PARTNERZY

PRODUKTY I SKLEP SERWIS I WSPARCIE

Od automatyzacji produkcji i logistyki, aż po automatyzację procesów technologicznych — SICK należy do ścisłej czołówki wśród producentów czujników. Jako lider rynku w dziedzinie technologii, firma SICK ze swoimi czujnikami i rozwiązaniami aplikacyjnymi tworzy doskonałe podstawy dla bezpiecznego i efektywnego sterowania procesami, ochrony ludzi przed wypadkami oraz ochrony środowiska naturalnego.

NEWSY / BLOG POZNAJ MITSUBISHI ELECTRIC ODDZIAŁ POLSKA

Korporacja Mitsubishi Electric, posiadająca 90 lat doświadczenia w zakresie dostarczania niezawodnych, wysokiej jakości innowacyjnych produktów w dziedzinie automatyki przemysłowej, produkcji, marketingu i sprzedaży urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Programowalne sterowniki PLC, rozwiązania napędowe, roboty przemysłowe, panele dotykowe, wycinarki laserowe i sterownie CNC firmy Mitsubishi Electric zaliczają się do produktów najwydajniejszych na rynku i gwarantują sukcesy firmy już od ponad 30 lat.

KATALOG PRODUKTÓW POZNAJ FINDER

Od 1954 Finder pracował wyłącznie w zakresie przekaźników i timerów. Nasz wysoki stopień specjalizacji zaowocował ponad 10.000 różnych produktów w jednej z najszerszych dostępnych ofert. Firma szeroko się rozwija i inwestuje w przyszłość uzupełniając gamę swojego asortymentu. Prócz przekaźników oferuje rozwiązania przemysłu elektrycznego do zastosowań domowych jak i komercyjnych poprzez przekaźniki, urządzenia przeciwprzepięciowe, termostaty panelowe, zasilacze i liczniki energii. Gama asortymentu obejmuje ponad 12 tysięcy produktów.

KATALOG ONLINE POZNAJ JOHNSON CONTROLS

Firma Johnson Controls to światowy lider w zakresie zróżnicowanych technologii i przemysłu świadczący usługi dla klientów w ponad 150 krajach. 120 000 pracowników tworzy wysokiej jakości produkty, usługi i rozwiązania umożliwiające optymalizację wydajności energetycznej oraz obsługowej budynków. Johnson Control prężnie działa również w branży motoryzacyjnej, a w ofercie firmy można odnaleźć różne rodzaje akumulatorów oraz opracowane systemy wnętrz samochodowych.

BLOG WAGO POZNAJ WAGO

WAGO. jest producentem urządzeń automatyki przemysłowej i budynkowej oraz systemów połączeń dla elektrotechniki i elektroniki. Powstanie w 1951 roku firmy WAGO było wyrazem przekonania o słuszności obranego kierunku i stworzyło podwaliny pod dalszy rozwój technologii. Z czasem stała się ona standardem na całym świecie i teraz nie sposób wyobrazić sobie nowoczesnej instalacji elektrycznej czy systemu automatycznego sterowania bez wyrobów WAGO.

KATALOG ONLINE POZNAJ PANASONIC

Panasonic Electric Works Europe zajmuje się produkcją oraz dystrybucją komponentów automatyki, takich jak: czujniki przemysłowe, sterowniki programowalne, napędy przemysłowe i systemy znakowania laserowego. W ścisłej kooperacji z europejskimi klientami, oferują rozwiązania dla różnych obszarów biznesu, takich jak przemysł motoryzacyjny, pojazdy elektryczne, automatyzacja procesów technologicznych oraz budynków, odnawialnych źródeł energii czy zarządzania środowiskowego.

Poznaj easyE4 POZNAJ EATON

Eaton Electric jest producentem najwyższej jakości automatyki przemysłowej, aparatury sygnalizacyjnej, łączeniowej, zabezpieczającej i instalacyjnej oraz systemów rozdziału energii niskiego napięcia. Międzynarodowe nagrody oraz certyfikaty są dowodem, iż produkty Eaton Electric odpowiadają najnowszym standardom bezpieczeństwa i wymaganiom jakości. Wszystkie nasze wyroby gwarantują długoletnie działanie.

