PARTNERZY

www.sick.pl
tel: +48 22 539 41 00
oferty@sick.pl
PRODUKTY I SKLEP POZNAJ SICK

Od automatyzacji produkcji i logistyki, aż po automatyzację procesów technologicznych — SICK należy do ścisłej czołówki wśród producentów czujników. Jako lider rynku w dziedzinie technologii, firma SICK ze swoimi czujnikami i rozwiązaniami aplikacyjnymi tworzy doskonałe podstawy dla bezpiecznego i efektywnego sterowania procesami, ochrony ludzi przed wypadkami oraz ochrony środowiska naturalnego.

pl.mitsubishielectric.com
tel: +48 12 347 65 00
mpl@mpl.mee.com
NEWSY / BLOG POZNAJ MITSUBISHI ELECTRIC ODDZIAŁ POLSKA

Korporacja Mitsubishi Electric, posiadająca 90 lat doświadczenia w zakresie dostarczania niezawodnych, wysokiej jakości innowacyjnych produktów w dziedzinie automatyki przemysłowej, produkcji, marketingu i sprzedaży urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Programowalne sterowniki PLC, rozwiązania napędowe, roboty przemysłowe, panele dotykowe, wycinarki laserowe i sterownie CNC firmy Mitsubishi Electric zaliczają się do produktów najwydajniejszych na rynku i gwarantują sukcesy firmy już od ponad 30 lat.

www.findernet.com
tel: +48 61 865 94 07
finder.pl@findernet.com
KATALOG PRODUKTÓW POZNAJ FINDER

Od 1954 Finder pracował wyłącznie w zakresie przekaźników i timerów. Nasz wysoki stopień specjalizacji zaowocował ponad 10.000 różnych produktów w jednej z najszerszych dostępnych ofert. Firma szeroko się rozwija i inwestuje w przyszłość uzupełniając gamę swojego asortymentu. Prócz przekaźników oferuje rozwiązania przemysłu elektrycznego do zastosowań domowych jak i komercyjnych poprzez przekaźniki, urządzenia przeciwprzepięciowe, termostaty panelowe, zasilacze i liczniki energii. Gama asortymentu obejmuje ponad 12 tysięcy produktów.

www.wago.pl
tel: +48 71 360 29 70
wago.elwag@wago.com
BLOG WAGO POZNAJ WAGO

Rozwiązania dostarczane przez WAGO. już od wielu lat wspierają naszych klientów w dążeniu do sukcesu. Poczynając od prostych instalacji elektrycznych, a kończąc na skomplikowanej infrastrukturze zarządzającej procesami przemysłowymi czy automatyką budynkową. Sprawdźcie jak rozwiązania WAGO, mogą wesprzeć Was w drodze do Waszego sukcesu.

panasonic-electric-works.com
tel: +48 42 230 96 33
info.pewpl@eu.panasonic.com
KATALOG ONLINE POZNAJ PANASONIC

Panasonic Electric Works Europe zajmuje się produkcją oraz dystrybucją komponentów automatyki, takich jak: czujniki przemysłowe, sterowniki programowalne, napędy przemysłowe i systemy znakowania laserowego. W ścisłej kooperacji z europejskimi klientami, oferują rozwiązania dla różnych obszarów biznesu, takich jak przemysł motoryzacyjny, pojazdy elektryczne, automatyzacja procesów technologicznych oraz budynków, odnawialnych źródeł energii czy zarządzania środowiskowego.

www.eaton.com
tel: +48 58 554 79 00
oferty@staport.pl
Poznaj easyE4 POZNAJ EATON

Eaton Electric jest producentem najwyższej jakości automatyki przemysłowej, aparatury sygnalizacyjnej, łączeniowej, zabezpieczającej i instalacyjnej oraz systemów rozdziału energii niskiego napięcia. Międzynarodowe nagrody oraz certyfikaty są dowodem, iż produkty Eaton Electric odpowiadają najnowszym standardom bezpieczeństwa i wymaganiom jakości. Wszystkie nasze wyroby gwarantują długoletnie działanie.

pepperl-fuchs.com
tel: +48 22 256 97 70
info@pl.pepperl-fuchs.com
PRODUKTY POZNAJ PEPPERL+FUCHS

Automatyzacja to nasz świat. Perfekcyjne rozwiązania - nasz cel.

