Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

https://iautomatyka.pl/wp-content/uploads/2019/04/wago_coupler_profinet_profibus_siemens_tia_375_333.jpg

Poradnik: Komunikacja modułów I/O do PLC SIEMENS po PROFINET i PROFIBUS?


Wyspy zdalnych wejść i wyjść umożliwiają zbieranie sygnałów z sensorów i przekazywanie sygnałów do urządzeń wykonawczych, które są w znacznym stopniu oddalone od sterownika PLC. Następnie wszystkie te dane są przesyłane jednym przewodem do sterownika PLC. W tym celu wykorzystać można różne protokoły komunikacyjne. Protokół komunikacyjny, który wybierzemy musi być obsługiwany zarówno przez sterownik, jak i przez wyspę I/O. Wśród wysp od WAGO, którym przyglądamy się w tej publikacji, znajdziemy moduły współpracujące niemal z każdym znanym protokołem komunikacyjnym.

Jeżeli jedynym warunkiem poprawnej wymiany danych jest zgodność protokołu komunikacyjnego, to oznacza, że łączyć można urządzenia różnych producentów. I to właśnie, poprzez połączenie sterownika PLC Siemens S7-1200 z systemem I/O od WAGO po protokołach Profinet i Profibus, chcieliśmy udowodnić w filmie, który znajdziecie poniżej. Miłego oglądania 🙂

Przydatne linki:

Nad materiałem pracował zespół WAGO oraz iAutomatyka.pl

Prezentacja:
Rafał Kupiński – iAutomatyka.pl

Scenariusz, kamera i montaż:
Łukasz Gudel – iAutomatyka.pl

Wsparcie merytoryczne:
Paweł Frankowski – WAGO
Paweł Grabowski- WAGO

Wsparcie techniczne:
Piotr Gwiazdowsk – iAutomatyka.pl

 Utworzono: / Kategoria: , , , ,
  • Autor: Rafał Kupiński • iAutomatyka.pl
  • Jestem absolwentem Politechniki Białostockiej na kierunku Automatyka i Robotyka oraz współwłaścicielem portalu iAutomatyka.pl. Tworząc koncepcje portalu naszym założeniem było zgromadzenie w jednym miejscu firm, informacji oraz wiedzy z branży automatyki. Chcieliśmy ułatwić firmom i osobom fizycznym dostęp do nowości, innowacji, merytorycznej wiedzy, kontaktów biznesowych jak i do produktów i innych co jest związane z branżą automatyki przemysłowej i robotyki. Po dzień dzisiejszy nic się nie zmieniło i dalej mamy ten sam cel! Zapraszam wszystkich do udziału w projekcie iAutomatyka.pl.
  • Profil Autora
  • https://iautomatyka.pl/

Reklama

Newsletter

Zapisz się i jako pierwszy otrzymuj nowości!

Zapoznałem się i akceptuję klauzulę informacyjną..
NAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

ReklamaMOŻESZ SIĘ TYM ZAINTERESOWAĆ