Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

Pierwsze w pełni zintegrowane rozwiązanie Machine-Centric Robotics – B&R i ABB

129 wyświetleń, autor: B&R Automatyka Przemysłowa Sp. z o.o..

Połączenie robotyki i sterowania maszynami w jedną zunifikowaną architekturę, przy bezprecedensowym poziomie elastyczności i precyzji maszyn stało się faktem. Firma B&R, która reprezentuje dywizję ABB: Robotyka i Automatyka Dyskretna, ogłosiła włączenie robotów ABB do swojej oferty automatyki. Od teraz producenci mogą zoptymalizować procesy produkcji jednostkowej i masowej personalizacji.

Pełna integracja robotów ABB z systemami automatyzacji oznacza, że firma B&R będzie mogła dostarczać konstruktorom maszyn rozwiązania z zakresu automatyzacji maszyn i robotyki pochodzące z jednego źródła. Producenci maszyn będą mogli nabywać od B&R roboty wraz z wszystkimi komponentami sterowania, I/O i napędów.

Co tak naprawdę oznacza integracja automatyki i robotyki?

„Dzięki integracji floty robotów ABB z ofertą B&R zapewniamy klientom prawdziwie kompleksową obsługę. Jesteśmy jedyną firmą, która oferuje klientom z branży automatyki przemysłowej całą gamę zintegrowanych rozwiązań sprzętowych i programowych w zakresie sterowania, napędów, robotyki, analizy oraz elektryfikacji. Nasza siła polega na umiejętności łączenia w jednym rozwiązaniu produktów ABB i B&R – umiejętności wspartej głęboką specjalistyczną wiedzą dotyczącą praktycznych zastosowań. Nasze rozwiązania pomogą producentom zwiększyć elastyczność na wszystkich poziomach, również na poziomie maszyn. Efektem będą krótsze cykle produkcyjne i możliwość wytwarzania znacznie mniejszych i bardziej zróżnicowanych partii” – zapewnia Sami Atiya, prezes ABB ds. Robotyki i Automatyki Dyskretnej.

Konstruktorzy maszyn będą mogli wybierać spośród szerokiej gamy robotów ABB, w tym robotów przegubowych, SCARA, delta i paletyzatorów w różnych rozmiarach i o różnej obciążalności. Jest to szczególnie ważne w przypadku tych zastosowań, w których wymagana jest dokładna synchronizacja z innymi komponentami – na przykład przy kompletacji. Dzięki robotom ABB zintegrowanym z systemem automatyki, klienci będą mogli uzyskać niespotykany dotąd poziom synchronizacji robota ze sterowaniem całej maszyny. Skoro robot nie wymaga już osobnego sterownika, wszystkie interfejsy pomiędzy nim a maszyną zostaną wyeliminowane, a możliwość komunikacji wszystkich osi i czujników w ramach wspólnej sieci zwiększy precyzję do niewyobrażalnego wcześniej zakresu mikrosekund.

Integracja robotyki i automatyki oznacza również, że do opracowania, diagnostyki i konserwacji potrzebny będzie tylko jeden sterownik i jeden system inżynieryjny. Nie trzeba będzie zatem instalować dodatkowej szafy sterowniczej dla robota, co pozwoli zaoszczędzić miejsce w hali.

Kolejną istotną korzyścią wynikającą z połączenia robotyki i sterowania maszynami jest dużo łatwiejsze programowanie. Zamiast programowania aplikacji robotyki w jednym środowisku programistycznym i aplikacji maszynowej w innym, będzie tylko jedna aplikacja i jedno środowisko programistyczne. Przyczyni się to do znacznego skrócenia czasu wdrożenia maszyny. Dzięki gotowym komponentom oprogramowania mapp Technology, programiści mogą szybko ustawić i skonfigurować aplikację maszyny, w tym robotykę, bez konieczności znajomości specjalnych języków robotyki.

