Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

Pierwsze w pełni zintegrowane rozwiązanie Machine-Centric Robotics – B&R i ABB

119 wyświetleń, autor: B&R Automatyka Przemysłowa Sp. z o.o..

Połączenie robotyki i sterowania maszynami w jedną zunifikowaną architekturę, przy bezprecedensowym poziomie elastyczności i precyzji maszyn stało się faktem. Firma B&R, która reprezentuje dywizję ABB: Robotyka i Automatyka Dyskretna, ogłosiła włączenie robotów ABB do swojej oferty automatyki. Od teraz producenci mogą zoptymalizować procesy produkcji jednostkowej i masowej personalizacji.

Pełna integracja robotów ABB z systemami automatyzacji oznacza, że firma B&R będzie mogła dostarczać konstruktorom maszyn rozwiązania z zakresu automatyzacji maszyn i robotyki pochodzące z jednego źródła. Producenci maszyn będą mogli nabywać od B&R roboty wraz z wszystkimi komponentami sterowania, I/O i napędów.

Co tak naprawdę oznacza integracja automatyki i robotyki?

„Dzięki integracji floty robotów ABB z ofertą B&R zapewniamy klientom prawdziwie kompleksową obsługę. Jesteśmy jedyną firmą, która oferuje klientom z branży automatyki przemysłowej całą gamę zintegrowanych rozwiązań sprzętowych i programowych w zakresie sterowania, napędów, robotyki, analizy oraz elektryfikacji. Nasza siła polega na umiejętności łączenia w jednym rozwiązaniu produktów ABB i B&R – umiejętności wspartej głęboką specjalistyczną wiedzą dotyczącą praktycznych zastosowań. Nasze rozwiązania pomogą producentom zwiększyć elastyczność na wszystkich poziomach, również na poziomie maszyn. Efektem będą krótsze cykle produkcyjne i możliwość wytwarzania znacznie mniejszych i bardziej zróżnicowanych partii” – zapewnia Sami Atiya, prezes ABB ds. Robotyki i Automatyki Dyskretnej.

Konstruktorzy maszyn będą mogli wybierać spośród szerokiej gamy robotów ABB, w tym robotów przegubowych, SCARA, delta i paletyzatorów w różnych rozmiarach i o różnej obciążalności. Jest to szczególnie ważne w przypadku tych zastosowań, w których wymagana jest dokładna synchronizacja z innymi komponentami – na przykład przy kompletacji. Dzięki robotom ABB zintegrowanym z systemem automatyki, klienci będą mogli uzyskać niespotykany dotąd poziom synchronizacji robota ze sterowaniem całej maszyny. Skoro robot nie wymaga już osobnego sterownika, wszystkie interfejsy pomiędzy nim a maszyną zostaną wyeliminowane, a możliwość komunikacji wszystkich osi i czujników w ramach wspólnej sieci zwiększy precyzję do niewyobrażalnego wcześniej zakresu mikrosekund.

Integracja robotyki i automatyki oznacza również, że do opracowania, diagnostyki i konserwacji potrzebny będzie tylko jeden sterownik i jeden system inżynieryjny. Nie trzeba będzie zatem instalować dodatkowej szafy sterowniczej dla robota, co pozwoli zaoszczędzić miejsce w hali.

Kolejną istotną korzyścią wynikającą z połączenia robotyki i sterowania maszynami jest dużo łatwiejsze programowanie. Zamiast programowania aplikacji robotyki w jednym środowisku programistycznym i aplikacji maszynowej w innym, będzie tylko jedna aplikacja i jedno środowisko programistyczne. Przyczyni się to do znacznego skrócenia czasu wdrożenia maszyny. Dzięki gotowym komponentom oprogramowania mapp Technology, programiści mogą szybko ustawić i skonfigurować aplikację maszyny, w tym robotykę, bez konieczności znajomości specjalnych języków robotyki.

„Nowe, zintegrowane rozwiązanie pozwala nam wspierać konstruktorów maszyn i usprawniać ich procesy, tym samym zapewniając długofalowe zyski. Konwencjonalny robot jest systemem samodzielnym, z własnym kontrolerem i własną szafą sterowniczą. Inżynieria, diagnostyka i konserwacja są realizowane przy użyciu dedykowanych systemów, a specyficzny język robotyki często wymaga pracy wyspecjalizowanego programisty” – wyjaśnia Hans Wimmer, dyrektor zarządzający B&R. „Dzięki zintegrowaniu robotów ABB w jedną prostą architekturę tworzymy w pełni zintegrowany system automatyzacji. Dla automatyków niewielkie znaczenie ma w tym momencie to, czy muszą zintegrować w maszynie pojedynczą oś, czy całego robota.”

