Partnerzy

Od 1954 Finder pracował wyłącznie w zakresie przekaźników i timerów. Nasz wysoki stopień specjalizacji zaowocował ponad 10.000 różnych produktów w jednej z najszerszych dostępnych ofert. Firma szeroko się rozwija i inwestuje w przyszłość uzupełniając gamę swojego asortymentu. Prócz przekaźników oferuje rozwiązania przemysłu elektrycznego do zastosowań domowych jak i komercyjnych poprzez przekaźniki, urządzenia przeciwprzepięciowe, termostaty panelowe, zasilacze i liczniki energii. Gama asortymentu obejmuje ponad 12 tysięcy produktów.

KursyAutomatyki.pl - portal z kursami online z automatyki przemysłowej. Znajdziesz tam zarówno darmowe kursy, jak i płatne, pełne z wiedzy i doświadczenia od ekspertów. Po zapisie na kurs otrzymujesz dostęp do logicznego ciągu nagrań i ćwiczeń, do których możesz wracać wielokrotnie. Na zakończenie kursu czeka Cię test sprawdzający, po którym otrzymasz dwa certyfikaty w języku polskim i angielskim. Dołącz już teraz!

Automatyzacja to nasz świat. Perfekcyjne rozwiązania - nasz cel. Obecnie firma Pepperl+Fuchs jest znana klientom na całym świecie jako przedsiębiorstwo pionierskie i innowacyjne w dziedzinach takich, jak ochrona przeciwwybuchowa instalacji elektrycznych czy technologie czujników. Zawsze koncentrujemy się na wymaganiach klientów. Pasja, z jaką poświęcamy się automatyce, oraz przełomowe technologie, jakimi dysponujemy, pozwalają nam owocnie współpracować z klientami — tak dziś, jak i w przyszłości.

Rozwiązania dostarczane przez WAGO. już od wielu lat wspierają naszych klientów w dążeniu do sukcesu. Poczynając od prostych instalacji elektrycznych, a kończąc na skomplikowanej infrastrukturze zarządzającej procesami przemysłowymi czy automatyką budynkową. Sprawdźcie jak rozwiązania WAGO, mogą wesprzeć Was w drodze do Waszego sukcesu.

Dostarczamy produkty i rozwiązania z zakresu Przemysłowej Techniki Łączeniowej. Już od ponad 160 lat Weidmüller jest synonimem kompetencji i niezawodność. Oferujemy rozwiązania dla takich branż jak przemysł maszynowy, technika procesowa, produkcja urządzeń, energetyka i transport. Wspieramy naszych Klientów i Partnerów w ponad 80 krajach, produktami, rozwiązaniami i usługami w zakresie połączeń elektrycznych oraz układów zasilania, przetwarzania sygnałów oraz transmisji danych w środowisku przemysłowym.

Oni już dołączyli do Projektu iAutomatyka

Poznaj roboty KUKA KR DELTA i KR SCARA – duet idealny do zadań Pick & Place

Zadania Pick & Place wymagają przede wszystkim wysokiej precyzji, powtarzalności i szybkości. Odpowiedzią na te potrzeby są roboty przemysłowe KUKA – KR DELTA oraz KR SCARA. Te silne, szybkie i wysoce wydajne urządzenia są fabrycznie dostosowane, by sprostać niemal każdemu zadaniu przemysłowemu.

Czego wymagają zadania Pick & Place?

Systemy Pick & Place, które są używane w przemyśle, magazynach i produkcji, muszą spełniać kilka kluczowych wymagań technicznych. Przede wszystkim, muszą być dokładne i powtarzalne, aby zapobiegać uszkodzeniom przedmiotów oraz umożliwiać ich precyzyjne umieszczanie na docelowej pozycji. Waga i wymiary podnoszonych przedmiotów są istotne dla doboru odpowiednich komponentów, takich jak przeguby i siłowniki. Szybkość jest kluczowa, zwłaszcza w produkcji masowej, gdzie efektywność procesu odgrywa kluczową rolę.