„Nowe, zintegrowane rozwiązanie pozwala nam wspierać konstruktorów maszyn i usprawniać ich procesy, tym samym zapewniając długofalowe zyski. Konwencjonalny robot jest systemem samodzielnym, z własnym kontrolerem i własną szafą sterowniczą. Inżynieria, diagnostyka i konserwacja są realizowane przy użyciu dedykowanych systemów, a specyficzny język robotyki często wymaga pracy wyspecjalizowanego programisty” – wyjaśnia Hans Wimmer, dyrektor zarządzający B&R. „Dzięki zintegrowaniu robotów ABB w jedną prostą architekturę tworzymy w pełni zintegrowany system automatyzacji. Dla automatyków niewielkie znaczenie ma w tym momencie to, czy muszą zintegrować w maszynie pojedynczą oś, czy całego robota.”

Integracja ułatwia również synchronizację między czujnikami i ruchem robota. Na przykład wynik kontroli jakości przy użyciu kamery wizyjnej B&R może zostać przekształcony w polecenie sterujące dla robota ABB w czasie krótszym niż milisekunda, dzięki czemu wadliwe elementy mogą zostać usunięte z procesu produkcyjnego bez konieczności ręcznej interwencji lub spowolnienia procesu produkcyjnego.

Konstruktor maszyn nie musi już używać oddzielnego sprzętu, sieci komunikacyjnych i aplikacji, dlatego jest w stanie osiągnąć znacznie ściślejszą synchronizację pomiędzy robotem a innymi komponentami maszyn. Ruchy robota i wszystkich osi sterowania ruchem maszyny mogą być koordynowane z niespotykaną dokładnością rzędu mikrosekund, co zwiększa wydajność maszyny i sprawność procesu.

Roboty są programowane w uniwersalnym środowisku inżynieryjnym B&R, podobnie jak wszystkie inne komponenty automatyki, a dzięki cyfrowemu bliźniakowi użytkownik może symulować i optymalizować całą sekwencję ruchów maszyny, w tym robotykę, zanim jeszcze maszyna zostanie fizycznie zbudowana. Procesy konstruowania i rozwoju są dzięki temu szybsze i tańsze, co z kolei obniża wysokość nakładów potrzebnych na zastosowanie robotyki w maszynach produkcyjnych i zwiększa zyskowność inwestycji.

O firmie ABB

ABB jest liderem technologicznym – motorem napędowym cyfrowej transformacji przemysłu. Koncern ma za sobą 130-letnią historię innowacji wprowadzanych z myślą o potrzebach naszych klientów.  Składają się nań cztery obszary biznesowe, z których każdy odgrywa czołową rolę na świecie w swoim obszarze. Są to: elektryfikacja, automatyka przemysłowa, napędy oraz robotyka i automatyka dyskretna, wspierane przez platformę cyfrową ABB Ability™. Działalność ABB w zakresie sieci energetycznych zostanie przejęta przez Hitachi w 2020 roku. ABB zatrudnia około 147 000 pracowników w ponad 100 krajach, w których prowadzi działalność. www.abb.com

ABB Robotics

Firma ABB Robotics to pionier w dziedzinie robotów przemysłowych i współpracujących oraz zaawansowanych usług cyfrowych. Jako jeden z wiodących dostawców robotyki na świecie, działamy w 53 krajach i ponad 100 lokalizacjach. Dostarczyliśmy ponad 400 000 rozwiązań na potrzeby różnych branż i zastosowań. Pomagając naszym klientom poprawić elastyczność, wydajność, bezpieczeństwo i niezawodność, przyczyniamy się do powstania fabryki przyszłości, łączącej i organizującej współpracę całej rzeszy producentów. www.abb.com/robotics

Dodatkowych informacji udziela:

Media Relations ABB ABB Ltd
Nick O’Donnell Affolternstrasse 44
Tel: +44 7704 294085  8050 Zurich
Email: nicholas.odonnell@gb.abb.com Szwajcaria

„Dzięki integracji floty robotów ABB z ofertą automatyki B&R zapewniamy klientom prawdziwie kompleksową obsługę. Jesteśmy jedyną firmą, która oferuje klientom z branży automatyki przemysłowej całą gamę zintegrowanych rozwiązań sprzętowych i programowych w zakresie sterowania, napędów, robotyki, analizy oraz elektryfikacji” – twierdzi Sami Atiya, prezes ABB ds. robotyki i automatyki dyskretnej. (f. l. t. r. Sami Atiya, Hans Wimmer).

Pełna integracja robotów ABB z systemami automatyzacji oznacza, że firma B&R będzie mogła dostarczać producentom maszyn rozwiązania z zakresu automatyzacji i robotyki pochodzące z jednego źródła.