Integracja ułatwia również synchronizację między czujnikami i ruchem robota. Na przykład wynik kontroli jakości przy użyciu kamery wizyjnej B&R może zostać przekształcony w polecenie sterujące dla robota ABB w czasie krótszym niż milisekunda, dzięki czemu wadliwe elementy mogą zostać usunięte z procesu produkcyjnego bez konieczności ręcznej interwencji lub spowolnienia procesu produkcyjnego.

Konstruktor maszyn nie musi już używać oddzielnego sprzętu, sieci komunikacyjnych i aplikacji, dlatego jest w stanie osiągnąć znacznie ściślejszą synchronizację pomiędzy robotem a innymi komponentami maszyn. Ruchy robota i wszystkich osi sterowania ruchem maszyny mogą być koordynowane z niespotykaną dokładnością rzędu mikrosekund, co zwiększa wydajność maszyny i sprawność procesu.

Roboty są programowane w uniwersalnym środowisku inżynieryjnym B&R, podobnie jak wszystkie inne komponenty automatyki, a dzięki cyfrowemu bliźniakowi użytkownik może symulować i optymalizować całą sekwencję ruchów maszyny, w tym robotykę, zanim jeszcze maszyna zostanie fizycznie zbudowana. Procesy konstruowania i rozwoju są dzięki temu szybsze i tańsze, co z kolei obniża wysokość nakładów potrzebnych na zastosowanie robotyki w maszynach produkcyjnych i zwiększa zyskowność inwestycji.

O firmie ABB

ABB jest liderem technologicznym – motorem napędowym cyfrowej transformacji przemysłu. Koncern ma za sobą 130-letnią historię innowacji wprowadzanych z myślą o potrzebach naszych klientów.  Składają się nań cztery obszary biznesowe, z których każdy odgrywa czołową rolę na świecie w swoim obszarze. Są to: elektryfikacja, automatyka przemysłowa, napędy oraz robotyka i automatyka dyskretna, wspierane przez platformę cyfrową ABB Ability™. Działalność ABB w zakresie sieci energetycznych zostanie przejęta przez Hitachi w 2020 roku. ABB zatrudnia około 147 000 pracowników w ponad 100 krajach, w których prowadzi działalność. www.abb.com

ABB Robotics

Firma ABB Robotics to pionier w dziedzinie robotów przemysłowych i współpracujących oraz zaawansowanych usług cyfrowych. Jako jeden z wiodących dostawców robotyki na świecie, działamy w 53 krajach i ponad 100 lokalizacjach. Dostarczyliśmy ponad 400 000 rozwiązań na potrzeby różnych branż i zastosowań. Pomagając naszym klientom poprawić elastyczność, wydajność, bezpieczeństwo i niezawodność, przyczyniamy się do powstania fabryki przyszłości, łączącej i organizującej współpracę całej rzeszy producentów. www.abb.com/robotics

Dodatkowych informacji udziela:

Media Relations ABB ABB Ltd
Nick O’Donnell Affolternstrasse 44
Tel: +44 7704 294085  8050 Zurich
Email: nicholas.odonnell@gb.abb.com Szwajcaria

„Dzięki integracji floty robotów ABB z ofertą automatyki B&R zapewniamy klientom prawdziwie kompleksową obsługę. Jesteśmy jedyną firmą, która oferuje klientom z branży automatyki przemysłowej całą gamę zintegrowanych rozwiązań sprzętowych i programowych w zakresie sterowania, napędów, robotyki, analizy oraz elektryfikacji” – twierdzi Sami Atiya, prezes ABB ds. robotyki i automatyki dyskretnej. (f. l. t. r. Sami Atiya, Hans Wimmer).

Pełna integracja robotów ABB z systemami automatyzacji oznacza, że firma B&R będzie mogła dostarczać producentom maszyn rozwiązania z zakresu automatyzacji i robotyki pochodzące z jednego źródła.

