperl+Fuchs jest znana klientom na całym świecie jako przedsiębiorstwo pionierskie i innowacyjne w dziedzinach takich, jak ochrona przeciwwybuchowa instalacji elektrycznych czy technologie czujników. Zawsze koncentrujemy się na wymaganiach klientów. Pasja, z jaką poświęcamy się automatyce, oraz przełomowe technologie, jakimi dysponujemy, pozwalają nam owocnie współpracować z klientami — tak dziś, jak i w przyszłości.

MENU PROFIL

Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

Projektowanie automatyki w smartDESIGNER, cz.1

422 wyświetleń, autor: WAGO.PL.

Konfigurator smartDESIGNER to bezpłatne narzędzie WAGO umożliwiające projektowanie w trybie online, z wykorzystaniem przeglądarki internetowej. Zalet tego rozwiązania jest wiele. Nie musimy instalować i aktualizować oprogramowania. Do pracy wystarczy dowolny komputer z dostępem do Internetu, a do dyspozycji mamy cały katalog aktualnych produktów WAGO ulokowanych w jednym miejscu.

Projektowanie przykładowego węzła z automatyką WAGO

W tym artykule chciałbym pokazać, jak krok po kroku użyć narzędzia smartDESIGNER do zaprojektowania węzła automatyki WAGO ze sterownikiem PFC200, modułami I/O, modułami analogowymi oraz komunikacyjnymi. Taki projekt będziemy mogli wyeksportować do pliku CSV, wygenerować listę urządzeń i wgrać ją bezpośrednio do oprogramowania e!COCKPIT, a następnie importować pliki do programów typu CAD etc.

Rejestracja i logowanie do smartDESIGNER

Pełną funkcjonalność narzędzia uzyskujemy po rejestracji do systemu. Można także projektować w trybie gościa, ale tracimy wtedy możliwość eksportu plików.
Wchodzimy na stronę www.wago.pl i w zakładce Produkty/Ogólne wybieramy smartDESIGNER.  (link)

W kolejnym oknie możemy przejść do rejestracji lub kontynuować pracę jako gość. Ja od razu zarejestruję się w systemie.

Wpisuję swoje dane oraz dane firmy/organizacji. W odpowiedzi dostałem e-mail z potwierdzeniem rejestracji.

Teraz mogę przejść do logowania. Wpisują mój adres e-mail oraz hasło, które ustaliłem podczas rejestracji.

Po zalogowaniu klikam Utwórz projekt.

Wpisuję nazwę projektu oraz krótki opis i klikam przycisk Dalej.

Pojawiają się 3 możliwe konfiguracje: dla komponentów do szef sterowniczych, złączki do płytek drukowanych i wielowtyki, a także maty oznacznikowe. Wybieram opcję pierwszą.

Teraz muszę odpowiednio skonfigurować projekt.

 1. Wpisuję własne oznaczenie dla projektu.
 2. Dodaję nazwę projektanta.
 3. Zaznaczam, czy elementy mają być montowane na szynie montażowej, czy bez szyny montażowej.
 4. Z listy rozwijalnej wybieram rodzaj szyny montażowej o określonym numerze katalogowym
 5. Z listy rozwijalnej wybieram jedna z dwóch opcji: złączki z otwartą strona prawą lub z otwarta stroną lewą
 6. Wpisuję wymaganą długość szyny montażowej w milimetrach.
 7. Klikam przycisk Dalej

Można już zacząć projektowanie. Praktyczna rada, jeśli chcemy ukryć (lub odkryć) pasek menu po lewej stronie, klikamy na logo WAGO (1). Aby znaleźć produkt, należy wpisać numer katalogowy do wyszukiwarki (2). Uwaga: nie trzeba znać całego numeru, wystarczy wpisać tylko jego część. Wówczas pojawi się lista ze wszystkim produktami zawierającymi ten fragment numeru. Z poziomu zakładki Projekt (3) możemy tworzyć nowe projekty i zarządzać nimi, a następnie je importować lub eksportować (4). W przypadku jakichkolwiek trudności czy pytań warto skorzystać z zakładki Informacja (5).

