Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

https://iautomatyka.pl/wp-content/uploads/2020/05/Cognex-in-sight-d900-wyr-2.jpg

Pierwsza na świecie inteligentna kamera dla przemysłu z technologią głębokiego uczenia

autor: Cognex.

Cognex Corporation wprowadziła na rynek nowy system wizyjny In-Sight® D900. To pierwsze tego typu rozwiązanie zawierające technologię głębokiego uczenia Cognex ViDi™. System jest zaprojektowany do rozwiązywania złożonych zastosowań w zakresie kontroli na linii produkcyjnej, w tym optycznego rozpoznawania znaków (OCR), weryfikacji montażu i wykrywania usterek.

Łącząc ludzką zdolność samokształcenia z solidnością i spójnością systemu wizyjnego, In-Sight D900 znacznie rozszerza możliwości automatyzacji zakładów przemysłowych.

Model In-Sight D900 jest idealny do automatyzacji złożonych aplikacji kontrolnych w wielu branżach, w tym w przemyśle motoryzacyjnym, elektronice użytkowej, przemyśle produktów konsumenckich, opakowań, żywności i napojów, urządzeń medycznych czy logistyce.

Narzędzie In-Sight ViDi Read rozwiązuje trudne aplikacje OCR w ciągu kilku minut

In-Sight D900 odszyfrowuje źle zdeformowane, wypaczone i źle wytrawione kody przy użyciu optycznego rozpoznawania znaków (OCR). Narzędzie In-Sight ViDi Read działa od razu po wyjęciu z pudełka, radykalnie skracając czas programowania, dzięki  wyszkolonej bibliotece czcionek uczonej maszynowo. Wystarczy zdefiniować obszar zainteresowania i ustawić rozmiar znaku. W sytuacjach, w których wprowadzane są nowe znaki, to niezawodne narzędzie można ponownie przeszkolić w celu odczytywania znaków specyficznych dla aplikacji, których tradycyjne narzędzia OCR nie są w stanie dekodować.

Narzędzie ViDi Check In-Sight wykonuje szybką i dokładną weryfikację montażu

In-Sight D900 niezawodnie wykrywa złożone operacje i obiekty oraz weryfikuje, czy części i zestawy są poprawnie zmontowane na podstawie ich położenia w układzie zdefiniowanym przez użytkownika. Narzędzie ViDi Check In-Sight można wyszkolić do tworzenia obszernej biblioteki komponentów, które mogą znajdować się na obrazie, nawet jeśli pojawiają się pod różnymi kątami lub różnią się rozmiarem.

Narzędzie In-Sight ViDi Detect analizuje złożone zadania wykrywania defektów

Narzędzie In-Sight ViDi Detect uczy się na podstawie zdjęć dobrze wykonanych części w celu identyfikacji tych wadliwych. Detekcja ViDi In-Sight jest idealna do wykrywania anomalii na skomplikowanych częściach i powierzchniach, nawet w sytuacjach, w których defekty mogą być nieprzewidywalne w wyglądzie.

Arkusz kalkulacyjny In-Sight pomaga w tworzeniu aplikacji

In-Sight ViDi wykorzystuje intuicyjny interfejs arkusza kalkulacyjnego In-Sight do szybkiego konfigurowania i uruchamiania aplikacji do uczenia maszynowego bez programowania. Arkusz kalkulacyjny In-Sight upraszcza tworzenie aplikacji i usprawnia integrację fabryczną z pełnym zestawem funkcji wejść/wyjść i komunikacji. Umożliwia także łączenie tradycyjnych narzędzi wizyjnych opartych na regułach Cognex (takich jak PatMax Redline ™) i narzędzi do uczenia maszynowego w tym samym zadaniu, co prowadzi do szybszych wdrożeń. Ponieważ In-Sight ViDi wymaga znacznie mniejszych zestawów obrazów i krótszych okresów szkolenia i walidacji niż inne rozwiązania uczenia maszynowego, aplikacje można szybko i łatwo konfigurować, uczyć i wdrażać.

Wdrożony w potężnych, konfigurowalnych systemach wizyjnych

Aplikacje In-Sight ViDi na In-Sight D900 można wdrażać bez komputera. Ten wysoce modułowy system wizyjny o stopniu ochrony IP67 obejmuje wymienne oświetlenie, soczewki, filtry i osłony, które można dostosować do konkretnych wymagań aplikacji. Zawiera także wbudowany silnik wnioskowania, który został specjalnie zaprojektowany do rozwiązywania złożonych aplikacji głębokiego uczenia przy prędkościach linii produkcyjnej.

 Utworzono: / Kategoria: , , , , , ,
  • Autor: Cognex
  • Systemy wizyjne Cognex wykrywają wady produktów, monitorują linie produkcyjne, sterują robotami montażowymi oraz śledzą, sortują i identyfikują części, by poprawiać jakość, eliminować błędy i obniżać koszty.
  • Profil Autora
  • https://www.cognex.com/

Reklama

Newsletter

Zapisz się i jako pierwszy otrzymuj nowości!PRZECZYTAJ RÓWNIEŻNAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

ReklamaPOLECANE FIRMY I PRODUKTY