PARTNERZY

www.sick.pl
tel: +48 22 539 41 00
oferty@sick.pl
PRODUKTY I SKLEP POZNAJ SICK

Od automatyzacji produkcji i logistyki, aż po automatyzację procesów technologicznych — SICK należy do ścisłej czołówki wśród producentów czujników. Jako lider rynku w dziedzinie technologii, firma SICK ze swoimi czujnikami i rozwiązaniami aplikacyjnymi tworzy doskonałe podstawy dla bezpiecznego i efektywnego sterowania procesami, ochrony ludzi przed wypadkami oraz ochrony środowiska naturalnego.

pl.mitsubishielectric.com
tel: +48 12 347 65 00
mpl@mpl.mee.com
NEWSY / BLOG POZNAJ MITSUBISHI ELECTRIC ODDZIAŁ POLSKA

Korporacja Mitsubishi Electric, posiadająca 90 lat doświadczenia w zakresie dostarczania niezawodnych, wysokiej jakości innowacyjnych produktów w dziedzinie automatyki przemysłowej, produkcji, marketingu i sprzedaży urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Programowalne sterowniki PLC, rozwiązania napędowe, roboty przemysłowe, panele dotykowe, wycinarki laserowe i sterownie CNC firmy Mitsubishi Electric zaliczają się do produktów najwydajniejszych na rynku i gwarantują sukcesy firmy już od ponad 30 lat.

www.findernet.com
tel: +48 61 865 94 07
finder.pl@findernet.com
KATALOG PRODUKTÓW POZNAJ FINDER

Od 1954 Finder pracował wyłącznie w zakresie przekaźników i timerów. Nasz wysoki stopień specjalizacji zaowocował ponad 10.000 różnych produktów w jednej z najszerszych dostępnych ofert. Firma szeroko się rozwija i inwestuje w przyszłość uzupełniając gamę swojego asortymentu. Prócz przekaźników oferuje rozwiązania przemysłu elektrycznego do zastosowań domowych jak i komercyjnych poprzez przekaźniki, urządzenia przeciwprzepięciowe, termostaty panelowe, zasilacze i liczniki energii. Gama asortymentu obejmuje ponad 12 tysięcy produktów.

www.wago.pl
tel: +48 71 360 29 70
wago.elwag@wago.com
BLOG WAGO POZNAJ WAGO

Rozwiązania dostarczane przez WAGO. już od wielu lat wspierają naszych klientów w dążeniu do sukcesu. Poczynając od prostych instalacji elektrycznych, a kończąc na skomplikowanej infrastrukturze zarządzającej procesami przemysłowymi czy automatyką budynkową. Sprawdźcie jak rozwiązania WAGO, mogą wesprzeć Was w drodze do Waszego sukcesu.

panasonic-electric-works.com
tel: +48 42 230 96 33
info.pewpl@eu.panasonic.com
KATALOG ONLINE POZNAJ PANASONIC

Panasonic Electric Works Europe zajmuje się produkcją oraz dystrybucją komponentów automatyki, takich jak: czujniki przemysłowe, sterowniki programowalne, napędy przemysłowe i systemy znakowania laserowego. W ścisłej kooperacji z europejskimi klientami, oferują rozwiązania dla różnych obszarów biznesu, takich jak przemysł motoryzacyjny, pojazdy elektryczne, automatyzacja procesów technologicznych oraz budynków, odnawialnych źródeł energii czy zarządzania środowiskowego.

www.eaton.com
tel: +48 58 554 79 00
oferty@staport.pl
Poznaj easyE4 POZNAJ EATON

Eaton Electric jest producentem najwyższej jakości automatyki przemysłowej, aparatury sygnalizacyjnej, łączeniowej, zabezpieczającej i instalacyjnej oraz systemów rozdziału energii niskiego napięcia. Międzynarodowe nagrody oraz certyfikaty są dowodem, iż produkty Eaton Electric odpowiadają najnowszym standardom bezpieczeństwa i wymaganiom jakości. Wszystkie nasze wyroby gwarantują długoletnie działanie.

pepperl-fuchs.com
tel: +48 22 256 97 70
info@pl.pepperl-fuchs.com
PRODUKTY POZNAJ PEPPERL+FUCHS

Automatyzacja to nasz świat. Perfekcyjne rozwiązania - nasz cel.

Obecnie firma Pepperl+Fuchs jest znana klientom na całym świecie jako przedsiębiorstwo pionierskie i innowacyjne w dziedzinach takich, jak ochrona przeciwwybuchowa instalacji elektrycznych czy technologie czujników. Zawsze koncentrujemy się na wymaganiach klientów. Pasja, z jaką poświęcamy się automatyce, oraz przełomowe technologie, jakimi dysponujemy, pozwalają nam owocnie współpracować z klientami — tak dziś, jak i w przyszłości.

