PARTNERZY

NEWSY / BLOG POZNAJ MITSUBISHI ELECTRIC ODDZIAŁ POLSKA

Korporacja Mitsubishi Electric, posiadająca 90 lat doświadczenia w zakresie dostarczania niezawodnych, wysokiej jakości innowacyjnych produktów w dziedzinie automatyki przemysłowej, produkcji, marketingu i sprzedaży urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Programowalne sterowniki PLC, rozwiązania napędowe, roboty przemysłowe, panele dotykowe, wycinarki laserowe i sterownie CNC firmy Mitsubishi Electric zaliczają się do produktów najwydajniejszych na rynku i gwarantują sukcesy firmy już od ponad 30 lat.

KATALOG PRODUKTÓW POZNAJ FINDER

Od 1954 Finder pracował wyłącznie w zakresie przekaźników i timerów. Nasz wysoki stopień specjalizacji zaowocował ponad 10.000 różnych produktów w jednej z najszerszych dostępnych ofert. Firma szeroko się rozwija i inwestuje w przyszłość uzupełniając gamę swojego asortymentu. Prócz przekaźników oferuje rozwiązania przemysłu elektrycznego do zastosowań domowych jak i komercyjnych poprzez przekaźniki, urządzenia przeciwprzepięciowe, termostaty panelowe, zasilacze i liczniki energii. Gama asortymentu obejmuje ponad 12 tysięcy produktów.

KATALOG ONLINE POZNAJ JOHNSON CONTROLS

Firma Johnson Controls to światowy lider w zakresie zróżnicowanych technologii i przemysłu świadczący usługi dla klientów w ponad 150 krajach. 120 000 pracowników tworzy wysokiej jakości produkty, usługi i rozwiązania umożliwiające optymalizację wydajności energetycznej oraz obsługowej budynków. Johnson Control prężnie działa również w branży motoryzacyjnej, a w ofercie firmy można odnaleźć różne rodzaje akumulatorów oraz opracowane systemy wnętrz samochodowych.

BLOG WAGO POZNAJ WAGO

WAGO. jest producentem urządzeń automatyki przemysłowej i budynkowej oraz systemów połączeń dla elektrotechniki i elektroniki. Powstanie w 1951 roku firmy WAGO było wyrazem przekonania o słuszności obranego kierunku i stworzyło podwaliny pod dalszy rozwój technologii. Z czasem stała się ona standardem na całym świecie i teraz nie sposób wyobrazić sobie nowoczesnej instalacji elektrycznej czy systemu automatycznego sterowania bez wyrobów WAGO.

KATALOG ONLINE POZNAJ PANASONIC

Panasonic Electric Works Europe zajmuje się produkcją oraz dystrybucją komponentów automatyki, takich jak: czujniki przemysłowe, sterowniki programowalne, napędy przemysłowe i systemy znakowania laserowego. W ścisłej kooperacji z europejskimi klientami, oferują rozwiązania dla różnych obszarów biznesu, takich jak przemysł motoryzacyjny, pojazdy elektryczne, automatyzacja procesów technologicznych oraz budynków, odnawialnych źródeł energii czy zarządzania środowiskowego.

SKLEP I ZAMÓWIENIA POZNAJ EATON

Eaton Electric jest producentem najwyższej jakości automatyki przemysłowej, aparatury sygnalizacyjnej, łączeniowej, zabezpieczającej i instalacyjnej oraz systemów rozdziału energii niskiego napięcia. Międzynarodowe nagrody oraz certyfikaty są dowodem, iż produkty Eaton Electric odpowiadają najnowszym standardom bezpieczeństwa i wymaganiom jakości. Wszystkie nasze wyroby gwarantują długoletnie działanie.

PRODUKTY POZNAJ PEPPERL+FUCHS

Automatyzacja to nasz świat. Perfekcyjne rozwiązania - nasz cel.

