PARTNERZY

PRODUKTY I SKLEP POZNAJ SICK

Od automatyzacji produkcji i logistyki, aż po automatyzację procesów technologicznych — SICK należy do ścisłej czołówki wśród producentów czujników. Jako lider rynku w dziedzinie technologii, firma SICK ze swoimi czujnikami i rozwiązaniami aplikacyjnymi tworzy doskonałe podstawy dla bezpiecznego i efektywnego sterowania procesami, ochrony ludzi przed wypadkami oraz ochrony środowiska naturalnego.

NEWSY / BLOG POZNAJ MITSUBISHI ELECTRIC ODDZIAŁ POLSKA

Korporacja Mitsubishi Electric, posiadająca 90 lat doświadczenia w zakresie dostarczania niezawodnych, wysokiej jakości innowacyjnych produktów w dziedzinie automatyki przemysłowej, produkcji, marketingu i sprzedaży urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Programowalne sterowniki PLC, rozwiązania napędowe, roboty przemysłowe, panele dotykowe, wycinarki laserowe i sterownie CNC firmy Mitsubishi Electric zaliczają się do produktów najwydajniejszych na rynku i gwarantują sukcesy firmy już od ponad 30 lat.

KATALOG PRODUKTÓW POZNAJ FINDER

Od 1954 Finder pracował wyłącznie w zakresie przekaźników i timerów. Nasz wysoki stopień specjalizacji zaowocował ponad 10.000 różnych produktów w jednej z najszerszych dostępnych ofert. Firma szeroko się rozwija i inwestuje w przyszłość uzupełniając gamę swojego asortymentu. Prócz przekaźników oferuje rozwiązania przemysłu elektrycznego do zastosowań domowych jak i komercyjnych poprzez przekaźniki, urządzenia przeciwprzepięciowe, termostaty panelowe, zasilacze i liczniki energii. Gama asortymentu obejmuje ponad 12 tysięcy produktów.

KATALOG ONLINE POZNAJ JOHNSON CONTROLS

Firma Johnson Controls to światowy lider w zakresie zróżnicowanych technologii i przemysłu świadczący usługi dla klientów w ponad 150 krajach. 120 000 pracowników tworzy wysokiej jakości produkty, usługi i rozwiązania umożliwiające optymalizację wydajności energetycznej oraz obsługowej budynków. Johnson Control prężnie działa również w branży motoryzacyjnej, a w ofercie firmy można odnaleźć różne rodzaje akumulatorów oraz opracowane systemy wnętrz samochodowych.

BLOG WAGO POZNAJ WAGO

WAGO. jest producentem urządzeń automatyki przemysłowej i budynkowej oraz systemów połączeń dla elektrotechniki i elektroniki. Powstanie w 1951 roku firmy WAGO było wyrazem przekonania o słuszności obranego kierunku i stworzyło podwaliny pod dalszy rozwój technologii. Z czasem stała się ona standardem na całym świecie i teraz nie sposób wyobrazić sobie nowoczesnej instalacji elektrycznej czy systemu automatycznego sterowania bez wyrobów WAGO.

KATALOG ONLINE POZNAJ PANASONIC

Panasonic Electric Works Europe zajmuje się produkcją oraz dystrybucją komponentów automatyki, takich jak: czujniki przemysłowe, sterowniki programowalne, napędy przemysłowe i systemy znakowania laserowego. W ścisłej kooperacji z europejskimi klientami, oferują rozwiązania dla różnych obszarów biznesu, takich jak przemysł motoryzacyjny, pojazdy elektryczne, automatyzacja procesów technologicznych oraz budynków, odnawialnych źródeł energii czy zarządzania środowiskowego.

Poznaj easyE4 POZNAJ EATON

Eaton Electric jest producentem najwyższej jakości automatyki przemysłowej, aparatury sygnalizacyjnej, łączeniowej, zabezpieczającej i instalacyjnej oraz systemów rozdziału energii niskiego napięcia. Międzynarodowe nagrody oraz certyfikaty są dowodem, iż produkty Eaton Electric odpowiadają najnowszym standardom bezpieczeństwa i wymaganiom jakości. Wszystkie nasze wyroby gwarantują długoletnie działanie.

PRODUKTY POZNAJ PEPPERL+FUCHS

Automatyzacja to nasz świat. Perfekcyjne rozwiązania - nasz cel.

Obecnie firma Pepperl+Fuchs jest znana klientom na całym świecie jako przedsiębiorstwo pionierskie i innowacyjne w dziedzinach takich, jak ochrona przeciwwybuchowa instalacji elektrycznych czy technologie czujników. Zawsze koncentrujemy się na wymaganiach klientów. Pasja, z jaką poświęcamy się automatyce, oraz przełomowe technologie, jakimi dysponujemy, pozwalają nam owocnie współpracować z klientami — tak dziś, jak i w przyszłości.