O firmie B&R

B&R to innowacyjna firma z branży automatyzacji z siedzibą w Austrii i przedstawicielstwami na całym świecie.  Od 6 lipca 2017 B&R stała się jednostką biznesową Grupy ABB. Jako globalny lider w automatyce przemysłowej, B&R łączy najnowocześniejsze technologie z kunsztem inżynieryjnym, oferując klientom z praktycznie każdej branży kompleksowe rozwiązania z zakresu automatyki maszyn i automatyki zakładowej, sterowania napędami, interfejsów HMI oraz zintegrowanej technologii bezpieczeństwa. Dzięki standardom komunikacji przemysłowej IoT, takim jak OPC UA, POWERLINK i openSAFETY, a także z wydajnym środowiskiem programistycznym Automation Studio, B&R nieustannie przedefiniowuje przyszłość technologii automatyzacji. Duch innowacyjności, który prowadzi B&R na szczyt przemysłowej automatyzacji, jest wzmacniany zamiłowaniem do upraszczania procesów i wyprzedzania oczekiwań klientów.

Aby uzyskać więcej informacji odwiedź stronę www.br-automation.com

Newsletter

Zapisz się i jako pierwszy otrzymuj nowości!

Zapoznałem się i akceptuję klauzulę informacyjną.
9 stycznia 2020 / Kategoria: , , ,
 • Autor: B&R Automatyka Przemysłowa Sp. z o.o.
 • B&R to innowacyjna firma z branży automatyzacji z siedzibą w Austrii i przedstawicielstwem na całym świecie. Od 6 lipca 2017 B&R stała się jednostką biznesową Grupy ABB. Dalekowzroczność i intuicyjne poczucie dynamiki rynku pozwalają firmie na wprowadzanie najbardziej nowoczesnych technologii łącząc je z inżynieryjnym kunsztem. B&R jako globalny lider oferuje klientom praktycznie z każdej branży kompleksowe rozwiązania z zakresu sterowania, techniki napędowej, wizualizacji czy bezpieczeństwa. Dzięki standardom komunikacji przemysłowej IoT, takim jak OPC UA, POWERLINK i openSAFETY, a także z wydajnym środowiskiem programistycznym Automation Studio, B&R nieustannie przedefiniowuje przyszłość technologii automatyzacji.
 • Profil Autora
 • http://www.br-automation.com

Reklama

NAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

>KLIKNIJ<

Komputer przemysłowy vs sterownik PLC, czy komputer przemysłowy + sterownik PLC?

Komputer przemysłowy vs sterownik PLC, czy komputer przemysłowy + sterownik PLC?

>KLIKNIJ<

Kluczowe aspekty doboru odzieży, czyli krótki poradnik dla osób pracujących z wrażliwą elektroniką

Kluczowe aspekty doboru odzieży, czyli krótki poradnik dla osób pracujących z wrażliwą elektroniką

>KLIKNIJ<

Webinarium online: Kompaktowe rozwiązania dla Automatyki Budynkowej

Webinarium online: Kompaktowe rozwiązania dla Automatyki Budynkowej

>KLIKNIJ<

Aktualizacja Therm od Rittal – obliczanie parametrów doboru klimatyzacji

Aktualizacja Therm od Rittal – obliczanie parametrów doboru klimatyzacji

>KLIKNIJ<

Poznaj funkcje SEE Electrical, które przyspieszają rysowanie schematów elektrycznych

Poznaj funkcje SEE Electrical, które przyspieszają rysowanie schematów elektrycznych

>KLIKNIJ<

Robot Lutowniczy REECO wygrywa z Mistrzem Polski w Lutowaniu na wydarzeniu Polskiej Wystawy Gospodarczej

Robot Lutowniczy REECO wygrywa z Mistrzem Polski w Lutowaniu na wydarzeniu Polskiej Wystawy Gospodarczej

>KLIKNIJ<

Programowanie PLC od podstaw – kurs dla automatyków i elektryków #2 – Jak tworzyć i edytować projekty w oprogramowaniu Cscape?

Programowanie PLC od podstaw – kurs dla automatyków i elektryków #2 – Jak tworzyć i edytować projekty w oprogramowaniu Cscape?

>KLIKNIJ<

Implementacja wymiany danych przy pomocy JSON API na przykładzie przekaźnika easyE4

Implementacja wymiany danych przy pomocy JSON API na przykładzie przekaźnika easyE4

>KLIKNIJ<

Publikuj artykuły razem z iAutomatyka.pl – Integrujemy Ludzi z Automatyką!

