Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

https://iautomatyka.pl/wp-content/uploads/2023/01/Omron_Vetipak_4_sol.jpg

Precyzja i automatyzacja procesu pakowania produktów z wykorzystaniem rozwiązań OMRON

autor: OMRON.

 

Rozwiązanie opakowaniowe ze zintegrowaną robotyką oraz sterowaniem firmy OMRON i B Electrical Engineering zapewnia skalowalne procesy i wysokiej jakości produkcję kontraktową szybko rotujących towarów konsumpcyjnych (FMCG), takich jak luksusowe produkty do pielęgnacji domu i ciała czy wyroby cukiernicze.

Wraz ze zmieniającymi się potrzebami konsumentów i rosnącym niedoborem siły roboczej technologie robotyczne stanowią doskonałe uzupełnienie procesów pakowania. Cykle eksploatacji produktów są coraz krótsze,a producenci szukają większej elastyczności. Wiodący producent kontraktowy Vetipak odpowiedział na te wyzwania dzięki innowacyjnemu rozwiązaniu automatyzacyjnemu, które łączy w sobie zalety pracy ludzkiej i technologii. Firma Vetipak potrzebowała zautomatyzować proces pakowania wyrobów cukierniczych i kosmetyków luksusowych, zapewniając jednocześnie szybkość, skalowalność i jakość procesu. Zdecydowała się na automatyzację trzech nowych linii pakujących z wykorzystaniem robotyki przemysłowej firmy OMRON, wdrożonych we współpracy z OMRON Solution Partner – firmą B Electrical Engineering.

Niedawno poczyniliśmy znaczne inwestycje w rozwój naszych zakładów w Holandii, w tym w objęty pełnym sterowaniem budynek z kontrolą temperatury, ciśnienia powietrza i wilgotności, a także najnowocześniejsze zautomatyzowane linie produkcyjne z technologią robotyki. Nowe linie musiały zostać przystosowane do obsługi pakowania dużych ilości różnorodnych produktów. Poszukiwaliśmy również rozwiązań, które byłyby łatwe w obsłudze, bezpieczne i bezproblemowe we współpracy z naszym personelem – stwierdza Mark van der Burgt, dyrektor ds. handlowych w Vetipak.

Innowacyjne podejście do produkcji kontraktowej

Zintegrowany sterownik robotyki NJ501-R firmy OMRON został opracowany z myślą o zastosowaniach wymagających szybkiego przetwarzania w celu sterowania maszyną, zapewnienia bezpieczeństwa, niezawodności i uproszczenia konserwacji.

Nowy zintegrowany sterownik robota firmy OMRON to idealne rozwiązanie dla potrzeb firm takich jak Vetipak, które nie tylko zapewni odpowiednią wydajność, ale także pozwoli w naturalny sposób zaoszczędzić czas programowania. Dzięki jednemu sterownikowi można osiągnąć płynną, bezproblemową integrację sekwencji, ruchu i sterowania robotem – mówi Guy Beyens, dyrektor zarządzający B Electrical Engineering.

Dzięki zintegrowanemu sterownikowi pozycja robota jest uaktualniana w czasie rzeczywistym, co jest szczególnie ważne np. w procesie klejenia opakowań. Rozwiązanie to umożliwia reagowanie na czynniki środowiskowe i dostosowanie do bieżących potrzeb, umożliwiając pracownikom technicznym i operatorom uzyskanie większej niezależności. Możliwe jest np. ustawienie daty na opakowaniu lub pozycji klejenia robota bezpośrednio z panelu dotykowego.

Bardzo dokładne oklejanie było dodatkową korzyścią dla klienta końcowego, ponieważ poprawia to jakość opakowania. Luksusowe produkty muszą wyglądać dobrze, więc klejenie musi być wykonane precyzyjnie. Dla przemysłu spożywczego z kolei ważne jest, aby opakowanie dobrze chroniło przed wpływem czynników zewnętrznych. Wszystko to jest możliwe dzięki technologii robotyki firmy OMRON – dodaje Mark van der Burgt.

Dla Vetipak kluczowe znaczenie miała także elastyczność nowych linii. Firma oczekiwała w szczególności możliwości łatwej wymiany formatu opakowań.