MENU PROFIL

Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

PNOZmulti jako standard bezpieczeństwa

810 wyświetleń, autor: Pilz Polska Sp. z o.o..

Sterowniki z rodziny PNOZmulti od początku swego wprowadzenia na rynek stały się międzynarodowym standardem bezpieczeństwa dla sterowników konfigurowalnych. Obecnie firma Pilz wprowadza już 3 generację tych urządzeń. Oprogramowanie do obsługi sterowników PNOZmulti Configurator wyposażone jest w moduł umożliwiający w sposób certyfikowany, migrację programu sterowników ze starszych wersji do systemu PNOZmulti 2. Sterowniki z serii PNOZmulti 2 zostały wyposażone także w nowe funkcje, które zostaną opisane w dalszej części artykułu.

Możliwości rodziny PNOZmulti 2

Obecnie dostępne są dwie wersje sterowników – PNOZ   mB0 i PNOZ mB1. Sterownik PNOZ mB0 jest wyposażony w 20 wejść bezpiecznych, z których 8 może zostać skonfigurowanych jako wyjścia standardowe; 4 półprzewodnikowe wyjścia bezpieczne oraz 4 wyjścia testujące, które mogą być używane jako wyjścia standardowe. Sterownik posiada wbudowany wyświetlacz z konfigurowalnymi swobodnie komunikatami oraz kartę pamięci do wymiany serwisowej programu. Sterownik ma możliwość dołączenia 6 modułów rozszerzeń, wejść i wyjść bezpiecznych oraz modułów kontroli osi. Dodatkowo można dołączyć moduł komunikacyjny dla najczęściej wykorzystywanych protokołów przemysłowych oraz moduł do bezpiecznego łączenia ze sobą sterowników PNOZ multi 2 oraz podłączenia 16 wysp IP67.

Sterownik PNOZ mB1 jest przeznaczony do realizacji większych aplikacji. Nie jest wyposażony we wbudowane wejścia i wyjścia, ale ma możliwość podłączenia aż 12 modułów rozszerzeń tych samych typów co sterownik PNOZ mB0 wraz z wyżej opisanym modułami komunikacyjnymi. Dodatkowo sterownik jest wyposażony w pamięć USB, którą można programować bezpośrednio w komputerze, umożliwiającą przechowywanie więcej niż jednego programu, dla różnych trybów pracy maszyny.

Wbudowana diagnostyka

Sterowniki są wyposażone w predefiniowaną diagnostykę PVIS. Diagnostyka ta w formacie tekstowym podaje opis błędu, jego lokalizację wraz z podpowiedziami o sposobach jego usunięcia. Informacje te zostały predefiniowane dla informacji sprzętowych, powiązanych z użytymi blokami funkcyjnymi lub stworzonymi przez programistę bitami diagnostycznymi. Informacje te mogą być wyświetlone na wbudowanym ekranie lub zostać wysłane do serwera OPC UA, z którego mogą korzystać systemy HMI wszystkich producentów. Firma Pilz oferuje swoje rozwiązanie w tym zakresie. Przy użyciu darmowego oprogramowania PASvisu, programista może stworzyć wizualizację diagnostyczną w prosty sposób korzystając z gotowych kafelków, a następnie wgrać projekt na panelu PMI v704e. Wizualizacja w ten sposób stworzona, może być dostępna na każdym urządzeniu przenośnym zgodnym z technologią  HTML-5.

Zaawansowane funkcje modułów analogowych

Dla systemu PNOZmulti 2 zostały stworzone nowe moduły analogowe. Dzięki ich wykorzystaniu można mierzyć 16 wartości ciągłych w sposób bezpieczny. Wartości te mogą być wykorzystane przy pomiarze wartości w aplikacjach procesowych lub wszędzie tam, gdzie niezbędna jest ciągła kontrola wartości pomiarowej (np.: pomiar położenia suwnic). Dzięki użycia predefiniowanych bezpiecznych bloków programowych możliwa jest nie tylko kontrola zakresu wartości ale też bezpieczne operacje na wartości: skalowanie, operacje arytmetyczne, ustawienia tolerancji.

