Partnerzy

Od 1954 Finder pracował wyłącznie w zakresie przekaźników i timerów. Nasz wysoki stopień specjalizacji zaowocował ponad 10.000 różnych produktów w jednej z najszerszych dostępnych ofert. Firma szeroko się rozwija i inwestuje w przyszłość uzupełniając gamę swojego asortymentu. Prócz przekaźników oferuje rozwiązania przemysłu elektrycznego do zastosowań domowych jak i komercyjnych poprzez przekaźniki, urządzenia przeciwprzepięciowe, termostaty panelowe, zasilacze i liczniki energii. Gama asortymentu obejmuje ponad 12 tysięcy produktów.

KursyAutomatyki.pl - portal z kursami online z automatyki przemysłowej. Znajdziesz tam zarówno darmowe kursy, jak i płatne, pełne z wiedzy i doświadczenia od ekspertów. Po zapisie na kurs otrzymujesz dostęp do logicznego ciągu nagrań i ćwiczeń, do których możesz wracać wielokrotnie. Na zakończenie kursu czeka Cię test sprawdzający, po którym otrzymasz dwa certyfikaty w języku polskim i angielskim. Dołącz już teraz!

Automatyzacja to nasz świat. Perfekcyjne rozwiązania - nasz cel. Obecnie firma Pepperl+Fuchs jest znana klientom na całym świecie jako przedsiębiorstwo pionierskie i innowacyjne w dziedzinach takich, jak ochrona przeciwwybuchowa instalacji elektrycznych czy technologie czujników. Zawsze koncentrujemy się na wymaganiach klientów. Pasja, z jaką poświęcamy się automatyce, oraz przełomowe technologie, jakimi dysponujemy, pozwalają nam owocnie współpracować z klientami — tak dziś, jak i w przyszłości.

Rozwiązania dostarczane przez WAGO. już od wielu lat wspierają naszych klientów w dążeniu do sukcesu. Poczynając od prostych instalacji elektrycznych, a kończąc na skomplikowanej infrastrukturze zarządzającej procesami przemysłowymi czy automatyką budynkową. Sprawdźcie jak rozwiązania WAGO, mogą wesprzeć Was w drodze do Waszego sukcesu.

Dostarczamy produkty i rozwiązania z zakresu Przemysłowej Techniki Łączeniowej. Już od ponad 160 lat Weidmüller jest synonimem kompetencji i niezawodność. Oferujemy rozwiązania dla takich branż jak przemysł maszynowy, technika procesowa, produkcja urządzeń, energetyka i transport. Wspieramy naszych Klientów i Partnerów w ponad 80 krajach, produktami, rozwiązaniami i usługami w zakresie połączeń elektrycznych oraz układów zasilania, przetwarzania sygnałów oraz transmisji danych w środowisku przemysłowym.

Oni już dołączyli do Projektu iAutomatyka

Pierwsze na świecie złączki w innowacyjnej technologii łączeniowej SNAP IN

Czas to pieniądz. Z tego powodu prace instalacyjne w szafie sterowniczej muszą być wykonywane coraz szybciej, a najlepiej automatycznie. Jednocześnie połączenia powinny być trwale niezawodne, bezpieczne i łatwe do utrzymania.  

Nowe złączki szeregowe Klippon® Connect serii S w rewolucyjnej technologii SNAP IN od Weidmüller, spełniają wszystkie te wymagania i są niezwykle łatwe w użyciu. Końcówkę odizolowanego przewodu wystarczy wetknąć do zacisku, a ten zatrzaśnie się ze słyszalnym kliknięciem. Przewód uzyska stały i niezawodny styk. Nawet elastyczne przewody można podłączać w ten sposób, bez konieczności stosowania końcówek kablowych i bez narzędzi. Nie da się tego zrobić szybciej, ani łatwiej.  

Tradycja 

Firma Weidmuller poprzez swoje innowacje wielokrotnie tworzyła historię przemysłu. Zaczęło się w 1948 r. od pierwszej złączki szeregowej wykonanej z tworzywa sztucznego, która ustanowiła międzynarodowy standard. Dzięki blisko 75-letniemu doświadczeniu w przemysłowej technice łączeniowej i miliardom podłączonych przewodów, złączki szeregowe Weidmüller należą do najbezpieczniejszych i najwydajniejszych na rynku. Poprzez wprowadzenie na rynek technologii łączeniowej SNAP IN, wyznaczamy nowy standard efektywności okablowania w prefabrykacji rozdzielnic. Technologia ta gwarantuje trwałe, bezpieczne i niezawodne połączenia – nawet w przypadku zautomatyzowanych procesów okablowania. Jej zalety zostały docenione przez niezależne jury, które przyznało za nią  firmie Weidmuller nagrodę German Innovation Award 2022. 

