Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

https://iautomatyka.pl/wp-content/uploads/2023/09/Polar-2_Easy-Resize.com_.jpg

Producent chipów usprawnia transport materiałów i zwiększa wydajność siły roboczej

autor: OMRON.

Polar Semiconductor, renomowany producent chipów półprzewodnikowych dla przemysłu motoryzacyjnego i sprzętu AGD z USA, dostrzegł potrzebę optymalizacji swoich procesów produkcyjnych. Mając na celu zmniejszenie odległości transportowych w obrębie swojego zakładu i zwiększenie wydajności siły roboczej, firma zwróciła się do OMRON w celu uzyskania elastycznego i opłacalnego rozwiązania.

Przed rozpoczęciem projektu Polar sporządził mapę bieżących procesów, w tym m.in. czas przemieszczania się materiałów w fabryce. To blisko 65 km w całym cyklu życia produktu! Polar przeprowadził szczegółowe ćwiczenia symulacyjne i mapowe we współpracy z firmą OMRON. Analizie poddano cały obiekt, oceniono prędkość, z jaką produkty mogą być transportowane na całej linii produkcyjnej. Wyniki dostarczyły cennych informacji na temat wykonalności i korzyści płynących z integracji rozwiązań robotyki firmy OMRON, uzasadniając w ten sposób inwestycję.

Aby zwiększyć siłę roboczą, firma Polar dodała roboty mobilne LD 60/90 firmy OMRON. LD to autonomiczny robot mobilny (AMR), który potrafi samodzielnie nawigować i jest przeznaczony do dynamicznie przemieszczających się materiałów w trudnych warunkach. Jest w stanie manewrować w zamkniętych przejściach i obszarach zmiennych, w tym także w obecności ludzi.

Pomimo początkowych obaw związanych z akceptacją technologii robotyki przez operatorów, operatorzy firmy Polar szybko zdali sobie sprawę z korzyści, jakie wniosła ona do ich pracy. Roboty uprościły ich zadania, pozwalając im skupić się na krytycznych czynnościach, takich jak utrzymanie pracy sprzętu, a roboty zapewniły nieprzerwany i terminowy przepływ materiałów.

Rozwiązanie obejmowało wdrożenie floty siedmiu robotów, które sprawnie transportowały materiały z głównego obszaru magazynowania produkcji w toku do różnych punktów
w procesie produkcyjnym. Roboty firmy OMRON autonomicznie zajmują się transportem materiałów na duże odległości, znacznie zmniejszając potrzebę ręcznej interwencji
i poprawiając ogólną wydajność procesu produkcyjnego firmy Polar.

W fazie konfiguracji firma OMRON odegrała kluczową rolę we wsparciu firmy Polar. Zespół inżynierów firmy OMRON zapewnił szybką pomoc w przypadku pojawienia się wyzwań. Dostępność i wiedza specjalistyczna firmy OMRON zapewniły pomyślną realizację i ciągłe doskonalenie projektu.

Dzięki rozwiązaniu z zakresu robotyki mobilnej firmy OMRON firma Polar z powodzeniem osiągnęła swoje cele polegające na zwiększeniu produktywności, optymalizacji przepływów pracy oraz stworzeniu usprawnionego i wydajnego procesu produkcji półprzewodników.

Więcej informacji o robotach LD-60/90:https://industrial.omron.pl/pl/products/ld-60-90

Więcej informacji o Polar Semiconductor: https://polarsemi.com/Utworzono: / Kategoria:
  • Autor: OMRON
  • Światowy lider w produkcji technologicznie zaawansowanych produktów do automatyzacji przemysłu i źródło fachowej wiedzy. OMRON Industrial Automation zapewnia niezrównane produkty dla automatyki i fachowe rozwiązania dostosowane do indywidualnych potrzeb.
  • Profil Autora
  • http://industrial.omron.pl

Reklama

Newsletter

Zapisz się i jako pierwszy otrzymuj nowości!PRZECZYTAJ RÓWNIEŻNAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

ReklamaPOLECANE FIRMY I PRODUKTY