Dynamiczne bezpieczeństwo poprzez kontrolę osi

Tradycyjne systemy bezpieczeństwa bazują na zasadzie statycznej reakcji na sygnał. Otwarcie drzwi wyposażonych w czujnik bezpieczeństwa, powoduje np.: zatrzymanie procesu do momentu opuszczenia strefy zagrożonej i resetu systemu. Takie podejście może powodować długie przestoje w przypadku desynchronizacji napędów lub brak możliwości współpracy z maszyną w trybie serwisowym. Odpowiedzią na takie wyzwania jest dynamiczne podejście do kwestii bezpieczeństwa dzięki zastosowaniu bezpiecznych modułów kontroli osi. Urządzenia takie umożliwiają ograniczone poruszanie się elementów maszyny w taki sposób, aby nie zagrozić współpracującej z aplikacją osobie. W systemie PNOZmulti 2 dzięki wykorzystaniu standardowych czujników zbliżeniowych lub wbudowanego już w układ kontroli napędu enkodera możemy w sposób bezpieczny kontrolować zatrzymanie, prędkość, kierunek czy przyśpieszenie. Użycie funkcji SOS przy zatrzymaniu umożliwia pozostawienie zasilania w napędach i brak desynchronizacji położenie przy zatrzymaniu aplikacji z powodu bezpieczeństwa.

Moduły do kontroli pras mechanicznych

W przypadku szczególnie niebezpiecznych maszyn, konieczne jest wypełnienie rygorystycznych norm typu C. W przypadku pras mechanicznych, system PNOZmulti 2 umożliwia kontrolę i sterowanie prasy mechanicznej poprzez wykrywanie położenia suwaka za pomocą sygnałów pochodzących z krzywek mechanicznych. Dodanie tylko jednego modułu PNOZ m EF 8DI2DOT umożliwia zaprogramowanie różnych trybów pracy, w trybie ręcznym i automatycznym z kontrolą zespołu hamulec-sprzęgło za pomocą wyjść bipolarnych.

Sieci i komunikacja

Obecne systemy automatyki bazują coraz częściej na protokole komunikacji Ethernet. Oprócz opisanych już protokołów komunikacji standardowej, system PNOZmulti 2 umożliwia połączenie bezpieczne do 16 systemów w sieci za pomocą wirtualnych 128 wejść i 32 wyjść przy użyciu 1 modułu na system. Dzięki temu mamy możliwość połączenia ze sobą sygnałów wrażliwych czasowo bez opóźnień. Użycie technologii ethernetowych wiąże się jednak z potencjalnymi zagrożeniami związanymi z cyberbezpieczeństwem. W celu zapewnienia bezpieczeństwa aplikacji firm Pilz wprowadziła do oferty moduł SecurityBridge umożliwiające kontrolę dostępu, ruchu i zmian w aplikacji działających w sieci.

11 stycznia 2019 / Kategoria: , ,
  • Autor: Pilz Polska Sp. z o.o.
  • Pilz GmbH & Co. KG jest liderem w bezpiecznej technologii automatyzacji. Na tym polu Pilz nieustannie umacnia swoją pozycję wiodącego dostawcy kompletnych rozwiązań z zakresu technologii bezpieczeństwa i automatyzacji. Celem firmy Pilz jest automatyzacja maszyn i instalacji w sposób zapewniający bezpieczeństwo ludzi, maszyn i środowiska.
  • Profil Autora
  • https://www.pilz.com/pl-PL

NAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

>KLIKNIJ<

Bezpieczny zdalny dostęp za pomocą rozwiązania OPEN CLOUD

Bezpieczny zdalny dostęp za pomocą rozwiązania OPEN CLOUD

>KLIKNIJ<

Jeden przewód by wszystkie połączyć – videorecenzja SIRIUS ACT PROFINET

Jeden przewód by wszystkie połączyć – videorecenzja SIRIUS ACT PROFINET

>KLIKNIJ<

Jak wyświetlać wizualizację WWW na panelu operatorskim HMI? Web Panel ESA!

Jak wyświetlać wizualizację WWW na panelu operatorskim HMI? Web Panel ESA!

>KLIKNIJ<

PACSystems RSTi-EP odc.2: Pierwsze kroki w środowisku Proficy Machine Edition.

PACSystems RSTi-EP odc.2: Pierwsze kroki w środowisku Proficy Machine Edition.

>KLIKNIJ<

Jak unikać awarii w zakładach przemysłowych?

Jak unikać awarii w zakładach przemysłowych?

>KLIKNIJ<

Produkty LAPP w projektach studenckich

Produkty LAPP w projektach studenckich

>KLIKNIJ<

Czyste, bezpieczne, wykrywalne: Nowe trybopolimery igus do kontaktu z żywnością

Czyste, bezpieczne, wykrywalne: Nowe trybopolimery igus do kontaktu z żywnością

>KLIKNIJ<

Wakacyjne szkolenia ze sterowników w gorącej cenie 1350 zł!

Wakacyjne szkolenia ze sterowników w gorącej cenie 1350 zł!