Obecnie firma Pepperl+Fuchs jest znana klientom na całym świecie jako przedsiębiorstwo pionierskie i innowacyjne w dziedzinach takich, jak ochrona przeciwwybuchowa instalacji elektrycznych czy technologie czujników. Zawsze koncentrujemy się na wymaganiach klientów. Pasja, z jaką poświęcamy się automatyce, oraz przełomowe technologie, jakimi dysponujemy, pozwalają nam owocnie współpracować z klientami — tak dziś, jak i w przyszłości.

MENU PROFIL

Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

Panasonic technologicznym liderem urządzeń do znakowania laserowego

Autor: Panasonic Electric Works Polska sp. z o.o..

Dokładnie dwadzieścia lat temu Panasonic wprowadził na rynek pierwszy przemysłowy system do laserowego znakowania. Od tego czasu zarówno sama technologia, jak i wymagania rynku uległy znacznym zmianom. Obecnie widać, że w pewnych sektorach przemysłu znakowarki laserowe stały się standardem, skutecznie wypierając inne typy urządzeń znakujących.

Panasonic jest prekursorem technologii znakowarek światłowodach (FAYb – Fiber Amplified Yetterbium). W 1999 wprowadził na rynek pierwszy na świecie przemysłowy system oparty na tej technologii. Była to prawdziwa rewolucja i punkt zwrotny w rozwoju systemów znakowania. W przeciwieństwie do tradycyjnych urządzeń YAG, oferowanych również obecnie przez niektórych producentów, lasery włóknowe odznaczają się dużo wyższą jakością znakowania, mniejszymi gabarytami, mniejszym zużyciem energii oraz zdecydowanie dłuższą żywotnością.

Bardzo ważną cechą przemawiającą na korzyść systemów FAYb jest zdecydowanie wyższa odporność na temperaturę otoczenia. W systemach YAG cała moc wiązki generowana jest w krysztale o wymiarach zbliżonych do kciuka. Powoduje to dość duże trudności ze skutecznym odprowadzeniem ciepła, przez co niezbędne jest skomplikowane chłodzenie wodą.

Dla porównania w systemach FAYb ta sama moc generowana jest w spiralnie zwiniętym światłowodzie o długości kilku metrów. Dzięki temu powierzchnia odprowadzająca ciepło jest dużo większa, a chłodzenie źródła jest prostsze (wymuszony obieg powietrza) i skuteczniejsze.

Kolejnym milowym krokiem w rozwoju systemów znakowania było wprowadzenie w 2004 roku przez Panasonic technologii MOFPA (Master Oscillator Fiber Power Amplifier). W dużym uproszczeniu polega ona na zastosowaniu dwóch wzmacniaczy wiązki lasera. Główny wzmacniacz znajduje się w kontrolerze, natomiast dodatkowy, mniejszy w głowicy znakującej.

Technologia ta pozwala uzyskać znacznie większą moc szczytową oraz modulować szerokość impulsu wiązki. Dzięki temu możliwe jest kontrolowanie termicznych efektów znakowania, a przez to uzyskanie dużo lepszego kontrastu i jakości cechy. Technologia MOFPA jest obecnie stosowana we wszystkich znakowarkach FAYb sygnowanych logo Panasonic.

Jedną z ostatnich rewolucji technologicznych w dziedzinie znakowania było opracowanie przez Panasonica technologii znakowania 3D. Pozwala ona na jednoczesne znakowanie powierzchni płaskich oraz obłych znajdujących się w różnych odległościach i kątach względem czoła głowicy znakującej.

Technologia ta opiera się na specjalnym systemie optycznym zaimplementowanym w głowicy, który na bieżąco kontroluje parametry wiązki tak, aby jakość cechy niezależnie od miejsca była zawsze jednakowa. Zastosowanie tej technologii wymaga od użytkownika jedynie zamodelowania powierzchni detalu w prostym programie typu CAD będącym elementem oprogramowania narzędziowego znakowarki.