Obecnie firma Pepperl+Fuchs jest znana klientom na całym świecie jako przedsiębiorstwo pionierskie i innowacyjne w dziedzinach takich, jak ochrona przeciwwybuchowa instalacji elektrycznych czy technologie czujników. Zawsze koncentrujemy się na wymaganiach klientów. Pasja, z jaką poświęcamy się automatyce, oraz przełomowe technologie, jakimi dysponujemy, pozwalają nam owocnie współpracować z klientami — tak dziś, jak i w przyszłości.

MENU PROFIL

Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

PODSUMOWANIE – Robotech: Robotics Technology Conference

W tym roku we wrześniu już po raz czwarty Konferencja ROBOTECH we Wrocławiu, stolicy Dolnego Śląska zgromadziła osoby zawodowo zainteresowane praktycznym wykorzystaniem robotów w przemyśle. To jedna z najważniejszych konferencji na polskim rynku skoncentrowana na robotyce i nowych technologiach. Jest też miejscem wymiany poglądów i doświadczeń łącząc środowiska biznesu i nauki. Dlatego również w tym roku tak licznie, jak i w poprzednich latach, zainteresowani wykorzystaniem robotów w przemyśle spotkali się w nowoczesnym centrum konferencyjnym hotelu Ibis Styles we Wrocławiu.

W tym roku Konferencję otworzyła przedstawicielka Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego Pani Ewelina Szydłowska, a jej tematykę przybliżył zebranym prof. Piotr Wrzecioniarz z Politechniki Wrocławskiej, który od 40 lat zajmuje się nauką, szkolnictwem wyższym, przedsiębiorczością i współpracą ze światowymi markami i jest członkiem wielu prestiżowych organizacji. Zajmował się między innymi wdrażaniem wielu zaawansowanych rozwiązań technicznych w różnych dziedzinach nauki i biznesu. Obecnie koncentruje się na takich aktualnych z punktu widzenia naszej gospodarki obszarach jak: motoryzacja, elektromobilność, autonomia ruchu, innowacje i zarządzanie strategiczne. W trakcie swojej prelekcji mówił o Mistrzostwach Polski Robotów i podstawowych potrzebach związanych z nauczaniem robotyki tak znaczącej z punktu widzenia Przemysłu 4.0. Przedstawił modele kształcenia opracowywane od 2010 r. przez Instytut Inwentyki. Wyjaśnił, czym jest „Liga Robotów” oraz przedstawił „Mistrzostwa Polski Robotów”. Omówił również wizję współpracy pomiędzy przemysłem i jednostkami kształcącymi dla różnych grup wiekowych oraz rozwój projektu w latach 2020-2025.

Ewelina Szydłowska, reprezentantka i radna Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, Członek Komisji Kultury, Nauki i Edukacji.

Prof. Piotr Wrzecioniarz, Politechnika Wrocławska

W kolejnym wystąpieniu Rafał Trzaska, członek zarządu i dyrektor operacyjny w firmie Bergman Engineering zastanawiał się, co dziś decyduje o budowaniu skutecznej strategii i nad wyzwaniami zarządzania strategicznego w dobie obecnej robotyzacji. Starał się znaleźć odpowiedź na pytania, jakie wyzwania czekają kadrę zarządzającą i na co powinno się zwrócić uwagę przy kreowaniu strategii firmy działającej w trakcie czwartej rewolucji przemysłowej. Mówił o koniecznych zmianach w myśleniu kadry zarządzającej.