Przejdźmy teraz do zakładki Projekt. To tutaj możemy stworzyć nowy projekt (1) lub nową konfigurację (2). Wszystkie projekty zapisywane są online. Aby zobaczyć lub edytować projekt, można go otworzyć właśnie z tego poziomu (3). Projekty możemy zapisywać w dowolnych, stworzonych przez nas folderach (4). Dzięki temu można je łatwo odnaleźć i nimi zarządzać. Istnieje również opcja sprawdzenia projektu. System sam podpowiada o brakujących elementach, np. ściankach końcowych czy module zasilającym w przypadku automatyki (5). Konfigurator smartDESIGNER pozwala również na wygenerowanie dokumentacji zawierającej istotne dane produktowe i procesowe (6). Z poziomu projektu można wykonać nadruki na materiałach oznacznikowych przy użyciu drukarki smartPRINTER (7). Przygotowane przez nas konfiguracje możemy udostępnić osobom trzecim za pomocą aktywnego linku (8). Aby zamówić projekt, wystarczy przesłać zapytanie ofertowe do WAGO (9). W każdej chwili możemy edytować dane w dokumentacji okołoprojektowej, np. datę wykonania, nazwisko projektanta (10). Możemy również nadać innym osobom uprawnienia do odczytu lub edycji (11). Wystarczy podać e-mail użytkownika.

Zakładka import/eksport oferuje:

 1. zapisanie projektu w formacie WSP lokalnie, na dysku komputera PC. Istnieje także opcja otwarcia takiego pliku lokalnego w narzędziusmartDESIGNER.
 2. import projektu utworzonego w starej wersji smartDESIGNER z formatu XML do formatu WSP
 3. import/eksport pliku z rozszerzeniem CAE
 4. wygenerowanie pliku z rozszerzeniem CAD
 5. import/eksport pliku do e!COCKPIT z konfiguracją węzła automatyki WAGO
 6. wygenerowanie listy elementów w pliku CSV

W zakładce Informacja znajdują się:

 1. informacje o wersji, wymaganiach sprzętowych, dostępnych funkcjonalnościach oraz samouczek i sekcja z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania
 2. link do strony głównej WAGO: www.wago.pl
 3. kontakt do wsparcia technicznego WAGO
 4. informacje o firmie WAGO
 5. informacja o numerze wersji

Przygotowanie listwy montażowej

Przed umiejscowieniem podzespołów automatyki WAGO warto dodać domyślny odstęp na listwie – ok. 10 mm – z lewej i prawej strony. W ten sposób zablokujemy strefę, w której nie będzie można umieszczać żadnych elementów. W praktyce to miejsce pozwala na swobodne mocowanie np. do szafy montażowej.

Kiedy klikniemy na szynę lewem przyciskiem myszy, powinna się ona podświetlić na zielono. Teraz w prawym górnym rogu otwieramy listę z numerem katalogowym szyny. Wybieramy opcję strefa zablokowana, uściślając, gdzie ma być ona zlokalizowana. W tym celu określamy długość tej strefy i zatwierdzamy klikając Dalej.

Na czerwono zaznaczona jest strefa zablokowana. Dodatkowo uruchomiłem opcję wymiarowania (zaznaczone na czerwono). Obok szyny otrzymamy informację na temat jej wymiarów: długość, szerokość, wysokość.

Podsumowanie

Tak przygotowany projekt z szyną montażową jest gotowy do kolejnego kroku, czyli projektowania odpowiednich elementów automatyki WAGO. W kolejnym wpisie pojawi się pełna instrukcja, jak zaprojektować węzeł WAGO.

3 sierpnia 2019 / Kategoria:

NAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

>KLIKNIJ<

Historia zacisków sprężynowych Wago

Historia zacisków sprężynowych Wago

>KLIKNIJ<

Konwerter Modbus TCP <> RTU z Qt C++

Konwerter Modbus TCP <> RTU z Qt C++

>KLIKNIJ<

WEBINARY BECKHOFF – 30 minut dużej dawki wiedzy!

WEBINARY BECKHOFF – 30 minut dużej dawki wiedzy!

>KLIKNIJ<

Seria 7S – Przekaźniki modułowe z wymuszonym prowadzeniem styków

Seria 7S – Przekaźniki modułowe z wymuszonym prowadzeniem styków

>KLIKNIJ<

Rodzaje systemów pozycjonowania, na podstawie urządzeń Pepperl+Fuchs

Rodzaje systemów pozycjonowania, na podstawie urządzeń Pepperl+Fuchs

>KLIKNIJ<

EcoStruxure Tour ze Schneider Electric – bezpłatne warsztaty

EcoStruxure Tour ze Schneider Electric – bezpłatne warsztaty

>KLIKNIJ<

MOVI-C® w akcji: maszyna pakująca z systemem pakowania zbiorczego SEW-Eurodrive

MOVI-C® w akcji: maszyna pakująca z systemem pakowania zbiorczego SEW-Eurodrive

>KLIKNIJ<

Komunikacja w przemyśle: konferencja Technology days 2019 – Poznań 24-25 września

Komunikacja w przemyśle: konferencja Technology days 2019 – Poznań 24-25 września

>KLIKNIJ<

Video-recenzja zegara astronomicznego Finder

Video-recenzja zegara astronomicznego Finder

>KLIKNIJ<

Serwonapędy, rodzaje, dobór, strojenie i konfiguracja – wywiad z Panasonic

Serwonapędy, rodzaje, dobór, strojenie i konfiguracja – wywiad z Panasonic

>KLIKNIJ<

Zaawansowane ustawienia DNP3

Zaawansowane ustawienia DNP3

>KLIKNIJ<

Jak być na bieżąco z Przemysłem 4.0 i digitalizacją procesów przemysłowych?