Wszystkie wymienione technologie powstały na podstawie wieloletnich badań oraz ścisłej współpracy z klientami i co oczywiste mają przełożenie na nasze portfolio. Ofertę systemów znakujących FAYb Panasonic otwiera seria urządzeń LP-V, które przeznaczone są do znakowania tworzyw oraz metali z wysokim kontrastem. Seria ta wyposażona jest w źródło o mocy 12 W, ale dzięki technologii MOFPA moc szczytowa wiązki sięga nawet 20 kW.

Rozszerzeniem serii LP-V o funkcje znakowania 3D są urządzenia sygnowane znakiem LP-Z. Dysponują one źródłem o mocy 25 W i modulowaną szerokością impulsu. Nowością jest możliwość podpięcia do urządzenia laserowego czujnika odległości i dynamiczne dopasowywanie ogniskowej w zależności od wysokości detalu.

Kolejną rodzinę znakowarek Panasonic stanowią urządzenia LP-S, które są polecane przemysłowi ciężkiemu. Głowica tych znakowarek jest całkowicie olejoodporna (IP67G), soczewka jest chroniona specjalnym filtrem optycznym, a odłączany światłowód zapewnia szybki i prosty serwis. Deklarowana moc źródła wynosi 50 W, ale w rzeczywistości jest wyższa, dzięki czemu w przypadku spadku mocy wbudowany układ kontrolny pozwala na skorygowanie jej do wartości nominalnej.

Seria LP-S ma też specjalną odmianę LP-SW, której źródło emituje ciągłą wiązkę lasera. Tego typu urządzenia przeznaczone są do znakowania stali łożyskowej i chirurgicznej, ponieważ nie uszkadzają (grawerują) powierzchni metalu, a jedynie dzięki reakcji chemicznej odbarwiają ją. Ostatnią serią urządzeń przeznaczonych do znakowania bardzo twardych materiałów jest seria LP-M. Znakowarki te wyposażone są w źródło 50 W z modulowaną szerokością impulsu wiązki oraz funkcją znakowania 3D.

W przyszłości systemy laserowe będą dalej wypierać z rynku tradycyjne drukarki atramentowe i urządzenia do tampodruku, ale największa rewolucja wiąże się z wymaganiami przemysłu 4.0. W porównaniu z konkurencją Panasonic już teraz jest w stanie zaoferować swoim partnerom kompletny system pozwalający na skomunikowanie znakowarki z zewnętrzną chmurą danych, pobranie odpowiednich informacji, skontrolowanie poprawności kodu i wygenerowanie raportu.

To wszystko jest możliwe bez konieczności ponoszenia wielkich wydatków i w oparciu o sprzęt jednego dostawcy. W niedługim czasie w ofercie Panasonic, pojawią się również systemy znakujące dedykowane do ultraszybkich procesów pozwalające znakować z niemal dwukrotnie większą prędkością niż dostępne obecnie na rynku urządzenia oraz znakowarki polecane sektorowi farmaceutycznemu.

www.laser.panasonic.eu

8 stycznia 2019 / Kategoria: ,
  • Autor: Panasonic Electric Works Polska sp. z o.o.
  • Panasonic Electric Works zajmuje się produkcją oraz dystrybucją komponentów elektronicznych, takich jak: przekaźniki elektromechaniczne, przekaźniki półprzewodnikowe, przełączniki i złącza. Portfolio produktowe zawiera również czujniki przemysłowe , sterowniki programowalne, napędy przemysłowe i systemy znakowania laserowego. W ścisłej kooperacji z europejskimi klientami, oferujemy rozwiązania dla różnych obszarów biznesu, takich jak przemysł motoryzacyjny, pojazdy elektryczne, automatyzacja procesów technologicznych oraz budynków, odnawialnych źródeł energii czy zarządzania środowiskowego.
  • Profil Autora
  • http://www.panasonic-electric-works.pl

NAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

>KLIKNIJ<

Kilka słów o kurtynach bezpieczeństwa

Kilka słów o kurtynach bezpieczeństwa

>KLIKNIJ<

20 lat BIBUS MENOS. Prezes Magdalena Stankiewicz o roli ojca w historii firmy i wizji przyszłości

20 lat BIBUS MENOS. Prezes Magdalena Stankiewicz o roli ojca w historii firmy i wizji przyszłości

>KLIKNIJ<

Spotkaj się z firmą EATON i odkryj sterownik easyE4

Spotkaj się z firmą EATON i odkryj sterownik easyE4

>KLIKNIJ<

Kurs projektanta systemów HMI/SCADA cz.1 – Jak efektywnie projektować wizualizacje?