Rafał Trzaska, Członek Zarządu i Dyrektor Operacyjny Bergman Engineering Sp. z o.o

Uczestnicy konferencji mogli więcej dowiedzieć się o układach sensorycznych i sterowaniu we współczesnych robotach mobilnych z prelekcji wygłoszonej przez mgr. inż. Jakuba Malewicza, kierownika działu Automatyki i Robotyki w firmie Lean-Tech, który już od 14 lat zajmuje się automatyzacją procesów produkcyjnych i robotyką przemysłową. Jak stwierdził, wysokie wymagana, jakie stawiane są współczesnym robotom, wymusza na producentach korzystanie z najnowszych technologii w zakresie układach sensorycznych, nawigacji i sterowania. Duży nacisk kładziony jest również na niezawodność działania oraz systemy bezpieczeństwa.

Jakub Malewicz, Kierownik działu Automatyki i Robotyki, Lean-Tech Sp. z o.o.

Jak skutecznie inwestować w mechanicznych pracowników? Takie pytanie zadał sobie i słuchaczom w swoim wystąpieniu Jakub Bańcer, New Project Specialist w FANUC Polska. Jak stwierdził, robotyzacja i automatyzacja procesów produkcyjnych to jeden z najdynamiczniej rozwijających się nurtów technologicznych na świecie. Wychodząc naprzeciw wzrostowi zainteresowania przedsiębiorstw inwestycjami w tym obszarze firma FANUC, jeden z największych dostawców robotów przemysłowych na świecie, przedstawiła najważniejsze kroki prowadzące do skutecznych wdrożeń robotów w fabrykach. Prelegent omówił też inteligentne technologie FANUC m.in. dotyczące robotów i obrabiarek przemysłowych, systemów sterowania CNC oraz opcji specjalnych oferowanych producentom w celu precyzyjnego dostosowania mechanicznych pracowników do potrzeb poszczególnych procesów wytwórczych. W tym praktyczne aspekty współpracy z producentami stanowisk zrobotyzowanych i ważne czynniki warunkujące szybki zwrot z inwestycji. Obecnie na świecie zainstalowano ponad 24,5 mln urządzeń tej firmy. Dziś „wąskie gardła” w produkcji to niedobór zasobów związanych z pracownikami i technologiami.

Jakub Bańcer, New Project Specialist, FANUC Polska Sp. z o.o.

Czy można skrócić czas R&D maszyn i eliminować błędy w fazie projektowania? Okazuje się, że tak, jeśli skorzysta się z rozwiązania, jakim są wirtualne uruchomieni. Zaprezentował to w tym roku w Paweł Skwarek pełniący obowiązki Portfolio Development Executive w firmie Siemens Industry Software. Jak stwierdził, wirtualne uruchomienia rewolucjonizują proces projektowania maszyn, pomagając projektować szybciej z wyższą jakością. Nowoczesne rozwiązanie firmy Siemens, jakim jest NX Mechatronics Concept Deigner, pozwala na multidyscyplinarne podejście do projektowania maszyn i przełamanie bariery między inżynierami elektrykami, mechanikami i automatykami. Kompleksowość tego rozwiązania pozwala na skrócenie czasu wprowadzania produktu na rynek i lepsze podejmowanie decyzji poprzez ocenę różnych koncepcji. W trakcie tego wystąpienia przedstawiono między innymi studium dotyczące firmy FESTO, w której wykorzystując rozwiązanie typu virtual commisioning, opracowano elastyczne maszyny do pakowania dla przemysłu kosmetycznego, osiągając o 30% krótszy czas R&D.

Paweł Skwarek, Portfolio Development Executive, Siemens Industry Software Sp. z o.o.

KUKA.Sim 3.1 to najnowsze narzędzie do symulacji i budowania stanowiska zrobotyzowanego firmy KUKA. Przedstawił je uczestnikom tegorocznej Konferencji Robotech Marcin Lis, Technical Sales Support & Application Engineer w KUKA CEE GmbH. Program pozwala sprawdzić czas cyklu robota. Można też stworzyć własny program ruchowy robota w trybie offline. Prelegent omówił otym, na czym polega kompleksowa symulacja całej koncepcji stanowiska z robotem. KUKA.Sim 3.1 to też tworzenie własnych komponentów i zaawansowane programowanie robota. Zalety symulacji robota to tworzenie własnych koncepcji dla celi pracy robota. Można wtedy zmienić lub ją poprawić, ustalić najlepszą pozycja robota w celi i sprawdzić czasy cyklów. Symulacja pozwala również w kompleksowej sprzedaży robotów i ich komponentów i przy prezentowaniu badań i gotowych stanowisk dla klientów.

