Porozmawiaj z nami
Czat udostępnia Firmao.pl CRM

PARTNERZY

NEWSY / BLOG POZNAJ MITSUBISHI ELECTRIC ODDZIAŁ POLSKA

Korporacja Mitsubishi Electric, posiadająca 90 lat doświadczenia w zakresie dostarczania niezawodnych, wysokiej jakości innowacyjnych produktów w dziedzinie automatyki przemysłowej, produkcji, marketingu i sprzedaży urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Programowalne sterowniki PLC, rozwiązania napędowe, roboty przemysłowe, panele dotykowe, wycinarki laserowe i sterownie CNC firmy Mitsubishi Electric zaliczają się do produktów najwydajniejszych na rynku i gwarantują sukcesy firmy już od ponad 30 lat.

KATALOG PRODUKTÓW POZNAJ FINDER

Od 1954 Finder pracował wyłącznie w zakresie przekaźników i timerów. Nasz wysoki stopień specjalizacji zaowocował ponad 10.000 różnych produktów w jednej z najszerszych dostępnych ofert. Firma szeroko się rozwija i inwestuje w przyszłość uzupełniając gamę swojego asortymentu. Prócz przekaźników oferuje rozwiązania przemysłu elektrycznego do zastosowań domowych jak i komercyjnych poprzez przekaźniki, urządzenia przeciwprzepięciowe, termostaty panelowe, zasilacze i liczniki energii. Gama asortymentu obejmuje ponad 12 tysięcy produktów.

KATALOG ONLINE POZNAJ JOHNSON CONTROLS

Firma Johnson Controls to światowy lider w zakresie zróżnicowanych technologii i przemysłu świadczący usługi dla klientów w ponad 150 krajach. 120 000 pracowników tworzy wysokiej jakości produkty, usługi i rozwiązania umożliwiające optymalizację wydajności energetycznej oraz obsługowej budynków. Johnson Control prężnie działa również w branży motoryzacyjnej, a w ofercie firmy można odnaleźć różne rodzaje akumulatorów oraz opracowane systemy wnętrz samochodowych.

BLOG WAGO POZNAJ WAGO

WAGO. jest producentem urządzeń automatyki przemysłowej i budynkowej oraz systemów połączeń dla elektrotechniki i elektroniki. Powstanie w 1951 roku firmy WAGO było wyrazem przekonania o słuszności obranego kierunku i stworzyło podwaliny pod dalszy rozwój technologii. Z czasem stała się ona standardem na całym świecie i teraz nie sposób wyobrazić sobie nowoczesnej instalacji elektrycznej czy systemu automatycznego sterowania bez wyrobów WAGO.

KATALOG ONLINE POZNAJ PANASONIC

Panasonic Electric Works Europe zajmuje się produkcją oraz dystrybucją komponentów automatyki, takich jak: czujniki przemysłowe, sterowniki programowalne, napędy przemysłowe i systemy znakowania laserowego. W ścisłej kooperacji z europejskimi klientami, oferują rozwiązania dla różnych obszarów biznesu, takich jak przemysł motoryzacyjny, pojazdy elektryczne, automatyzacja procesów technologicznych oraz budynków, odnawialnych źródeł energii czy zarządzania środowiskowego.

SKLEP I ZAMÓWIENIA POZNAJ EATON

Eaton Electric jest producentem najwyższej jakości automatyki przemysłowej, aparatury sygnalizacyjnej, łączeniowej, zabezpieczającej i instalacyjnej oraz systemów rozdziału energii niskiego napięcia. Międzynarodowe nagrody oraz certyfikaty są dowodem, iż produkty Eaton Electric odpowiadają najnowszym standardom bezpieczeństwa i wymaganiom jakości. Wszystkie nasze wyroby gwarantują długoletnie działanie.

PRODUKTY POZNAJ PEPPERL+FUCHS

Automatyzacja to nasz świat. Perfekcyjne rozwiązania - nasz cel.

Obecnie firma Pepperl+Fuchs jest znana klientom na całym świecie jako przedsiębiorstwo pionierskie i innowacyjne w dziedzinach takich, jak ochrona przeciwwybuchowa instalacji elektrycznych czy technologie czujników. Zawsze koncentrujemy się na wymaganiach klientów. Pasja, z jaką poświęcamy się automatyce, oraz przełomowe technologie, jakimi dysponujemy, pozwalają nam owocnie współpracować z klientami — tak dziś, jak i w przyszłości.

