Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

https://iautomatyka.pl/wp-content/uploads/2020/05/iconics-webinar-v4-2-1.png

Otwarte webinarium SCADA od Elmark Automatyka


Zapisz się na otwarte webinarium poruszające tematykę systemów SCADA, które organizuje Elmark Automatyka!

Z przyjemnością zapraszamy na otwarte webinarium, przeprowadzane w celu przybliżenia funkcjonalności oprogramowania SCADA od ICONICS. Nasze wydarzenie nosi nazwę „Nowoczesne podejście do tworzenia skalowalnych aplikacji SCADA”. Bezpłatny zapis możliwy jest natomiast pod tym linkiem.

O czym będziemy mówić?

Przejrzysty projekt nawet dla dużych aplikacji

Przede wszystkim, poruszymy kwestię związaną z uporządkowanym, systematycznym oraz przejrzystym tworzeniem aplikacji SCADA. Zaprezentujemy narzędzia od firmy ICONICS, które pozwolą nie tylko monitorować posiadane zasoby, ale również grupować je w logiczne struktury.

Zamiast dodawać kolejne zmienne do folderów oraz głowić się, które sygnały opisują pracę danych urządzeń, zbuduj drzewo zasobów odzwierciedlające ich fizyczną strukturę w firmie. ICONICS umożliwia konfigurację drzew dla aktywów, które zawierają logiczne powiązania między ich elementami.

Co więcej, możliwe jest definiowanie własnych klas obiektów oraz ich późniejsza parametryzacja – wszystko w celu usprawnienia budowy projektu.

Uporządkowana struktura zasobów w projekcie SCADA

Automatyzuj budowę aplikacji i unikaj błędów

Z ICONICS możesz nie tylko utworzyć własne klasy zasobów i je sparametryzować, lecz także zautomatyzować proces dodawania obiektów do drzewa.

Dzięki wbudowanych narzędziom ICONICS możliwa jest automatyczna konfiguracja projektu z użyciem arkuszy Excel. Użytkownik definiuje w jednym (lub kilku – do wyboru) arkuszu Excel listę posiadanych zasobów wraz z parametrami, które je opisują. Następnie wszystkie te dane mogą być zaimportowane do systemu w celu dodawania kolejnych alarmów oraz zmiennych archiwalnych lub czasu rzeczywistego.

Zautomatyzowane podejście pozwala uniknąć wielu pomyłek, na które jesteśmy narażeni wykonując wiele powtarzających się czynności w krótkim okresie czasu.

Niech Twój interfejs sam się do Ciebie dostosuje

Zdarza się, że czasem chcesz dodać więcej zmiennych do projektu SCADA i musisz na nowo konfigurować interfejs użytkownika? Dowiedz się, jak ICONICS może pomóc w projektowaniu bardziej uniwersalnych rozwiązań.

Stwórz jeden interfejs wizualizujący dane pochodzące z drzewa zasobów. Dzięki temu, że takie drzewo dostarcza wielu przydatnych informacji na temat swoich obiektów (np. ich ilość), możliwe jest zautomatyzowanie również samego interfejsu HMI. Przy użyciu narzędzi od ICONICS, graficzny interfejs użytkownika może w określony sposób sam powielać elementy znajdujące się na nim – według zawartości drzewa zasobów.

Dzięki temu dostosowuje się on do rodzaju oraz ilości zbieranych informacji. Budujesz jeden uniwersalny interfejs i wykorzystujesz go w niezmienionej formie przez cały czas – nie zależnie od tego, czy dodałeś więcej zmiennych do projektu, czy nie.

Webinarium SCADA – weź udział

Zapisz się już teraz na nasze darmowe webinarium i przekonaj się, że projektowanie aplikacji SCADA może być proste! Ułatwiaj sobie pracę wykorzystując narzędzia od ICONICS, które pozwalają zautomatyzować działania oraz unikać błędów.

Spraw, aby twój projekt był jednolity i spójny, nawet w przypadku, gdy odczytujesz dane z wielu rozproszonych źródeł i za pomocą wielu protokołów.

Spotkajmy się 21 maja o godzinie 11:00!