Marcin Lis, Technical Sales Support & Application Engineer, KUKA CEE GmbH Sp. z o.o.

Mariusz Michalski kierownik Działu Szkoleń w firmie Pilz Polska omówił zasady bezpiecznej współpracy człowieka z robotem. Przedstawił założenia i sposoby dojścia do bezpiecznych aplikacji HRC, w tym takie zagadnienia, jak pomiary sił kolizji robotów współpracujących, bezpieczny dobór efektorów do takich aplikacji, oraz wykorzystanie technologii VR w aplikacjach wykorzystujących roboty.

Mariusz Michalski, Kierownik Działu Szkoleń, Pilz Polska Sp. z o.o.

O kamerach O3D w robotyce uczestnicy konferencji mogli dowiedzieć się z wystąpienia Jarosława Szmalca, inżyniera Wsparcia Technicznego i Systemów wizyjne w firmie ifm electronic. Omówił między innymi zastosowanie kamer O3D w połączeniu z robotyką przy wykonywaniu zadań takich jak: depaletyzacja, wymiarowanie, pick & place, kompletność itp. Prelegent przedstawił słuchaczom kamery PMD wysokiej rozdzielczości O3D3xx ich funkcjonalność i zastosowania oraz przegląd ich możliwości w zastosowaniach depaletyzacji i robot pick&place. Wspomniał też o O3X – miniaturowej kamerze O3D. Ich silne strony to na przykład: trój-wymiarowa detekcja ruchomych obiektów w czasie rzeczywistym, czujnik o matrycy 23 tys. pikseli w standardowym formacie 4:3, macierz odległości i obraz w skali szarości oraz odporna metalowa obudowa i osłona obiektywu wykonana z materiału gorilla glass. Przedstawił aplikację ifm VisionAssistant oraz zastosowania i wykorzystanie produkowanych przez firmę kamer.

Jarosław Szmalc, Inżynier Wsparcia Technicznego i Systemów wizyjnych, Ifm electronic Sp z o.o.

Wszyscy wiemy, jak duże dziś ma znaczenie w zakładach produkcyjnych, sprawna komunikacja pomiędzy różnymi urządzeniami i maszynami. Dlatego dużym zainteresowaniem cieszyła się prelekcja Szymona Gumółki, marketing managera w firmie Balluff, w której trakcie mówił o wykorzystaniu potencjału interfejsu IO-Link w aplikacjach zrobotyzowanych. Przedstawił, jak za jego pomocą można optymalizować liczbę przewodów na robocie i w jaki sposób zbierać sygnały z chwytaków. Przedstawił też nowoczesną koncepcję budowy układów bezpieczeństwa.

Szymon Gumółka, Marketing manager, Balluff Sp. z o.o.

Zasady efektywnej współpracy robota z człowiekiem przedstawił Wojciech Łaś, menedżer produktu – Roboty Przemysłowe w firmie Mitsubishi Electric Europe B.V. Jak stwierdził współpraca ludzi i robotów w zakładach produkcyjnych staje się codziennością, co nie znaczy, że wykorzystuje się najlepsze cechy robota i człowieka. Nie zawsze odpowiada też na rzeczywiste potrzeby. Zwrócił uwagę, że praca ramię w ramię z robotem nie zawsze jest skuteczna i nie zawsze warto rezygnować z wynagrodzeń.

Wojciech Łaś, menedżer produktu – Roboty Przemysłowe, Mitsubishi Electric Europe B.V ( Sp. z o.o.)

Rozwiązanie Siemens NX stanowi jedną z najbardziej kompletnych platform do programowania, zarzadzania i planowania w zakresie różnorodnych maszyn, jak stwierdził Marcin Błaszczyk, inżynier systemów CAM w firmie GM System. Przedstawił on rozwój systemów CAM w kontekście rozwoju całej robotyki i zalety robotów w stosunku do maszyn CNC. Zaprezentował moduł systemu Siemens NX CAM Robotics – z podejściem do obróbki jak do typowej maszyny CNC, jednak uwzględniającą specyfikę kinematyki robotów i nowe możliwości z niej wynikające. Firma GM System działa w naszym kraju już od ponad 18 lat.