– Vetipak dodała kolejne 17 nowych robotów do swojej bazy wraz ze zintegrowanymi sterownikami robotów OMRON. Inwestycja firmy Vetipak nie wiąże się wyłącznie z produkcją detalicznych opakowań konfekcyjnych lub składania luksusowych zestawów podarunkowych. Elastyczność zastosowanej technologii sprawia, że również przyszłe potrzeby mogą zostać zaspokojone dzięki przeprogramowaniu czy przeniesieniu robotów na nowe lub inne linie – podkreśla Sylvie Van De Weghe, dyrektor ds. sprzedaży OMRON w Belgii i Luksemburgu.

O firmie Vetipak

Vetipak to założona w 1997 r. holenderska firma rodzinna, współpracująca z głównymi producentami żywności
i towarów. W ofercie Vetipak znajdują się innowacyjne i skalowalne rozwiązania dla wiodących firm z branży FMCG zaprojektowane specjalnie do ich potrzeb. Firma Vetipak oferuje swoim klientom kompletne zautomatyzowane rozwiązanie w zakresie produkcji i pakowania: od projektowania i inżynierii aż po produkcję. Vetipak stale inwestuje w rozwój swoich możliwości.

O firmie OMRON

OMRON Corporation to wiodąca firma w branży automatyki na świecie, oferująca rozwiązania oparte na technologii „Sensing & Control + Think”. Obszary działania firmy OMRON obejmują wiele sektorów: od automatyki przemysłowej i podzespołów elektronicznych przez systemy infrastruktury społecznej i opiekę zdrowotną, aż po rozwiązania środowiskowe. Firma powstała w 1933 roku i zatrudnia około 30 000 pracowników na całym świecie, dostarczając produkty i świadcząc usługi w około 120 krajach i regionach. Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej firmy OMRON: industrial.omron.plUtworzono: / Kategoria:
  • Autor: OMRON
  • Światowy lider w produkcji technologicznie zaawansowanych produktów do automatyzacji przemysłu i źródło fachowej wiedzy. OMRON Industrial Automation zapewnia niezrównane produkty dla automatyki i fachowe rozwiązania dostosowane do indywidualnych potrzeb.
  • Profil Autora
  • http://industrial.omron.pl

Reklama

Newsletter

Zapisz się i jako pierwszy otrzymuj nowości!PRZECZYTAJ RÓWNIEŻNAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

ReklamaPOLECANE FIRMY I PRODUKTY
  • Obsługa za pomocą urządzeń mobilnych zapewnia wygodę i ciągłość pracy Operatorzy maszyn mogą teraz płynnie przełączać kontrolę nad maszyną między głównym interfejsem HMI a urządzeniami mobilnymi. Nowa funkcja systemu mapp View firmy B&R...
  • SICK oferuje całą gamę elektronicznych przetworników pomiarowych ciśnienia i presostatów, które ze względu na inteligentne i wszechstronne możliwości konfiguracji dają się optymalnie dopasować do indywidualnych wymagań klienta. W typowy dla...
  • Urządzenia XV300 wyposażone są w przemysłowe wyświetlacze wysokiej rozdzielczości z technologią wielodotyku. To, w połączeniu z precyzyjnym i intuicyjnym interfejsem użytkownika, umożliwia operatorom pracę od zaraz. Dodatkowo te wysoko wyda...
  • Systemy RFID są ekonomiczne, uniwersalne i zapewniają niezawodność procesów, np. w intralogistyce. Zadania związane z identyfikacją stały się teraz łatwiejsze, szczególnie gdy potrzebna jest duża liczba punktów identyfikacji, dzięki  głowic...
  • W trybie refleksyjnym sygnał ultradźwiękowy jest nieustannie odbijany przez zamontowany na stałe element odbijający wiązkę, tzw. element odniesienia. Jako elementu odbijającego wiązkę można używać odpowiednio ustawionego panelu z plastiku l...
  • Monitorowanie obciążenia i rozdział potencjałów w jednym kompletnym rozwiązaniu To innowacyjny system dystrybucji napięcia 24 V DC zapewniający monitorowanie obciążenia i dystrybucję potencjałów w jednym kompletnym rozwiązaniu. Bezawaryjna ...