Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

https://iautomatyka.pl/wp-content/uploads/2022/12/obraz3-1.jpg

Pierwsza sprzedaż flagowych urządzeń YAMAHA SMT – YRM20 w Wielkiej Brytanii

autor: RENEX Group.

Podsumowując rok 2022, Grupa RENEX informuje o kluczowych wydarzeniach w działaniach YAMAHA SMT w skali Europy i świata. W połowie roku rozpoczęto proces zaimplementowania 15 zawansowanych urządzeń do montażu powierzchniowego YRM20 w firmie Pektron w Derby w Wielkiej Brytanii.

Firma Pektron z siedzibą w Derby, specjalizuje się w usługach projektowych i produkcyjnych. W wyniku umowy doszło do pierwszych instalacji zaawanoswanych urządzeń YRM20 w Wielkiej Brytanii. Jednocześnie było to jedno z największych dotychczasowych zamówień na nowy flagowy system montażu komponentów firmy YAMAHA.

Nowe urządzenia modernizują pięć linii montażu powierzchniowego w centrum operacyjnym firmy Pektron, zwiększając całkowitą wydajność produkcji i rozszerzając jej możliwości na najnowsze typy komponentów. Projekt rozszerza wieloletnią współpracę pomiędzy firmami. Dotychczas Pektron, wykorzystywał w swoich przestrzeniach produkcyjnych flotę urządzeń YAMAHA Sigma G5 i G5s.

„Nasi klienci działają w ścisłej czołówce na wysoce konkurencyjnych rynkach, w tym e-pojazdów, bezpieczeństwa, off-highway, budownictwa i elektroniki użytkowej. Inwestycja w maszyny YRM20 wzmacnia naszą zdolność do dostarczania wiodących w branży usług projektowania i produkcji elektroniki, a współpraca z firmą YAMAHA umożliwi nam przyspieszenie wzrostu w tych obszarach.” – komentował Ian Harpham, dyrektor ds. produkcji firmy Pektron.

Maszyna YRM20 firmy Yamaha jest dostępna w konfiguracjach 1-belkowej i 2-belkowej. Opcjonalne głowice układające obejmują głowicę obrotową RM ogólnego zastosowania, która zwiększa wydajność procesu, obsługując komponenty o rozmiarach od 0201 aż do 12 mm x 12 mm. W połączeniu z nowym szybkim podajnikiem, głowica ta umieszcza komponenty z prędkością do 115 000 elementów na godzinę (cph). Dalsze zaawansowane funkcje obejmują kamery rozpoznające komponenty z elastycznymi trybami obrazowania oraz dysze o niskim współczynniku uderzenia, które mogą montować ultra małe komponenty w wąskich przestrzeniach.

Jak wyjaśnił John Smedley, kierownik ds. utrzymania ruchu w firmie Pektron, firma wybrała YRM20 jako naturalnego następcę Sigmy G5. „Od momentu zainstalowania naszych pierwszych urządzeń G5, doświadczyliśmy niemal bezbłędnej wydajności spełniającej nasze wymagania w zakresie produkcji średniego wolumenu i dużej różnorodności. Ich żywotność dobiega końca i będzie nam smutno, gdy je opuścimy wycofamy. Będziemy kontynuować eksploatację późniejszych maszyn G5s i jesteśmy podekscytowani rozpoczęciem kolejnego rozdziału w naszej współpracy z firmą YAMAHA, gdy wprowadzimy zaawansowany YRM20 do naszych linii do montażu powierzchniowego.”

YAMAHA zainstaluje 15 urządzeń YRM20 w pozostałej części 2022 roku i w pierwszym kwartale 2023 roku. Pierre Williams, Area Sales Manager w YAMAHA, skomentował: „Pektron zobowiązał się do przedłużenia udanej współpracy między naszymi firmami. Cieszymy się z kontynuacji naszego wsparcia i pomocy zespołowi w maksymalizacji zwrotu z inwestycji w naszą najnowszą technologię.”

