Partnerzy

Od 1954 Finder pracował wyłącznie w zakresie przekaźników i timerów. Nasz wysoki stopień specjalizacji zaowocował ponad 10.000 różnych produktów w jednej z najszerszych dostępnych ofert. Firma szeroko się rozwija i inwestuje w przyszłość uzupełniając gamę swojego asortymentu. Prócz przekaźników oferuje rozwiązania przemysłu elektrycznego do zastosowań domowych jak i komercyjnych poprzez przekaźniki, urządzenia przeciwprzepięciowe, termostaty panelowe, zasilacze i liczniki energii. Gama asortymentu obejmuje ponad 12 tysięcy produktów.

KursyAutomatyki.pl - portal z kursami online z automatyki przemysłowej. Znajdziesz tam zarówno darmowe kursy, jak i płatne, pełne z wiedzy i doświadczenia od ekspertów. Po zapisie na kurs otrzymujesz dostęp do logicznego ciągu nagrań i ćwiczeń, do których możesz wracać wielokrotnie. Na zakończenie kursu czeka Cię test sprawdzający, po którym otrzymasz dwa certyfikaty w języku polskim i angielskim. Dołącz już teraz!

Automatyzacja to nasz świat. Perfekcyjne rozwiązania - nasz cel. Obecnie firma Pepperl+Fuchs jest znana klientom na całym świecie jako przedsiębiorstwo pionierskie i innowacyjne w dziedzinach takich, jak ochrona przeciwwybuchowa instalacji elektrycznych czy technologie czujników. Zawsze koncentrujemy się na wymaganiach klientów. Pasja, z jaką poświęcamy się automatyce, oraz przełomowe technologie, jakimi dysponujemy, pozwalają nam owocnie współpracować z klientami — tak dziś, jak i w przyszłości.

Rozwiązania dostarczane przez WAGO. już od wielu lat wspierają naszych klientów w dążeniu do sukcesu. Poczynając od prostych instalacji elektrycznych, a kończąc na skomplikowanej infrastrukturze zarządzającej procesami przemysłowymi czy automatyką budynkową. Sprawdźcie jak rozwiązania WAGO, mogą wesprzeć Was w drodze do Waszego sukcesu.

Dostarczamy produkty i rozwiązania z zakresu Przemysłowej Techniki Łączeniowej. Już od ponad 160 lat Weidmüller jest synonimem kompetencji i niezawodność. Oferujemy rozwiązania dla takich branż jak przemysł maszynowy, technika procesowa, produkcja urządzeń, energetyka i transport. Wspieramy naszych Klientów i Partnerów w ponad 80 krajach, produktami, rozwiązaniami i usługami w zakresie połączeń elektrycznych oraz układów zasilania, przetwarzania sygnałów oraz transmisji danych w środowisku przemysłowym.

Oni już dołączyli do Projektu iAutomatyka

Otwarte ekosystemy zapewniają przewagę nad konkurencją w branży towarów konsumpcyjnych

Rynek szybko zbywalnych towarów konsumpcyjnych (FMCG) charakteryzuje się bardzo dużą presją na obniżenie kosztów. W związku z tym szczególnej wagi nabiera maksymalizacja produktywności. Coraz ważniejsza jednak staje się również elastyczność ułatwiająca produkcję mniejszych partii, maksymalna przejrzystość w całym strumieniu tworzenia wartości oraz ochrona środowiska, a w szczególności odpowiednia sprawność energetyczna i recykling urządzeń produkcyjnych. Jak pokazuje doświadczenie, pojedyncze rozwiązania, które skupiają się tylko na jednym z tych aspektów, mają niewielki wpływ na ostateczny rezultat. Decydującym czynnikiem jest inteligentne połączenie całego strumienia tworzenia wartości ze wszystkimi etapami procesu produkcji i technologiami w celu zapewnienia optymalnej interakcji zarówno między wszystkimi tymi elementami, jak i między nimi a systemem logistyki wewnątrzzakładowej.

Otwarte interfejsy i standaryzowane formaty danych stwarzają ramy umożliwiające zwiększanie produktywności zarówno w zastosowaniach typu brownfield (modernizacja/adaptacja już istniejących obiektów), jak i greenfield (nowe inwestycje). Pozwala to szybko i łatwo integrować nowoczesne rozwiązania z dziedziny automatyki, takie jak podsystemy mechatroniczne do przenoszenia, wytłaczania i łączenia lub funkcje oprogramowania oparte na konkretnych zastosowaniach. Rozwiązania takie przyspieszają prace projektowe i upraszczają procesy zarówno w trakcie uruchamiania produkcji, jak i wprowadzania w niej zmian. Elastyczne przenośniki łańcuchowe zapewniają niezawodny transport na duże odległości, podczas gdy moduły z napędem bezpośrednim są używane do zastosowań o krótkim cyklu na poszczególnych stanowiskach.

Ze względu na trend do zmniejszania rozmiarów partii oraz mocno odczuwalny niedobór wykwalifikowanych pracowników, coraz więcej operatorów maszyn zaczyna korzystać z cobotów. Dostosowują się one do nowych produktów i rozmiarów bez konieczności programowania i współdziałają z ludźmi, np. w przypadku co-packingu, bez konieczności stosowania ogrodzenia ochronnego. Te zmiany w procesach produkcyjnych znajdują odzwierciedlenie w autonomicznych robotach mobilnych stosowanych w logistyce wewnątrzzakładowej, które przenoszą pojemniki o różnej wadze i rozmiarach w zależności od potrzeb, bez konieczności ich modyfikowania. Na końcu linii nowoczesne systemy przenoszenia zajmują się np. mieszaną paletyzacją. W celu zapewnienia wymaganej precyzji podczas przenoszenia ciężarów o wadze do 6 kg można zastosować moduły kompensacji oparte na czujnikach, z możliwością łatwego podłączenia do liniowego systemu lub robota.

Precyzyjne podłączenie tych zróżnicowanych modułów wymaga, aby były one transparentne i dobrze dopasowane do linii. Najważniejsze, aby nie stosować urządzeń i rozwiązań tylko od jednego producenta, lecz wybierać otwarte ekosystemy, które zapewniają wiele korzyści: z jednej strony otwarte interfejsy i standaryzowane formaty danych, z drugiej – kreatywność i potencjał innowacyjny wielu niezależnych dostawców należących do tego ekosystemu.

W rezultacie użytkownicy końcowi i integratorzy systemów mogą osiągnąć długoterminową niezależność od konkretnych dostawców i realizować swoje inwestycje typu brownfield przy niewielkim nakładzie pracy. Jest to korzystne również dla środowiska. Po modyfikacjach moduły można łatwiej poddawać recyklingowi, a urządzenia brzegowe wykorzystać do integracji starszych stanowisk z systemami zarządzania energią lub – na początek – do wizualizacji zużycia mocy. W otwartych ekosystemach można znaleźć rozwiązania dostosowane do wszystkich wymagań.