>KLIKNIJ<

Nowe termostaty z kolorowym, dotykowym wyświetlaczem – TEC3000

Nowe termostaty z kolorowym, dotykowym wyświetlaczem – TEC3000

>KLIKNIJ<

Specjalna oferta dla firm – easyE4 + licencja easySoft7 już od 396,60 zł netto

Specjalna oferta dla firm – easyE4 + licencja easySoft7 już od 396,60 zł netto

>KLIKNIJ<

Kup SEE Electrical ze Szkoleniem w cenie! [Promocja]

Kup SEE Electrical ze Szkoleniem w cenie! [Promocja]

>KLIKNIJ<

3 sposoby na wymianę danych bez przewodów w przemyśle [wywiad + plener]

3 sposoby na wymianę danych bez przewodów w przemyśle [wywiad + plener]

>KLIKNIJ<

Recenzja i konfiguracja zdalnego połączenia u-link VPN Cloud od Weidmueller

Recenzja i konfiguracja zdalnego połączenia u-link VPN Cloud od Weidmueller

>KLIKNIJ<

Szkolenie online z Siemens – “Projektowanie instalacji elektrycznych bez tajemnic”!

Szkolenie online z Siemens – “Projektowanie instalacji elektrycznych bez tajemnic”!

>KLIKNIJ<

detec4 – udoskonalenia w dziedzinie bezpieczeństwa

detec4 – udoskonalenia w dziedzinie bezpieczeństwa

>KLIKNIJ<

Zdalny dostęp, VPN, router, chmura? Szukamy złotego środka

Zdalny dostęp, VPN, router, chmura? Szukamy złotego środka

>KLIKNIJ<

Sprawdź jakie możliwości dają coboty wraz z narzędziami OnRobot

Sprawdź jakie możliwości dają coboty wraz z narzędziami OnRobot

>KLIKNIJ<

Technologia bezpieczeństwa z pierwszej ręki

Technologia bezpieczeństwa z pierwszej ręki

>KLIKNIJ<

O tym, jak zastąpiłem sterowniki przekaźnikami w oczyszczalny ścieków

O tym, jak zastąpiłem sterowniki przekaźnikami w oczyszczalny ścieków

>KLIKNIJ<

Czym są sterowniki ruchu i jaką dają nam przewagę nad zwykłym PLC?

Czym są sterowniki ruchu i jaką dają nam przewagę nad zwykłym PLC?

MOŻESZ SIĘ TYM ZAINTERESOWAĆ

  • EPSITRON®ECO & COMPACT Power OSZCZĘDNOŚĆ KOSZTÓW Zasilacze EPSITRON® ECO i COMPACT Power to nie tylko oszczędność przy zakupie, ale również niższe koszty dzięki łatwej obsłudze oraz braku konieczności serwisowania. Są one doskonałym roz...
  • Szybki i bezpieczny dostęp do maszyn i fabryk Usługa u-link gwarantuje szybki i bezpieczny dostęp do maszyn i fabryk, co ułatwia zdalne utrzymanie ruchu, jednocześnie pozwalając na wydajne zarządzanie zakładami produkcyjnymi i stacjami klie...
  • Urządzenia XV300 wyposażone są w przemysłowe wyświetlacze wysokiej rozdzielczości z technologią wielodotyku. To, w połączeniu z precyzyjnym i intuicyjnym interfejsem użytkownika, umożliwia operatorom pracę od zaraz. Dodatkowo te wysoko wyda...
  • SCADA z wbudowanym serwerem sieci Web i routerem, bez licencji, bez limitów rejestrów! Brzmi dobrze? A to dopiero początek! Jest to urządzenie umożliwiające zarządzanie zarówno w sieci lokalnej jak i przez Internet z komputera, bądź urządze...
  • Systemy RFID są ekonomiczne, uniwersalne i zapewniają niezawodność procesów, np. w intralogistyce. Zadania związane z identyfikacją stały się teraz łatwiejsze, szczególnie gdy potrzebna jest duża liczba punktów identyfikacji, dzięki  głowic...
  • Technologia SmartBridge® od Pepperl+Fuchs stanowi łącznik między czujnikami, a Przemysłem 4.0: Dotychczas dane procesu generowane przez urządzenia będące częścią infrastruktury IO-Link były przetwarzane głównie w obiegu urządzenia. Wartości...Kategorie
POLECANE ARTYKUŁY
KOMUNIKATY
Wydarzenia
POLECANE FIRMY I PRODUKTY

Wszystko stanie się prostsze po zalogowaniu :)

Przypomnij hasło

Nie masz konta? Zarejestruj się

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
z

Przetwarzamy pliki... jeszcze chwilka…