MENU PROFIL

Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

PNOZmulti jako standard bezpieczeństwa

325 wyświetleń, autor: Pilz Polska Sp. z o.o..

Sterowniki z rodziny PNOZmulti od początku swego wprowadzenia na rynek stały się międzynarodowym standardem bezpieczeństwa dla sterowników konfigurowalnych. Obecnie firma Pilz wprowadza już 3 generację tych urządzeń. Oprogramowanie do obsługi sterowników PNOZmulti Configurator wyposażone jest w moduł umożliwiający w sposób certyfikowany, migrację programu sterowników ze starszych wersji do systemu PNOZmulti 2. Sterowniki z serii PNOZmulti 2 zostały wyposażone także w nowe funkcje, które zostaną opisane w dalszej części artykułu.

Możliwości rodziny PNOZmulti 2

Obecnie dostępne są dwie wersje sterowników – PNOZ   mB0 i PNOZ mB1. Sterownik PNOZ mB0 jest wyposażony w 20 wejść bezpiecznych, z których 8 może zostać skonfigurowanych jako wyjścia standardowe; 4 półprzewodnikowe wyjścia bezpieczne oraz 4 wyjścia testujące, które mogą być używane jako wyjścia standardowe. Sterownik posiada wbudowany wyświetlacz z konfigurowalnymi swobodnie komunikatami oraz kartę pamięci do wymiany serwisowej programu. Sterownik ma możliwość dołączenia 6 modułów rozszerzeń, wejść i wyjść bezpiecznych oraz modułów kontroli osi. Dodatkowo można dołączyć moduł komunikacyjny dla najczęściej wykorzystywanych protokołów przemysłowych oraz moduł do bezpiecznego łączenia ze sobą sterowników PNOZ multi 2 oraz podłączenia 16 wysp IP67.

Sterownik PNOZ mB1 jest przeznaczony do realizacji większych aplikacji. Nie jest wyposażony we wbudowane wejścia i wyjścia, ale ma możliwość podłączenia aż 12 modułów rozszerzeń tych samych typów co sterownik PNOZ mB0 wraz z wyżej opisanym modułami komunikacyjnymi. Dodatkowo sterownik jest wyposażony w pamięć USB, którą można programować bezpośrednio w komputerze, umożliwiającą przechowywanie więcej niż jednego programu, dla różnych trybów pracy maszyny.

Wbudowana diagnostyka

Sterowniki są wyposażone w predefiniowaną diagnostykę PVIS. Diagnostyka ta w formacie tekstowym podaje opis błędu, jego lokalizację wraz z podpowiedziami o sposobach jego usunięcia. Informacje te zostały predefiniowane dla informacji sprzętowych, powiązanych z użytymi blokami funkcyjnymi lub stworzonymi przez programistę bitami diagnostycznymi. Informacje te mogą być wyświetlone na wbudowanym ekranie lub zostać wysłane do serwera OPC UA, z którego mogą korzystać systemy HMI wszystkich producentów. Firma Pilz oferuje swoje rozwiązanie w tym zakresie. Przy użyciu darmowego oprogramowania PASvisu, programista może stworzyć wizualizację diagnostyczną w prosty sposób korzystając z gotowych kafelków, a następnie wgrać projekt na panelu PMI v704e. Wizualizacja w ten sposób stworzona, może być dostępna na każdym urządzeniu przenośnym zgodnym z technologią  HTML-5.

Zaawansowane funkcje modułów analogowych

Dla systemu PNOZmulti 2 zostały stworzone nowe moduły analogowe. Dzięki ich wykorzystaniu można mierzyć 16 wartości ciągłych w sposób bezpieczny. Wartości te mogą być wykorzystane przy pomiarze wartości w aplikacjach procesowych lub wszędzie tam, gdzie niezbędna jest ciągła kontrola wartości pomiarowej (np.: pomiar położenia suwnic). Dzięki użycia predefiniowanych bezpiecznych bloków programowych możliwa jest nie tylko kontrola zakresu wartości ale też bezpieczne operacje na wartości: skalowanie, operacje arytmetyczne, ustawienia tolerancji.