Riccardo Fiocchi, Key Account Manager w YAMAHA, dodał: „Przechodząc ze sprawdzonego i uznanego G5 na nasz YRM20, Pektron może skorzystać z najlepszych technologii z poprzedzających go platform Sigma i YSM, teraz zmodernizowanych, aby zapewnić możliwości odpowiadające wymogom współczesnej produkcji SMT.”

YRM20 wykorzystuje zasadę overdrive motion platformy Sigma G5, która zarządza kontrolą pozycji obu głowic w konfiguracji dwugłowicowej, aby zmaksymalizować wydajność. Dodatkowo, YRM20 posiada nowe podajniki, które upraszczają uzupełnianie i umożliwiają produkcję non-stop. Może obsługiwać płytki o długości do 810 mm, co pozwala na montaż na niestatndardowych płytkach, w tym dużych matrycach LED. Dostępny jest również nowy, nowoczesny graficzny interfejs użytkownika (GUI), który upraszcza konfigurację i obsługę, automatyczne uczenie wysokości komponentów, automatyczne tworzenie danych komponentów oraz szybkie inteligentne rozpoznawanie, które szybko tworzy dane dla dowolnych niestandardowych komponentów.

Oprócz zaawansowanych wbudowanych funkcji, YRM20 jest kompatybilny z nowymi aplikacjami Yamaha YSUP – inteligentnym oprogramowaniem fabrycznym. Oprócz narzędzi do programowania i harmonogramu planowania produkcji, inteligentnej konfiguracji i kontroli materiałów, dostępne są pakiety do łączenia danych ze wsparciem wizji AI, zaawansowanej współpracy maszyny z maszyną (M2M) oraz graficzny pulpit monitorujący z analityką wydajności i produkcji na żywo.Utworzono: / Kategoria:
  • Autor: RENEX Group
  • RENEX jest jedną z największych i najdłużej działających polskich firm, dostarczającą najnowsze technologie w zakresie produkcji i serwisu urządzeń elektronicznych. Jako pierwsi, oddaliśmy do Państwa dyspozycji w pełni wyposażony Demo-Room w kompletne linie do produkcji elektroniki.
  • Profil Autora
  • http://www.renex.pl

Reklama

Newsletter

Zapisz się i jako pierwszy otrzymuj nowości!PRZECZYTAJ RÓWNIEŻNAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

ReklamaPOLECANE FIRMY I PRODUKTY
  • Ten kurs zawiera podstawy z dziedziny serwomechanizmów. Składa się z pierwszego modułu wprowadzającego, pełnego kursu o serwomechanizmach. Mini kurs przeprowadzi Cię przez podstawowe zagadnienia związane z serwomechanizmami. Zaczniemy od sa...
  • Wyświetlacz słupkowy ITP15 jest kompaktowym wskaźnikiem procesowym, który wizualizuje analogowy sygnał wejściowy w zakresie od 0 do 100% z 10 słupkami po 10%. Sygnałem wejściowym może być liniowy sygnał napięciowy 0 (2) -10 V lub sygnał prą...
  • Zapraszamy do składania zapytań ofertowych o wszystkie produkty EATON w tym sterowniki easyE4 przez portal allektro.pl (Kliknij tutaj) lub przez kontakt e-mail oferty@staport.pl...
  • ÖLFLEX® CLASSIC 110 – elastyczny przewód sterowniczy do różnych zastosowań, w płaszczu z PVC, aprobata VDE, odporność na oleje, 300/500 V, również do YSLY lub YY CPR: informacje pod adresem www.lapppolska.pl Certyfikat zgodności VDE z...
  • Szybki i bezpieczny dostęp do maszyn i fabryk Usługa u-link gwarantuje szybki i bezpieczny dostęp do maszyn i fabryk, co ułatwia zdalne utrzymanie ruchu, jednocześnie pozwalając na wydajne zarządzanie zakładami produkcyjnymi i stacjami klie...
  • SIR6W, to nowa seria przekaźników interfejsowych przeznaczonych do separacji wejść/wyjść w aplikacjach PLC oraz do wielu różnych aplikacji jako elementy pośredniczące i wykonawcze. • SIR6W, to przekaźniki o niewielkich wymiarach 88,6 x 6,2 ...