Kluczowe zalety 

Szybkość: SNAP IN pozwala oszczędzać czas oferując połączenia szybkie jak pstryknięcie palcami. Jest najszybszą z dostępnych na rynku technologii wykonywania połączeń elektrycznych w szafie sterowniczej i umożliwia bezpieczne okablowanie rekordowo szybko. Nawet przewody elastyczne, bez końcówek tulejkowych można podłączać intuicyjnie i bez użycia narzędzi. Redukcja czasu przygotowania przewodów przyspiesza okablowanie i zapewnia bardziej wydajny proces instalacji.  

Prostota: Nowy rodzaj przyłącza jest zasadniczo prosty w obsłudze: złączki są dostarczane ze wstępnie naprężonymi sprężynami stykowymi. Odizolowany przewód sztywny lub elastyczny, z tulejką lub bez, można łatwo i bezpiecznie włożyć do zacisku, aż ten zatrzaśnie się automatycznie, ustanawiając stały i niezawodny styk. Odłączanie jest równie szybkie. Przewód można w dowolnym momencie, szybko i łatwo odłączyć, naciskając dedykowany do tego przycisk zwalniający. Sprężyna zacisku zostanie wtedy ponownie naprężona. Złączki Klippon® Connect serii S są kompatybilne ze złączkami serii A w technologii PUSH IN, co ułatwia ich wykorzystanie w różnych aplikacjach.  

Bezpieczeństwo: Wyzwolenie sprężyny następuje gdy przewód jest prawidłowo i wystarczająco głęboko wetknięty w zacisk. Oprócz słyszalnego „kliknięcia“, prawidłowe połączenie jest dodatkowo sygnalizowane wizualnie, przez wysunięcie przycisku zwalniającego, co ułatwia kontrolę. Niezawodny mechanizm gwarantuje, że połączenie jest zabezpieczone przed drganiami, gazoszczelne i trwale stabilne. Dzięki tym cechom, złączki szynowe Klippon® Connect w innowacyjnej technologii SNAP IN zapewniają maksymalną niezawodność procesu. 

Gotowość na automatyzację: Rosnące znaczenie automatyzacji w prefabrykacji szaf elektrycznych stawia nowe wymagania komponentom takim jak złączki. Wymagania te zostały już uwzględnione w fazie rozwoju złączek SNAP IN. Ich zoptymalizowana konstrukcja – choćby proste kontury ułatwiające pewne trzymanie chwytakom – wspiera wspomagany robotem,  montaż złączek na szynie. Wykorzystanie złączek z już wpiętymi oznacznikami oraz laserowego automatu znakującego do złożonych listew zaciskowych RailLaser od Weidmuller, zapewnia pełną automatyzację procesu opisowego. Otwarte „gotowe do okablowania” zaciski złączek SNAP IN, umożliwiają również wspomagane robotem okablowanie złożonych listew. Cechy te zapewniają naszym klientom duży potencjał wzrostu efektywności procesów prefabrykacji rozdzielnic teraz i w przyszłości. 

 

Nie tylko złączki szeregowe 

Innowacyjne przyłącza w technologii SNAP IN występują nie tylko w złączkach szeregowych. Weidmuller stosuje je również w złączach PCB oraz przemysłowych HDC i sukcesywnie rozszerza gamę dostępnych produktów z tego typu przyłączami.  

Nowe złączki szeregowe serii S od Weidmüller w szybkiej, prostej i bezpiecznej technologii łączeniowej SNAP IN. 

Nowe złączki szeregowe serii S od Weidmüller w szybkiej, prostej i bezpiecznej technologii łączeniowej SNAP IN. 

W nowych przyłączach SNAP IN połączenie jest sygnalizowane również wizualnie, przez wysunięcie przycisku zwalniającego.  

Zawsze bezpieczne połączenia z technologią SNAP IN: połączenie następuje tylko wtedy, gdy przewód jest prawidłowo i wystarczająco głęboko wetknięty w zacisk. Nawet elastyczne przewody można podłączać bez końcówek tulejkowych.  

Produkty wyposażone w przyłącza SNAP IN, są gotowe do pracy z robotem i stanowią optymalne wyposażenie przy zautomatyzowanych procesach przyszłości. 

Zalety technologii łączeniowej SNAP IN doceniło jury Niemieckiej Rady Wzornictwa, przyznając firmie Weidmüller nagrodę German Innovation Award 2022