O firmie B&R

B&R to innowacyjna firma z branży automatyzacji z siedzibą w Austrii i przedstawicielstwami na całym świecie.  Od 6 lipca 2017 B&R stała się jednostką biznesową Grupy ABB. Jako globalny lider w automatyce przemysłowej, B&R łączy najnowocześniejsze technologie z kunsztem inżynieryjnym, oferując klientom z praktycznie każdej branży kompleksowe rozwiązania z zakresu automatyki maszyn i automatyki zakładowej, sterowania napędami, interfejsów HMI oraz zintegrowanej technologii bezpieczeństwa. Dzięki standardom komunikacji przemysłowej IoT, takim jak OPC UA, POWERLINK i openSAFETY, a także z wydajnym środowiskiem programistycznym Automation Studio, B&R nieustannie przedefiniowuje przyszłość technologii automatyzacji. Duch innowacyjności, który prowadzi B&R na szczyt przemysłowej automatyzacji, jest wzmacniany zamiłowaniem do upraszczania procesów i wyprzedzania oczekiwań klientów.

Aby uzyskać więcej informacji odwiedź stronę www.br-automation.com

Newsletter

Zapisz się i jako pierwszy otrzymuj nowości!

Zapoznałem się i akceptuję klauzulę informacyjną.
9 stycznia 2020 / Kategoria: , , ,
  • Autor: B&R Automatyka Przemysłowa Sp. z o.o.
  • B&R to innowacyjna firma z branży automatyzacji z siedzibą w Austrii i przedstawicielstwem na całym świecie. Od 6 lipca 2017 B&R stała się jednostką biznesową Grupy ABB. Dalekowzroczność i intuicyjne poczucie dynamiki rynku pozwalają firmie na wprowadzanie najbardziej nowoczesnych technologii łącząc je z inżynieryjnym kunsztem. B&R jako globalny lider oferuje klientom praktycznie z każdej branży kompleksowe rozwiązania z zakresu sterowania, techniki napędowej, wizualizacji czy bezpieczeństwa. Dzięki standardom komunikacji przemysłowej IoT, takim jak OPC UA, POWERLINK i openSAFETY, a także z wydajnym środowiskiem programistycznym Automation Studio, B&R nieustannie przedefiniowuje przyszłość technologii automatyzacji.
  • Profil Autora
  • http://www.br-automation.com

Reklama

NAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

>KLIKNIJ<

5 porad, jak odnieść sukces w branży automatyki przemysłowej na przykładzie firmy MPL Techma

5 porad, jak odnieść sukces w branży automatyki przemysłowej na przykładzie firmy MPL Techma

>KLIKNIJ<

Znaczenie traceability (identyfikowalność) w erze gospodarki globalnej i Przemysłu 4.0

Znaczenie traceability (identyfikowalność) w erze gospodarki globalnej i Przemysłu 4.0

>KLIKNIJ<

Koncepcje programowania sekwencyjnego w sterownikach PLC

Koncepcje programowania sekwencyjnego w sterownikach PLC

>KLIKNIJ<

Jak działa myjnia przemysłowa? – Fabryki w Polsce EXTRA

Jak działa myjnia przemysłowa? – Fabryki w Polsce EXTRA

>KLIKNIJ<

Sieci zastrzeżone oraz otwarte standardy

Sieci zastrzeżone oraz otwarte standardy

>KLIKNIJ<

Rozwiązania dla robotów EPSON: Jak elastycznie pozycjonować małe detale, by szybko przezbrajać stanowisko?

Rozwiązania dla robotów EPSON: Jak elastycznie pozycjonować małe detale, by szybko przezbrajać stanowisko?

>KLIKNIJ<

Falowniki #2 – Webinar z Dawidem o pracy z wentylatorami | 27.03.2020, godzina 13:00

Falowniki #2 – Webinar z Dawidem o pracy z wentylatorami | 27.03.2020, godzina 13:00

>KLIKNIJ<

#zostańwdomu i zarządzaj firmą zdalnie, czyli jak szybko i skutecznie przejść do strefy online!

#zostańwdomu i zarządzaj firmą zdalnie, czyli jak szybko i skutecznie przejść do strefy online!