Jak być na bieżąco z Przemysłem 4.0 i digitalizacją procesów przemysłowych?

>KLIKNIJ<

WEBINARIUM ONLINE: ZDALNY DOSTĘP Z WYKORZYSTANIEM M!DGE2

WEBINARIUM ONLINE: ZDALNY DOSTĘP Z WYKORZYSTANIEM M!DGE2

>KLIKNIJ<

Kurs projektanta systemów HMI/SCADA cz.6 – Jak przeprowadzić testy, kontrolę i utrzymanie wizualizacji

Kurs projektanta systemów HMI/SCADA cz.6 – Jak przeprowadzić testy, kontrolę i utrzymanie wizualizacji

>KLIKNIJ<

Regulator logiki rozmytej – przykład zastosowania

Regulator logiki rozmytej – przykład zastosowania

>KLIKNIJ<

Jak dobrać przekładnię z konfiguratorem SESAME

Jak dobrać przekładnię z konfiguratorem SESAME

>KLIKNIJ<

VI Mistrzostwa Polski branży automatyki przemysłowej w piłce nożnej – P+F Cup’19

VI Mistrzostwa Polski branży automatyki przemysłowej w piłce nożnej – P+F Cup’19

>KLIKNIJ<

Czym jest i jak działa sterownik bezpieczeństwa?

Czym jest i jak działa sterownik bezpieczeństwa?

>KLIKNIJ<

Korzystaj w pełni z funkcjonalności enkodera i nie męcz sterownika!

Korzystaj w pełni z funkcjonalności enkodera i nie męcz sterownika!

>KLIKNIJ<

BMO Automation rozwiązuje zdalnie 90% problemów

BMO Automation rozwiązuje zdalnie 90% problemów

MOŻESZ SIĘ TYM ZAINTERESOWAĆ

 • System MasterIN firmy Finder składa się z przekaźnikowych modułów sprzęgających z terminalami Push-in. Technologia ta reprezentuje najnowsze osiągnięcia w bezśrubowych ‘sprężynowych’ zaciskach, oferujących szybką instalację. W porównaniu do...
 • EPSITRON®ECO & COMPACT Power OSZCZĘDNOŚĆ KOSZTÓW Zasilacze EPSITRON® ECO i COMPACT Power to nie tylko oszczędność przy zakupie, ale również niższe koszty dzięki łatwej obsłudze oraz braku konieczności serwisowania. Są one doskonałym roz...
 • Technologia SmartBridge® od Pepperl+Fuchs stanowi łącznik między czujnikami, a Przemysłem 4.0: Dotychczas dane procesu generowane przez urządzenia będące częścią infrastruktury IO-Link były przetwarzane głównie w obiegu urządzenia. Wartości...
 • Nowe modułowe sterowniki programowalne PLC firmy Eaton umożliwiają producentom maszyn i systemów opracowywanie nowoczesnych koncepcji automatyki, zwłaszcza w połączeniu z systemem XN300 I/O i panelem dotykowym XV300. Modułowy sterownik zape...
 • Nowoczesne dotykowe panele operatorskie HMI firmy WEINTEK Labs. – Bezpłatne oprogramowanie narzędziowe w pełnej wersji – Precyzyjne, dotykowe ekrany wyświetlające szczegółową grafikę – Obszerne biblioteki komponentów grafi...
 • W trybie refleksyjnym sygnał ultradźwiękowy jest nieustannie odbijany przez zamontowany na stałe element odbijający wiązkę, tzw. element odniesienia. Jako elementu odbijającego wiązkę można używać odpowiednio ustawionego panelu z plastiku l...Kategorie
POLECANE ARTYKUŁY
KOMUNIKATY
Wydarzenia
POLECANE FIRMY I PRODUKTY

Wszystko stanie się prostsze po zalogowaniu :)

Przypomnij hasło

Nie masz konta? Zarejestruj się

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
z

Przetwarzamy pliki... jeszcze chwilka…