Marcin Błaszczyk, inżynier systemów CAM, GM System Sp. z o.o.

O tym, jak zmniejszyć awaryjność i zwiększyć wydajność, dzięki produktom igus® w sektorze robotyki i automatyki przedstawili słuchaczom Panowie Maciej Ślęzak, inżynier sprzedaży systemów e-prowadnikowych w województwie dolnośląskim oraz Kamil Winiarski, inżynier sprzedaży w firmie igus®. Zaprezentowane zostały rozwiązania igus do zasilania 1 osi robota, przewody do ruchów skrętnych, prowadzenie przewodów na osi 2, systemy odciągu na robota na oś 3-6, roboty kartezjańskie, roboty delta, ramię robotyczne robolink, oraz idea igus low cost automation. Warto dodać, że igus to również wykorzystanie mieszanek tworzyw sztucznych o dobranych do potrzeb właściwościach.

Maciej Ślęzak, inżynier sprzedaży systemów e-prowadnikowych w województwie dolnośląskim Igus Sp. z o.o.

Kamil Winiarski, Inżynier sprzedaży, Igus Sp.z o.o.

O MES 4.0, akwizycji danych w kontekście genealogii produkcji w maszynach zrobotyzowanych, mogliśmy usłyszeć w wystąpieniu Adriana Stelmacha, kierownika projektów IT w firmie Amister. Przedstawił potrzeby związanych z akwizycją danych w maszynach zrobotyzowanych na przykładzie kabin spawalniczych. Mówił o idei wprowadzenia systemu MES oraz warstwowego historyzowania sygnałów jakościowych i biznesowych. O tym, dlaczego warto zbierać dane z robotów i do czego mogą być wykorzystywane, Jak stwierdził, ważne jest, aby myśleć o genealogii produkcji już na etapie pierwszych rozmów z dostawcami robotów i stanowisk zautomatyzowanych. Dziś MES 4.0 to nowe podejście, w którym ważna jest warstwowa akwizycja danych, wnioskowanie przyspieszające podjęcie decyzji, mobilny dostęp do informacji w czasie rzeczywistym, zwinne podejście do projektowania systemu i dostosowanie informacji, oraz środka ich przekazu do różnych grup odbiorców.

Adrian Stelmach, kierownik projektów IT, Amister Sp. z o.o. Sp. k.

Tematem kolejnej prelekcji był wzrost efektywności produkcji z wykorzystaniem robotów współpracujących. Radosław Matiakowski, prezes zarządu w spółce CoRobotics przedstawił globalne trendy w robotyce. Pokazał, jak wyliczyć przykładową stopę zwrotu z inwestycji ROI, oraz główne aplikacje i kluczowe czynniki wzrostu efektywności procesów z wykorzystaniem robotów współpracujących.

Radosław Matiakowski, Prezes zarządu, CoRobotics Sp. z o.o.

W przedostatnim wystąpieniu Piotr Brajer, inżynier projektu CMSE® w TECH-SYSTEM Group omówił cały proces nadania znaku CE na przykładzie celi zrobotyzowanej. Jak stwierdził instalacja robota w środowisku pracy to również konieczność oznakowana znakiem CE, bo sam robot tego znaku nie ma. Pokazał kto i kiedy może wystawić znak CE, co musi przygotować integrator, a co musi udostępnić inwestor. Jakie dokumenty należy opracować przed nadaniem znaku oraz jak opracować ocenę ryzyka i co musi ona zawierać. Trzeba też wiedzieć, kto powinien podpisać deklarację zgodności WE.

Piotr Brajer, Inżynier projektu CMSE® w TECH-SYSTEM Group Sp. z o.o. Sp. k.