PRODUKTY POZNAJ PEPPERL+FUCHS

Automatyzacja to nasz świat. Perfekcyjne rozwiązania - nasz cel.

Obecnie firma Pepperl+Fuchs jest znana klientom na całym świecie jako przedsiębiorstwo pionierskie i innowacyjne w dziedzinach takich, jak ochrona przeciwwybuchowa instalacji elektrycznych czy technologie czujników. Zawsze koncentrujemy się na wymaganiach klientów. Pasja, z jaką poświęcamy się automatyce, oraz przełomowe technologie, jakimi dysponujemy, pozwalają nam owocnie współpracować z klientami — tak dziś, jak i w przyszłości.

MENU PROFIL

Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

Oszczędność w przemyśle mleczarskim z systemem monitorowania energii APROL EnMon

Początki działalności Charalambides Christis w 1945 roku były skromne: dwóch pracowników i jedna krowa. Zarządzanie zasobami w tych warunkach nie stanowiło większego problemu. Siedemdziesiąt lat później Charalambides Christis jest już największą firmą mleczarską na Cyprze – efektywne zbieranie i analizowanie danych w takiej firmie nie jest łatwym zadaniem. W ciągu niespełna sześciu miesięcy firma wdrożyła system APROL EnMon, stawiając sobie za cel zmniejszenie zużycia zasobów nawet o 20% w ciągu najbliższych trzech lat. Firma dysponuje również elastyczną platformą sprzętową, która pozwoli jej na dalszy rozwój i inwestycje z myślą o przyszłości.

Gdy zasięg terytorialny działalności obejmuje wiele miast, zbieranie i analizowanie danych w sposób zapewniający całościowy przegląd sytuacji jest nie lada wyzwaniem. Niemniej spełnienie tego wymogu jest konieczne, jeśli chce się szybko reagować na ewentualne problemy z zapewnieniem jakości lub produkcją. W przypadku konserwacji i kontroli tradycyjne rozwiązanie wymaga pracy zespołu techników, którzy odczytują poszczególne liczniki oraz ręcznie rejestrują temperaturę i dane dotyczące zużycia.

W przeszłości ta czasochłonna rutyna oznaczała konieczność angażowania ważnych zasobów firmy, przy tym nierzadko tracono po drodze cenne informacje i dane gromadzone w czasie rzeczywistym. Nie jest zatem zaskoczeniem, że firma Charalambides Christis – największe przedsiębiorstwo przetwórstwa mleka na Cyprze, mające za sobą długą historię inwestowania w najnowocześniejsze technologie – postanowiła sprostać wyzwaniu z pomocą B&R. Wybrano najlepsze dostępne na rynku rozwiązania w zakresie zarządzania i redukcji kosztów energii: APROL EnMon.

Szybki zwrot inwestycji

Dla Constantinosa Dalmirasa, menedżera ds. energii i usług technicznych, ważne było znalezienie takiego rozwiązania, w którym wszystkie zgromadzone dane trafiałyby do jednego miejsca, ułatwiając monitorowanie i analizę. Rozwiązania, które integrowałyby wszystkie istotne mierniki i dane procesowe w formie kompleksowych pulpitów wskaźników umożliwiających szybką i łatwą ocenę produkcji i wydajności energetycznej.

Dalsze specyfikacje obejmowały bardzo ambitny harmonogram wdrażania, elastyczność umożliwiającą rozszerzenie do pełnowymiarowego systemu DCS oraz ściśle określony budżet.

Po zapoznaniu się z zaprezentowanym przez B&R systemem monitorowania energii APROL EnMon, pan Dalmiras uznał, że spełnia ono doskonale jego wymagania. Dzięki doskonałej obsłudze i zastosowaniu standardowego sprzętu B&R, pomimo trudności wdrożeniowych wynikających z pracy zakładu w układzie całodobowym, system podstawowy był w pełni sprawny w ciągu niespełna sześciu miesięcy. W całym łańcuchu produkcyjnym firmy dokonywane były pomiary energii elektrycznej, temperatury, wilgotności, paliwa, energii cieplnej oraz parametrów przetwórstwa mleka i zużycia wody.