Publikuj artykuły razem z iAutomatyka.pl – Integrujemy Ludzi z Automatyką!

>KLIKNIJ<

Firma RENEX odznaczona tytułem Gazeli Biznesu

Firma RENEX odznaczona tytułem Gazeli Biznesu

>KLIKNIJ<

Kompaktowy sterownik z oprogramowaniem TwinCAT 3: większa skalowalność, większe możliwości!

Kompaktowy sterownik z oprogramowaniem TwinCAT 3: większa skalowalność, większe możliwości!

>KLIKNIJ<

Świat według automatyka – wywiad ze sterownikiem easyE4

Świat według automatyka – wywiad ze sterownikiem easyE4

>KLIKNIJ<

Akademia PLC #1 – Sterowniki Unitronics serii UniStream

Akademia PLC #1 – Sterowniki Unitronics serii UniStream

>KLIKNIJ<

5 porad, jak odnieść sukces w branży automatyki przemysłowej na przykładzie firmy MPL Techma

5 porad, jak odnieść sukces w branży automatyki przemysłowej na przykładzie firmy MPL Techma

>KLIKNIJ<

Szkolenia z 75% rabatem od Mitsubishi Electric

Szkolenia z 75% rabatem od Mitsubishi Electric

>KLIKNIJ<

Czym są przekaźniki instalacyjne i jak ich używać?

Czym są przekaźniki instalacyjne i jak ich używać?

>KLIKNIJ<

Cyberbezpieczeństwo i Chmura – bezpłatne seminaria z ELMARK w 6 miastach

Cyberbezpieczeństwo i Chmura – bezpłatne seminaria z ELMARK w 6 miastach

>KLIKNIJ<

Sensory i czujniki w maszynach i obiektach automatyki – wywiad z Pepperl+Fuchs

Sensory i czujniki w maszynach i obiektach automatyki – wywiad z Pepperl+Fuchs

>KLIKNIJ<

Maszyna do napełniania i zamykania z LinMot

Maszyna do napełniania i zamykania z LinMot

>KLIKNIJ<

Meble przemysłowe ESD – przegląd cech dostawcy i produktu

Meble przemysłowe ESD – przegląd cech dostawcy i produktu

MOŻESZ SIĘ TYM ZAINTERESOWAĆ

 • ÖLFLEX® CLASSIC 110 – elastyczny przewód sterowniczy do różnych zastosowań, w płaszczu z PVC, aprobata VDE, odporność na oleje, 300/500 V, również do YSLY lub YY CPR: informacje pod adresem www.lapppolska.pl Certyfikat zgodności VDE z...
 • EW1xxBD to panele webowe serii Esaware firmy ESA z wbudowaną przeglądarką internetową obsługującą technologię HTML5. Dostępne w dwóch wersjach – z systemem operacyjnym Android lub Linux (dzięki obsłudze CODESYS Web Visu, urządzenia wyświetl...
 • System MasterIN firmy Finder składa się z przekaźnikowych modułów sprzęgających z terminalami Push-in. Technologia ta reprezentuje najnowsze osiągnięcia w bezśrubowych ‘sprężynowych’ zaciskach, oferujących szybką instalację. W porównaniu do...
 • Routery Ubiquity serii RK2x to rozwiązania zapewniające funkcjonalności zdalnego dostępu serwisowego, które mogą być użyte z dowolnym urządzeniem automatyki. Routery Ubiquity o symbolach RK20, RK21 i RK22, to modele umożliwiające zdalny ser...
 • 799 PLN
  Szkolenie jest wprowadzeniem do systemu sterowania PSS4000 i środowiska programowania PAS4000. W jego trakcie omówiona zostanie zarówno struktura sprzętowa, jak i programowanie, a także diagnostyka kompletnego systemu sterowania. Poruszane ...
  Czas trwania: 8h
  Link: Terminy
 • RPI-1ZI-U24A, to przekaźnik  instalacyjny wytrzymujący maksymalny prąd załączania 120A w czasie 20ms. Przekaźnik ten dedykowany jest do załączania obwodów o wysokim prądzie początkowym, w szczególności do obwodów oświetleniowych, potwierdzo...