W ostatniej prelekcji tegorocznej konferencji, Konrad Pilarskiprzedstawił, wysoko wydajne linie i układy P&P. Zadał też pytanie, czy w polskim przemyśle FMCG jest na nie miejsce? Omówił między innymi, jakie rozwiązania są stosowane w naszym kraju i kto je dostarcza. Przedstawił między innymi przykłady zastosowań np. linię pick&place do ciastek w czekoladzie – 3200 szt/min i projekt Doypack – linię pakującą równoległą.

Konrad Pilarski, Dyrektor sprzedaży w firmie Multi-Aut Sp. z o.o

Poza zapoznaniem się z prezentowaną na stoiskach ofertą wymienionych firm uczestnicy konferencji mieli również okazję obejrzeć wystawy partnerów konferencji, takich jak ProCobot czy „Mechatronik” Artur Grochowski, natomiast paczki wzbogacone zostały o inserty firm Gimatic Polska oraz Masterflex Polska.

Uczestnicy zorganizowanej przez Wydawnictwo Trade Media International i periodyk Control Engineering Polska konferencji ROBOTECH, tak jak i w poprzedniej edycji, mieli możliwość zwiedzenia zrobotyzowanej fabryki firmy 3M oraz Centrum Innowacji 3M we Wrocławiu. Warto zauważyć, że poziom zrobotyzowania zakładów produkcyjnych koncernu 3M w naszym kraju należy do jednych z najwyższych na świecie.

Już dziś zapraszamy na kolejną piątą edycję Konferencji ROBOTECH w przyszłym roku.

19 września 2019 / Kategoria:

NAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

>KLIKNIJ<

Poznaj możliwości sterownika SCADA WebHMI – Film recenzja

Poznaj możliwości sterownika SCADA WebHMI – Film recenzja

>KLIKNIJ<

Szkolenia z obsługi urządzeń Automatyki Przemysłowej od Mitsubishi Electric

Szkolenia z obsługi urządzeń Automatyki Przemysłowej od Mitsubishi Electric

>KLIKNIJ<

WEBINAR – System sterowania oświetleniem krok po kroku

WEBINAR – System sterowania oświetleniem krok po kroku

>KLIKNIJ<

Mocny PLC + IPC w jednym? CPL410 – kontroler PAC od Emerson cz. 1: Szybki start [FILM]

Mocny PLC + IPC w jednym? CPL410 – kontroler PAC od Emerson cz. 1: Szybki start [FILM]

>KLIKNIJ<

Webinarium online: Od piwnicy aż po dach, czyli rozwiązania automatyki budynkowej

Webinarium online: Od piwnicy aż po dach, czyli rozwiązania automatyki budynkowej

>KLIKNIJ<

Webinar Weidmuller – Przyśpiesz montaż rozdzielnic, zamawiaj gotowe listwy zaciskowe!

Webinar Weidmuller – Przyśpiesz montaż rozdzielnic, zamawiaj gotowe listwy zaciskowe!

>KLIKNIJ<

Jak bezpiecznie współpracować z robotami? Seminaria Mitsubishi Electric i Bureau Veritas

Jak bezpiecznie współpracować z robotami? Seminaria Mitsubishi Electric i Bureau Veritas

>KLIKNIJ<

Monitoring i analiza dla większej wydajności maszyn – B&R na targach K

Monitoring i analiza dla większej wydajności maszyn – B&R na targach K

>KLIKNIJ<

Podstawowa konfiguracja skanera bezpieczeństwa Sick S3000 Profinet

Podstawowa konfiguracja skanera bezpieczeństwa Sick S3000 Profinet

>KLIKNIJ<

Jak rozwiązać problem z konwersją protokołów przemysłowych Modbus i PROFINET?

Jak rozwiązać problem z konwersją protokołów przemysłowych Modbus i PROFINET?

>KLIKNIJ<

BEZPŁATNE WARSZTATY „PROFINET ORAZ CYBERBEZPIECZEŃSTWO – KOMUNIKACJA PRZEMYSŁOWA W DOBIE INDUSTRY 4.0”

BEZPŁATNE WARSZTATY „PROFINET ORAZ CYBERBEZPIECZEŃSTWO – KOMUNIKACJA PRZEMYSŁOWA W DOBIE INDUSTRY 4.0”

>KLIKNIJ<

Podsumowanie Konferencji VIX Automation

Podsumowanie Konferencji VIX Automation

>KLIKNIJ<

Obudowy złącz dla profesjonalistów. Po co mi stopień IP?