Wkrótce potem można było oszacować wielkość potencjalnych oszczędności w zużyciu energii elektrycznej, wody i paliwa – oszczędności zapewniających firmie Charalambides Christis pełny zwrot z inwestycji w ciągu zaledwie kilku miesięcy od jej realizacji.

System rotacyjnego napełniania zastosowany w jednej z fabryk Charalambides Christis.

Więcej funkcji, niższe koszty

Dla Constantinosa Dalmirasa, menedżera ds. energii i usług technicznych, ważne było znalezienie takiego rozwiązania, w którym wszystkie zgromadzone dane trafiałyby do jednego miejsca, ułatwiając monitorowanie i analizę. Rozwiązania, które integrowałoby wszystkie istotne mierniki i dane procesowe w formie kompleksowych pulpitów wskaźników umożliwiających szybką i łatwą ocenę produkcji i wydajności energetycznej.

Dalsze specyfikacje obejmowały bardzo ambitny harmonogram wdrażania, elastyczność umożliwiającą rozszerzenie do pełnowymiarowego systemu DCS oraz ściśle określony budżet.

Analiza szczytowego zużycia energii przy użyciu APROL EnMon.

„Przyjrzeliśmy się różnym systemom dostępnym na rynku, ale wybraliśmy ten oferowany przez B&R ze względu na jego elastyczność – możliwość rozbudowy o system DCS oraz możliwość integracji innych technologii, takich jak monitorowanie stanu. Inne systemy nie są w stanie obsłużyć tak wielu typów magistrali i wejść.” Constantinos Dalmiras, menedżer ds. energii i mediów w Charalambides Christis.

Kompleksowe pulpity menedżerskie

Mimo niezwykle rozbudowanego zakresu funkcji, APROL EnMon jest wyjątkowo prosty w obsłudze. Dzięki łatwo konfigurowalnym ekranom, APROL EnMon zapewnia: technikom inspekcji pulpity z aktualnymi pomiarami, kierownikom produkcji wskaźniki wydajności instalacji, zespołowi zapewnienia jakości umożliwia monitorowanie krytycznych parametrów, a działowi finansowemu dostarcza danych o kosztach zużycia – wszystko to w ramach tego samego, jednolitego systemu.

Większe oszczędności dzięki rozbudowie systemu

Firma Charalambides Christis – zachęcona dotychczasowymi pomyślnymi wynikami zastosowania APROL EnMon – postanowiła rozszerzyć dystrybucję punktów danych i gromadzić dane bezpośrednio z maszyn na liniach produkcyjnych.

Kolejne cele obejmują rozbudowę do pełnego rozwiązania DCS oraz wykorzystanie systemu monitorowania stanu APROL ConMon firmy B&R do predykcyjnego utrzymania ruchu, co pozwoli znacznie skrócić czas przestojów i pozwoli natychmiast reagować na wszelkie problemy w produkcji.

22 września 2018 / Kategoria:
  • Autor: B&R Automatyka Przemysłowa Sp. z o.o.
  • B&R to innowacyjna firma z branży automatyzacji z siedzibą w Austrii i przedstawicielstwem na całym świecie. Dalekowzroczność i intuicyjne poczucie dynamiki rynku pozwalają firmie na wprowadzanie najbardziej nowoczesnych technologii łącząc je z inżynieryjnym kunsztem. B&R jako globalny lider oferuje klientom praktycznie z każdej branży kompleksowe rozwiązania z zakresu sterowania, techniki napędowej, wizualizacji czy bezpieczeństwa i komunikacji.
  • Profil Autora
  • http://www.br-automation.pl

NAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

>KLIKNIJ<

Kurtyny bezpieczeństwa – rodzaje, działanie, sposoby stosowania

Kurtyny bezpieczeństwa – rodzaje, działanie, sposoby stosowania

>KLIKNIJ<

Nagroda Siemens w kategorii EDUKACJA dla Centrum Szkoleń Inżynierskich EMT-Systems!

Nagroda Siemens w kategorii EDUKACJA dla Centrum Szkoleń Inżynierskich EMT-Systems!