W razie pytań, napisz do nas na adres: iconics@elmark.com.pl .Utworzono: / Kategoria: ,
  • Autor: Elmark Automatyka
  • Nasza Firma została założona w roku 1983. Od roku 1998 działamy jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością pod nazwą Elmark Automatyka. Przez kilka pierwszych lat zajmowaliśmy się projektowaniem i produkcją modułowych sterowników mikroprocesorowych "MIKROSTER", opartych na elementach rodziny Intel-8080 i Z-80. Nasze produkty wyróżniały się na rynku wysoką jakością sprzętu i dokumentacji oraz niezawodnością działania. W roku 1989 rozpoczęliśmy dystrybucję na terenie Polski sprzętu firmy Advantech, a następnie wielu innych wiodących producentów elementów i systemów automatyki przemysłowej. Od kilkunastu lat prowadzimy szkolenia dotyczące sprzętu i oprogramowania będącego w naszej ofercie. Wszystkim Klientom dokonującym u nas zakupów zapewniamy bezpłatne doradztwo przed złożeniem zamówienia i profesjonalne wsparcie techniczne po dostarczeniu sprzętu. Posiadamy własny dział serwisu wyposażony w nowoczesne urządzenia diagnostyczne oraz sprzęt do montażu SMD i BGA. Dużą część napraw gwarancyjnych i pogwarancyjnych wykonujemy w naszej Firmie, bez konieczności odsyłania sprzętu do producenta. Pracujemy w trzech lokalizacjach. W dzielnicy Wesoła na przedmieściach Warszawy znajduje się nasza siedziba główna, serwis i montownia komputerów przemysłowych. Przy ul. Bukowińskiej na Mokotowie działa Centrum Szkoleniowe, a na terenie Biznes Parku „City Point” na warszawskim Targówku, mamy nowoczesny magazyn. Łączna powierzchnia naszych biur i magazynów wynosi około 1.800 m. kw. Zatrudniamy 60 wysoko wykwalifikowanych osób. Dzięki naszym Klientom, udaje się nam stale zwiększać nasz potencjał i zakres działalności. Wartość sprzedaży produktów i usług w roku 2018 wyniosła 81 milionów zł. Zrealizowaliśmy ponad 20.000 zamówień. Pamiętamy o tym, że jedynym sposobem na osiągnięcie zysku i rozwoju Firmy jest zadowolenie naszych Klientów.
  • Profil Autora
  • https://www.elmark.com.pl

Reklama

Newsletter

Zapisz się i jako pierwszy otrzymuj nowości!PRZECZYTAJ RÓWNIEŻNAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

ReklamaPOLECANE FIRMY I PRODUKTY
  • Monitorowanie obciążenia i rozdział potencjałów w jednym kompletnym rozwiązaniu To innowacyjny system dystrybucji napięcia 24 V DC zapewniający monitorowanie obciążenia i dystrybucję potencjałów w jednym kompletnym rozwiązaniu. Bezawaryjna ...
  • Seria FX-100 Czujniki z serii FX-100 to najlepsze rozwiązanie pod względem stosunku jakości do ceny. Wyposażone są w funkcje szybkiego uczenia, co pozwala użytkownikom w szybki i prosty sposób przystosować czujnik do pracy z nieskomplikowan...
  • Selektor napędów Panasonic umożliwia przeglądanie napędów z serii MINAS, wyszukiwanie ich w prosty sposób, a nawet porównywanie ze sobą. Dzięki wyszukiwaniu po słowach kluczowych i przy użyciu funkcji filtrowania, potrzeba zaledwie sekund a...
  • Urządzenia firmy FATEK istnieją na rynku polskim od 2004 roku i stały się alternatywą dla już istniejących rozwiązań i urządzeń. Niezawodność, korzystna cena i możliwości sterowników PLC sprawiły, że zyskały one ogromne zainteresowanie prog...
  • SICK oferuje całą gamę elektronicznych przetworników pomiarowych ciśnienia i presostatów, które ze względu na inteligentne i wszechstronne możliwości konfiguracji dają się optymalnie dopasować do indywidualnych wymagań klienta. W typowy dla...
  • PR200 to uniwersalne i łatwe w obsłudze urządzenie zaprojektowane w plastikowej obudowie do montażu na szynie DIN jako alternatywa dla PLC. Przekaźnik jest dostępny w kilku wersjach dla napięcia stałego i przemiennego. Jest wyposażony w cyf...