Roboty KUKA do zadań Pick & Place

W portfolio KUKA – jednego z liderów w dziedzinie automatyzacji i robotyzacji – znajduje się szereg robotów do zadań specjalnych, który optymalizują procesy w fabrykach na całym świecie, umożliwiając wydajną i bezpieczną produkcję.

KR SCARA oraz KR DELTA to roboty skonstruowane z myślą o sprostaniu każdemu zadaniu przemysłowemu. Czy to w przypadku montażu małych elementów, manipulowania materiałami czy kontroli – roboty przemysłowe KUKA zapewniają najwyższą wydajność i opłacalność. Poznaj wyjątkowe urządzenia, które doskonale sprawdzą się do zadań Pick & Place, i sprawdź, jak mogą zoptymalizować procesy w Twoim przedsiębiorstwie.

KR SCARA – dla najwyższej wydajności produkcji

Roboty KR SCARA sprawiają, że automatyzacja w branżach wrażliwych na koszty jest łatwiejsza i długofalowo bardziej opłacalna. Wyposażone w inteligentne funkcje poziome roboty z ramieniem przegubowym KUKA oferują atrakcyjny, kompletny pakiet: są lekkie i smukłe, a zarazem wyjątkowo szybkie i silne oraz posiadają duży udźwig. Doskonałe rozwiązanie dla automatyzacji na ograniczonych przestrzeniach.

KR SCARA może poszczycić się najkrótszymi czasami cykli – wartości szczytowe w przypadku czasu cyklu wynoszące do 0,36 s przy zasięgu 500 mm oraz 0,38 s przy 700 mm. Decydując się na tego robota, wybierasz niskie całkowite koszty posiadania – wynikające z niskiego nakładu związanego z konserwacją, niskiego zużycia energii oraz korzystnej ceny zakupu. Ponadto robot zapewnia Ci bezpieczeństwo i niezawodność – kompaktowy układ sterowania KR C5 micro gwarantuje wysoką niezawodność. Roboty są certyfikowane do wysokiego bezpieczeństwa w niemal każdym środowisku pracy oraz spełniają wymogi CE. KR SCARA posiada kompaktową konstrukcję przy niskiej wadze oraz minimalną podstawę robota. Pasuje również do niewielkich modułów robota.

Zalety KR SCARA

 • Bezkonkurencyjny stosunek ceny do jakości – udźwig użyteczny na poziomie 6 i 12 kg, najwyższa precyzja, najkrótsze czasy cykli, wysoka prędkość, niska waga – wszystko w korzystnej cenie.
 • Możliwość optymalnego dostosowania do niemal każdego zadania – robot jest zasilany mediami w kompletnym pakiecie, co umożliwia łatwe dostosowanie do niemal każdego pożądanego zastosowania.
 • Wersja do pomieszczeń czystych – modele Cleanroom z certyfikatem ISO 5 o wadze 12 kg i stopniu ochrony IP54 dbają o wolne od cząsteczek i czyste środowisko pracy.
 • Solidność w wielu środowiskach pracy – roboty mają zastosowanie w całym zakresie temperatur: od 5°C do 40°C.
 • Szybka integracja peryferii – KR SCARA umożliwia bezpieczną, łatwą integrację urządzeń peryferyjnych.
 • Certyfikowana jakość – robot jest certyfikowany międzynarodowo według norm obowiązujących na całym świecie.
 • Roboty zgodne z ESD – KR SCARA posiada zabezpieczenie przed niekontrolowanymi wyładowaniami elektrostatycznymi, a co za tym idzie – spełnia wszystkie wymogi przemysłu elektronicznego.
 • Znajome środowisko użytkownika – z łatwością zintegrujesz KS SCARA z istniejącymi procesami produkcyjnymi, które funkcjonują w oparciu o rozwiązania KUKA.