MENU PROFIL

Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

Partner Portalu iAutomatyka.pl

FACEBOOK

YOUTUBE

TWITTER

LINKEDIN

Dla lepszego życia i lepszego świata

O FIRMIE PANASONIC

Panasonic Electric Work Europe AG  z siedziba w Ottobrunn Niemcy zajmuje się produkcją oraz dystrybucją komponentów elektronicznych, takich jak: przekaźniki elektromechaniczne, przekaźniki półprzewodnikowe, przełączniki i złącza. Portfolio produktowe zawiera również czujniki przemysłowe , sterowniki programowalne, napędy przemysłowe i systemy znakowania laserowego. W ścisłej kooperacji z europejskimi klientami, oferujemy rozwiązania dla różnych obszarów biznesu, takich jak przemysł motoryzacyjny, pojazdy elektryczne, automatyzacja procesów technologicznych oraz budynków, odnawialnych źródeł energii czy zarządzania środowiskowego.

 • Sterowniki PLC
 • Panele operatorskie HMI
 • Czujniki
 • Serwonapędy
 • Liczniki, przekaźniki i wyłączniki
 • Regulatory temperatury
 • Mierniki mocy
 • Systemy znakowania laserowego
 • Systemy utwardzania UV
 • Jonizatory

W ofercie produktów Panasonic odnajdziemy sterowniki PLC dopasowane do każdej aplikacji. Panasonic oferuje kompaktowe sterowniki, świetne do prostych zadań, jak również sterowniki PLC wysokiej klasy z flagowym modelem FP7 na czele.

Wiele zaawansowanych i przydatnych funkcji znanych z wysokiej klasy sterowników, zostało zaimplementowanych do kompaktowych sterowników PLC. Odnajdziemy tu takie funkcje jak sterowanie analogowe, komunikacja sieciowa czy sterowanie pozycją. Dzięki temu wszystkie sterowniki Panasonic oferują wyjątkowy stosunek wydajności do ceny.

Sterowniki PLC firmy Panasonic są programowane w oprogramowaniu Control FPWIN Pro, które zawiera wiele gotowych do użycia funkcji i bloków funkcyjnych, co pozwala na znaczne zaoszczędzenie czasu przy programowaniu i debugowaniu.

Oferta Panasonic zawiera różne panele operatorskie HMI, od prostych paneli z małymi monochromatycznymi ekranami do zaawansowanych paneli serii HM i HMe, które wpisują się w idee “Przemysłu 4.0” i “IoT”. Nowe panele serii HM i HMe pozwalają na tworzenie web serwerów opartych na HTML5 i mieć zdalny dostęp do wizualizacji z dowolnego miejsca na świecie przez dowolne urządzenie mobilne z przeglądarką internetową. Dzięki możliwości przechwytywania, gromadzenia i dzielenia się danymi, Panele HM sprawdzą się przy integrowaniu urządzeń wewnątrz jednego zakładu.

Panasonic oferuje szeroką gamę serwonapędów, które mogą być wykorzystywane w dowolnych aplikacjach. W ofercie Panasonic odnajdziemy 4 serie serwonapędów. Serwonapędy MINAS LIQI to najtańsze i najprostsze napędy. Seria MINAS BL zawiera bezszczotkowe napędy do sterowania pozycją lub prędkościa. Seria MINAS A5 i jej następca MINAS A6 to najbardziej zaawansowane serwonapędy Panasonic, które charakteryzują się możliwością sterowania momentem obrotowym oraz pozwalają na komunikację poprzez różne protokoły.

Poza sterownikami PLC, panelami HMI i czujnikami, w ofercie Panasonic odnajdziemy również liczniki, przekaźniki i wyłączniki do zastosowań w prostych aplikacjach, bez skomplikowanych układów sterowania. Do wyboru mamy:

 • szybkie liczniki cyfrowe,
 • liczniki czasu,
 • przekaźniki czasowe,
 • wyłączniki czasowe,
 • wyłączniki krańcowe.

W ofercie Panasonic odnaleźć można pięć typów różnych urządzeń do regulowania temperatury w pomieszczeniach. Są to urządzenia z serii KT2, KT4, KT7, KT8 i KT9. Do wszystkich z nich podłączymy termopary, czujniki rezystancyjne oraz inne przetworniki generujące sygnał prądowy lub napięciowy. Termostaty Panasonic umożliwiają regulowanie temperatury z funkcją PID albo regulację dwupołożeniową realizowaną za pomocą wyjść przekaźnikowych. Urządzenia z serii KT2, KT8 i KT9 wyróżnia możliwość ustawienia dwóch różnych wartości zadanych jednocześnie. Regulatory KT7 przeznaczone są do montażu na szynę DIN.