Obudowy złącz dla profesjonalistów. Po co mi stopień IP?

>KLIKNIJ<

Sterownik easyE4 od podstaw – kurs video od EATON

Sterownik easyE4 od podstaw – kurs video od EATON

>KLIKNIJ<

Jak dobrać przemiennik częstotliwości (falownik)? Wywiad z ANIRO

Jak dobrać przemiennik częstotliwości (falownik)? Wywiad z ANIRO

>KLIKNIJ<

Danfoss – Webinar prawidłowy dobór przetwornicy częstotliwości

Danfoss – Webinar prawidłowy dobór przetwornicy częstotliwości

>KLIKNIJ<

Polska edycja IPC Day – RENEX Electronics Education Center

Polska edycja IPC Day – RENEX Electronics Education Center

>KLIKNIJ<

Rewolucja w transportowaniu czyli o nowym systemie XPlanar firmy Beckhoff

Rewolucja w transportowaniu czyli o nowym systemie XPlanar firmy Beckhoff

>KLIKNIJ<

Automatyczny Podcast #16: Błędy rekruterów, czyli jak skutecznie (NIE)pozyskać automatyka do pracy

Automatyczny Podcast #16: Błędy rekruterów, czyli jak skutecznie (NIE)pozyskać automatyka do pracy

>KLIKNIJ<

How To: Monitoring prędkości obrotowej

How To: Monitoring prędkości obrotowej

MOŻESZ SIĘ TYM ZAINTERESOWAĆ

 • System MasterIN firmy Finder składa się z przekaźnikowych modułów sprzęgających z terminalami Push-in. Technologia ta reprezentuje najnowsze osiągnięcia w bezśrubowych ‘sprężynowych’ zaciskach, oferujących szybką instalację. W porównaniu do...
 • Grupa docelowa Kadra techniczna i menadżerska oraz pracownicy służb utrzymania ruchu pracujący w zakładach produkcyjnych. Cele Na szkoleniu poznasz wymagania prawne dotyczące bezpieczeństwa funkcjonalnego. Na warsztatach nauczysz się jak dz...
  Czas trwania: 8:30-16:00
  Link: Terminy
 • Systemy RFID są ekonomiczne, uniwersalne i zapewniają niezawodność procesów, np. w intralogistyce. Zadania związane z identyfikacją stały się teraz łatwiejsze, szczególnie gdy potrzebna jest duża liczba punktów identyfikacji, dzięki  głowic...
 • 0 PLN
  Wspólnie z naszym Partnerem firmą SIEMENS serdecznie zapraszamy na bezpłatne warsztaty mające na celu przybliżenie tematyki bezpieczeństwa systemów Ethernet/PROFINET, zasad doboru urządzeń wykorzystywanych w systemach PROFINET pod kątem jeg...
  Czas trwania: 1 dzień
  Link: Terminy
 • Szybki i bezpieczny dostęp do maszyn i fabryk Usługa u-link gwarantuje szybki i bezpieczny dostęp do maszyn i fabryk, co ułatwia zdalne utrzymanie ruchu, jednocześnie pozwalając na wydajne zarządzanie zakładami produkcyjnymi i stacjami klie...
 • 799 PLN
  Szkolenie jest wprowadzeniem do systemu sterowania PSS4000 i środowiska programowania PAS4000. W jego trakcie omówiona zostanie zarówno struktura sprzętowa, jak i programowanie, a także diagnostyka kompletnego systemu sterowania. Poruszane ...
  Czas trwania: 8h
  Link: TerminyKATEGORIE ARTYKUŁÓW
POLECANE ARTYKUŁY
Wydarzenia

Wszystko stanie się prostsze po zalogowaniu :)

Przypomnij hasło

Nie masz konta? Zarejestruj się

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
z

Przetwarzamy pliki... jeszcze chwilka…