>KLIKNIJ<

WYSYŁANIE SMSÓW Z POZIOMU PLC #2 – WIZUALIZACJA I STEROWANIE ZA POMOCĄ PANELU HMI

WYSYŁANIE SMSÓW Z POZIOMU PLC #2 – WIZUALIZACJA I STEROWANIE ZA POMOCĄ PANELU HMI

>KLIKNIJ<

Szkolenia produktowe Pilz w nowej odsłonie dzięki modułom szkoleniowym PES

Szkolenia produktowe Pilz w nowej odsłonie dzięki modułom szkoleniowym PES

>KLIKNIJ<

OnRobot – Seminaria dla integratorów automatyki i robotyki

OnRobot – Seminaria dla integratorów automatyki i robotyki

>KLIKNIJ<

Recenzja SECOMEA SiteManager – routera VPN do zdalnego dostępu

Recenzja SECOMEA SiteManager – routera VPN do zdalnego dostępu

>KLIKNIJ<

PROFINET Truck – Bezpieczeństwo sieci i Cyfryzacja w Industry 4.0

PROFINET Truck – Bezpieczeństwo sieci i Cyfryzacja w Industry 4.0

>KLIKNIJ<

Nowe sterowniki konfigurowalne i zadajniki dla automatyki budynkowej

Nowe sterowniki konfigurowalne i zadajniki dla automatyki budynkowej

>KLIKNIJ<

Ostatnie wolne miejsca! Bezpłatna konferencja”Niezawodność & Utrzymanie Ruchu” dla produkcji

Ostatnie wolne miejsca! Bezpłatna konferencja”Niezawodność & Utrzymanie Ruchu” dla produkcji

>KLIKNIJ<

Przekaźnik, przekaźnik czasowy a może SMARTimer od Finder?

Przekaźnik, przekaźnik czasowy a może SMARTimer od Finder?

>KLIKNIJ<

Automatyczny Podcast: Ścieżka kariery automatyka

Automatyczny Podcast: Ścieżka kariery automatyka

>KLIKNIJ<

Porozmawiajmy o automatyce na ASTOR TOUR – 7 miast – maj 2019

Porozmawiajmy o automatyce na ASTOR TOUR – 7 miast – maj 2019

>KLIKNIJ<

Wybierz najlepszy pomysł na zastosowanie sterownika easy E4 – runda finałowa!

Wybierz najlepszy pomysł na zastosowanie sterownika easy E4 – runda finałowa!

>KLIKNIJ<

Ultra cienkie panele operatorskie bezpośrednio przy maszynie

Ultra cienkie panele operatorskie bezpośrednio przy maszynie

>KLIKNIJ<

KONKURS IAUTOMATYKA MAJ 2019

KONKURS IAUTOMATYKA MAJ 2019

>KLIKNIJ<

Krok po kroku – uruchomienie i integracja przekształtnika Siemens G120C

Krok po kroku – uruchomienie i integracja przekształtnika Siemens G120C

>KLIKNIJ<

GE PACSystems RSTi-EP odc.1: Poznaj kontroler i jego moduły rozszerzeń

GE PACSystems RSTi-EP odc.1: Poznaj kontroler i jego moduły rozszerzeń

>KLIKNIJ<

Komunikacja w nowoczesnej firmie – jak dobierać komponenty do sieci przemysłowych?

Komunikacja w nowoczesnej firmie – jak dobierać komponenty do sieci przemysłowych?

>KLIKNIJ<

Zastosowanie EATON easy E4 w sterowaniu ruchomych pokładów naczep

Zastosowanie EATON easy E4 w sterowaniu ruchomych pokładów naczep

>KLIKNIJ<

Procedura LOTO – co to i dlaczego powinieneś ją stosować?

Procedura LOTO – co to i dlaczego powinieneś ją stosować?

MOŻESZ SIĘ TYM ZAINTERESOWAĆ
POLECANE ARTYKUŁY
KOMUNIKATY
Wydarzenia
POLECANE FIRMY I PRODUKTY

Wszystko stanie się prostsze po zalogowaniu :)

Przypomnij hasło

Nie masz konta? Zarejestruj się

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
z

Przetwarzamy pliki... jeszcze chwilka…