Kurs projektanta systemów HMI/SCADA cz.1 – Jak efektywnie projektować wizualizacje?

>KLIKNIJ<

Trackery – instalacje fotowoltaiczne nadążne za słońcem, cz.3 – Hardware

Trackery – instalacje fotowoltaiczne nadążne za słońcem, cz.3 – Hardware

>KLIKNIJ<

Automatyczny Podcast #1: Odcinek powitalny, czyli co to jest Automatyczny Podcast

Automatyczny Podcast #1: Odcinek powitalny, czyli co to jest Automatyczny Podcast

>KLIKNIJ<

Druga edycja Mistrzostw Polski Programistów PLC już za nami!

Druga edycja Mistrzostw Polski Programistów PLC już za nami!

>KLIKNIJ<

Co warto zobaczyć na Automaticon 2019?

Co warto zobaczyć na Automaticon 2019?

>KLIKNIJ<

Mistrzostwa Polski w Lutowaniu Renex Soldering Championship 2019

Mistrzostwa Polski w Lutowaniu Renex Soldering Championship 2019

>KLIKNIJ<

Znakowanie przemysłowe z Phoenix Contact

Znakowanie przemysłowe z Phoenix Contact

>KLIKNIJ<

Bezpieczeństwo sieci przemysłowej z wykorzystniem rozwiazań Moxa

Bezpieczeństwo sieci przemysłowej z wykorzystniem rozwiazań Moxa

>KLIKNIJ<

Warsztaty dla branży automatyki przemysłowej – wiedza i doświadczenie

Warsztaty dla branży automatyki przemysłowej – wiedza i doświadczenie

>KLIKNIJ<

Przewidywanie (przyszłości) z Mitsubishi Electric

Przewidywanie (przyszłości) z Mitsubishi Electric

>KLIKNIJ<

Studencie! Tutaj B&R pojawi się dla Ciebie!

Studencie! Tutaj B&R pojawi się dla Ciebie!

>KLIKNIJ<

Seminarium SABUR na Automaticon – zapisz się!

Seminarium SABUR na Automaticon – zapisz się!

>KLIKNIJ<

Przedstawienie wybranych funkcji PLCSIM Advanced 2.0

Przedstawienie wybranych funkcji PLCSIM Advanced 2.0

>KLIKNIJ<

Nowe możliwości silników liniowych i liniowo-obrotowych

Nowe możliwości silników liniowych i liniowo-obrotowych

>KLIKNIJ<

Historia awarii, czyli dlaczego należy tworzyć komunikaty na panelach operatorskich

Historia awarii, czyli dlaczego należy tworzyć komunikaty na panelach operatorskich

>KLIKNIJ<

Komunikacja PUT/GET w środowisku TIA Portal

Komunikacja PUT/GET w środowisku TIA Portal

>KLIKNIJ<

Jak zadbać o swoją produkcję – Konferencja “Czujniki dla niezawodnej i bezpiecznej produkcji”

Jak zadbać o swoją produkcję – Konferencja “Czujniki dla niezawodnej i bezpiecznej produkcji”

MOŻESZ SIĘ TYM ZAINTERESOWAĆ
KATEGORIE POSTÓW
POLECANE ARTYKUŁY
KOMUNIKATY
Wydarzenia
POLECANE FIRMY I PRODUKTY

Wszystko stanie się prostsze po zalogowaniu :)

Przypomnij hasło

Nie masz konta? Zarejestruj się

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
z

Przetwarzamy pliki... jeszcze chwilka…