>KLIKNIJ<

Technologia IO-Link w czujnikach – bezpłatny webinar | 02.04.2020, godzina 14:00

Technologia IO-Link w czujnikach – bezpłatny webinar | 02.04.2020, godzina 14:00

>KLIKNIJ<

Preparat NOYEN PROTECT+

Preparat NOYEN PROTECT+

>KLIKNIJ<

Dodatkowe funkcje skanera S3000

Dodatkowe funkcje skanera S3000

>KLIKNIJ<

Troubleshooting w pętlach sterowania 4-20mA

Troubleshooting w pętlach sterowania 4-20mA

>KLIKNIJ<

4 dni – 4 Webinaria Mitsubishi Electric | 24-27 marca

4 dni – 4 Webinaria Mitsubishi Electric | 24-27 marca

>KLIKNIJ<

Pilz Smart LoTo 4.0 – nowoczesne rozwiązanie automatyzujące systemy LoTo

Pilz Smart LoTo 4.0 – nowoczesne rozwiązanie automatyzujące systemy LoTo

>KLIKNIJ<

Automatyzacja a człowiek – tak wygląda cyfryzacja w fabryce B&R

Automatyzacja a człowiek – tak wygląda cyfryzacja w fabryce B&R

>KLIKNIJ<

Nowe możliwości w logistyce wewnątrzzakładowej dzięki ActiveShuttle firmy Bosch Rexroth

Nowe możliwości w logistyce wewnątrzzakładowej dzięki ActiveShuttle firmy Bosch Rexroth

>KLIKNIJ<

A co Ty wiesz o automatyce? Chcemy lepiej zrozumieć preferencje polskich automatyków!

A co Ty wiesz o automatyce? Chcemy lepiej zrozumieć preferencje polskich automatyków!

>KLIKNIJ<

Jak powstaje deska dwuwarstwowa? – Fabryki w Polsce

Jak powstaje deska dwuwarstwowa? – Fabryki w Polsce

>KLIKNIJ<

Spawanie zrobotyzowane – jak wykorzystać robota w spawalnictwie?

Spawanie zrobotyzowane – jak wykorzystać robota w spawalnictwie?

>KLIKNIJ<

Webinar o Falownikach z Dawidem Wróblewskim: Prioryteryzacja sygnałów

Webinar o Falownikach z Dawidem Wróblewskim: Prioryteryzacja sygnałów

MOŻESZ SIĘ TYM ZAINTERESOWAĆ

  • Systemy RFID są ekonomiczne, uniwersalne i zapewniają niezawodność procesów, np. w intralogistyce. Zadania związane z identyfikacją stały się teraz łatwiejsze, szczególnie gdy potrzebna jest duża liczba punktów identyfikacji, dzięki  głowic...
  • Seria FX-100 Czujniki z serii FX-100 to najlepsze rozwiązanie pod względem stosunku jakości do ceny. Wyposażone są w funkcje szybkiego uczenia, co pozwala użytkownikom w szybki i prosty sposób przystosować czujnik do pracy z nieskomplikowan...
  • Ekonomiczne monitorowanie i sterowanie, teraz także dzięki panelom 2 generacji. Dzięki odpowiedniemu doborowi funkcji HMI, panele Basic 2 generacji stanowią doskonałe rozwiązanie przy produkcji maszyn lub w małych aplikacjach przemysłowych....
  • Urządzenia XV300 wyposażone są w przemysłowe wyświetlacze wysokiej rozdzielczości z technologią wielodotyku. To, w połączeniu z precyzyjnym i intuicyjnym interfejsem użytkownika, umożliwia operatorom pracę od zaraz. Dodatkowo te wysoko wyda...
  • Monitorowanie obciążenia i rozdział potencjałów w jednym kompletnym rozwiązaniu To innowacyjny system dystrybucji napięcia 24 V DC zapewniający monitorowanie obciążenia i dystrybucję potencjałów w jednym kompletnym rozwiązaniu. Bezawaryjna ...
  • W trybie refleksyjnym sygnał ultradźwiękowy jest nieustannie odbijany przez zamontowany na stałe element odbijający wiązkę, tzw. element odniesienia. Jako elementu odbijającego wiązkę można używać odpowiednio ustawionego panelu z plastiku l...KATEGORIE ARTYKUŁÓW
POLECANE ARTYKUŁY
Wydarzenia