Dynamiczne bezpieczeństwo poprzez kontrolę osi

Tradycyjne systemy bezpieczeństwa bazują na zasadzie statycznej reakcji na sygnał. Otwarcie drzwi wyposażonych w czujnik bezpieczeństwa, powoduje np.: zatrzymanie procesu do momentu opuszczenia strefy zagrożonej i resetu systemu. Takie podejście może powodować długie przestoje w przypadku desynchronizacji napędów lub brak możliwości współpracy z maszyną w trybie serwisowym. Odpowiedzią na takie wyzwania jest dynamiczne podejście do kwestii bezpieczeństwa dzięki zastosowaniu bezpiecznych modułów kontroli osi. Urządzenia takie umożliwiają ograniczone poruszanie się elementów maszyny w taki sposób, aby nie zagrozić współpracującej z aplikacją osobie. W systemie PNOZmulti 2 dzięki wykorzystaniu standardowych czujników zbliżeniowych lub wbudowanego już w układ kontroli napędu enkodera możemy w sposób bezpieczny kontrolować zatrzymanie, prędkość, kierunek czy przyśpieszenie. Użycie funkcji SOS przy zatrzymaniu umożliwia pozostawienie zasilania w napędach i brak desynchronizacji położenie przy zatrzymaniu aplikacji z powodu bezpieczeństwa.

Moduły do kontroli pras mechanicznych

W przypadku szczególnie niebezpiecznych maszyn, konieczne jest wypełnienie rygorystycznych norm typu C. W przypadku pras mechanicznych, system PNOZmulti 2 umożliwia kontrolę i sterowanie prasy mechanicznej poprzez wykrywanie położenia suwaka za pomocą sygnałów pochodzących z krzywek mechanicznych. Dodanie tylko jednego modułu PNOZ m EF 8DI2DOT umożliwia zaprogramowanie różnych trybów pracy, w trybie ręcznym i automatycznym z kontrolą zespołu hamulec-sprzęgło za pomocą wyjść bipolarnych.

Sieci i komunikacja

Obecne systemy automatyki bazują coraz częściej na protokole komunikacji Ethernet. Oprócz opisanych już protokołów komunikacji standardowej, system PNOZmulti 2 umożliwia połączenie bezpieczne do 16 systemów w sieci za pomocą wirtualnych 128 wejść i 32 wyjść przy użyciu 1 modułu na system. Dzięki temu mamy możliwość połączenia ze sobą sygnałów wrażliwych czasowo bez opóźnień. Użycie technologii ethernetowych wiąże się jednak z potencjalnymi zagrożeniami związanymi z cyberbezpieczeństwem. W celu zapewnienia bezpieczeństwa aplikacji firm Pilz wprowadziła do oferty moduł SecurityBridge umożliwiające kontrolę dostępu, ruchu i zmian w aplikacji działających w sieci.

11 stycznia 2019 / Kategoria: , ,
  • Autor: Pilz Polska Sp. z o.o.
  • Pilz GmbH & Co. KG jest liderem w bezpiecznej technologii automatyzacji. Na tym polu Pilz nieustannie umacnia swoją pozycję wiodącego dostawcy kompletnych rozwiązań z zakresu technologii bezpieczeństwa i automatyzacji. Celem firmy Pilz jest automatyzacja maszyn i instalacji w sposób zapewniający bezpieczeństwo ludzi, maszyn i środowiska.
  • Profil Autora
  • https://www.pilz.com/pl-PL

NAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

>KLIKNIJ<

Bezpieczeństwo współpracy człowieka z robotem

Bezpieczeństwo współpracy człowieka z robotem

>KLIKNIJ<

Przyjdź na spotkanie w ramach Innovation Tour i poszerz swoją wiedzę o TIA Portal V15

Przyjdź na spotkanie w ramach Innovation Tour i poszerz swoją wiedzę o TIA Portal V15

>KLIKNIJ<

Trackery – instalacje fotowoltaiczne nadążne za słońcem, cz.1

Trackery – instalacje fotowoltaiczne nadążne za słońcem, cz.1

>KLIKNIJ<

Szkolenia Pilz Polska

Szkolenia Pilz Polska

>KLIKNIJ<

Czym jest Ethernet?

Czym jest Ethernet?