Panasonic oferuje aż osiem różnych typów mierników mocy. Wśród tych urządzeń znajdziemy takie, które:

 • mogą mierzyć wiele obwodów jednocześnie,
 • posiadają funkcję oszczędzania energii,
 • wyposażone są w różne porty do komunikacji (Ethernet, RS485),
 • przeznaczone są do montażu na szynie DIN,
 • mają wbudowaną pamięć na zapisywanie danych, obsługują karty SD,
 • przeznaczone są do pomiarów w sieci trójfazowej,
 • posiadają wyświetlacze,
 • umożliwiają tworzenie web serwerów.

Oferta Panasonic z zakresu systemów znakowania laserowego obejmuje różne rodzaje światłowodowych znakowarek laserowych oraz systemy znakowania z laserem CO2. Różnorodność dostępnych produktów sprawia, że systemy znakowania laserowego Panasonic sprawdzą się w wielu branżach i zastosowaniach. Poza szeroką ofertą produktów, Panasonic oferuje również najwyższej klasy usługi i profesjonalne wsparcie dla klientów.

Promieniowanie ultrafioletowe (UV) stosowane jest do utwardzania materiałów zawierających fotoinicjatory. Napromieniowanie jest znacznie szybsze niż obróbka termiczna i jednocześnie wymaga mniej przestrzeni roboczej. Panasonic oferuje systemy utwardzania światłem UV punktowe i liniowe. Systemy punktowe wykorzystują jeden kontroler LED z maksymalnie czterema głowicami, który wyświetla plamkę o szerokości do 10 mm. Systemy liniowe mogą składać się z dużo większej liczby głowic i mogą wyświetlać plamkę o szerokości nawet do 400 mm. W ofercie Panasonic znajdują się głowice LED utwardzające materiał światłem o długości fali 365 nm, 385 nm lub 405 nm. W zależności od odległości roboczej intensywność napromieniowania może wynosić do 4 600 mW / cm2.

Jonizatory Panasonic pozwalają na usuwanie ładunków elektrostatycznych, które mogą zakłócać płynną pracę. Jonizatory są wykorzystywane między innymi w:

 • przemyśle elektronicznym, w którym ładunki elektrostatyczne mogą uszkodzić elementy,
 • przemyśle poligraficznym do eliminacji problemu przylegania papieru do rolek,
 • przemyśle opakowaniowym, gdzie folie z tworzywa sztucznego mają tendencję do przyklejania się do siebie,
 • procesach montażu do usuwania przyczepiającego się pyłu i cząstek brudu.

Artykuły związane z firmą Panasonic

Zobacz Artykuł

Najlepsze targi automatyki Warsaw Industry Week – Co warto na nich zobaczyć?

Najlepsze targi automatyki Warsaw Industry Week – Co warto na nich zobaczyć?

Zobacz Artykuł

Potrójne oszczędności dzięki bezszczotkowym silnikom serii MINAS BL

Potrójne oszczędności dzięki bezszczotkowym silnikom serii MINAS BL

Zobacz Artykuł

Serwonapędy, rodzaje, dobór, strojenie i konfiguracja – wywiad z Panasonic

Serwonapędy, rodzaje, dobór, strojenie i konfiguracja – wywiad z Panasonic

Zobacz Artykuł

HMX700 – wysokiej klasy seria Paneli HMI z funkcją Multi-Touch

HMX700 – wysokiej klasy seria Paneli HMI z funkcją Multi-Touch

Zobacz Artykuł

HG-T wiązkowy pomiarowy czujnik laserowy z pomiarem do mikrometra – Panasonic

HG-T wiązkowy pomiarowy czujnik laserowy z pomiarem do mikrometra – Panasonic

Zobacz Artykuł

Jak zacząć naukę programowania PLC z FPWIN Pro?

Jak zacząć naukę programowania PLC z FPWIN Pro?

Produkty Panasonic w katalogu iAutomatyka.pl

Kontakt do PANASONIC

KONTAKT

Panasonic Electric Works Polska sp. z o.o.
ul. Wołoska 9a
02-583 Warszawa

Biuro Handlowe w Łodzi
ul. Dowborczyków 25 90-019 Łódź
Tel. +48 42 2309633
e-Mail: info.pewpl@eu.panasonic.com

https://www.panasonic-electric-works.com/pl/

Wszystko stanie się prostsze po zalogowaniu :)

Przypomnij hasło

Nie masz konta? Zarejestruj się

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
z

Przetwarzamy pliki... jeszcze chwilka…