KR DELTA – duży udźwig, błyskawiczna praca

KR DELTA to przede wszystkim wysoka wydajność – roboty posiadają minimalny czas cyklu poniżej 0,32 s oraz wysoką powtarzalność punktu i kątów, przez co doskonale sprawdzają się w precyzyjnych zastosowaniach Pick & Place na wielu przenośnikach taśmowych. Robot w wersji higienicznej wykonany jest w całości ze stali nierdzewnej, posiada kompleksowe smarowanie NSF H1 oraz wysoki stopień ochrony IP67 i IP65. Jego bezpieczeństwo potwierdzają certyfikaty CE i UL, DIN ISO 14159 oraz ISO 14644 klasy 4 dla osi 4. Ponadto robot jest niedrogi w eksploatacji dzięki niskiemu zużyciu energii i niskim nakładom związanym z konserwacją.

Zalety KR DELTA

 • Sprawdzona w branży konstrukcja – KR DELTA posiada duży obszar roboczy (zasięg 1200 mm, obszar roboczy w pionie 350 mm) oraz małą podstawę wynoszącą ± 350 mm. Ponadto może pracować w zakresie temperatur od 0°C do 45°C.
 • Wyjątkowo niskie nakłady na konserwację – nie wymaga ponownego smarowania w okresie użytkowania. Posiada przekładnię z dożywotnim smarowaniem oraz samosmarujące głowice kulowe.
 • Szeroki zakres zastosowań – KR DELTA jest idealny do zautomatyzowania zastosowań typu Pick & Pack & Place (podnieś, zapakuj, połóż) w przypadku wszelkiego rodzaju produktów szybkozbywalnych.
 • Elastyczny kołnierz – kołnierz nadaje się do szybkiego i łatwego montażu różnych chwytaków o różnych funkcjach i rozmiarach.
 • Płynna integracja – z linią produkcyjną dzięki opcjonalnemu oprogramowaniu do rozpoznawania obiektów, optymalnemu śledzeniu przenośników oraz koordynacji robotów i przenośników taśmowych.
 • Higiena w standardzie – robot w wersji Hygienic Machine (HO) nadaje się do sektora pierwotnego z towarami surowymi, a wersja HO z Hygienic Oil – do sektora wtórnego, np. końcowego pakowania żywności.

Robotyzacja kluczem do efektywności produkcji

Robotyzacja i automatyzacja to klucz do przemysłu przyszłości. Podnosząc efektywność i optymalizując procesy produkcyjne, roboty przemysłowe wynoszą przemysł na nowy poziom. Wprowadzając te inteligentne rozwiązania w proces produkcji, zyskujesz precyzję i powtarzalność, eliminujesz błędy ludzkie i zapewniasz stałą jakość wyrobów. Ponadto szybkość działania robotów przyspiesza procesy produkcyjne, skracając czasy cykli i zwiększając produkcję, co przekłada się na redukcję kosztów oraz większe zyski.

Automatyzacja za pomocą robotów przemysłowych przynosi także elastyczność, umożliwiając szybkie dostosowywanie się do zmieniających się potrzeb rynku. Dzięki zaawansowanym czujnikom i systemom bezpieczeństwa, roboty mogą pracować obok ludzi, co nie tylko zwiększa bezpieczeństwo w miejscu pracy, ale również pozwala na pełne wykorzystanie potencjału zespołów ludzkich i maszynowych.

Różnorodność typów robotów – w tym tych dostępnych w portfolio KUKA, jak KR SCARA czy KR DELTA – umożliwia dostosowanie rozwiązania do konkretnego zadania. Integracja robotów z innymi zaawansowanymi technologiami, takimi jak sztuczna inteligencja czy analiza danych, pozwala na jeszcze bardziej inteligentne procesy produkcyjne, zwiększając konkurencyjność firm na rynku.

Chcesz dowiedzieć się więcej o rozwiązaniach KUKA? Odwiedź stronę internetową jednego z liderów na rynku robotów przemysłowych na świecie!