>KLIKNIJ<

Przewody firmy LAPP w kraterze wulkanu Hekla

Przewody firmy LAPP w kraterze wulkanu Hekla

>KLIKNIJ<

PNOZmulti jako standard bezpieczeństwa

PNOZmulti jako standard bezpieczeństwa

>KLIKNIJ<

Prawie jak SCADA, czyli LOGO! Web Editor

Prawie jak SCADA, czyli LOGO! Web Editor

>KLIKNIJ<

7-calowy dotykowy Smart-HMI

7-calowy dotykowy Smart-HMI

>KLIKNIJ<

Dowiedz się więcej o systemach bezpieczeństwach B&R

Dowiedz się więcej o systemach bezpieczeństwach B&R

>KLIKNIJ<

Twój komputer jako WebHMI – przetestuj za darmo!

Twój komputer jako WebHMI – przetestuj za darmo!

>KLIKNIJ<

Panasonic technologicznym liderem urządzeń do znakowania laserowego

Panasonic technologicznym liderem urządzeń do znakowania laserowego

>KLIKNIJ<

System sterowania PSS 4000 zgodny z założeniami Industry 4.0

System sterowania PSS 4000 zgodny z założeniami Industry 4.0

>KLIKNIJ<

Fabryka oświetlenia LED – Fabryki w Polsce

Fabryka oświetlenia LED – Fabryki w Polsce

>KLIKNIJ<

Komunikacja szeregowa na przykładzie Astrady DRV-21 i Horner XL4e

Komunikacja szeregowa na przykładzie Astrady DRV-21 i Horner XL4e

>KLIKNIJ<

Konkurs iAutomatyka Styczeń 2019

Konkurs iAutomatyka Styczeń 2019

>KLIKNIJ<

Darmowe sympozjum “CNC SINUMERIK elementem digitalizacji produkcji” w Łodzi

Darmowe sympozjum “CNC SINUMERIK elementem digitalizacji produkcji” w Łodzi

>KLIKNIJ<

Jak produkowane są swetry? – Fabryki w Polsce

Jak produkowane są swetry? – Fabryki w Polsce

>KLIKNIJ<

Jak produkowane są perfumy? – Fabryki w Polsce

Jak produkowane są perfumy? – Fabryki w Polsce

>KLIKNIJ<

Monitoring pomaga w bezawaryjności maszyny

Monitoring pomaga w bezawaryjności maszyny

MOŻESZ SIĘ TYM ZAINTERESOWAĆ

  • Bezpieczny, prosty w obsłudze i energooszczędny Seria serwowzmacniaczy Mitsubishi Electric MELSERVO MR-J4 wraz z kompatybilnymi modułami pozycjonującymi oraz zaawansowanymi kontrolerami motion, umożliwia konstruktorom maszyn i urządzeń oraz...
  • Nowoczesne dotykowe panele operatorskie HMI firmy WEINTEK Labs. – Bezpłatne oprogramowanie narzędziowe w pełnej wersji – Precyzyjne, dotykowe ekrany wyświetlające szczegółową grafikę – Obszerne biblioteki komponentów grafi...
  • Zaprojektowane, aby zwiększyć wydajność Sterowniki FX5U/FX5UC zapewniają rodzinie FX wyższą wydajność oraz dodają nowe cechy, które wyznaczają standardy w klasie kompaktowych sterowników PLC. Pozwala to użytkownikom na tworzenie bardziej zł...
  • Urządzenia firmy FATEK istnieją na rynku polskim od 2004 roku i stały się alternatywą dla już istniejących rozwiązań i urządzeń. Niezawodność, korzystna cena i możliwości sterowników PLC sprawiły, że zyskały one ogromne zainteresowanie prog...
  • Ekonomiczne monitorowanie i sterowanie, teraz także dzięki panelom 2 generacji. Dzięki odpowiedniemu doborowi funkcji HMI, panele Basic 2 generacji stanowią doskonałe rozwiązanie przy produkcji maszyn lub w małych aplikacjach przemysłowych....
  • W dobie ciągłego dążenia do poprawy jakości oraz zwiększenia efektywności, automatyzacja procesów produkcji staje się często jedyną możliwością uzyskania przewagi nad konkurencją. TARRA ROBOTICS to lata naszych doświadczeń w projektowaniu i...KATEGORIE POSTÓW
POLECANE ARTYKUŁY
KOMUNIKATY
Dołącz do nas!
Wydarzenia
Bądź na bieżąco!
POLECANE FIRMY I PRODUKTY

Wszystko stanie się prostsze po zalogowaniu :)

Przypomnij hasło

Nie masz konta? Zarejestruj się

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
z

Przetwarzamy pliki... jeszcze chwilka…