Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

https://iautomatyka.pl/wp-content/uploads/2020/09/klamka-krome-1200-wyróżnione.jpg

P-Kube Krome – klamka bezpieczeństwa jakiej jeszcze nie było


Wszędzie tam, gdzie maszyny zabezpieczone są za pomocą ryglowanych osłon, istnieje obowiązek uniemożliwienia ich otwarcia podczas pracy oraz wyeliminowania możliwości obejścia zabezpieczeń. Do takich właśnie zadań firma Pizzato stworzyła rodzinę klamek bezpieczeństwa P-KUBE, a najnowszym urządzeniem z tej serii jest opisywany w artykule P-KUBE Krome.

Kompaktowość i niezawodność

Krome łączy w sobie wysoką wytrzymałość dzięki stalowej płycie mocującej o grubości 5 mm z ergonomią zaokrąglonego uchwytu oraz funkcjonalnością wbudowanego przycisku wielofunkcyjnego i opcjonalnego wielokolorowego podświetlenia LED. Urządzenie może być stosowane zarówno w osłonach uchylnych, jak i przesuwnych, prawostronnych lub lewostronnych. Produkt jest przyjazny systemom LOTO.

Kompatybilność

Klamka jest kompatybilna z elektroryglami Pizzato z serii NS oraz NG. Mają one siłę trzymania do 2100 N, a w niektórych modelach nawet do 9750 N. Wyłączniki bezpieczeństwa wyposażone są w technologię RFID w wysokim kodowaniu, która pozwala zapewnić maksymalny stopień bezpieczeństwa bez potrzeby stosowania dodatkowej kontroli położenia osłony w postaci wyłączników zawiasowych lub suplementarnych wyłączników bezpieczeństwa wg normy 14119.

Personalizacja

P-KUBE Krome jest dostępny w wersji chromowanej oraz podświetlanej za pomocą diod RGB. Do dyspozycji użytkownika oddano 7 kolorów mogących sygnalizować różne stany pracy. Podświetlenie zapewnia dobrą widoczność sygnału na odległość nawet w przypadku mocno naświetlonych miejsc.

Oszczędność kosztów

Dzięki wyżej opisanym funkcjom klamka P-KUBE Krome może zastąpić kilka urządzeń, które byłyby potrzebne w przypadku standardowej aplikacji. Wysoki stopień kodowania współpracujących elektrorygli eliminuje konieczność montażu dodatkowych zabezpieczeń. Przycisk pozwala zrezygnować z paneli sterowniczych, np. do resetowania lub odryglowywania. Podświetlenie daje możliwość zastąpienia tradycyjnych kolumn sygnalizacyjnych. Generuje to realne oszczędności kosztów oraz przestrzeni magazynowej.

Aplikacja

Rozważmy możliwości urządzenia na przykładzie zabezpieczenia stanowiska zrobotyzowanego. Klamka jest zamontowana na furtce w połączeniu z elektroryglem. Kiedy robot pracuje, osłona jest zaryglowana, a klamka podświetlona na czerwono – nie można otworzyć furtki. Pracownik podchodzi do klamki, naciska przycisk, odryglowuje, a podświetlenie zmienia się na żółte. Następuje oczekiwanie na zakończenie ruchu. Po całkowitym zatrzymaniu maszyny klamka podświetla się na zielono, dając możliwość wejścia do strefy niebezpiecznej. Po zakończeniu czynności pracownik zamyka furtkę, a podświetlenie zmienia kolor na niebieski, sygnalizując oczekiwanie maszyny na restart. W końcu operator wznawia program, a robot wraca do normalnej pracy. Klamka znów świeci na czerwono, a osłona jest zaryglowana.

Więcej informacji na stronie INSTOM



Utworzono: / Kategoria: ,
  • Autor: INSTOM sp. z o.o.
  • Firma INSTOM została założona w 1992 roku w Łodzi i prowadzi działalność w dwóch obszarach: zabezpieczenia i automatyka budynkowa oraz automatyka przemysłowa. Dział automatyki przemysłowej skupiony jest na handlu urządzeniami związanymi z bezpieczeństwem pracy maszyn, sygnalizacją i systemami optymalizacji procesów produkcyjnych.
  • Profil Autora
  • http://www.instom.com.pl/

Reklama

Newsletter

Zapisz się i jako pierwszy otrzymuj nowości!



PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ



NAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

Reklama



POLECANE FIRMY I PRODUKTY